Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Korporacja PSL

(11)
PSL w koalicji będzie piąty raz. Żadna partia nie współrządziła tak długo. Po latach Stronnictwo przypomina nowoczesną korporację, której największym majątkiem jest sieć klientów.
  • 2011-11-14 09:18 | vps

Re: Pawlak trzyma się płota

Ciesze się, że w końcu ktoś to napisał i dziwie się, że tak długo musiałem na to czekać. Ta partia odzwierciedla poziomi chorobę naszej współczsnej polityki. Bardzo podobało mi się zdanie:

"To, co media tak chętnie nazywają nepotyzmem, dla ludowców jest formą politycznego istnienia, inwestycją w wynik kolejnych wyborów"

Czesto jestestem tego świadkiem. Popieram i więcej uwagi dla tych kombinatorów.
  • 2011-11-14 09:34 | Mieczysław S.Kazimierzak

Re:Korporacja PSL

Kłania się obieg pieniądza z przepływem kapitałów dla ukazania i możliwości eliminowania patologicznych strumieni.
  • 2011-11-14 12:57 | rolnik

PSL to kolejne "państwo w państwie".
    Żywię się tylko nadzieją, że w ciągu czterech lat PSL-owski beton zostanie skruszony, zamieciony i wyrzucony jak najdalej od drzwi wejściowych do polskiego sejmu.
  • 2011-11-14 14:48 | bryka

Wielkoprzemysłowa klasa robotnicza działając przez swój przodujący oddział NSZZ Solidarnośc bohatersko wywalczyła dla siebie zasiłki na bezrobocie.
    Chłopi,siedząc cicho,mannę unijną za nic nie robienie.Zgodnie z zasadami ,że po pierwsze-każdy dobry uczynek będzie ukarany i ,że po drugie "tisze jediesz dalsze budiesz".
    Za dużo ich by wprowadzic jakąkolwiek zasadę sprawiedliwości społecznej.
    Wiadomo,ukryte bezrobocie,kosy na sztorc i traktory na drogi.A rządzący myślą jedynie w perspektywie czterech najbliższych lat.Po nich chocby potop.

Nie ma sensu obwinianie PSL za ich cwaniactwo.Jak dają to biorą.Każdy kręci własne lody.Krach jest nieodwołalny po wycofaniu manny.Państwo bedzie w dużych kłopotach.Państwo ale nie PO czy PSL.
  • 2011-11-14 17:07 | zaba z paryza

przede wszytkim wiecej takich artykulow, reportazy, jesli nie ma politykow aby mogli podjac dyskucje z PSL, to przynajmniej niech spoleczestwo bedzie oswiecone, i moze zmusi rzad aby sie troche wiecej zainteresowal.
    czyzby nie bylo ZADNYCH fachowcow od rolnictwa w tym kraju?
  • 2011-11-15 07:47 | vps

To nie wystarczy tylko zabierać i wprowadzac jakas sztuczna sprawiedliwosc spoleczna. Mnie osobiscie nie boli fakt, ze rolnicy maja lzej bo przez ostanie pol roku mieszkalem na wsi i wiem, ze dla duzej czesci rolnikow to nie jest kwestia zrezygnowania z wakacji, czy kupna nowego auta tylko spraw zycia lub smierci. To co irytuje to tak glosne odwolywanie sie do przeszlosci, zwlaszcza naszych kochanych "Republikanow" z prawicy i ta chęć narodu do budowania Polski silnej i niezaleznej. wszyscy w tym belkocie zapominaja o tym, ze Polsce najlepiej sie wiodlo jak zywila Europę i wlasciwie to byla nasza jedyna silna karta przetargowa. Dzisiaj nasze jedzenie jest nadal genialne. Mi osobiscie nic nie smakuje lepiej niz nasze miesko, pieczywa ale rowniez owoce i warzywa i to jest naprawde rzecz na ktorej mozna robic interes, zwlaszcza, ze ludnosc dobila do 7miliardow. Takze tutaj klania sie nie tylko reforma Krus czy jakies zrownywanie chlopow z mieszczanami. W rolnictwie jest szansa aby tworzyc cos konkurecyjnego na skale swiatowa tylko trzeba szerszej wizji i troche jaj do tego. PSL to betonwa partia, ktora dla zachowania stolkow jest gotowa cofnac rolnictwo w tyl.
  • 2011-11-16 14:48 | aklekot

