Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Ofensywa Zbigniewa Ziobro

(14)
Odsunięty do Brukseli europoseł Zbigniew Ziobro poczuł krew. Może z Brukseli widać wyraźniej polityczny ślepy zaułek, w jaki brnie jego partia pod przewodem Jarosława Kaczyńskiego.
  • 2011-10-24 16:30 | szeryf

Za co takie coś jak ziobro bierze ciężki szmal to ja nie wiem.

Czas się obudzić wyborco jeden z drugim, bo za niedługi czas będziecie dzięki ziobrystom, ziobrom i innym tego typu miotom -pić wodę z kałuży na ulicy.
  • 2011-10-24 18:10 | atalia

Król Tusk

Zasadą propagandy prorządowej jest wola. Im bardziej jednostronna, tym mocniej propagandzista wierzy w wszechpotęgę woli i tym łatwiej mu wykryć źródło zła w postępowaniu opozycji i źródło dobra w działaniach władzy, Karol Marks, Pozytywne uwagi do tekstu Szostkiewicza. Dobry Król Tusk a zło opozycji.
  • 2011-10-24 18:52 | Tenno

Re:Ofensywa Zbigniewa Ziobro

Szeryfie!
    Obudź się, jest po wyborach. Powiem więcej - wiadomo kto wygrał i zapewniam Cię, to nie jest PIS.
  • 2011-10-24 19:27 | szeryf

jak PiS i jego potłuczyny zniknie z telewizji, radia i gazet to proszę mnie już wtedy nie budzić.
  • 2011-10-24 19:31 | wnukmarek

A ja uważam, że rozłam i powstanie partii z elementu radiomaryjnego pod kierownictwem Ziobry wyszłoby PiS-owi na zdrowie. Powstałoby coś na kształt giertychowskiej LPR, PiS nie miałby kuli u nogi, która odstrasza wielu potencjalnych zwolenników PiS-u. Skrajna kato-prawica miałaby kilkuprocentowe poparcie, z czasem umarłaby śmiercią naturalną. Kilka lat odpowiedzialnej opozycyjnej, konsekwentnej działalności, bez wpływu rydzykowch , mogłoby uczynić z PiS-u normalną chadecję i jakieś szanse na władzę. Założę się, że taki wariant nie byłby mile widziany przez PO i popierające je media, bo tylko taki aktualny PiS gwarantuje PO niezagrożone panowanie bez większego wysiłku. Drugie pytanie, czy Kaczyńskiego na to stać, wszak uwielbia wszelkie wojenki.
  • 2011-10-24 20:22 | Tenno

Jeden naród, jedna partia, jeden wódz? Chyba jednak śnisz. To se ne vrati.
  • 2011-10-24 20:52 | andrzej

ein folk ein.... chyba to gdzieś słyszałem. Pokolenie naszych dziadków zanika, Rodzice byli dziećmi, nasze dzieci uczą się historii nie tak uważnie a czy my pamiętamy co wyrosło na "krzywdzie" Republiki Weimarskiej ? czy pamietamy, że Hindemburg przekazał władzę po legalnych wyborach ? widmo krąży nad Europą.... kolejne?
  • 2011-10-24 20:53 | wnukmarek

To się właśnie wróciło, a nazywa się Tusk i PO. I musi być opozycja, najlepiej silna. PiS jest na razie korzystny dla PO, dzięki temu wygrała wybory, nie mając szczególnych osiągnięć. W interesie PO jest istnienie PiS-u w takiej formule jak teraz i dlatego PO i media nie są zainteresowane zmianami w PiS-ie, bo a nuż dokonają się zmiany, które uczynią z tej partii opozycję groźną z perspektywami na przyszłość. Ja czekam na takie zmiany, bo musi ktoś patrzeć na ręce kolesiom z byłego KLD.
  • 2011-10-24 21:02 | wnukmarek

