Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Konwencje programowe PO i SLD

(15)
Partia idąca na wybory musi mieć program, więc Platforma go na konwencji w Warszawie przedstawiła. Jeśli co do zrealizowania jej obietnic można mieć wątpliwości, to zapowiedzi Sojuszu nie mają żadnej wagi.
  • 2011-09-11 00:15 | Duck

"Tu nie ma innych aktorów" - trafne stwierdzenie

Słusznie autor zauważa, że w tej rozgrywce inni aktorzy nie istnieją. Te same dwie coraz mniej atrakcyjne, wypalone zawodowo gwiazdy, bez przekonującego dorobku stają na deskach tego samego teatru i walczą o główną rolę w intratnym przedstawieniu. Po raz kolejny jeden udowadnia ile zrobił, a drugi udowadnia, że to nieprawda. Obaj tak bardzo wczuli się w rolę, że już dawno stracili pierwotny wątek. To już nie jest gra o lepszą Polskę, tylko to jest prywatna gierka między dwoma zawodnikami. Tocząca się na oczach całego kraju i cały kraj wciągająca w tę patologię i w tę nienawiść.

Ile ja razy słyszałam od zeszłego roku, że czas zakończyć wojnę polsko-polską. Otóż nie ma żadnej wojny polsko-polskiej, chyba że we wpisach krzykaczy na forach internetowych. Wojna zaczęła się od polityków, to oni ją wzniecili, to oni do dziś czerpią z niej profity - jeden obóz dostał władzę i wpływy, drugi szansę na zaistnienie poprzez krytykę tego pierwszego (i oczywiście część intratnych stołków). Ponowne straszenie przeciwnikiem politycznym jest po prostu wystudiowanym cynizmem.

W kreskówkach pojawia się często taki motyw, gdy na scenie gości jakiś wyjątkowo słaby aktor/artysta... zza kulis wychyla się taka długa laska, zakrzywionym końcem chwyta delikwenta i - mimo jego protestów - ściąga go sprzed oczu widzów. Dwaj główni gracze obecnej sceny politycznej podobnie jak ten słaby aktor nie wiedzą kiedy przestać i podobnie nużą publiczność swoją twórczością. Tylko wyborcy mogą zdecydować, czy ten spektakl powinien już zejść z afisza.
  • 2011-09-11 07:13 | wladimirz

Trochę nasuwających się analogii historczynych;-)

Po rewolucji w Rosji i śmierci Lenina wszystkich przestraszył śmiertelnie fanatyczny i krwiożerczy lewak, zapatrzony w siebie jako zbawcę ludzkości(rzeczywiście taki był!!!) - nazywał się Trocki. Wobec tego skupili się wokół faceta, który nie pchał się do pierwszych miejsc, był skromny, potrafił wino wypić, pośpiewać i pograć. Ten facet nazywał się Stalin!Co było dalej - wiadomo...
  • 2011-09-11 17:00 | Emma

Re:Konwencje programowe PO i SLD

To przykre,ze prawie 30% Polakow , jest zaczadzonych PIS-em. Jakim prawem Kosciol Katolicki miesza sie w polityke?
  • 2011-09-11 17:12 | robi

To nie żadni aktorzy tylko zwykłe debile, nie wiedzieć jakim cudem przez już 21 lat pobierający wysokie pensje za nic!!!. Dosłownie za nic. Nie wiem gdzie się podziała zdrowa na umyśle opinia publiczna wraz z dziennikarzami, którzy zamiast piętnować ten debilizm to się zastanawiają i analizują, co jeden debil chciał powiedzieć drugiemu debilowi. Dziwi też, że polska scena polityczna w dobie rzekomego wolnego rynku i demokracji aż tak bardzo się zabetonowała. Przecież niejeden pracownik konkurującej na rynku firmy wie, że jakby był takim debilem jakim jest sztandarowy polski politykier, toby nie zarobił nawet 1380pln brutto. Ludzie obudźcie się zanim jak w afryce zaczniecie pić wodę z kałuży i zjadać się nawzajem.
  • 2011-09-11 17:37 | adamjer

