Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Kto przeprosi Roberta Biedronia

(19)
Atmosferę, jaka zapanowała po pierwszym sejmowym przemówieniu posła Roberta Biedronia - zakończonym rechotem większości posłów - można określić jedynie tak: skacowana.
  • 2011-11-15 14:25 | zygmuntfr

Zastanawiam się czy w przypadku przemówienia posła o ciemnym kolorze skóry też by był taki rechot w sejmie.

Szczególnie jak mowa by była o opalaniu. No a jak by poseł nie miał nóg i na mównicy przemawiał w sprawie biegania to sejm by zanosił się śmiechem czy nie ? Świadczy to o poziomie naszych przedstawicieli w sejmie, smutne to.
  • 2011-11-15 14:44 | pantherion

Re:Kto przeprosi Roberta Biedronia

A ja z troche innej strony.

Interesuje mnie, jaka naprawde byla ta reakcja sejmu i na jakie slowa, gdyz to, co widzialem w serwisach informacyjnych bylo ewidentnie zmontowane, dosyc ciezka reka w dodatku.

Po wypowiedzi posla Biedronia dostalismy ujecie na sale sejmowa zanoszaca sie spazmami smiechu, brakowalo wyraznie jakiegos etapu posredniego.

Uprzejmie prosze o emisje pelnego, niezmontowanego materialu, zebym mogl wyrobic sobie opinie nt. zaistnialych wydarzen.
  • 2011-11-15 14:57 | wilk

przepraszac wesołka ( gej) za to ze budzi rozbawienie?
    I forma i tresć jego wszystkich wystapien budzi albo zazenowanie albo obrzydzenie. Delikatnie go potraktowano, przeciez tylko smiechem.
    Jego rechoty i aluzje jakos pani nie irytują/ Dziwna sprawaa jeszce dziwniejsza reakcja
  • 2011-11-15 15:10 | Śleper

@Pantherion, skoro już posługujesz się komputerem i internetem, nie proś o pełny materiał, znajdź to sobie w sieci.
    To prawda, że taki sam materiał filmowy można zmontować na różne sposoby, tak że w jednym ktoś będzie uchodził za mędrca, w drugim za głupca.
    W przypadku wystąpienia sejmowego pana Biedronia sprawa jest prosta jak drut( tu posłowie znowu mieliby powód do rechotu), a komplikują ją jedynie ci, którzy rechotali, wstyd ich, ale nie potrafią się przyznać do swojego prostactwa.
    Nie chcę być prorokiem, ale wydaje mi się, że takie i inne zachowania będziemy oglądać za każdym wystąpieniem posła Biedronia.
  • 2011-11-15 15:25 | adamjer

Posła Biedronia nikt nie przeprosi. Politycy to ludzie o "grubej skórze", jak sami o sobie lubią mówić. Zapominają wszak dodawać, że owa gruba skóra jest pochodną specyficznego, nie przynoszącego chwały, pojmowania etyki. Poza cynizmem, polityków (99,99...%) cechuje bystrość przysłowiowego oficera austriackiego. Ta przykra heca "poniżej pasa" w wykonaniu większości wybrańców narodu z Donaldem na czele potwierdza moją teorię, że polityka jest niezbędna w zorganizowanych społeczeństwach tak, jak kanalizacja. W jednej i drugiej praca, jak każda, nie hańbi, ale żaden wrażliwiec i esteta jej się nie ima. Pan Biedroń sam się zdecydował na brudną robotę, niech więc ponosi tego konsekwencje. Pchał się do Sejmu najpierw przez SLD, potem RP, po co? po oklaski? Nie, jako inteligentny człowiek dobrze wiedział, że nie pcha się do salonu uduchowionych intelektualistów. Co chciał, to ma. Zresztą sam szybko stępiał - również się śmiał "jak głupi do sera".""
  • 2011-11-15 15:42 | pantherion

W sumie nie pomyslalem. Dzieki, poszukam. A póki co, to widzial ktos ten material w pelnej wersji? Jakies przemyslenia?
  • 2011-11-15 16:06 | 28plk7b