W "terenie" rzeczywiście obsadzanie stołków jest kwestią być albo nie być.
    Natomiast w Warszawie to całe imperium już nie jest takie ważne. Praca w ministerstwie to prestiż i możliwość wyrobienia sobie układów, ale płace są takie sobie. W centrali ARIMR na stanowisku kierowniczym zarabia się, jak bardzo zgrubnie szacuję, ze 3 razy mniej, niż na porównywalnym w prywatnej firmie. Co prawda tempo pracy też znacznie mniejsze.
  • 2011-11-16 23:12 | camel

@vps: "Mnie osobiscie nie boli fakt, ze rolnicy maja lzej bo przez ostanie pol roku mieszkalem na wsi i wiem, ze dla duzej czesci rolnikow to nie jest kwestia zrezygnowania z wakacji, czy kupna nowego auta tylko spraw zycia lub smierci."

Oni są zakładnikami socjalu, który dostają za fakt, że posiadają ziemię. Kurczowo trzymają się tej jednej krasuli i trzech "tatowych" hektarów. Ani myślą o poprawie swego losu. Będą utrzymankami do końca życia i ich dzieci najpewniej też.
    Ciebie nie boli, że oni mają lżej, bo zapewne sam korzystasz z budżetu i nie płacisz realnych podatków (popraw mnie, jeśli się mylę). Inaczej odczuwałbyś fakt, że duża część owoców twojej pracy służy nie tobie i twojej rodzinie, ale wykarmieniu rolnika. Masz gorzej i biedniej, bo gdzieś tam jest "rolnik" na trzech hektarach, który zjada kawałek twojej pracy. Powinienieś być tego świadom.

>"Polsce najlepiej sie wiodlo jak zywila Europę i wlasciwie to byla nasza jedyna silna karta przetargowa."

Ale gospodarstw towarowych jest tylko ze dwieście tysięcy. Dwa miliony nie produkuje niczego na rynek. A pieniądze biorą wszyscy. To posiadana ziemia jest tytułem do otrzymywania zapomóg. To czysty socjal. Oni wszyscy są trwale bezrobotni, do tego ograniczają możliwości rozwoju polskiego rolnictwa trzymając się kurczowo swoich poletek. Kosmiczne marnotrawstwo! Galaktyczna głupota. I powód aby PSL nazwać szkodliwymi łajdakami.

> "Dzisiaj nasze jedzenie jest nadal genialne. Mi osobiscie nic nie smakuje lepiej niz nasze miesko, pieczywa ale rowniez owoce i warzywa i to jest naprawde rzecz na ktorej mozna robic interes, zwlaszcza, ze ludnosc dobila do 7miliardow."

Fakt, kotlet ze słoninowych świń, stara, mleczna mućka ubijana jako "wołowina", przerośnięte ogóry, zdrewniałe szparagi i kalarepy, ziemniaki pastewne najgorszego garunku sprzedawane ludziom. To wszystko jest genialnie... głupie. Zupełnie nie rozumiem gdzie i kiedy urodził się mit o niby "genialnej" jakości polskich płodów rolnych. Czy wiesz, że przez wiele lat pszenicę dla celów spożywczych trzeba było kupować za granicą, bo polska nadawała się tylko na pasze?
  • 2011-11-29 00:21 | Mikołaj

Proszę o podanie źródeł tych rewelacji na temat pszenicy, chętnie się dokształcę.
  • 2012-02-25 15:52 | Dalila

Mateuszu, sczzerze gratuluje i zycze zwyciestwa. Trzymam kciuki! MarekN Dobre/Slabe: 2 1
  • 2012-07-19 22:55 | dddd

Zgrzyt w koalicji po psl polecą zęby oj polecą