Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Narody Zjednoczone debatują o Palestynie

(8)
Nie ma uznania niepodległej Palestyny i nie ma kontynuacji rokowań pokojowych.
 • 2011-09-24 16:00 | alfanabeta

  Cóż tu komentować

  Demokracja /a Amerykanie mienią się demokratami/, ma to do siebie , że równą miarą traktuje wszystkich niezależnie od wyznania, koloru skóry itd. Amerykańscy "demokraci" proponują Palestyńczykom rozmowy z Izraelem. Pytam się skromie amerykańskich demokratów jakież to negocjacje zarządzili w sprawie Kosowa. Nie słyszałem by wzywano Kosowo do negocjacji z Serbią.
 • 2011-09-25 17:55 | Rozśmieszony do łez

  Re:Narody Zjednoczone debatują o Palestynie

  Dziękuję serdecznie panu Romanowi Fristerowi za takie rzetelne przedstawianie sytuacji w Palestynie. Obie strony są równie winne za wszystko złe co się tam dzieje. Jasne jak drut i proste jak Słońce. Chciałem napisać parę kpin na temat palestyńskiego polewania Izraela ołowiem i trzymania za gardło i na kolanach północno-amerykańskiej Prowincji Wielkiej Palestyny ze stolicą w Waszyngtonie ale przecież to wszyscy wiedzą i tylko ziewają.
  Lepiej więc skomentować wpis p. Fristera tak:
  Łubu dubu, łubu dubu, niech nam żyje prezes naszego klubu!
  Linia Fristera zawsze taka sama, nie każdy ma kręgosłup Baumana.
 • 2011-09-25 21:06 | canadol

  Re:Narody Zjednoczone debatują o Palestynie

  Wychodzi wreszczie "czarno na bialym" cala hipokryzja Zachodu. Wiemy doskonale jakie tu dzialaja mechanizmy. Glowny to lobby proizraelskie w USA przed ktorym drzy cala demokracja. Widzielismy do dosadnie, kiedy w Senacie wystapil Netanyahu, by potepic wczesniejsza propozycje Obamy (granica z '67). Aplauz byl jak za dawnych czasow komuny. Kazdy z nich musi dbac o swoje wybory. Najmniejsza krytyka Izraela, czy wsparcie wolnosci i niepodleglosci dla Palestyny, pociaga za soba obciecie datkow na wybory, a szczegolnie brak poparcia w mediach. Wiedza to z doswiadczenia - bylo juz kilku takich, co nie stosowali sie do zasad gry i przepadli. To samo z Obama, ktory szybko wycofal sie z poprzednich obietnic.
  Ich zaklamanie polega na tym, ze oczywista, oni szczerze popieraja wolnosc i niepodleglosc, dwa panstwa, etc., ale ma sie to odbyc na zasadach "negocjacji i porozumienia obu stron". Nie wiem, kto jeszcze moze sie nabrac na to robienie ludziom wody z mozgu. Niewazne dla nich, ze ta metoda nie przyniosla zadnych owocow przez 20 lat.Poza tym jakie to rokowania jak jeden ma wszytkie karty w reku i trzyma drugiego za gardlo?!
  Po prostu pusty smiech i tragikomedii ciag dalszy.........
 • 2011-09-26 02:15 | Herstoryk

  Re:Narody Zjednoczone debatują o Palestynie

  @Rozśmieszony,
  Zapomniałeś wymienić pierwszą i podstawową winę palestyńskich Arabów. To oni, przebrani dla niepoznaki w niemieckie mundury, zapędzali do gett, zbudowali krematoria w Auschwitz i obsadzali Mordkommanda. Za te zbrodnie zostali ukarani utratą swego kraju na rzecz pokrzywdzonych i 60 latami wojen, okupacji, prześladowania i szykan.
  Do kometarza ośmielam się dodać:
  Pa! Pa! Pa! i tak to się zaczęło Pa! Pa! Pa! Zwyczajne papapa....
 • 2011-09-26 15:13 | czernik-o-wszystkim.blogspot.com

  Równi i równiejsi, czyli o dywagacjach dwóch redaktorów na temat Palestyny.

  Mieszkańcy Gazy na co dzień muszą sobie radzić z agresją oraz poniżaniem ze strony okupanta. Brzmi znajomo, a jednak przepaść między Polską a Palestyną w tej kwestii wydaje się nie do przeskoczenia. Dlaczego? (…) Jakkolwiek szokująco może to dla niektórych zabrzmieć, w mniemaniu wielu Arab to nie Polak. Nasuwa się tu znane powiedzenie: “co wolno wojewodzie, to nie tobie smrodzie”. Nam się wolność należała.

  http://czernik-o-wszystkim.blogspot.com/2011/09/rowni-i-rowniejsi-czyli-o-dywagacjach.html
 • 2011-09-26 15:47 | michrich

  Re:Narody Zjednoczone debatują o Palestynie

  canadol
  Re:Narody Zjednoczone debatują o Palestynie
  Wychodzi wreszczie "czarno na bialym" cala hipokryzja Zachodu. Wiemy doskonale jakie tu dzialaja mechanizmy. Glowny to lobby proizraelskie w USA przed ktorym drzy cala demokracja. Widzielismy do dosadnie, kiedy w Senacie wystapil Netanyahu, by potepic wczesniejsza propozycje Obamy (granica z '67).
  ***
  granica z 67 roku oznacza ze "bojownicy" o wolosc byly by w stanie odpalaz rakiety w Tel Aviv z terytorium Palestyny co obecnie czynia z Gazy od czasu do czasu ku zadowoleniu canadola.
  canadol ! Nie domagaj sie od Zydow azeby podzielali Twoje uczucie satysfakcji w tym wzgledzie.
 • 2011-09-26 15:54 | michrich

  Re:Narody Zjednoczone debatują o Palestynie

  w mniemaniu wielu Arab to nie Polak. Nasuwa się tu znane powiedzenie: “co wolno wojewodzie, to nie tobie smrodzie”. Nam się wolność należała.
  ***
  Tylko ze Arabom chodzi o wolnosc bombardowania rakietami Zydow i likwidacje Izraela.
  Dlaczego Arabowie nie kwapili sie w utworzeniu Panstwa Palestynskiego kiedy Gaza i West Bank byly pod kontrola arabska przed rokie 1967?
 • 2011-09-26 20:28 | michrich

  Re:Narody Zjednoczone debatują o Palestynie

  Mieszkańcy Gazy na co dzień muszą sobie radzić z agresją oraz poniżaniem ze strony okupanta.
  ***
  Nie ma ocupacki Gazy. Nie wojsk Izraela na terytorium Gazy, natomiast "katiusze z Gazy odpala sie nw terytorium Izrela.