Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

10 najwybitniejszych Polaków XX i XXI wieku

(2)
2011-11-26 15:02 | top10polacy
Witam wszystkich. Rusza mini projekt mający na celu przygotowanie rankingu 10 najwybitniejszych Polaków XX i XXI wieku. Niech każdy kto może, wpiszę tzw. swoją listę top10 - w której wskaże od miejsca 1 do 10 tych którzy według niego zasługują na miano wybitnego Polaka, którego działalność społeczna, polityczna, kulturalna lub inna przysłużyła się sprawie polskiej. Mogą to być politycy, wojskowi, ludzie kultury i sztuki, sportowcy, społecznicy działający w wieku XX i XXI, których cenimy, szanujemy, którzy najogólniej działali według nas dla dobra Polski.

Prośba także, aby to była pełna lista dziesięciu osób (sądzę że w tym okresie żyło i działało naprawdę wielu wybitnych Polaków, więc nie będzie problemu z ułożeniem takiej listy).

Ten mini-sondaż będzie przeprowadzony wśród wielu środowisk

Z góry dziękujemy

Jeżeli ktoś nie może wpisać się na forum, może wysłać maila ze swoją listą 10-ciu na adres
top10polacy@wp.pl
 • 2011-12-07 16:55 | joanna kopytowska

  Re:10 najwybitniejszych Polaków XX i XXI wieku

  -Jan Paweł II - bez komentarza
  -Jerzy Giedrojć - stworzył niezależny ośrodek polskiej myśli politycznej na emigracji w bardzo skromnych warunkach
  -Donald Tusk - najlepszy polski polityk po transformacji -łaczy zdolnosci polityczne z wyczuciem realiów i zdrowym rozsądkiem
  -Maria Curie Sklodowska
  -Czesław Miłosz - najwybitniejszy polski pisarz myśliciel 20 wk
  -Adam Małysz wybitna osobowość sportowa światowej miary
  -Ryszard Kapuściński - wazny głos moralny w pogubionym etycznie świecie,wspaniały reportażysta światowej klasy
  -Adam Michnik -twórca niezaleznej prasy o ambicjach uczestniczenia w tworzeniu społeczeństwa obywatelskiego
  -Zyta Rudzka -wybitna niedostrzeżona pisarka ,autorka ksiażki Slicznotka Doktora Josefa na miare Nobla o żydowskich ofiarach Oswięcimia i pseudoeksperymentów medycznych ,zawsze pod prad ,zawsze intelektualnie i artystycznie uczciwa w skomercjalizowanym do bólu świecie wydawniczym
  Kantor -twórca teatralny który przełozył pamniec o cierpieniach wojny na orginalny język teatralnego spektaklu