Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Izrael szykuje atak na Iran. Czy uderzy?

(78)
Czy Izrael może zaatakować Iran bez zgody Białego Domu? Perspektywa katastrofy, wobec której Czarnobyl to pestka, wydaje się nie odstraszać polityków z otoczenia premiera Netanjahu.
 • 2011-11-29 10:54 | Herstoryk

  Podżeganie do Kolejnej Wojny Napastniczej

  Szanowna Polityko. Poważnemu wydawnictwu nie wypada publikować półprawd i propagandy. To, że P. Frister wypisuje to co mu nakazuje jego przynależność plemienna i wyznawana ideologia, nie dziwi. Obiektywizm i uczciwość wymaga jednak sprostowania kłamstw i propagandy, które głosi.
  Po kolei:
  51 proc. Izraelczyków popiera plany uderzenia na jedyne w tej chwili państwo, które otwarcie głosi chęć wymazania ich kraju z mapy Bliskiego Wschodu.
  Prawdziwa treść wypowiedzi Chomeiniego, powtórzonej przez Ahmad-Inedżada jest powszechnie dostępna: "Imam ghoft iin reżim-e iszghalgar-e Qods bayad az safheh-ye ruzgar mahw szawad." W dosłownym tłumaczeniu: „Imam [Chomeini] powiedział, że ten reżym okupujący Jerozolimę zniknie z kart historii”. Różnica pomiędzy groźbą, a pobożnym życzeniem jest ogromna. Podżegacze do wojny z Iranem ją skrupulatnie zacierają i chałaśliwie propagują przekręconą treść. Iran ma zresztą takie same szanse na zniszczenie Izraela, jak Górna Wolta na zrównanie z ziemią Polski.
  Agencja posiada informacje, że Iran przeprowadził praktyczne doświadczenia sprawdzające skuteczność wyrzutni rakiet dalekosiężnych.” Pod kierunkiem nowego dyrektora, Yuki Amano, który otwarcie przyznaje się do lojalności wobec USA, agencja została wysoce upolityczniona, co potwierdzają jej byli pracownicy. Publikuje zatem to, co pasuje "powers that be".
  MAEA nie powinna mieć nic do gadania w kwestii irańskich rakiet. Zgodnie z Traktatem o Nieproliferacji, ma prawo kontrolować, poprzez swych inspektorów, proces wzbogacania uranu w krajach sygnatariuszy, by nie dopuścić do produkcji broni atomowej i przekazywanie technologii nuklearnej. Zgodnie z artykułami w mediach społecznych, „raport” MAEA jest zbiorem odgrzewanych informacji i nieudokumentowanych zarzutów i oskarżeń. Najważniejszy aneks, potwierdzający rozliczenie się Iranu z całych zasobów uranu i ograniczenia jego wzbogacania tylko do 20%, jest skrupulatnie pomijany przez "Fristerów" piszących dla mediów głównego nurtu. Traktat o Nieproliferacji nie zabrania również badań teoretycznych nad eksplozjami nuklernymi, zatem Iran ma prawo takie badania prowadzić.
  Rosyjski naukowiec Wiaczesław Danilenko, który 5 lat spędził w irańskich laboratoriach, twierdził ostatnio w dzienniku „Washington Post”, że jest to kwestia zaledwie kilku miesięcy.”
  To nie Danilenko, zresztą specjalista od nano diamentów, nie mający nic do czynienia z fizyką jądrową, tak twierdzi, a „Washington Post”. Przynajmniej o tyle P. Frister nie mija się z prawdą. Gazeta, zwłaszcza tak "polityczna" jak "WP" może pisać różne rzeczy, papier jest cierpliwy. Prof. Danilenko zdementował jednak i wyśmiał w wywiadzie radiowym powoływanie się na niego w „raporcie”. "Raport" MAEA jest tyle wart co straszenie rzekomym irackim arsenałem przez Colina Powella w ONZ.
  to akcje sabotażowe przypisywane wywiadowi izraelskiemu: wirusy Stuxnet i Dages sparaliżowały na kilka tygodni pracę wirówek w Buszer. W lipcu zginął od kuli, na progu swojego domu w Teheranie, fizyk atomowy dr Darioush Rezaei”. A może by tak nazwać te „akcje” po imieniu ? Są niczym innym, jak aktami terroryzmu.
  Cała syjonistyczna kampania paranoicznej irano-fobii i podżegania do kolejnej wojny na Bliskim Wschodzie jest zbudowana na kłamstwach. Iran nie jest bezpośrednim zagrożeniem dla uzbrojonego po zęby państwa żydowskiego, popiera jednak ruchy oporu w okupowanej Palestynie i w Libanie – Hamas i Hezbollah może jednak być co najwyżej przeciwwagą dla całkowitej dominacji militarnej Izraela w regionie. Nawet gdyby posiadał broń atomową, nie chciałby napewno popełnić samobójstwa atakując nią Izrael, czy USA.
  Zachód może drogo zapłacić za chodzenie na syjonistycznym pasku.
  Eksplozja na Bliskim Wschodzie po izraelskim ataku na Iran jest o wiele bardziej niebezpieczna dla reszty świata niż dla Izraela. Izrael nie obawia się wątpliwej celności irańskich rakiet i nie boi się sojuszników Iranu z Hezbollah i Hamasu, będzie mógł bowiem odpowiedzieć na ich ataki odwetowe z brutalnością, która nie ruszy zaabsorbowanej kataklizmem w Zatoce Perskiej światowej opinii publicznej. Iran ma zatem minimalne możliwości bezpośredniej retaliacji przeciw Izraelowi, może tylko odciąć dopływ ropy wywołując w ten sposób gigantyczną katastrofę gospodarczą, która jednak dla samego Izraela jest zagrożeniem drugorzędnym.
 • 2011-11-29 11:41 | nothingman81