Znowu wszystko koncentruje się na PiS-ie, a przecież przegrało wybory, nie ma i nie będzie miało wpływu na władzę. Jeszcze nie ma koalicji i rządu, a już odwraca się uwagę od PO i Tuska. Gdyby Hitler miał takie media i propagandę, to do dzisiaj Niemcy nie wiedzieliby, że przegrali wojnę.
  • 2011-10-25 00:00 | scrambler

Re:Ofensywa Zbigniewa Ziobro - epizode one

P.Ziobro wg mnie zachowuje sie jak najbardziej racjonalnie. Testuje trwałość pozycji przewodnika stada. Jest młody, ma juz pewne doświadczenie i zapewne niemałe ambicje. Poza tym - argument kluczowy - jego potencjał uczenia się na własnych i stada błedach wydaje się być znacznie większy niż prezesa. Proszę zwrócic uwagę, jak ostatnio zmienił się jego image, czy sposób wypowiadania się.
    Jak niedawno powiedział red.Żakowski - PiS już nie żyje ale jeszcze o tym nie wie. Pora więc wszcząć jakiś rewitalizacyjny ferment. Przy okazji obserwacja poczynań p. Ziobry będzie jednocześnie testem jego zdolności politycznych, negocjacyjnych i przywódczych. Moim zdaniem jest w nim potencjał ale nie na następce prez. JK. Być też może, że zainspirował go sukces Ruchu Palikota. Na prawicy też może udać się urwanie 10-15% elektoratu PiS. Wszystko zależy od pozycji startowej - kogo pozyska dla swojej sprawy z wewnatrz PiS. Jeżeli p.Ziobro nie prowadzi obecnie jakiejś podwójnej gry i gra tylko na siebie - można go zrozumieć. Zamiast wykrzywiać się w uśmiechu z powodu kolejnego "sukcesu" wyborczego chyba lepiej spróbować pomóc losowi i zmierzyć sie z wyzwaniem. Choć nie jestem ani jego ani PiS-u sympatykiem - będę mu kibicował. Mam nadzieję, że nie popłynie na wznieconej przez siebie fali kolejnego, równie wyalienowanego jak aktualnie PiS , ideologicznego populizmu. Czas pokaże, jakie p. Ziobro odkryje karty i czy jest tylko surferem.
  • 2011-10-25 10:29 | joanna

media kreują "gwiazdy"

Sądząc z uwagi, którą poświęcają Ziobrom, preziom et consortes polskie media to można by odnieść wrażenie, że to zwycięzcy wyborów albo czegoś tam. "Tańca z gwiazdami" może. Tylko dzięki temu, że swoim stylem agresywnym, spiskowo-knajackim przyciągają dziennikarzy, mogą istnieć. A media łase na wszystko co bulwersuje, straszy, ferment sieje staja się coraz bardziej nieracjonalnym śmietnikiem pseudowiadomości. Jeszcze bardziej dziwaczne jest rozpowszechnianie idei ks. Rydzyka, biorąc pod uwagę, że jest on sam posiadaczem jedynego radia ze 100% pokryciem. Po kiego diabła dawać mu jeszcze dodatkową tubę, nie pojmuję.
    Na szczęście, dla zachowania zdrowego rozsądku można sobie pooglądać wiadomości sportowe. Gdzie trenera drużyny przegrywającej z kretesem wszystko co się da przegrać, nikt bez końca nie prosi o wywiady i środkowy rozgrywający takiej drużyny nikogo nie interesuje.
  • 2011-10-25 10:38 | wyborca

dlatego zarówno PiS jak i PO jak i SLD wraz z PSL całkowicie muszą zejść ze sceny politycznej. I wierzę, że to szybciej niż później nastąpi.
    Jak na razie jest to co jest, czyli ponad połowa wyborców siedzi w domach -wymownie bojkotując tandetny, byle jaki, stetryczało-dziadowski miot solidaruchów i komuchów oraz potwory typu PJN.
  • 2011-10-25 12:53 | Any

Widzimy Ziobrę a słyszymy Kurskiego......
  • 2011-10-25 13:23 | Andrzej

Rytualny taniec Ziobry? Czy tam była telewizja?