Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Etiopscy Żydzi dyskryminowani w Izraelu

(10)
Etiopscy Żydzi od pokoleń marzyli o Ziemi Obiecanej. Współczesny Izrael pokazał im jak najgorsze oblicze.
 • 2011-10-21 15:14 | dorothy19

  Antysemityzm żydowski?

  Ciekawe jest to, iż Żydzi są antysemitami... Równie ciekawy jest fakt, iż chyba zapomnieli o eksterminacji Żydów podczas II wojny światowej. Dla mnie to jest niewiarygodne! Nie rozumiem...
 • 2011-10-21 18:49 | anarcho-emeryt

  Re:Etiopscy Żydzi dyskryminowani w Izraelu

  Zobacz co sie dzieje w krajach okupowanych i niszczonych w czasie 2 wojny przez faszystow. Np. taka Polska i Rosja.
  Ruch faszystowski (skini i im podobni White Power) maja sie swietnie.
 • 2011-10-22 11:15 | wnukmarek

  Re:Etiopscy Żydzi dyskryminowani w Izraelu

  do anarcho-emeryt

  Ta dyskryminacja dzieje się w majestacie prawa i jest powszechna. Ta dyskryminacja dotyczy nie tylko ciemnoskórych żydów, ale niezależnie od koloru wyznawców innych religii, bo Izrael to państwo wyznaniowe. Ruchy, o których piszesz, są nielegalne i przynajmniej państwo polskie z nimi walczy. Porównanie zatem delikatnie ujmując nie na miejscu.
 • 2011-10-22 14:03 | stefan

  Re:Etiopscy Żydzi dyskryminowani w Izraelu

  No po prostu Żyd Żydowi Żydem.

  Pewnie im się nie mieści w małych główkach że mogą też być Żydzi mniej biali od nich. I tym mniej białym urządzają getta. Ot paradoks i chichot historii.
 • 2011-10-23 01:56 | Herstoryk

  Ostatni Bastion ?

  Izrael jest chyba ostatnim już państwem, otwarcie budowanym na zdyskredytowanej od dziesięcioleci ideologii plemienno-mityczno-religijnego rasistowskiego szowinizmu. Grabież i okupcja cudzej ziemi, dyskryminacja mniejszości, tworzenie gett i enklaw. Smutne to, ze żydzi tak się zarazili od swych najgorszych prześladowców.
 • 2011-10-23 04:41 | rockafella

  Re:Etiopscy Żydzi dyskryminowani w Izraelu

  Na tym polega caly problem. Zawsze sie dziwilem, mimo pochodzenia zydowskiego, jak bardzo zostal rozdmuchany problem antysemityzmu w Polsce. Nie ma kraju, ktory nie zostalby oskarzony o antysemityzm lacznie z Japonia. Na liscie tej znajduje sie tez niestety Israel. Dobrzy Zydzi to ci USA, a Zydzi z Rosji to sie tylko podszywaja pod Zydow. Oni sa dyskryminowani az do momentu wyborow kiedy potrzebny jest ich glos. Troche tak samo jak z mniejszoscia latynoska mniejszoscia w USA. A jesli chodzi o sam Israel to powszechnym jest tam tzw. symptom katowanego w dziecinstwie czlowieka, ktory dorasta i tak samo traktuje swe wlasne dzieci. Chyba, ze siegnie po rozum do glowy i przelamie bledne kolo nonsensu. Ale na to stac tylko nielicznych a sam Israel jako nacja jeszcze niestety do tego nie dorosl. Ale szczerze wierze ze dorosnie bo jest tam wielu madrych ludzi. Oby sie to udalo przed kolejnym "zburzeniem swiatyni" i wygnaniem Zydow z Israela.
 • 2011-10-23 05:52 | canadol