  Re:Izrael szykuje atak na Iran. Czy uderzy?

  "Szykujcie bracia amunicje na swieta / To Boze Narodzenie beda dlugo pamietac!" Mam nadzieje, ze sie myle ale od jakichs 6 mcy wydaje mi sie ze atak na Iran jest kwestia czasu. Iran, kiedy byl jeszcze Persja, byl najbardziej postepowym w kazdym tego slowa znaczeniu panstwem w tym rejonie...nie wiadomo co napisac...,ze szkoda?...jak zwykle najbardziej ucierpi ludnosc cywilna
 • 2011-11-29 12:22 | gościówa

  Re:Izrael szykuje atak na Iran. Czy uderzy?

  no cóż, już jakiś czas temu przyłapałam sobie politykę na, delikatnie mówiąc, mijaniu się z prawdą i na wybiórczości przekraczającej granice rzetelności dziennikarskiej. Trzeba jednak znać daną sprawę dobrze, żeby zdać sobie sprawę, z tego, że nie jest to godne zaufania źródło informacji. Skąd mam wiedzieć, w czym są, a w czym nie są rzetelni i obiektywni? A ponieważ już raz politykę przyłapałam, to nie ufam w niczym za grosz, co więcej, powtarzam to i opowiadam o sprawie wszystkim wokół, niech też wiedzą.
 • 2011-11-29 12:26 | Janusz

  Re:Izrael szykuje atak na Iran. Czy uderzy?

  Dokładnie. A że Izrael nie obawia się odwetu irańskiego i wietrzy w tym kolejny biznes oraz przede wszystkim możliwość realizacji wspomnianej przez p. Redaktora "idei syjonistycznej" w wersji hard - rozpoczętej w praktyce na dobre "świtem odysei", a właściwie napadem na Irak - najlepiej świadczy fakt, że zbroi de facto obydwie strony, bowiem jak powszechnie wiadomo taki Mittal na przykład jest słupem Rotszyldów (można wygooglować sobe "rothschild octopus"), twórców Izraela, w ich rękach jest także kontrola nad największymi koncernami na świecie. Zaopatrywanie przez Rotszyldów obydwu stron konfliktu to nic nowego, taki u nich amoralny standard, już podczas amerykańskiej wojny secesyjnej było to samo, a smaczku dodawał wtedy fakt, że bankierzy mający swą siedzibę w Wielkiej Brytanii zaopatrywali w broń także jej przeciwników, za sprawą swoich pionków. Tajemnica Poliszynela, opisywana w literaturze światowej wielokrotnie.
 • 2011-11-29 14:14 | Andrzej

  Pożegnanie

  Mam te same odczucia co do stronniczości "Polityki" i dlatego w dniu dzisiejszym żegnam się z nią.

