Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Zatrzymani za prywatyzacje

(17)
Były szef UOP Gromosław C., znany z telewizji jako ekspert od służb, a także warszawski adwokat i działacz PZPN oraz trzy inne osoby są podejrzane o branie łapówek w zamian za fikcyjne usługi doradcze przy prywatyzacji LOT-u i Stoenu. Sprawa była badana od wielu lat.
 • 2011-11-24 19:14 | Ryszard314

  Złodziejska prywatyzacja

  A jednak jest coś na rzeczy w sformułowaniu "złodziejska prywatyzacja", inne operacje też sprzyjają przestępstwom, vide Kościelna Komisja Majątkowa. A nasi milionerzy, skąd wzięli kapitał początkowy (z wyjątkiem tych, którym Tatuś podarował)? Polska to jednak bogaty kraj, bo jeszcze starczy na emerytury. A swoją drogą wymiar sprawiedliwości jest bez wyobraźni ustalając kaucje dla złodziei w wysokości od 500 tys do 3 milionów. Sumy te w przeciągu kilku godzin zostały oczywiście wpłacone. Panowie nie muszą zresztą uciekać bo i tak włos im z głowy nie spadnie (chyba, że sami się na to zgodzą dla świętego spokoju i uratowania fortun).
 • 2011-11-24 21:09 | PIRS

  PIĄTA WŁADZA

  Wybucha sprawa generała Cz. Sam pan Durczok zaprasza do studia byłego ministra skarbu Wiesława Kaczmarka i przepytuje o możliwe przekręty w prywatyzacji. Jak to dziennikarz TVN, przerywa rozmówcy, nie daje mu się wypowiedzieć, spieszy się. Panu Kaczmarkowi udaje się powiedzieć coś ciekawego o tym jak jego i innych poniewierali prokuratorzy, którzy potem nie ponieśli żadnej kary, i wtedy pan Durczok szybko kończy wywiad. Cóż takiego pilnego skraca ciekawą rozmowę? Reklamy! Lecą reklamy. Po 10 razy te same, cały dzień, niemal bez przerwy. To jest piąta władza, przed którą czwarta – media - korzy się potulnie.
  Pan Kuźniar rozmawia z kapitanem Krzysztofem Baranowskim. Oczywiście nie daje mu wiele mówić, sam dopowiada za niego, a w pewnym momencie przerywa rozmowę, bo zdarzył się wypadek - zderzenie kilku tramwajów. TNV musi to pokazać, ale... najpierw lecą przez kilka minut reklamy.
  Tak jest na wszystkich stacjach i te same reklamy powtarzane są w kółko. Jest jeden wyjątek: sport. Kiedy dziennikarze rozmawiają ze sportowcami, lub o sporcie, nic ich nie pogania. Przecież warto poznać zdanie kilku kibiców na temat braku tradycyjnego orzełka na koszulkach piłkarzy, albo czy Kubica będzie w formie żeby wziąć udział w wyścigach. W końcu są sprawy ważne i ważniejsze.
 • 2011-11-24 21:21 | mr.off

  General Gromoslaw Cz. robil to, co robia wszyscy inni wyzsi oficerowie sluzb Zachodu

  UWAGA GENERALNA: w III RP (i calej cywilizacji zachodniej) to prokurator musi udowodnic przed sadem wine oskarzonemu, a nie oskarzony swoja niewinnosc.

  * * *

  Oficerowie sluzb obserwujacy latami kuchnie wielkiego biznesu oraz polityki i posiadajacy z tego tytulu wiedze niedostepna politykom i biznesmanom, nie mowiac o konsumentach medialnej papki, wykorzystuja ja na calym swiecie zakladajac firmy doradzajace biznesowi, gdyz jest nieocemiona w robieniu interesow. Kto korzysta z obcojezycznych mediow wie to doskonale: ci ludzie to najciekawsi analitycy polityczni, , spoleczni, ekonomiczni, a znajomosc tego co powiadaja pozwala rozumiec wspolczesny swiat. Stad ich analizy zamieszczane w mediach czy wywiady i rozmowy z nimi maja rzesze odbiorcow.

  Polecam.

  Na Zachodzie, gdzie panstwo jest od pokolen narzedziem interesow wielkiego kapitalu, lobbying odbywa sie w jakichs tam ramach prawnych (nie bedacych jednak skuteczna tama uniemozliwjajaca korupcje na wielka skale czego dowodem chocby wyrok skazujacy na wiele lat wiezienia Toma de LAY,a, przywodcy republikanskiej wiekszosci w Kongresie, prawej reki G.W.Buh,a). Ci ludzie w Stanach raz sa w szeroko rozumianym rzadzie, raz w biznesie, i znow w rzadzie, gdyz przynosza swoim firmom tluste kontrakty rzadowe. I jest to dozwolone przez prawo.

