Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Znamy listy kandydatów do parlamentu

(11)
Od dziś aż do wyborów Janina Paradowska będzie komentować przebieg kampanii.
  • 2011-08-31 17:53 | jercym54

gratulacje

Pani Janino, serdecznie gratuluję odznaczenia. Jestem Pani fanem od bardzo wielu lat. Jeszce raz gratuluję i pozdrawiam, Jerzy
  • 2011-08-31 18:25 | Andrzej

Re:Znamy listy kandydatów do parlamentu

PiS brnie w niereformowalność, a Kaczyński w ograniczenie postrzegania świata wokół siebie. Na myśleniu życzeniowym nie ujedzie się daleko. Jestem ciekaw, co się stanie z PiS-em i Kaczyńskim w najbliższej przyszłości, bo że przegra wybory, nie ulega dyskusji.
  • 2011-08-31 18:57 | mrws

a kiedy przeciętni wyborcy poznają listy wyborcze w swoich okręgach??
  • 2011-09-01 07:47 | Jaf

Jedni poddańczy, oddani prezesowi, bezczelni i butni, drudzy bezmyślni ale wierni, jeszcze inni polityczni gracze i desperaci - tylko jakoś merytorycznych fachowców nie widać.
    Droga Pani Redaktor, proszę tylko nie mówić, że w tym cyrkiem należy się pasjonować i brać w tym udział.
    Wystarczą mi moje utopijne pomysły, że Komisja Europejska powinna rozpisać wielki europejski projekt badawczo-rozwojowy na rządzenie Polską. Pozdrawiam.
  • 2011-09-01 13:59 | Ivo

Sprostowanie dla jercym54

Ja też jestem fanem i gratuluję, ale małe sprostowanie. Pani Janina odebrała order pośmiertnie przyznany jej mężowi Jerzemu Zimowskiemu.
  • 2011-09-01 14:05 | damcio

Pani Janino na temat list SLD odsyłam do artykułu AWŁ w NIE, Napieralski nie miałby żadnego pożytku z kilku celebrytów i salonowych tuzów lewicy ponieważ cały czas podgryzają jego pozycję (jaki kogut głosuje za rosołem?) więc postępuje bardzo racjonalnie wystawiając lojalnych na 1-ki. Poza tym jedynym beneficjentem takiego neoLIDu byłaby PO bo zasysałaby co ciekawsze postacie pod swoje skrzydła (że ich stać na to , rozpoczęła Huebner a potem już poszło...) Z punktu widzenia aparatu SLD ruchy Napieralskiego są postrzegane jako słuszne i uzasadnione festiwalem zdrad (transferów jak Pani chce)więc proszę dać sobie szansę i skomentować dopiero wynik wyborczy SLD -bedzie on oscylował w granicach 15 % . Nie ma co się obrażać - to jest elektorat lewicy w Polsce i proszę juz nie wzdychać do 41 % MIllera bo to se ne wrati. Bo prawdziwi lewicowcy bez kompleksu Michnika i salonu nie uzbierają więcej. Więcej zbierze jak zawsze MAGMA, BAGNO czy jak chciał pewien mecennas: Ciamciaramcia ( od Gowina do Sierakowskiej;)
  • 2011-09-01 16:25 | Grzegorz

Młodzi w tym roku raczej nie pójdą na wybory. Nie ten klimat. Elektorat cięzkozbrojnych stawi się równo. Zapewne PO minimalnie wygra, ale i tak na poselskich ławach znajdą się czarne wdowy (w tym obie Gosiewskie! Ale jaja!!!), prostytuant Piękny Tomcio i paru macherów od nieprawego miąchania tajnymi służbami z poprzedniego zaciągu. Tak będzie wyglądał parlamemt sporego europejskiego kraju w drugiej dekadzie XXI wieku.
    A Wy niby mądrzy, na to spokojnie pozwolicie....
    PS. Sprzedaję auto i kupuję dwa w jedną stronę do Sydney.

• 2011-09-01 22:19 | jerry

a na tych bilbordach to pieknie Panią podretuszowano, no, no
  • 2011-09-02 11:07 | JP

Dlaczego Tusk boi się debaty z J.Palikotem?

Palikot o Tusku: "Jest bardzo impulsywny. Ale też bardzo chwiejny. Kiedy ma atak, jego twarz staje się zawzięta, rzuca wulgaryzmami, obraża i wyrzuca wszystkich. - Absolutnie was wszystkich wypierdolę. Nie nadajecie się do niczego. Mam już dość! - tak wspomina Donald Tuska Janusz Palikot w rozmowie z "Polską The Times".

- Teraz to pewnie biedny Graś jest tym, który to głównie odbiera. A trzeba mieć dużo siły, żeby to wytrzymać. Dwór to znosił też dlatego, że wszyscy już się przyzwyczaili, że następnego dnia Donald już o tym zapomina, zachowuje się normalnie, jakby nigdy nic. Jak podrostek - dodaj Palikot.

Tajemnice Donalda Tuska, rządu i parlamentu, o których pisze w swojej książce pt. "Kulisy Platformy" ujawnia Janusz Palikot. Opowiada m.in. o scenie, której był świadkiem w gabinecie Tuska. - Wchodzę i widzę Tuska w jednym z tych swoich świetnych, ciemnoniebieskich garniturów, dobrych butach skórzanych, wyglądały na Zegnę. Nogę miał opartą o piłkę nożną. Po czym mówi: widzisz tę roślinę w rogu? Jak się tu wprowadziłem, odwiedził mnie Leszek Miller. Powiedział wtedy, że dała ją mu żona i poprosił, żebym o nią dbał, podlewał. Po tych słowach Tusk kopnął piłkę z całej siły w kierunku tej rośliny. Piłka odbiła się od niej, następnie od biurka i telewizora. Po czym poszła kolejna ścięta piłka w tę roślinę.
  • 2011-09-02 16:14 | adamjer

Nikt, kto jest świadom krótkości życia, ale i jego cudowności gdy szlachetnie przeżyte, nie pcha się do polityki. Mnie się zdarzyło zahaczyć o nią w czasach przełomu ustrojowego, ale nie tyle z własnej inicjatywy, co na prośbę "uciemiężonych". Poznałem ten "mniód" i za żadne pieniądze bym do niego nie wrócił - do polityki trzeba się nadawać; jak do czyszczenia szamb czy sprawowania funkcji kata. No więc jako doświadczonemu "w temacie" nie dziwi mnie obecność na listach wyborczych przeróżnych kreatur. I bardzo dobrze, jeśli ktoś, kto chciał "pracować dla dobra Polski" został pozbawiony szansy zostania parlamentarzystą - dla dobra Polski lepiej o świcie dostarczać mleko, na przykład.
    Oczywiście politycy są potrzebni, niech się diametralnie różnią w poglądach i niech sobie skaczą do oczu tak, aby nie mieć sił na wtrącanie się do gospodarki. Tą niech się zajmują rzemieślnicy, handlowcy i pasjonaci biznesu przy wsparciu choćby i "magmy", jak to wyżej raczył nazwać Platformę Obywatelską niejaki "damcio" (niechcący trafił - lepsza zastygła magma od wulkanów i gejzerów kretynizmów PiS czy SLD). Czyż nie, pani(e) "damci"? ""
  • 2011-09-13 12:14 | darcy25

listy wyborcze dostępne są już na stronach internetowych PKW - www.pkw.gov.pl