 • 2011-11-29 14:52 | michrich

  Re:Izrael szykuje atak na Iran. Czy uderzy?

  Herstoryk nie moze przebolec faktu ze Zydzi przestali byc bezwolna ofiara zdozajaco do komor gazowych po ktorych mozna bylo przjmowac wlasnosc, mieszkania i domostwa i jeszcze dotawac po tym rozgrzeszenie od ksiedza.
  To krewni Herstoryka wykrzykiwali przed wojna: "Precz z Zydami Bij Zyda! Zydzi do Palestyny!"
  Znam sie na typach rodzaju Herstoryk bo tam kiedys mieszkalem.
  Bez powazania michrich
 • 2011-11-29 14:56 | Hatuey

  Re:Izrael szykuje atak na Iran. Czy uderzy?

  Nie wiem czy uderzy czy nie uderzy wiem tylko że nagonka trwa w najlepsze a w Polsce dzielnie biorą w niej udział między innymi Pałasiński i Siwiec i Weiss i delikatnie ale jednak także Frister. Wiem też że cało to zło miało swój początek dokładnie co do dnia 62 lata temu.
 • 2011-11-29 15:35 | bryka

  Re:Izrael szykuje atak na Iran. Czy uderzy?

  Tzw "literatura" piszę celowo w cudzysłowie,także działa w tym nurcie .Niejaki Wladimir Wolff popełnił powieśc "Piaski Armageddonu" sławiącą blitzkrieg nad Iranem.Niestety z udziałem polskich sił specjalnych.Wyjątkowa szmira.
 • 2011-11-29 15:48 | anarcho-emeryt

  Re:Izrael szykuje atak na Iran. Czy uderzy?

  @Herstoryk
  "Iran ma zresztą takie same szanse na zniszczenie Izraela, jak Górna Wolta na zrównanie z ziemią Polski..." - czyli calkiem realne szanse, jak rozumiem?!
  Ale powaznie -bardzo dobro obserwacja i wyciagniete wnioski.
 • 2011-11-29 16:58 | Jan

  Re: arogancja mafijna państwa Izrael nie zna granic

  To co się dzieje wokół państwa Izrael przerasta odporność najbardziej zakłamanych cyników. To państwo oszalało w swej pysze.
 • 2011-11-29 17:15 | genzub

  też tak mi się wydaje

  od kiedy ujrzałem wrzutkę (kilkunastostronicowy dodatek) w jakimś aktiviście - darmowe to więc ma duuuży nakład. wrzutkję poświęconą izraelskiej sztuce - kilka wywiadów z autorami, wypocone recenzje paru książek, obowiązkowa próbka komiksu. Filmy irańskie, arabskie, w polsce goszczą często, widuję je i czytam o nich nawet nie śledząc kinowych świeżyzn. mam wrażenei że światem arabskim polacy interesują się znaczne powszechniej. a tu - trochę od czapy, w piśmie poświęconym imprezom, ciuchom i gadżetom, piguła z izraela. na ostatniej stronie nawet skrócony alfabet - elementarz.
 • 2011-11-29 17:18 | elsby

  Iran jest uciążliwym problemem dla wszystkich.

  Jesli Izrael go zrówna z ziemią , to świat , zwłaszcza narabski,trochę poburczy dla zasady, ale da spokój i po roku rzecz się rozejdzie po kościach.
 • 2011-11-29 17:29 | jerry11

  Re:Izrael szykuje atak na Iran. Czy uderzy?

  Czy kazdy kto zauwaza agresywna, militarna polityke syjonizmu i "parcie do wojny" bedzie przez "michricha" opluty i opatrzony etykieta "antysemity"?

  P.S. Faktycznie, artykul "Polityki" wyjatkowo stronniczy i jednostronny...
 • 2011-11-29 17:56 | Hatuey

  Re:Izrael szykuje atak na Iran. Czy uderzy?

