Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Podlasie dla Polaków?

(16)
Na Podlasiu doszło do serii rasistowskich incydentów: przeciwko mniejszości litewskiej, muzułmańskiej i symbolom żydowskim. Przypadkowa zbieżność?
  • 2011-09-10 20:18 | Tenno

Rasizm

: „To, co widzieliśmy w doniesieniach telewizyjnych z Puńska, nie było niczym innym jak ordynarnym podburzaniem do nienawiści na tle narodowościowym”. Tak powiedział premier Litwy. Zamieńmy Puńsk na Litwę i wspomnijmy zrywanie polskojęzycznych tablic na Litwie pokazywane w litewskiej telewizji. Możemy przyznać wtedy rację p. Premierowi.
  • 2011-09-10 20:18 | Tenno

Rasizm

: „To, co widzieliśmy w doniesieniach telewizyjnych z Puńska, nie było niczym innym jak ordynarnym podburzaniem do nienawiści na tle narodowościowym”. Tak powiedział premier Litwy. Zamieńmy Puńsk na Litwę i wspomnijmy zrywanie polskojęzycznych tablic na Litwie pokazywane w litewskiej telewizji. Możemy przyznać wtedy rację p. Premierowi.
  • 2011-09-10 22:04 | Roman48

Re:Podlasie dla Polaków?

Tak tak Jackowo i Greenpoint w Wilnie !!! ot i Polak Nacjonalista!!?? Nazwiska moga byc ale szkoly ? to niech sie ucza w szkolach parafialnych j. polskiego tak jak i tutaj w sobote szkolka przyparafialna j. polskiego pozaprogramowa i nie za darmo !!Oh jak mnie to pisanie o tym anty- semityzmie wk...ia i to stale przypisywanie Narodowi Polskiemu winy i "posypywanie glowy piaskiem" Wybryk chuliganski zaliczac zaraz do anty -sem, przegladajac rozne posty znalazlem ciekawy link globalfire.tv/nj/03/en /jews/shizo.htm American Psyhiatric Association i tam jest wytlumaczone dokladnie ten anty -semityzm opr wwspolne miedzynarodowe?
  • 2011-09-10 22:07 | maja89

Niby że to OK, bo na Litwie też zerwali tabliczki ?

Dowieź dzielnym polaczkom trochę benzyny, po co mają wydawać zasiłek ?
  • 2011-09-11 13:34 | Tenno

Znaczy, nie zrozumiałaś zasady proporcjalności w stosunkach międzynarodowych, typowe dla matki polki.
  • 2011-09-11 18:07 | camel

Romku, widzę że już prawie zapomniałeś języka ojczystego, choć słowa k..wa - nie :) Nie daj się proszę opętać prawicowym głupkom i nie wierz w "stałe przypisywanie Narodowi Polskiemu winy". W tym określeniu wszystko jest nieprawdziwe. Nie "stale", nie "narodowi" tylko niektórym jego członkom... To zastanawiające, dlaczego czujesz się w..rwiony wspominaniem o tym, że gdzieś tam żyły jakieś potwory, które pomagały w paleniu Żydów? Ja nie czuję z nimi jakieś szczególnej więzi, więc nie czuję się źle, kiedy ktoś o nich mówi. To, że byli oni Polakami i ja nim jestem, praktycznie o niczym nie świadczy i mnie nie dotyka. Piszesz dalej: "Wybryk chuliganski zaliczac zaraz do anty -sem" - kogo i po co bronisz? Paćkałeś sprayem ostatnio jakieś pomniki albo tablice? Artykuł jest właśnie o tym, że to nie "wybryki chuligańskie", ale element szerszego obrazu, budzącej się nienawiści do nie-Polaków. Masz sprzymierzeńców w polskich sędziach, którzy nie widzą nic zdrożnego w tych "wybrykach". Nie czuj się więc "wk..wiony", jak to z wdziękiem i tak bardzo po polsku określasz, bo choć nienawiść do Żydów polskiej wsi uszami wycieka, nikt tak tego nie widzi, każdy zaprzecza, zamyka oczy, zatyka uszy. W końcu antysemityzm to nic wstydliwego. To coś, co konstytuuje prawdziwego wierzącego, jedna z głównych prawd wiary. Odwagi więc! Jesteś w większości.
  • 2011-09-11 19:34 | jd

Jezeli to, co tak wdziecznie nazywasz zasada proporcjonalnosci w stosunkach miedzynarodowych, a co jest zwykla wymiana zlosliwych gestow, sie upowszechni, to takich incydentow bedzie coraz wiecej. Dosc prymitywne rozumowanie.
  • 2011-09-12 16:43 | Roman48

[/link][link=www.bibula .com/?p=35066]Camil: kto kogo nie nawidzil!Jak Zydzi byli przegnani z HISZPANIto gdzie poszli? przyszli do Polski i mieli swoje nawet urzedy sadownicze i swoje gminy i nawet swoje urzedy podatkowe przeczytaj ten link "Zydowska nienawisc do Polski i Polakow" , http://www.bibula /?p=35066 . Tam znajdziesz odpowiedz na "jedna z glownych prawd wiary", i teraz mysle ze wiem dlaczego Jarkacza Klamczynskiego(Kalksteina )-co przy pomocy tych pajacow w purpurach rzadneg wladzy zwalczacie z taka sila . To jest Wasz czlowiek nie tzw. goj .
  • 2011-09-12 19:15 | Tenno

Ja tego postępowania w żadnym wypadku nie pochwalam.
  • 2011-09-13 13:52 | Adamm

Re:Podlasie dla Polaków?- błąd merytoryczny

W artykule pojawia się cały czas ten sam błąd- Puńsk nie leży na Podlasiu, równie dobrze można powiedzieć, że to Mazury. Także nie wiem czy przytoczone dane o mniejszościach etnicznych na Podlasiu nie dotyczą przypadkiem województwa podlaskiego.
  • 2011-09-13 23:09 | karul

A dobrze wam tak,

polaczki-solidaruchy.