Patrzmy chłodno

Im bliżej do 9.X, tym chłodniej powinniśmy przygotowywać się do wyborów. Szkoda czasu na roztrząsanie czy jest czy nie ma wojny polsko-polskiej, czy dany program jest wiarygodny czy nie. W ostatnich dniach istotne było wyłożenia kart przez p.Fotygę, reakcja premiera Tuska na aferę przedszkolną, kiczowato-infantylne włażenie w media Napieralskiego, książka Palikota. Wobec kiepskiej oferty wyborczej musimy wybrać optymalny wariant, którym nie jest ani głosowanie na jakąkolwiek małą partię, ani na partię "wyrazistą ideologicznie" czyli partię półgłówków bądź oszołomów (PiS), ani partię wyraźnie populistyczną (SLD). Rząd PO-PSL faktycznie rozgrzebał Polskę, ale w dobrej wierze i powinien zakończyć budowy, a jednocześnie przeprowadzić reformy modernizujące kraj. Na taką szansę zasługują, bo jednak pokazali niemałe umiejętności chronienia Polski przed światowym kryzysem. Jeżeli mamy ochotę obrazić się na PO-PSL za niespełnione obietnice, to miejmy świadomość, że zmiana naszej opcji bądź absencja w głosowaniu będzie głupim oddaniem pola politykom jeszcze mniej wiarygodnym od PO. Z żoną ustaliliśmy, że głosujemy na PO, choć chciało by się na jajcarza Palikota; ale przecież choć Polska nie jest najważniejsza, to miejmy przynajmniej szacunek do samych siebie.""
  • 2011-09-11 19:06 | Karramba

Od rzekomo obytego w politycznej rzeczywistości komentatora oczekiwałbym jednak tej przenikliwości, która prowadzi to zrównania propozycji programowych PO i SLD w ramach jednej kategorii "fantazmaty". Nie wiem skąd przeświadczenie autora tekstu, że PO jest bardziej wiarygodna w swoich propozycjach programowych od SLD. Za rok warto wypomnieć panu redaktorowi, co się z tego programu PO realizuje oprócz pozornych reform pt. zmieniamy nazwę jednego z ministerstw albo tworzymy nowe.
  • 2011-09-12 09:50 | Prudent

Nie mogę zgodzić się z przedmówcą

Pamiętam jak po dwu latach koalicja PiS schodziła skłócona wewnętrznie i z ościennymi krajami. Bez żadnych reform, bez rozpoczętych autostrad, stadionów, gazoportu. Ze "zniszczoną" prokuraturą, mediami, służbą cywilną ...

Tej koalicji można zarzucić potknięcia w planach budowy oraz reform edukacji, finansów.

Gra jednak nie o wyniki. Gra idzie o emocje - Smoleńsk, Katyń, przyprawiane gęby aferałów
    Ponieważ nasze społeczeństwo się starzeje to wygrywać w przyszłości będą już tylko partie katolicko-narodowe o ukierunkowaniu socjalnym.

PO i SLD popełniło błąd i uderzało do młodych nie będąc świadomi tego, że to elektorat Jarosława Kaczyńskiego jest przyszłością Polski
  • 2011-09-12 10:22 | Aloha Hawaii

Przesadzasz, a do tego też trzeba mieć kompetencje. Inaczej wychodzi jęczenie jak przy piątym piwie.
  • 2011-09-12 16:03 | Marcin

> ustaliliśmy, że głosujemy na PO, choć chciało by się na jajcarza Palikota
    Gdyby Palikot miał szanse wygrać wybory i rządzić samodzielnie to mogę zrozumieć takie podejście, ale Palikot jeśli dobrze pójdzie, ledwo się prześliźnie. A w polskim Sejmie naprawdę potrzebne jest zrobienie porządnego przeciągu w sprawach poprawności politycznej wobec min. Kościoła Katolickiego. Dlatego uważam, że warto mu pomóc się prześliznąć...
  • 2011-09-12 16:52 | fred

Rząd PO zadłuzuł ogromnie polskę,to rząd PO fałszował wybory w wałbrzychu,to rzad PO nic nie zrobił z aferą hazardową,to rzad PO podniósł VAT i nie potrafi opodatkowac koscioła bo PO malutkie poparcie kościoła też ma,to za prezydentury Komorowskiego wchodzono o 6 rano do domu internauty o nie spełnionych obietnicach nie wspomnę, PO to pratia pragmatyczna, zero ideologi straszyli Pisem a sami lepsi nie są(żeby nie było nie jestem zwolenikiem PiS)
  • 2011-09-12 23:37 | Duck

Bardzo odważna teza o tym starzejącym się społeczeństwie, które będzie popierało partie katolicko-narodowe. Zależy o jak dalekiej przyszłości myślisz. Moim zdaniem w dłuższej perspektywie będzie dokładnie odwrotnie, ponieważ dzisiejsi młodzi ludzie, a nawet spora część pokolenia w wieku średnim jest daleka od pokładania nadziei w takich nurtach. Współczesne pokolenia w mniejszym stopniu są podatne na narodową nutę, nie wspominając o tym, że coraz mniej chętnie patrzą na mieszanie się księży do polityki. Stąd przypuszczam, że jednak nie masz racji.