  Szukam ale jakoś nie mogę znaleźć raportu MAEA pod tytułem "Możliwy militarny aspekt izraelskiego programu nuklearnego" lub coś w tym stylu. W ogóle to MAEA przeprowadziła kiedykolwiek inspekcje izraelskich obiektów jądrowych? To raz a dwa to wyobraźmy sobie że analogicznie jak w izraelskich mediach przez irańskie przetacza się dyskusja na temat: kiedy i jak najlepiej zaatakować Izrael? Czy jesteśmy w stanie sobie uzmysłowić jaki jazgot , wrzask i skowyt wywołali by obrońcy i friendy Izraela w tym w Polsce
 • 2011-11-29 18:05 | Blueberry

  Re:Izrael szykuje atak na Iran. Czy uderzy?

  W ogóle to MAEA przeprowadziła kiedykolwiek inspekcje izraelskich obiektów jądrowych?

  Izrael nigdy nie pozwolil na jakiekolwiek "inspekcje" swoich obiektow atomowych i nigdy tez oficjalnie nie przyznal sie do posiadania broni atomowej. Niektore zrodla twierdza, ze Izrael posiada ok. 200 glowic atomowych, inne podaja nawet liczby rzedu 400 do 500. Pamietac tez nalezy, iz rakiety izraelskie sa w stanie przeniesc bron atomowa nie tylko do Iranu ale tez np. Moskwy, Warszawy, czy Berlina...

  P.S. Czy Izrael jest w stanie wywolac III wojne swiatowa? To pytanie, nad ktorym
  warto sie zastanowic.
 • 2011-11-29 19:56 | michrich

  Re:Izrael szykuje atak na Iran. Czy uderzy?

  jerry11
  Re:Izrael szykuje atak na Iran. Czy uderzy?
  Czy kazdy kto zauwaza agresywna, militarna polityke syjonizmu i "parcie do wojny" bedzie przez "michricha" opluty i opatrzony etykieta "antysemity"?
  ***
  Etykieta antysemity ja zaopatruje tych co wykrzykiwali antysemickie hasla Bij Zydow Zydzi do Palestyny!
  Bez tego Izrael nigdy by nie powstal. Haslo Zydzi do Palestyny! jast haslem prosjonistycznym i padalo z ust wielu Polakow przed i po wojnie.
 • 2011-11-29 20:01 | michrich

  Re:Izrael szykuje atak na Iran. Czy uderzy?

  jerry11
  Re:Izrael szykuje atak na Iran. Czy uderzy?
  Czy kazdy kto zauwaza agresywna, militarna polityke syjonizmu i "parcie do wojny" bedzie przez "michricha" opluty i opatrzony etykieta "antysemity"?
  ***
  Wedlug Hitlera wywolal II wojne a wedlug Henry Forda I wojne, czyli moze wywolac III jezeli komus daje satysfakcje winic Izrael
 • 2011-11-29 21:29 | Tenno

  Re:Izrael szykuje atak na Iran. Czy uderzy?

  Czemu nie? Są w końcu narodem wybranym przez Boga, i co gorsza, wielu z nich wierzy w to naprawdę.
 • 2011-11-29 21:59 | jerry11

  Re:Izrael szykuje atak na Iran. Czy uderzy?

  "Jesli Izrael go zrówna z ziemią , to świat , zwłaszcza narabski,trochę poburczy dla zasady, ale da spokój i po roku rzecz się rozejdzie po kościach."

  Jak wyobrazasz sobie "zrowananie z ziemia" panstwa posiadajacego prawie 80 milionow mieszkancow? I czy faktycznie sadzisz, ze to cos co moze "rozejsc sie po kosciach"?

 • 2011-11-29 23:01 | michrich

  Re:Izrael szykuje atak na Iran. Czy uderzy?

  Jan
  Re: arogancja mafijna państwa Izrael nie zna granic
  To co się dzieje wokół państwa Izrael przerasta odporność najbardziej zakłamanych cyników. To państwo oszalało w swej pysze.
  ***
  Wielokrotnie przywodcy Iranu glosili zamiar starcia Izraela z powierzchni ziemi zaprzeczajac fakt historyczny zaglady Zydow Europejskich na terenie Polski.
  Przeciwstawianie sie temu nazywa Jan "mafijna arogancja". Swoisty rodzaj uczucia sprawiedliwosci.
  Jeden s przykladow jak daleko obluuda ludzka moze dojsc.
 • 2011-11-30 00:25 | Herstoryk

  Re:Izrael szykuje atak na Iran. Czy uderzy?