  Re:Etiopscy Żydzi dyskryminowani w Izraelu

  To jeden z efektow syjonistycznej utopii. Tamara z Syberii tez przypomniala sobie, ze jej babka byla Zydowka i moze sobie spokojnie emigrowac do Izraela. A prawowici mieszkancy tych ziem zostali sila z niej wyrzuceni i nie maja mozliwosci powrotu. Izrael mial byc ojczyzna wszystkich Zydow na Swiecie (!?) Ale skonczyl sie naplyw frajerow z Ameryki czy Europy - przecie maja sie tam dobrze i nie potrzebuja obrony czy ucieczki. Wiec kolonizuje sie czym popadnie - imigrantami ekonomicznymi. Ci Etiopejczycy (czarni Zydzi) pokazuja naocznie, ze wielki procent Zydow nie mial nic wspolnego z ziemiami Palestyny. Byli to ludzie innych narodow i krajow nawroconych na judaizm. Wiec nie maja zadnego, ale to zadnego prawa powrotu na swoje "pastare ziemie"......
 • 2011-10-23 17:02 | Legionnaire

  Re:Etiopscy Żydzi dyskryminowani w Izraelu

  "Shithole", jak to obrazowo i trafnie okreslil caly Bliski Wschod wlaczajac Izrael jeden prezydentow USA. Ktory ? To praca domowa dla ciekawskich.
  Faktem jest, ze Izrael, jedyna demokracja w tym rejonie (w tym przypadku pojecie na wyrost) jest w swej filozofii jak reszta tej czesci swiata.
  Dla mnie symbolem tej demokracji i polityki Izraela jest niezyjacy Rabbi Martin David Kahane. Jest symbolem nie tylko fanatyzmu religijnego ale przede wszystkim ceny jaka placi i zaplaci Izrael.
  Wzajemne wybijanie sobie zebow i wydlubywanie oczow (zab za zab, oko za oko) stawia Izrael na straconej pozycji. Maja mniej zebow i oczow.
  Izrael postawil na ilosc a nie jakosc w polityce emigracyjnej sadzac, ze ilosc zalatwi przyszlosc Izraela.
  Przyszlosc tego kraju zalezy od zwrotu w polityce wewnetrznej i zagranicznej o cale 180 stopni. Ktoregos dnia, moze nawet po ponownym wyborze Obamy na urzad prezydencki Izrael bedzie zmuszony do zmian i to dramatycznych.
  W koncu to nie "ogon macha psem".
 • 2011-11-05 19:48 | michrich

  Re:Etiopscy Żydzi dyskryminowani w Izraelu

  Wspomniana dyskryminacja wynika z roznicy w kulturze i obyczajach. Zydzi z Etiopii sa w swej masie badzo zacofani jak wiekszosc plemion afrykanskich i dlugo potrwa zanim zaadoptuja do wspolczesneg spleczenswa na poziomie europejskim. Nie posiadaja ani kwalifikacji ani wpojonego poczucia obowiazku. Radze wszystkim antysemickim opinioznawcom sprowadzenie jakiegos plemienia z dzungli afrykanskiej
  i przekonania sie jak trudno byloby ich zaadoptowac w modernym spoleczenstwie europejskim.
 • 2011-11-06 13:55 | michrich

  Re:Etiopscy Żydzi dyskryminowani w Izraelu

  Komu Adam Frister i Zygmund Bauman chca sie przypodobac? Kazda wzmianka o negatywnych stronach rzeczywistosci izraelskiej w wiekszosci wypadkow daje wymowke nienawistnikom Zydow na lamach Polityki
  dla akcji "Huzia na Zyda". Im nie chodzi o sprawiedliwosc tylko o to azeby miec wymowke do
  antyzydowskiego szczekania.
  Izrael nie jest oczywiscie idealnym krajem jak zadne z panstw na swiecie bo ludzie nigdy nie byli idealni.
  Fanatyzn, egoizm slepota polityczna istnieja w spoleczenstwach ale to nie oznacza azeby symptomy wspomnianych zjawisk uzyc jako wymowke do potepienia w czambul calego narodu.