Zachcialo sie drugiej Japonii wiec "zwiazek zawodowy" otworzyl te puszke Pandory i wylazla czwarta republika.

I gdzie sa teraz ci "demokraci" do bolu przejeci deficytem robotniczej godnosci? Gdzie sie podzial ten moralny i dobry narod przepelniony miloscia chrzescijanska? Widac raczej milosc nazikatolicka.
  • 2011-09-15 08:20 | MorAmarth

Rasizm pomówienie czy rzeczywistość?

Niestety rasizm, i to w sensie ogólnym, w Polsce istnieje, a nawet postawiłbym tezę, że kwitnie. Do tej pory myślałem, iż tylko w warstwie werbalnej. Wydarzenia na Podlasiu pokazują, że od słów przeszło do czynów. I nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że to tylko wybryki chuligańskie. Chociaż nie trudno też zauważyć, że w stosunku do Litwinów są to działania odwetowe i gromy Litwinów powinny najpierw skierować się w stronę lustra, przed którym stoją. Natomiast faktycznie takie akcje są wredne i niczego nie rozwiązują, a wręcz przeciwnie. W Biblii są takie słowa "Oko za oko, ząb za ząb". W komentarzu do tej frazy klasyk Tewje mleczarz stwierdził, że jeśli ludzie urzeczywistnią tą zasadę w życiu społecznym to ludzkość zostanie "ślepa i bezzębna". Przykładów z historii można przytoczyć wiele. Najgorsze jest to iż ko-re-k w osobach biskupów nie bardzo potępił owe akty agresji, dlaczego bo to byli "nasi"?
  • 2011-09-15 08:24 | MorAmarth

@Roman48
    I to według ciebie ma usprawiedliwić rasizm w polskim społeczeństwie?
  • 2011-09-15 19:02 | ?

Wielkie brawa i wielki szacunek dla Ciebie za tę wypowiedź. Naprawdę. W zalewie antysemityzmu, ksenofobii, totalnej niechęci części Polaków do wszystkiego, co niepolskie, niebiałe i niekatolickie, Twój wpis zaskoczył mnie pozytywnie. Z bólem serca zauważyłem, że nawet na stronach Wyborczej, Polityki czy Newsweeka coraz częściej wpisują się ludzie, którzy gardzą wszystkim i wszystkimi, co jest czarne, kolorowe, zachodnie, rosyjskie, gejowskie, islamskie albo protestanckie. Naprawdę jestem w szoku, że jednak są ludzie, którzy myślą chłodno, logicznie, bez wtrącania polskich kompleksów i frustracji. Naprawdę wielkie brawa dla Ciebie. Oby więcej takich ludzi jak Ty zabierało głos w dyskusjach, dając odpór populistom i demagogom spod źle pojmowanego hasła "Bóg, honor, ojczyzna". Cieszę się, że wreszcie przeczytałem jakiś rozsądny komentarz normalnego, zdrowego psychicznie człowieka, bez zapędów katolickich i prawicowych. Szacunek. Naprawdę:)
  • 2011-09-15 19:13 | ?

Tak, niestety.Jest mi strasznie przykro, że na moim kochanym Podlasiu dzieją się takie podłe rzeczy. Gdy przeczytałem o zdarzeniu z Orli, oniemiałem. Naprawdę byłem w szoku. Byłem w szoku, gdy zobaczyłem, co się stało z tablicą w Jedwabnem. Przykro mi to stwierdzić, ale Podlasie to jednak niestety Polska B. I gospodarczo i mentalnie. Jestem z Podlasia i wiem, że mieszka tam dużo ludzi nielubiących inności. Są to przeważnie ludzie bardzo prości, źle wykształceni, mający słabą pracę, sfrustrowani brakiem perspektyw. Myślę, że tak wygląda portret przeciętnego rasisty albo antysemity - główną cechą wspólną jest frustracja własnym złym położeniem ekonomicznym. Ironia losu i chichot historii - w latach 30. NSDAP doszła do władzy m.in. poprzez to, że Hitler złą sytuację gospodraczą Niemiec zwalał na obcych, zwłaszcza Żydów. Jeżeli ktoś poczuje się urażony moją wypowiedzią - trudno, ale jestem zdania, że wszelka nienawiść to domena ludzi ograniczonych umysłowo i niesamowicie sfrustrowanych. Dyskusji z takimi ludźmi nie podejmuję, bo szkoda mi czasu i nerwów.

"Najgorsze jest to iż ko-re-k w osobach biskupów nie bardzo potępił owe akty agresji, dlaczego bo to byli "nasi"?"

Najsmutniejsze jest to, że kościół stał się pomnikiem obłudy i hipokryzji. Z jednej strony przykazanie miłości, szacunek i miłość do bliźnich, a z drugiej jawna niechęć do Żydów. Zastanawiam się, czy to jest kościół dla wszystkich Polaków katolików, czy tylko dla Polaków katolików z ciasnotą umysłową. Myślę, że inteligentni katolicy odcinają się od kościoła w Polsce. Więcej, uważam, że obecnie zwrot inteligentny katolik to oksymoron. Dodam tylko, że jestem ateistą.""
  • 2011-09-17 08:16 | harry

Tak kończy się dzielenie na prawdziwych Polakow przez Prezesa