  @Blueberry napisał
  "Niektore zrodla twierdza, ze Izrael posiada ok. 200 glowic atomowych, inne podaja nawet liczby rzedu 400 do 500. Pamietac tez nalezy, iz rakiety izraelskie sa w stanie przeniesc bron atomowa nie tylko do Iranu ale tez np. Moskwy, Warszawy, czy Berlina..."
  Jest dla mnie niezmiernie trudne do pojęcia, czemu przekręcona i chciejska wypowiedź Ahmad-Inedżada jest wciąż wałkowana na okrągło przez zachodnie media i wbijana w głowy słabo poinformowanej publiczności. Równocześnie wypowiedź wpływowego izraelskiego teoretyka wojskowości, prof. Martina van Crevelda, w której grozi atomowym zniszczeniem Bliskiemu Wschodowi i Europie, jest znana nielicznym. Kto słyszał od "Doktrynie Samsona"? Kto wie o "Delfinach", okrętach podwodnych, dostarczonych Izraelowi za darmo, lub za 1/2 ceny przez Niemcy, a zmodyfikowanych, z naruszeniem niemieckiego prawa, do przenoszenia broni atomowej, a stacjonujących u wybrzeży Iranu ?
  Hipokryzja polityków i mediów wobec wszystkiego co dotyczy Izraela jest doprawdy wyjątkowa. Studentów historii uczy się by "auditur et altera pars", ale źródła przekazu są niestety prawie wyłącznie tubą "Fristerów".
 • 2011-11-30 01:58 | michrich

  Re:Izrael szykuje atak na Iran. Czy uderzy?

  2011-11-29 21:29 | Tenno
  Re:Izrael szykuje atak na Iran. Czy uderzy?
  Czemu nie? Są w końcu narodem wybranym przez Boga, i co gorsza, wielu z nich wierzy w to naprawdę.
  ***
  W ojczyznie Tenno wierzono ze Bog zeslal na ziemie Hitlera zeby ukarac Zydow za ukrzyzowanie Chrystusa.
  Dlaczego "Bog" wybral narod z ktorego pochodzi Tenno i obdarzyl go takimi wierzeniami?
 • 2011-11-30 05:41 | zamalek_kair

  Obrońcy Iranu, wy, którzy przeklinacie Izrael...

  wy chyba nie wiecie, co piszecie... Wy chyba nie zdajecie sobie sprawy, jakim przerażającym zagrożeniem dla całego, wolnego świata jest reżym w Teheranie...
 • 2011-11-30 08:50 | Mikołaj

  Re:Izrael szykuje atak na Iran. Czy uderzy?

  O tak, kraj który od początku swojego istnienia był atakowany z zewnątrz i nie wypowiedział żadnej wojny, jest zagrożeniem dla nas wszystkich (Iran jako kraj w obecnym kształcie powstał w 1935 roku). To właśnie ten kraj jest najgroźniejszym wrogiem naszych sojuszników, USA i Izraela, którzy dzielnie nas wspierają i pomagają nam w naszych problemach.
 • 2011-11-30 11:41 | wiehu

  Re:Izrael szykuje atak na Iran. Czy uderzy?

  Ten artykuł będzie tylko kolejnym dowodem w sprawie , uprawdopodabniającej jakąś teorie spiskową , czyli stworzy kolejną paranoje komuś w głowie.


  Media w obecnej postaci już nie mają takiej siły jak kiedyś , więc jeśli ktoś myśli że takimi artykułami nakłoni opinie publiczną do pomocy Izraelowi w tej wojnie to chyba żyje jeszcze przeszłością.

  Nie wyobrażam sobie by jakikolwiek kraj Europejski poparł Izrael,
  możecie pomarzyć ( że Zobryści dojdą do władzy )


 • 2011-11-30 14:06 | Bobodżan

  Re:Izrael szykuje atak na Iran. Czy uderzy?

  @zamalek_kair

  Jakie to zagrożenie? Byłem tam kilka razy, w tym groźnym Iranie, ludzie jak wszędzie, tyle że gościnniejsi. Nikomu też nie obiecują "rozszerzenia" islamskiej rewolucji po trockistowsku. Kraj stojący cywilizacyjnie wiele poziomów wyżej nad 'sojuszniczą' Arabią Saudyjską.

