Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Pieniądze czy Godność?.

(8)
2011-10-18 15:07 | Sławomir Osiński
Co wybiorą posłowie-elekci PiS ?.12-sto tysięczne,miesięczne, emerytury prokuratorskie[młodzi emeryci],czy godność Posła RP.?.
Jako niesympatyk tej formacji wierzę,że wybiorą mandat Posła RP.
A swoją drogą ,czas na podwyższenie wieku emerytalnego "mundurówek" i prokuratorów,oraz reformy składek emerytalnych sędziów.
  • 2011-10-18 18:11 | wnukmarek

Re:Pieniądze czy Godność?.

Dwóch zainteresowanych posłów już zadeklarowało, że gotowi są się zrzec diety poselskiej. Problem jest w tym, że jeśli nie byli pewni czy mogą być posłami, to powinni zasięgnąć odpowiedniej opinii prawnej, choć w tym kraju ilu ekspertów tyle opinii. Po drugie po jakiego czorta jest PKW, która przed wyborami powinna ewentualnie zweryfikować kandydatów. Ja tu nie widzę tematu do rozważania a propos godności. Co się zaś jej tyczy to w naszej polityce coś takiego nie istnieje, bo tu dominuje kłamstwo. A co z godnością przeciętnego, a zwłaszcza młodego człowieka, w ostatnich latach tzw umowy śmieciowe to odbieranie godności i poniewieranie ludźmi. Politycy poprzez swoje działania odzierają ludzi z godności, a stają się przesadnie wyczuleni na własną, której najczęściej nie mają.
  • 2011-10-18 18:24 | Sławomir Osiński

Gdyby zrzekli się diety i tak by sprawowali dwa mandaty[poselski i prokuratorski w st.spocz.],co jest niezgodne z Konstytucją RP.[chyba art.103]
    Co do umów "śmieciowych",jak to nazywasz,[zlecenia,o dzieło,na czas określony]. Gdyby nie one,bezrobocie w naszym kraju mogłoby być o milion większe przy tak wysokicH kosztach pracy ,co w obecnej sytuacji w gospodarce światowej i tak nie jest wykluczone.Tfu,tfu.
  • 2011-10-18 18:25 | przemek.1984

Panie wnukmarek. PKW nie ma tu nic do rzeczy. W prawie jest zapis, który w tej chwili burzy się pianą na ustach np. pana Błaszczaka, który najwyraźniej też tego nie zrozumiał. Otóż zapis mówi że nie można być prokuratorem i posłem;senatorem jednocześnie. Można startować w wyborach (i dlatego PKW nic do tego nie ma), ale po wygranych wyborach przychodzi "Czas na odważne decyzje".
  • 2011-10-18 19:01 | wnukmarek

Bo oczywiście trudno zrozumieć większość bubli prawnych, gdzie mogą być dziesiątki interpretacji. Nie wiem, czy jest tam zapis o "w stanie spoczynku", jeśli nie ma to jest to bubel i możliwość manipulacji. Ktoś przecież weryfikuje kandydatów, bo przy składaniu wniosków są wymagane załączniki osobowe m.in. z zawodem i oświadczenia chyba po to aby móc weryfikować, PKW miała dawniej na to czas, ale po tegorocznej nowelizacji nie wiem. Jeśli nie to znaczy, że znowu coś z naszym prawem jest nie tak. Umowy śmieciowe i cały "zmodyfikowany" kodeks pracy ma służyć pracodawcom, a nie pracobiorcom. To pójście rządów na łatwiznę, bo działania zmierzające do stwarzania nowych miejsc pracy są ponad możliwości naszych ekip rządzących.
  • 2011-10-18 19:18 | Sławomir Osiński

Dziwi mnie,że obaj prokuratorzy,panowie Barski i Święczkowski[prawnicy]nie wiedzą o tym,że Konstytucja RP. STANOWI PRAWO NADRZĘDNE wobec ustaw,rozporządzeń i wszelkich kodeksów.
    Mają wybór.Albo mandat posła ,albo prokuratora w st.spocz.

• 2011-10-18 19:32 | przemek.1984

Tak trochę może za szybko napisałem i nie zrozumiałeś pewnej kwestii. To może inaczej. Agdyby ten prokurator nie dostał się do sejmu to co? Miał się pozbyć emerytury i zagrać vabank? Z informacji które przemieliłem, wydaje mi się że układ: startój z emeryturką, przegrałeś masz emeryturkę, wygrałeś to jedną sroczkę oddaj. Prokurator to prokurator. Skoro prawo tego nie rozstrzyga, to na tą chwilę uważam że żaden prokurator nie powinien zachować mandatu poselskiego. Tego nie powinno się zmieniać. Moim zdaniem to patologia drążąca ten kraj. Nie mamy dobrych prawników. Tylko te pasożytnicze układy drążą to wszystko do samego pyłu. Tak jak ostatnio słyszałem wypowiedź starego prawnika: "Ten zawód powinien przechodzić w rodzinie, bo tam przenosi się pewne wartości". O korupcji nie wspomnę. To uderza w młodą ambicję.
  • 2011-10-19 09:23 | wnukmarek

Nie chcę rozwijać dalej tego wątku, bo się po prostu na tym nie znam, ale byli już posłowie prokuratorzy czynni, którzy zawieszali na okres kadencji swoje stanowiska. Z tego co słyszałem w mediach, nie było przeszkód, aby i ci byli, przed wyborami, teraz po wyborach okazuje się, że nie mogą, to jakaś gra. A tak w ogóle to moim zdaniem nie powinni być w parlamencie żadni prokuratorzy, policjanci czy agenci służb. Oni nie mogą być np. ławnikami (no ale tam nie ma pieniędzy). To wszystko wskazuje na bylejakość państwa, ciągle istniejące układy i nieustające gry polityczne, to wszystko pozostałe, a co dla obywatela najważniejsze, to tylko kula u nogi dla polityków dla ich ambicji i pieniędzy. Prawnicy są świetni, bo celowo tworzą prawo dla siebie. Zrobią wszystko proste, przejrzyste, bez możliwości interpretacji i co poumierają z głodu.