  Przasny dziki kapitalizm nad Wisla nie jest obudowany prawnym "systemem bezpieczenstwa" zakreslajacego granice lobbingu. Co swietnie pokazala 'afera hazardowa', ktora okazala sie byc afera CBA nr 2 (po gruntowej). W sumie polityczna zadyma PiS obliczona na obalenie rzadu D.Tuska (nie bylo aktu oskarzenia, oskarzonych - prokuratura nie postawila nikogo przed sadem - wyrokow skazujacych, itd.).

  Media wstydliwie to przemilczaja, a w sumie kazdy rozgarniety widzi, ze kapitalizm polega na ekonomicznym eksploatowaniu biednych przez wielki kapital (NP. TRYLIONOWA KROPLOWKA DLA WALL STREET Z KIESZENI PODATNIKOW PODLACZONA PRZEZ PREZYDENTA USA B.OOBAME).

  Stad protesty przeciw zdziczeniu globalnego kapitalu na calym swiecie, ktore zaczely sie od ruchu "Occupy Wall Street".

  PS. Zainteresowanym polecam dwa interesujace teksty na temat kryzysu kapitalizmu jako doktryny ekonomicznej i spoleczno-politycznej - oraz bedacego tego konsekwencja kryzysu panstwa demokracji liberalnej bedacego MODELOWYM rozwiazaniem ustrojowym panstw Zachodu - autorstwa prof. J.Stiglitz'a, amerykanskiego ekonomisty (Columbia University) laureata nagrody Nobla):

  1) "The Ideological Crisis of Western Capitalism" (PROJECT SYNDICATE.ORG, 12/07/2011);
  2) "Of the 1%, by the 1%, for the 1%" (VANITY FAIR, May 2011) • 2011-11-25 03:31 | jerry11

  Re:Zatrzymani za "prywatyzacje"!

  "Oficerowie sluzb obserwujacy latami kuchnie wielkiego biznesu oraz polityki i posiadajacy z tego tytulu wiedze niedostepna politykom i biznesmanom, nie mowiac o konsumentach medialnej papki, wykorzystuja ja na calym swiecie zakladajac firmy doradzajace biznesowi, gdyz jest nieocemiona w robieniu interesow. Kto korzysta z obcojezycznych mediow wie to doskonale: ci ludzie to najciekawsi analitycy polityczni, , spoleczni, ekonomiczni, a znajomosc tego co powiadaja pozwala rozumiec wspolczesny swiat. Stad ich analizy zamieszczane w mediach czy wywiady i rozmowy z nimi maja rzesze odbiorcow."

  To prawda ale... branie olbrzymich lapowek to jednak cos zupelnie innego.
  Nie nalezy mylic "consultingu", czy doradztwa z dzialalnoscia czysto kryminalna!!!
 • 2011-11-25 08:39 | 52 i pół -latek

  Re:Zatrzymani za prywatyzacje

  Ludzie , jakie łapówki ? Jakie przekręty ? Zwykła prowizja za pomoc..... Za 2-3 lata sprawa rozejdzie się bez żadnego wyroku.... A prokuratorzy ????? Ha hahahahaha ...... muszę uważać bo mam zajady .... "gwiazdy" Temidy, naoglądali się filmów kryminalnych ..... Bezkarna i bezwstydna grupa zdeprawowanych moralnie narcyzów. A gen. Cz. - choćby tylko za akcję w Iraku i potem anulowanie pożyczek Polski na miliardy dolarów - winien mieć dożywotni immunitet. Choćby faktycznie zrobił coś niezgodnego z chorym prawem. Poza tym , nie wierzę w Jego winę !!! A propos - nagłośnienie medialne i posiadane doświadczenie życioe podpowiada mi , że "coś" idzie dołem, pod stołem .... Ciekawe - co ? Może za 2-3 lata, właśnie , dowiemy się.... Może....
 • 2011-11-25 08:46 | Katarski Inwestor

  To jak w końcu?

