Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Grecja sparaliżowana, UE przed szczytem

(9)
Co robią europejscy politycy przed niedzielnym szczytem? Przerażeni zbytnim optymizmem inwestorów tonują nastroje. I zapowiadają – przełomu na pewno nie będzie.
 • 2011-10-20 17:40 | witold

  Powinni Grecji umorzyć te wirtualne długi z podatków oszołomów,

  którzy niczego nieświadomych cywilizacyjnych protoplastów, do tego zadłużenia -sposobem chamskiej i napastliwej akwizycji, namówili.
 • 2011-10-21 13:43 | kaesjot

  Re:Grecja sparaliżowana, UE przed szczytem

  Jeżeli pożyczających nie swoje pieniądze innym, by mogli żyć lepiej niż na to zasługują nazywa się inwestorami to jak nazwać tych, którzy swe własne pieniądze wkładają w budowę zakładów produkcyjnych czy usługowych, szpitali, szkół, dróg itp ?
  Dlaczego inni mają ponosić koszty głupoty jednych a lenistwa i cwaniactwa drugich ?
  Jedyne co możliwe, to darować im długi, zaniechać dalszego wspierania - niech odtąd żyją tak, jak pozwoli to, co sami wytworzą.
 • 2011-10-22 08:07 | joanna

  Re:Grecja sparaliżowana, UE przed szczytem

  A kto ma darować te długi?
  Przecież to banki pożyczyły Grecji pieniądze. Pieniądze należące do ludzi, firm, funduszy inwestycyjnych, emerytalnych itd.. Dlatego Grecję się ratuje- by nie spowodować efektu domina: bankructwo Grecji=bankructwo banków niemieckich, francuskich itd.= bankructwo firm i ruina budżetów kolejnych krajów= krach gospodarczy całej ekonomii unijnej w wyniku niewypłacalności kolejnych firm, których aktywa przepadły wraz z bankiem.
 • 2011-10-22 08:58 | andrzej52

  Re:Grecja sparaliżowana, UE przed szczytem

  Nie można z pieniedzy Europejczykow utrzymywać w nieskończoność kilkanaście milionow Grekow żyjących ponad sta od kilkudziesieciu lat. Ratowanie Grecji przypomina mi ratowanie polskich stoczni przez kolejne rządy RP. Skutek bedzie taki sam.
 • 2011-10-23 09:37 | witold

  Re:Grecja sparaliżowana, UE przed szczytem

  Goldman Sachs ma darować Grekom te? długi
 • 2011-10-23 09:44 | jola

  Re:Grecja sparaliżowana, UE przed szczytem

  nie od wczoraj wiadomo, że telewizja kłamie. A złodzieje nazwani przez media inwestorami -śmieją się do rozpuku, leżąc na kanapach po milion dolarów. Mamusia UE sprzątnie po nich cały bałagan i uścieła ciepłe warunki do dalszego łupienia naiwnych rządów i inwestorskich klientów.
 • 2011-10-23 11:25 | kaesjot

  Re:Grecja sparaliżowana, UE przed szczytem

  Jeżeli kupowanie przez OFE obligacji emitowanych przez rządy społeczeństw składających się z leni chcących żyć ponad stan uważasz za budzące zaufanie formy zabezpieczenia starości to nie mamy o czym dyskutować.
  Zawsze twierdziłem, że jedynymi beneficjentami OFE są wyłacznie ci, którzy nimi zarządzają, czego dobitnym przykładem są pierwsze wypłaty emerytur - powiedzieć że śmieszne to mało ..
  W Polsce Ludzie mają więcej długów niż oszczędności a 70% Polaków nie ma żadnych oszczędności. Z tych 30%, co to je mają, to zgodnie z regułą Pareto, 80% oszczędności należy do 20% posiadaczy ( czyli 6% ogółu) a pozostałe 20% kwoty należy do 80% ( czyli 24% ogółu społeczeństwa )- wystarczy że państwowe gwarancje obejmą lokaty do poziomu ośzczędności właściwego dla tej grupy 24% społeczeństwa.
  Firma do działalności potrzebuje środków obrotowych zapewniających jej płynność finansową działalności produkcyjnej czy usługowej oraz pewną nadwyżkę na rozwój. Nadwyżki posiadanych środków, lokowane na rynkach finansowych , mówmy sobie szczerze w celech spekulacyjnych są tym firmom zbędne a więc nic się nie stanie jak przepadną. Natomiast firmy żyjące wyłącznie z "inwestowania" na rynkach finansowych są faktycznie PASOŻYTAMI zagrażającymi chorobą każdej zdrowej gospodarce.
  Ja utrzymaniem tego stanu rzeczy mogą być wyłącznie ci, którzy z tego pasożytowania nieźle żyją.
  Ten model gospodarki jest ruiną - bez sensu jest jego ratowanie - trzeba rozwalić i pobudować nowy, na zdrowych zasadach.
  A że stracą lenie i pasożyty - należy im się to !!!
 • 2011-10-23 11:27 | kaesjot

  Re:Grecja sparaliżowana, UE przed szczytem

  Przepraszam - ta odpowiedź to dla joanny.
 • 2011-10-23 17:44 | jola

  Re:Grecja sparaliżowana, UE przed szczytem

  należałoby dodać, że żaden ZŁODZIEJ lansowany przez media jako inwestor,
  nie wyłożył, przysłowiowej złotówki, w ani jedno stanowisko pracy!!!
  nie wspominając o finansowaniu np. badań, które przysłużyłyby się cywilizacji.