Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Sylwetka nowej minister edukacji narodowej

(11)
Rzeczowa, solidna i zrównoważona – mówią o minister edukacji Krystynie Szumilas współpracownicy. Dopóki gra z kimś do jednej bramki – zastrzegają oponenci.
  • 2011-11-25 23:43 | wladimirz

Czy osoba,która jako I zastępca min.Hall jest współsprawcą stworzonego przez nią gigantycznego bałaganu w edukacji,może być uznana za dobrego fachowca i ministra???;-)

Jednym słowem - czy człowiek, którego dotychczasowe działania ogromnie wiele rzeczy zepsuły, jest najlepszym kandydatem do ich naprawiania???;-)
  • 2011-11-26 02:38 | jer-11

Re:Sylwetka nowej minister edukacji narodowej

"Gdy w latach 2001–04 byłam ministrem, Krystyna Szumilas jako członkini komisji edukacji niezwykle ostro ze mną wojowała. Uważała, że technika i zawodówki powinny być zlikwidowane, a ja nie dość mocno się do tego przykładam."

Juz to (patrz powyzej) wystarczy, aby zdyskwalifikowac pania Szumilas jako osobe godna kierowania resortem oswiaty!!!
  • 2011-11-26 08:35 | warszawiak

Nalezy zaczac od pytania - jaka wizje i strategie dla edukacji narodowej ma PO i rzad ? Przeciez minister nie ma nic do gadania. Artykul wskazuje ze jakoby to od ministra i jej fochow wszystko zalezalo.

Bardzo kiepska publicystyka Polityko. Dzieci potrafia lepiej. Oczywiscie nie polskie dzieci, otumanione religia.

Edukacje nalezy jak najszybciej uwolnic od KK. KK niszczy komorki mozgowe juz u dzieci zanim pojda do szkoly. Co eliminuje procesy myslowe i zdolnosci tworcze polakow. To dlatego obecnie polak jest jeszcze glupszy po szkodzie a kiedys byl madry.

I oczywiscie dyktator wszystko moze. Koles Hall jest przyjacielem Donka i Donek zrobil z jego zony ministra edukacji.

• 2011-11-26 10:02 | only Palikot

nie ma to jak fachowiec? z partyjnego WIDZIMISIę
  • 2011-11-26 17:50 | dr_pitcher

Minister ma prawo miec wlasne zdanie, ale ta Pani jest chyba za bardzo wojownicza.
  • 2011-11-26 18:16 | infoprotest

Infoprotest 2012

Dość zmian, my chcemy spoojnie pracować.

dołącz, poprzyj, zostaw opinię.
  • 2011-11-26 18:18 | infoprotest

infoprotest 2012

linki nie działają, infoprotest.125mb.com
  • 2011-11-26 21:10 | przechodzony

Po ogłoszeniu składu rządu nauczyciele na forach internetowych pisali: Boże, czemuś nas opuścił? I ja się z nimi zgadzam. Szumilas nie zaprezentuje żadnej sensownej wizji edukacji - bo nie ma do tego kompetencji. Pani minister - nauczycielka w prowincjonalnej podstawówce, potem urzędnik samorządowy. Mgr Szumilas. Nie ma co, tęga głowa.

A może szanowna pani minister zechce wprowadzić do polskich szkół innowacje rodem z Finlandii? Jeśli tak - to można podyskutować. Nie mam jednak złudzeń, że owa "tęga głowa" będzie dalej psuć a nie naprawiać.
  • 2011-11-27 15:41 | kaesjot

Efekty zmian w oświacie ostatnich lat obserwuję u siebie w pracy :
    - mgr pedagogiki spec. resocjalizacja robi za gońca od wożenia dokumentów i zamawiania mniej wyrafinowanych materiałów
    - mgr hotelarstwa - szkoli się na ślusarza
    - licencjat prawa administracyjnego - nie wywiązuje się zadowalająco z funkcji sprzątacza
    - mgr inż. elektronik - siedział kilka godzin przed maszyną ze schematem na kolanach nie bardzo wiedząc jak znaleźć przyczynę usterki i ją usunąć.
    Problem w kilka minut rozwiązał starszy pracownik po podstawówce.
    - młodzieniec po zawodówce, kierunek ślusarz - nie umie wiercić i nie wie jak się posługiwać szlifierką kątową.
    Optymistycznie - absolwent politechniki. Poznałem go jako studenta dorabiającego sobie u nas w wakacje. Dzisiaj mogę mu zlecić temat i mam pewność, że pomyślnie, samodzielnie doprowadzi go do końca.
    Kiedyś zakłady produkcyjne miały swe przyzakładowe szkoły zawodowe i technika lub "sponsorowały" branżowe. Dzisiaj poza nielicznymi mającymi swe szkoły zawodowe ( w Poznaniu, zdaje mi się, że tylko Volkswagen } reszta musi korzystać z tego, co im oferuje oświata publiczna a ta jeśli chodzi o szkolnictwo zawodowe spada coraz niżej.
  • 2011-11-27 20:41 | zaba z paryza

i znowu dno.

Palikot maila racje rzad fachowcow a nie politykierow!
  • 2011-11-28 09:26 | puzonik48

Jestem niezmiernie ciekawa jakie nowa Pani minister zajmie stanowisko w sprawie wyroku ,który zapał w Strasburgu ?
    http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,7543