  A co daje Izrael? Opluwa tylko wszystkich o odmiennych poglądach, "antysemitów".
 • 2011-11-30 17:01 | michrich

  Re:Izrael szykuje atak na Iran. Czy uderzy?

  2011-11-30 14:06 | Bobodzan:

  A co daje Izrael? Opluwa tylko wszystkich o odmiennych poglądach, "antysemitów".:
  ***
  Szczegolnie tych ktorzy wyrazaja poglad ze Izrael nie ma racji bytu i powinien byc zmieciony z powiezchni ziemi.
  Czy Bobodzan chce zeby Izrael i Zydzi podzielali taki poglad?
 • 2011-11-30 17:16 | Bobodżan

  Re:Izrael szykuje atak na Iran. Czy uderzy?

  Na początku dyskusji ktoś przytoczył rzekome słowa o "wymazywaniu" z mapy w oryginale i własciwe tłumaczenie... Nic dodać nic ująć.

  Izrael sam macha bez przerwy szabelką i nie chyba przyjmuje do wiadomości, że nie każdy kraj wyznaje protestancką 'wiarę' w wyjątkowość Izraela i konieczność jego obrony za wszelką cenę.

  Czy jest jakiś powód, by zasługiwali na szczególne traktowanie? Sami mają arsenały pękające w szwach i nowe technologie.

 • 2011-11-30 17:18 | zza kałuży

  płatnemu funkcjonariuszowi hasbary jak komsomolcowi w ZSRR

  do głowy nie przychodzi, że propaganda to nie rzeczywistość

  2011-11-29 o 23:01 hasbarowiec michrich napisał:

  "Wielokrotnie przywodcy Iranu glosili zamiar starcia Izraela z powierzchni ziemi"

  To jest kłamstwo. Michrich jest bezczelnym kłamcą. Proszę podac JEDEN przykład takiej wypowiedzi, z podaniem linku do oryginalnej wypowiedzi. A nie do jakiejś syjonistycznej szczekaczki odczłowieczającej Irańczyków w zorganizowany i dobrze finansowany, rasistowski sposób. Syjoniści stosują wypróbowany na własnej skórze schemat kreowania obrazu podludzi przed przystąpieniem do irańskiego Endlösung.

  Izraelczykom mało było szczucia psami, rozbierania do naga i seksualnego poniżania niewinnych Irakijczyków w Abu Ghraib. Marzy im się powtórka z 1953 w Teheranie?

  "zaprzeczajac fakt historyczny zaglady Zydow Europejskich na terenie Polski."

  "Zaprzeczając fakt historyczny"? Żydowska polszczyzna jakaś...Koń by się także usmiał z "niehistorycznych faktów", no ale hasbarowcy tylko takimi operują, więc nic dziwnego.

  A poza tym znowu kłamstwo, jak to u Michricha. Nikt nie "zaprzeczał fakt" a tylko poddawał w wątpliwość dane liczbowe. Mnie także wydaje się idiotyczne zamykanie ludziom ust i odmawiania im prawa do DYSKUSJI na temat tego, co rzeczywiście zdarzyło się w tamtym czasie. Niech sobie kwestionują i dyskutują. Jak wypowiedzą jakieś szczególne głupstwa to sami siebie skompromitują. Niech fakty i ich znajomość mogą przemówić. A nie sowiecka w typie propaganda syjonistyczna. Gdyż jak wtedy Żydzi mogą kwestionować robienie swoim obywatelom wody z mózgu w temacie II wojny światowej przez jakikolwiek rząd w jakimkolwiek kraju?
 • 2011-11-30 17:25 | zza kałuży

  Re:Izrael szykuje atak na Iran. Czy uderzy?

  2011-11-29 21:59 | jerry11
  "Jak wyobrazasz sobie "zrowananie z ziemia" panstwa posiadajacego prawie 80 milionow mieszkancow?"

  Dla takich jak elsby to bardzo łatwe pytanie. Syjoniści to przecież rasiści z definicji. Dla nich cała ludzkość poza Żydami to nie tylko podludzie a zwierzęta. Co za problem zniszczyć ileśtam milionów kur czy owiec?
 • 2011-11-30 19:11 | jerry11

  Re:Izrael szykuje atak na Iran. Czy uderzy?