Pokolenie wyżu demograficznego z lat 80. dotychczas było zaabsorbowane innymi sprawami i myślę, że słabo interesowało się polityką. Na pewno nie w takim stopniu, jak ich rodzice. Ale to się zmieni - a ci ludzie mają inne doświadczenia życiowe i inne ideały niż poprzednie generacje. Inna była też Polska w której dorastali i inna jest Polska, której oczekują. Przynajmniej moim zdaniem. Jestem z tego właśnie pokolenia i nie wyobrażam sobie, by narodowe emocje, czy histerie radykalnych prawicowców mogły mieć w następnych latach większy wpływ na wynik wyborów niż teraz.
  • 2011-09-13 08:49 | Prudent

Powtarzasz bezmyślnie kłamstwa Kurskiego i Macierewicza

Rząd PO zadłużył Polskę dwukrotnie niżej niż rządy krajów UE (Dług/PKB) i jako jedyny utrzymał wzrost gospodarczy ale o tym nikt nie napisze

Rząd PO nie fałszował wyborów w Wałbrzychu

Premier za samą obronę Chlebowskiego, który prowadził nieetyczne rozmowy wywalił 5ciu ministrów. PiS dla przykładu chwalił różnych Mojzesowiczów za nieetyczne rozmowy.

Rząd PO podniósł VAT a obniżył stawki PIT

Prośba fred o trochę refleksji i krytycyzmu gdy będziesz wczytywał się w rewelacje Dziennika Gazeta Prawna i Rzeczypospolitej
  • 2011-09-13 13:08 | fred

nie czytam RP i GP mało tego jestem że tak powiem "antypisowski" co zaznaczyłem na koncu ale tak to jest jak się nie czy ta do końca. tak PO obniżył podatki pit i zadłużenie wzrosło(dzieki tez PiS) i po obnizce okazało się że skorzystali na tym tylko najbogatsi a VAt dotknał wszystkich, wzrost gospodarczy jako jedyny kraj w UE? Ja wole mieszkac w Szwecji czy Austrii gdzie nie bylo tego wzrostu a poziom zycia jest wyzszy,po za tym co z tego ze mam ten wzrost jak ja tego nie odczułem,kolega broniąc tak PO chyba za dużo czytał GW. PO nie fałszowało wyborów w Wałbrzychu? A kto PiS,SLD czy PSL? A komorowskim zapominano? Jak wchodzono o 6 rano do internauty? Tak chlebowski był wielce ukarany,ta cała komisja to był cyrk,nic nie wyjasniono w aferze hazardowej(w komisji było chyba 3 PO i PSL) więc ciekawy jestem jak mieli wyjasnic ta afere. Dziwi mnie trochę chwalenie Tuska tylko jest trochę nieudolnym premierem a i jeszcze raz powtórzę nie jestem pisowcem czy broń Boze z KNP
  • 2011-09-13 13:25 | Prudent

Irytuje mnie jak krzykliwe i niepodparte faktami nagłówki z prasy są motywami kampanii wyborczych.

Chciałbyś żyć w Szwecji jak mówisz a PO w ciągu 4 lat Ci tego nie zapewniła.
    Dlatego jesteś rozżalony

Napisz więc kiedy ostatnio na terytorium Szwecji wystąpiła wojna oraz jak długo żyli w komuniźmie.

PS: Napisałeś "rząd PO fałszował wybory w wałbrzychu" - bądź odpowiedzialny za swoje słowa i nie zmieniaj ich po czasie
  • 2011-09-13 17:23 | fred

"Irytuje mnie jak krzykliwe i niepodparte faktami nagłówki z prasy są motywami kampanii wyborczych"

co masz na myśli?

Co do Szwecji to kiedyś Szwecja,Finladnia były biedniejsze od Polski
    Nie wymagam od PO żeby w polsce była szwecja(sama PO obiecała Irlandię-śmiech na sali) ale nie wiem gdzie widzisz tą "polske w budowie" a nawet autostrady nie potrafia zrobic, ja nie widze nowych miejsc pracy czym PO się chwali,szkoda że tego wzrostu gospodarczego nie odczuwam. Co do wałbrzycha chodziło mi o to że były to osoby powiązane z PO,podobnie jak prezydent Bronek,wszyscy straszyli PiSem a tu proszę, za stronę krytyczną wobec prezydenta można mieć kłopoty,podobnie akcja z kibicami przypomnała Białoruś. Nie wiem jak ty ale ja w cudy Tuska nie wierzę