Rechot Tuska i pokładanie się Schetyny

I czego się tu spodziewać jak premier Tusk rechotał a Schetyna pokładał się ze śmiechu.Ot powojenna klasa polityczna.
  • 2011-11-15 16:50 | krebs06

reakcja żałosna, ale dobrze pokazuje poziom parlamentu. Bardziej do myślenia dają późniejsze reakcje, Kłopotek nieoczekiwanie pozytywnie zaskoczył, a Niesiołowski i Pitara to czyste chamstwo (u Pitery chyba też ograniczenia intelektualne)
  • 2011-11-15 17:17 | borsuk

Link do sejmowego oryginalu (chyba mniej zmontowanej wersji nie ma):
    http://www.youtube.com/watch?v=iC2VqMea4m8
    OK moze Biedron delikatnie przeciagnal slowa o "pytaniach ponizej pasa", ale chyba niecelowo. Za to reakcja sali byla blyskawiczna.
    Pitera, moim zdaniem, zupelnie sie osmieszyla.
  • 2011-11-15 17:31 | J-k

Oczywiście, że nikt nie przeprosi. Co do Kłopotka to chciał dobrze a wyszło jak zwykle. Stwierdził on bowiem, iż musi się przyzwyczaić do posła geja i posła transwestyty(!)
  • 2011-11-15 18:19 | czytelnik_polityki

Czy pan Biedroń też się śmiał? dziennikarze również? a może razem rechotali?

http://www.youtube.com/watch?v=p2oVIf33Il8
  • 2011-11-15 18:54 | ewkas

28plk7b
    O, przepraszam bardzo, żadna powojenna, nawet nie PZPR-owska.
    Po prostu styropianowa z dużą domieszką kadzidła.
  • 2011-11-15 22:03 | Barnaba

Dziwi mnie to całe święte oburzenie. Po pierwsze, pan Biedroń powiedział o "stwierdzeniach poniżej pasa", nie o chwytach, a zatem przejęzyczył się. To, że wielu skojarzyły sie te słowa ze sprawami seksualnymi nie jest niczym nienaturalnym, tak jak następujący po tych słowach śmiech. Nie uważam, że ma jakikolwiek związek z homofobią. Przypuszczam, że wielu tu oburzonych równiez by się zaśmiało. Świetoszkowata polityczna poprawność. I tyle.
  • 2011-11-16 02:15 | Jan Bohynski

Droga Pani Redaktor. Odnioslem wrazenie, ze wszyscy w sejmie dobrze sie bawili. Nie docenia pani inteligencji posla Biedronia. On wie co i dlaczego robi. JB.
  • 2011-11-16 08:52 | bzdryng

Popieram. To był zwykły gag sytuacyjny. Wielu posłów przejęzyczało się znacznie bardziej "jednoznacznie" (Józef Zych i jego słynne "stawanie"...). Biedroń powinien mieć twardszą skórę. Tymczasem, korzystając z tego, że jest stosunkowo (ups...) świeżą i oryginalną postacią wśród kadry parlamentarnej, kreuje się na biednego, sponiewieranego i pokrzywdzonego. Gdyby każdy poseł wygwizdany, wyśmiany, wyklęty lub choćby głośno skomentowany z sali sejmowej w trakcie przemówienia bił taką pianę...
  • 2011-11-16 08:52 | faraday

nie uważam p.Pitery za intelektualistke a raczej koniunkturalistke. Nie wiem co robiła i czy w ogole cos konkretnego zrobiła przez cztery lata ministrowania - no,poza wystepami,raczej miernych lotów w TV - ale także zadaje sobie pytanie - jakaz to krzywda dzieje się homoseksualistom w Polsce ? Z czego,oprocz obnoszenia sie ze swoja orientacja seksualna - jest znany p.Biedron ? i z czego śmiał sie razem z posłami ? czy ktos moze mnie objasnic ?
  • 2011-11-16 11:48 | pantherion

Widziałem i zgadzam się w 100 procentach. Reakcja sali jest porażająco żenująca. To, niestety, nie wina montażu. Szczerze mówiąc - nie rozumiem...
  • 2011-11-16 18:36 | fruk

sprawa wątpliwa,cała czereda uczepiona jest sutanny i widzi TYLKO koryto...
  • 2011-11-17 09:21 | niespodziewek

W mojej okolicy wszyscy sąsiedzi obnoszą się (łącznie ze mną) ze swoją heteroseksualną orientacją wychodząc z żonami na spacer lub gdziekolwiek indziej. I z tego głównie są mi znani.