Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Osamotniony kraj

(6)
Na arenie międzynarodowej Izrael popada – także w wyniku Arabskiej Wiosny - w coraz większą izolację. W najbliższych dniach może się ona jeszcze pogłębić, gdyż na odbywającej się właśnie dorocznej sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ Palestyńczycy zamierzają wymusić uznanie niepodległości państwa palestyńskiego.
 • 2011-09-23 05:00 | camel

  Re:Osamotniony kraj

  Mała ciekawostka: prośba o uznanie państwa palestyńskiego została złożona na ręce przedstawiciela ONZ w Ramallah przez panią Latifę Abu Hmeid. Pani ta jest dość ciekawą postacią: przedstawiana jest jako matka siedmiu więźniów, nie dodaje się tylko tego, że czterech z jej synów jest wielokrotnymi mordercami a trzech innych "bojownikami" zaangażowanymi w terroryzm. Wybór przedstawicielki pokazuje jasno, że Arabom nie chodzi o "państwo palestyńskie", że to tylko środek do zrealizowania nadrzędnego celu, jakim jest wybicie Żydów i zagarnięcie ich ziem w całości.

  Zastanawiam się, jak można było przez lata obserwować "negocjacje" Arafata i regularne ataki na Żydów, kiedy te negocjacje groziły pomyślnym zakończeniem, i nie widzieć tego, że raison d'etre całego narodu palestyńskiego jest jeden - zniszczyć Izrael? Myślę, że tacy jak herstoryk to doskonale wiedzą, stąd ich bezwarunkowe poparcie dla działań Arabów. To w końcu te same cele, które im dyktują ich uczucia.
 • 2011-09-26 01:36 | Kassander

  Re:Osamotniony kraj

  Hm..rozumiem ze "camelowi" nie perzeszkadzaja za to place, ulice, instytuty i kto wie co jeszcze noszace imie Begina - skrajnego syjonisty i terrorysty ktory zabijal Arabow, Brytyjczykow i Zydow(!). Coz..konflikt palestynsko-izraelski nie jest czarno-bialy i ma takich bohaterow jak on sam - szary i metny, gdzie bardzo czesto podlosc uznaje sie za cnote a zbrodnie za heroizm. Bynajmiej, nie dotyczy to wylacznie arabskiej strony jak probuje sugerowac camel.
  Apropos celow i itencji Palestynczykow, rowniez posluze sie przykladem Begina ktory swego czasu powiedzial: : "Nasza rasa (mówiąc o Żydach) jest Rasą Mistrzów. Jesteśmy świętymi bogami na tej planecie. Różnimy się od niższych ras ponieważ wywodzą się one od insektów. Faktycznie porównując je do naszej rasy, inne rasy to bestie i zwierzęta, bydło w najlepszym przypadku. Inne rasy są uważane jako ludzkie odchody. Naszym przeznaczeniem jest rządzenie ponad niższymi rasami. Nasze ziemskie królestwo będzie rządzone poprzez naszych liderów za pomocą rózgi żelaznej. Masy będą lizać nasze stopy i służyć nam jako nasi niewolnicy." Spadkobiercy Begina rzadza obecnie Izraelem...
 • 2011-09-28 09:40 | wrowitek

  Re:Osamotniony kraj

  A cytat z Begina za Mędrcami Syjonu. Czy może jest jakieś inne, bardziej wiarygodne źródło?
 • 2011-09-29 00:08 | Kassander

  Re:Osamotniony kraj

  Medrcow Syjonu w rekach i na ekranie nie mialem. Cytat powyzszy poniewiera sie na wielu stronach, niestety, po glebszym researchu okazuje sie, ze przede wszystkim na neofaszystoskich. Coz..nauczka z tego taka, ze nalezy dokladniej sprawdzac cytowane zrodla, a mnie nie pozostaje nic innego jak odwolac druga czesc postu. Mea culpa! K.
 • 2011-10-03 00:41 | Kassander

  Re:Osamotniony kraj

  tak sobie mysle ze bedac chlopem bym chcial byc baba
 • 2011-10-04 10:41 | obcy

  Re:Osamotniony kraj

  kto z taką pogardą traktuje prawa słabszych /Palestyńczyków/ zasługuje na pogardę.../ kto mieczem wojuje od miecz zginie/