Wyszukaj na forum

Forum

Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Czy Żyd musi wierzyć w Boga?

(8)
Izraelski pisarz Joram Kaniuk łamie monopol rabinów na duszę człowieka.
  • 2011-11-12 13:40 | Jarosław Konieczny

Jak to pogodzić?

Cytat z artykułu: "Izrael jest państwem żydowskim, w którym - jak nieustannie przypominają ortodoksi - obowiązują kanony żydowskiej tradycji". Natomiast w Polsce wielu Żydów twierdzi, że nasze państwo ma być jak podrzędny burdel, gdzie wszyscy mogą wszystko.
  • 2011-11-13 01:26 | Herstoryk

Re:Czy Żyd musi wierzyć w Boga?

"Izrael jest, jak się wydaje, jedyną na świecie demokracją, w której nie ma rozdziału Kościoła od państwa."

Nie jedyną. Drugą taką jest Iran i jego gdzie Fatih'em i mułłami. Tam jednak innowiercy, z wyjątkiem Baha'ih, mają równouprawnienie.
  • 2011-11-13 06:26 | georges53

>>>Czy Żyd musi wierzyć w Boga?>>>

A co mnie to obchodzi?
    Dlaczego to ma mnie obchodzic?
    Dlaczego to sie ukazuje w Polityce?
    Dlaczego to sie ukazuje w Polsce?
    Dlaczego to ma byc polski problem?
    ...?
    A moze to jest polski problem? Moze tu jest nowa przyszla Strefa Gazy, tylko ja jeszcze nic o tym nie wiem...(?)
    Wysoki Sadzie, prosze o niski wymiar kary za te pytania co przychodza mi do glowy...

• 2011-11-13 13:13 | Vicmac

Poluzuj berecik Georges.

Ad1: Wcale Cię to nie musi obchodzić, tylko jak na kogoś kogo to nie obchodzi, strasznie się podniecasz.
    Ad2: Ponieważ "Polityka" to tygodnik zajmujący się problematyką społeczną, nie tylko w naszym kraju, ale i za granicą.
    Ad3: Dla tego, że "Polityka" jest tygodnikiem ukazującym się w Polsce.
    Ad4: To nie "ma" być polski problem, tylko w dużym stopniu jest. Choćby kwestia braku alternatywy dla cmentarzy parafialnych w większości polski wsi. Niestety, tak jak w Izraelu rabinat, tak w Polsce kościół katolicki ma ogromny wpływ na sprawy społeczne, nie związane bezpośrednio z religią. Myślę, że u nas to zjawisko jest nawet bardziej niebezpieczne, choćby z tego powodu, że oficjalnie obowiązuje w Polsce rozdział kościoła od państwa.
  • 2011-11-13 14:54 | Pulke

Blad merytoryczny - dzieci, ktorych rodzice nie sa malzenstwem nie sa mamzerami (w przeciwienstwie do chrzescijanstwa, ktore stygmatyzuje takie dzieci jako bekarty). Mamzerami okresla sie tylko dzieci zrodzone ze zwiazku kobiety pozostajacej w zwiazku malezenskim z mezczyzna, ktory nie jest ojcem dziecka.
  • 2011-11-15 20:55 | bryka

R.Frister pisze o "łamaniu monopolu pasterzy na duszę człowieka". Czyli ,że "pasterzowanie" niektórym już dojadło.W Izraelu.Taki piękny kraj a jednak dziwacy zawsze się znajdą.Po 5000 lat nieprzerwanej tradycji.Oni to mają cierpliwośc !
  • 2011-11-17 16:39 | Staszek68

Przeczytaj jeszcze raz cytowane zdanie, może wtedy zorientujesz się że Fryster mówi o DEMOKRACJI. Czym jak czym Iran jednak demokracją nie jest.
  • 2011-11-28 08:46 | Mira

dlatego tez w Iranie jest uprawnienie, szczególnie dla tego człowieka księdza który przeszedł z Islamu na Chrześcijaństwo i za to dostał kare smierci, dla ciebie to jest równouprawnienie?""