  To jak w końcu? Jest ten układ (spółdzielnia), czy go nie ma?
 • 2011-11-25 08:48 | Katarski Inwestor

  Re:Zatrzymani za prywatyzacje

  Jeszcze jedna ciekawostka:

  Kto dał początek Platformie Obywatelskiej? Donald Tusk, Maciej Płażyński czy Andrzej Olechowski? Żaden z nich. Pomysł utworzenia nowej partii rzucił generał Gromosław Czempiński, oficer wywiadu PRL, a potem szef UOP. Przekonał do niego polityków, nazwanych później "trzema tenorami".

  http://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/artykuly/335243,platforme_zalozyl_oficer_wywiadu_prl.html
 • 2011-11-25 09:33 | Bejotka

  Re:Zatrzymani za prywatyzacje

  Dlaczego, proszę Autora, "osoby będą musiały udowodnić, że nie brały łapówek"? To chyba im trzeba udowodnić, że brały. Czyżby szanowny Autor uważał, że należy udowadniać, że się nie jest wielbłądem? Prokuratorskie państwo prawa? A prasa popiera ten sposób myślenia. Grozą wieje!
 • 2011-11-25 10:20 | bywały

  Re:Zatrzymani za prywatyzacje

  "Były szef UOP Gromosław C., znany z telewizji jako ekspert od służb, a także warszawski adwokat i działacz PZPN oraz trzy inne osoby będą musiały udowodnić, że nie brały łapówek w zamian za fikcyjne usługi doradcze przy prywatyzacji LOT-u i Stoenu."
  Szanowna Pani Redaktor!
  Na szczęście (Pani, moje i wielu innych osób) w Polsce od dawna obowiązuje zasada, że to organy państwa (prokuratura) są obowiązane udowodnić obywatelowi, że popełnił przestępstwo a nie obywatel ma udowodnić, iż go nie popełnił. Dlatego wystarczającą i skuteczną metodą obrony jest falsyfikowanie dowodów prokuratorskich, choć czasem prostsze bywa udowodnienie swojej niewinności poprzez wykazanie nieobecności w określonym miejscu i czasie, co jednak też jest falsyfikowaniem dowodów prokuratorskich.
  Co do zasady, na szczęście, Polak nie musi w sądzie udowadniać, ze nie jest wielbłądem :)
 • 2011-11-25 10:20 | bywały

  Re:Zatrzymani za prywatyzacje

  "Były szef UOP Gromosław C., znany z telewizji jako ekspert od służb, a także warszawski adwokat i działacz PZPN oraz trzy inne osoby będą musiały udowodnić, że nie brały łapówek w zamian za fikcyjne usługi doradcze przy prywatyzacji LOT-u i Stoenu."
  Szanowna Pani Redaktor!
  Na szczęście (Pani, moje i wielu innych osób) w Polsce od dawna obowiązuje zasada, że to organy państwa (prokuratura) są obowiązane udowodnić obywatelowi, że popełnił przestępstwo a nie obywatel ma udowodnić, iż go nie popełnił. Dlatego wystarczającą i skuteczną metodą obrony jest falsyfikowanie dowodów prokuratorskich, choć czasem prostsze bywa udowodnienie swojej niewinności poprzez wykazanie nieobecności w określonym miejscu i czasie, co jednak też jest falsyfikowaniem dowodów prokuratorskich.
  Co do zasady, na szczęście, Polak nie musi w sądzie udowadniać, ze nie jest wielbłądem :)
 • 2011-11-25 10:38 | 52 i pół -latek

  Re:Zatrzymani za prywatyzacje

  .....na razie!
 • 2011-11-25 10:39 | 52 i pół -latek

  Re:Zatrzymani za prywatyzacje

  .....na razie!
 • 2011-11-25 12:04 | bywały

  Re:Zatrzymani za prywatyzacje

  jest nas kilku optymistów......, młodzieńcze :)
 • 2011-11-25 13:37 | anro

  Re:Zatrzymani za prywatyzacje

  Ciekawe jaki jest cel zasłaniania oczu panu C., a nie np. wąsów? Pewnie nikt się nie domyśli, kto to taki: Gromosław, generał, były szef UOP, gwiazda telewizji, z wąsami i na dodatek C.? Zagadka nie do rozwiązania. Czy nie czas skończyć z tymi absurdami?
 • 2011-11-25 17:38 | JWRJWR

  Re:Zatrzymani za prywatyzacje

  Bardzo ciekawa opinia. Jaki kapitalizm jest, każdy widzi.
 • 2011-11-26 10:13 | wnikliwy

  Re:Zatrzymani za prywatyzacje

  to jeszcze bardziej cementuje stwierdzenie, że znakomita większość tych którzy załapali się w Polsce na duże pieniądze -to pospolici złodzieje
 • 2011-11-26 20:36 | lecher

  Re:Zatrzymani za prywatyzacje

  Łatwo sprawdzić , czy w zeznaniu podatkowym PIT znajdują się odpowiednie kwoty.