Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Hiszpanie pytają jak żyć

(10)
Hiszpania szykuje się do politycznej zmiany, ale w zmiany na lepsze już nie wierzy.
  • 2011-11-19 22:16 | ivo

To by było...

Dzięki Ci panie Boże i Maryjko za wynik wyborów w Polsce, aż zadziwia mnie to społeczeństwo, na codzień wyglądające na mało rozgarnięte, ale może za często jeżdżę na wieś... Potrafi sobie ktoś wyobrazić co byłoby gdyby w obliczu tak trudnej sytuacji w światowej ekonomii władzę przejęła antysystemowa partia zaburzonych psychicznie, która już po orędziu, pokazała, że jakąkolwiek racjonalność i troskę o Polskę ma w d... A tak to, nie jestem zbytnim optymistą, jest jakaś nadzieja chociaż, myślę, że Palikot może czasem pomóc, wbrew swemu wykreowanemu wizerunkowi, to człowiek twardo stąpający po ziemi, zwłaszcza w kwestiach gospodarczych, wie, że z piasku się bicza nie ukręci, jako biznesmen, zdaje sobie sprawę, że pieniądze nie biorą się znikąd. Przy całej niedoskonałości naszych rządzących, chba dużo lepiej Polacy nie mogli wybrać, mogli za to wybrać duuuuużo gorzej...
  • 2011-11-19 23:08 | lexmark53

Re:Hiszpanie pytają jak żyć

"...próbując ratować lewicową reputację SKOMPROMITOWANEJ rynkowymi posunięciami Partii Socjalistycznej,...."
    "Żaden bank nie chciał udzielić im pożyczki, ale trafili do agencji nieruchomości – dziś już upadłej – która zaoferowała pomoc w postaci SFAŁSZOWANYCH ZAŚWIADCZEŃ o dodatkowych dochodach."
    Czyli "nihil novi sub sole"
  • 2011-11-19 23:22 | Mazurska@

Artykuł dobry a nawet za dobry ;).
    Czy mogę prosić szacowną autorkę o podanie jakiś danych źródłowych odnośnie tych 25 % (Zainteresowanie kursami niemieckiego w szkołach językowych wzrosło natychmiast o 25 proc)z zainteresowaniem poczytał bym o tym.
    Pozdrawiam
  • 2011-11-20 08:03 | lign

Poczekaj z tym dziekowaniem Bogu jeszcze z pare miesiecy. Na wszelki wypadek przypomnij sobie, jak dziekowales jemu za Obame. i wytrzezwiej. Albo jeszce lepiej - upij sie na umor.
  • 2011-11-20 08:55 | ollendorff

Dla ludzi lewicy ekonomia nigdy nie była dobrą stroną, oni po prostu tego nigdy nie pojmą. Socjaliści dożywotnio mogą zajmować się tylko sprawami socjalnymi, tutaj mają pełną kompetencję, ale na tym koniec.
  • 2011-11-20 10:23 | ivo

Nie piję, za Obamę nie dziękowałem (jaki tu związek, jak ktoś z nas jest na kacu, to raczej nie ja), a tych paru miesięcy też się obawiam i piszę przecież wyraźnie, że nie jestem nadmiernym optymistą, ale jest jakaś szansa. Przy zamglonych Smoleńskiem, niezłomnych lustratorach, zajmujących się głównie tak poważnymi i adekwatnymi do XXI wieku kwestiami/ jak wydzielenie "narodu właściwego" z reszty tłuszczy która tylko mówi po polsku, zdradami, Targowicami, Dmowskim i XIX-wiecznym pojęciem patriotyzmu (w jego lokalnej, "zaborowej", odmianie), szansy nie byłoby żadnej.
  • 2011-11-20 14:06 | kaesjot

Poczytaj sobie artykuł o ekonomicznych laureatach nagrody Nobla. Laureaci tej nagrody sami wzięli się za interes i postępując zgodnie z własną teorią, którą uznano za godną Nobla w krótkim czasie wygenerowali STRATĘ w wys. ponad 4,6 mld dol. Jak widać liberałowie też nie pojmują ekonomii.
    Poczytaj sobie lepiej Marksa - tylko uwaga - włącz samodzielne myślenie.
  • 2011-11-20 20:38 | Realista

Bez przesady, granie na giełdzie nie robi z człowieka liberała ;) A co do tych dwóch Panów, to teoria była błędna, bo swój model przetestowali na bardzo krótkiej serii danych, która nie uwzględniała wystąpienia "nietypowych" zjawisk w rodzaju załamania rynków azjatyckich czy implozji rubla. A tego typu zjawiska są skrajnie niebezpieczne w sytuacjach, gdy próbuje się zbudować "odkurzacz" zasysający z globalnych rynków grosiki w oparciu o gigantyczny lewar. Większość zyskownych modeli inwestowania ma to do siebie, że są bardzo zyskowne, aż w końcu nie są ;)

Co do Marksa, to uważaj czyje lektury polecasz. Oprócz całkiem ciekawego "Kapitału" napisał również masę innych rzeczy - między innymi manifest w którym ogłosił że, dla dobra większości, wiele słabiej rozgarniętych narodów Europy będzie musiało spłonąć w ogniu rewolucji - nawet pięknie określił ten proces - HOLOKAUST. Niezły był z niego futurysta - tylko narody mu się poplątały ;)
  • 2011-11-20 20:52 | lexmark53

Nie czytałem Marksa, samo nazwisko jest już dla mnie odpychające. Wystarczą mi skutki działań tych, którzy wzięli jego wypociny na serio, zamiast włączyć samodzielne myślenie.
    Ekonomię pojmują ludzie rozsądni, potrafiący przewidzieć poprawnie skutki swoich działań i kierujących się kilkoma oczywistymi rzeczami. Wśród nich są też liberałowie. Ale nie każdy ekonomista jest liberałem, i nie każdy człowiek który ma doktorat z ekonomii jest mądrym człowiekiem. A już na pewmo nie ci, dla których idolem jest Marks.
  • 2011-11-21 13:33 | KrzysztofMazur

Josep Ramoneda, wzywa na łamach „El País” do krytycyzmu wobec polityki opartej na podsycaniu poczucia winy. W komentarzach zgodnych z duchem 15-M (Ruchu 15 Maja, Oburzonych) krytykuje pogląd, że jedyną przyczyną kryzysu jest rozrzutność sektora publicznego. „Nie pamięta się dziś, że to niekontrolowane zadłużenie wielu przedsiębiorstw i nieodpowiedzialność sektora finansowego przyniosły bankructwo firm, zwolnienia, masowe bezrobocie i odcięcie kredytów, dzięki którym gospodarka hiszpańska mogłaby wrócić na drogę wzrostu”.
    Jak widać genialny filozof uważa, że gdyby bańka kredytowa trwała nadal, to by było dobrze.;)
    Dzięki takim geniuszom bańka powstała.