Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Rozmowa z Krzysztofem Millerem, fotografem wojennym

(7)
Fotograf wojenny zginął tragicznie. Przypominamy wywiad, jakiego Krzysztof Miller udzielił POLITYCE przed kilkoma laty.
  • 2011-11-25 13:28 | verka

rozmowa

ciekawa rozmowa, zawsze zastanawialam sie kto stoi po drugiej stronie i jak sobie radzi z zyciem po tym co widzial.wyobrazalam sobie, ze ja nie tak "bezemocjonalnie" nie moglabym. a potem pojechalam do azji i straszliwa nedza uwierala mnie jakies trzy dni..
  • 2011-11-25 17:10 | durak

Re:Rozmowa z Krzysztofem Millerem, fotografem wojennym

A co jest z twoimi emocjami nie tak, że musisz obrażać ludzi? Zacznij robić na drutach, albo kleić z plasteliny człowieku.
  • 2011-11-26 09:46 | joanna kopytowska

Nie ma mowy o tym aby oddzielić się psychicznie od traumatycznych wydarzeń . Myślę że Pan Miller podobnie jak Ryszard Kapusciński narażał się na ten stres z poczucia misji aby ŚWIAT ZMIENIAĆ ,aby zło nie zostało bezimienne ,nie nazwane ,anonimowe .To że wiekszość ludzi ogląda wojnę jak film sensacyjny to inna sprawa .Więcej osób niż nam się wydaje ma w głowie sieczkę a nie rozum a serca w ogóle nie mają .To dlatego świat ludzi wygląda tak jak wygląda . Z tym człowiekiem to brzmi dumnie ja bym się nie wyrywała bo na codzień pomagam bezdomnym psom i 3 alkoholikom i dla mnie jest to potworna trauma .Po pierwsze dlaczego inni tak rzadko reagują na oczywiste cierpienie i okrucieństwo ,po drugie dlaczego tych którzy pomagają ośmiesza się i szykanuje ,po trzecie dlaczego jest tak wiele ekstremalnie złych sytuacji .Gdzie jest źródło zła ,to fascynuje mnie od poczatku mojego świadomego życia i do żadnych prostych konkluzji nie doszłam .Świat to wielka róznorodność sytuacji i postaw i właściwie każda sytuacja jest inna i ludzie są różni.Powtarzam tu banały . W każdym razie ja pomagam tak małymi środkami materialnymi że zastanawiam się dlaczego inni tego nie robią bo rezultaty bywają spektakularne ,ot co...
  • 2011-11-26 17:25 | obcy

Pani Joanno

Zło jest pociągające. Jest nagrodą, zawsze zwycięża; jest prawidłowoscią.
    Inne pojęcie Świata jest marzeniem. .....

pozdrawiam
  • 2011-11-26 20:57 | Małgorzata

Pamiętam, że przy okazji wystaw World Press Photo byłam zbulwersowana postawą reporterów dokumentujących wojny, konflikty, zamachy. Wtedy uważałam, że powinni odłożyć aparat w tak dramatycznym momencie i pomóc poszkodowanym.
    Myliłam się. Fotografowie często są jedyną szansą, aby dotarły do nas informacje i ( jakkolwiek górnolotnie to brzmi) prawda o wydarzeniach. Spokój i zdrowie poświęcają dla ofiar i dla nas - dalekich obserwatorów.
    To jest niezmiernie ciekawy teoretyczny problem do dyskusji. Nie można jednak zapominać, że za aparatem stoi CZŁOWIEK.
  • 2011-11-26 21:49 | romek

• 2011-11-28 20:59 | tak ?

to dlaczego pozdrawiasz ?

powinieneś był napisać "obyś zgniła" lub coś podobnego,
    pozdrawiasz, chcesz żeby było jej dobrze, żeby była zdrowa,
    a to jest dobre.

:)