  "Wedlug Hitlera wywolal II wojne a wedlug Henry Forda I wojne, czyli moze wywolac III jezeli komus daje satysfakcje winic Izrael"

  Bez przesady panie "michrich"... w koncu prowadzace przez 60 lat agresywna i dosyc wojownicza polityke panstwo Izrael powstalo juz po II wojnie swiatowej.
  Czy stara sie pan wszystko sprowadzac do absurdu (patrz powyzej)?

  P.S. I co z tymi osiedlami na ziemiach okupowanych przez Izrael? Czy znow (dzieki bezkrytycznemu poparciu plynacemu z USA) nie musicie liczyc sie z nikim innym??
 • 2011-11-30 19:15 | Blueberry

  Re:Izrael szykuje atak na Iran. Czy uderzy?

  Jest dla mnie niezmiernie trudne do pojęcia, czemu przekręcona i chciejska wypowiedź Ahmad-Inedżada jest wciąż wałkowana na okrągło przez zachodnie media i wbijana w głowy słabo poinformowanej publiczności. Równocześnie wypowiedź wpływowego izraelskiego teoretyka wojskowości, prof. Martina van Crevelda, w której grozi atomowym zniszczeniem Bliskiemu Wschodowi i Europie, jest znana nielicznym. Kto słyszał od "Doktrynie Samsona"? Kto wie o "Delfinach", okrętach podwodnych, dostarczonych Izraelowi za darmo, lub za 1/2 ceny przez Niemcy, a zmodyfikowanych, z naruszeniem niemieckiego prawa, do przenoszenia broni atomowej, a stacjonujących u wybrzeży Iranu ?

  Niejaki "michrich" pewnie dobrze wie...
 • 2011-11-30 19:47 | Tenno

  Re:Izrael szykuje atak na Iran. Czy uderzy?

  Rozczaruje Cię, Bóg to nie moja działka. Pojęcie polskiego mesjanizmu też mnie śmieszy.
 • 2011-11-30 19:48 | michrich

  Re:Izrael szykuje atak na Iran. Czy uderzy?


  Nie wyobrażam sobie by jakikolwiek kraj Europejski poparł Izrael,
  możecie pomarzyć ( że Zobryści dojdą do władzy )
  ***
  Nikt nie chcial w swoim czasie przejmowac sie Zydami i wszyscy woleli zyc w zgodzie z Hitlerem. Znamy konsekwencje owego podejscia.
 • 2011-11-30 21:54 | michrich

  Re:Izrael szykuje atak na Iran. Czy uderzy?

  Ja nie twierdze ze Ty w to wierzysz tylko twoi rodacy wiejscy w swej masie tak wierzyli. Przeczytalem kiedys w Herald Tribune wypowiedz Zydowki uratowanej wraz z rodzina przez chlopa polkiego. To po 50 tej rocznicy wybuchu Drugiej Wojny Swiatowej. Rok 1989, wrzesien. W swej wypowiedzi wspomniana Zydowka pisala ze ich chlop zbawca ubral sie odswietnie kiedy miano masowo mordowac inych Zyw w okolicy i tlumaczyl jej ze kara spotyka Zydow za ukrzyzowanie "Pana Jezusa".
  Miej kolego pretensje do swoich rodakow za powstanie panstwa Izrael jerzeli ono tobie tal przeszkadza
 • 2011-11-30 23:22 | elsby

  Izrael walczy

  o życie. Ustawi w wojnie Iran jak pętaka, bo ten kraj nie ma żadnych tradycji wojskowych ,szarpał się jałowo latami w głupiej wojnie pozycyjnej a la Verdun z Irakiem.
  Izrael powtórzy to , co w wojnie 5-dniowej, USA i Kraje Arabskie przymkną oko i nastanie święty spokój na następne lata.............
 • 2011-12-01 00:30 | pokojowy

  zycze Izraelowi jak najgorzej

  oby ten sztuczny i agresywny twor skonczyl sie rownie szybko jak powstal
 • 2011-12-01 01:37 | Herstoryk

  Jakie są motywy syjonistycznych podżegaczy ?

  Dziś przypadkiem usłyszałem w radiu wywiad z byłym ambasadorem Wielkiej Brytanii w Iranie, Richardem Daltonem. Na zakończenie powiedział coś bardzo interesującego, a mianowicie, że Europa Zachodnia wprowadza sankcje na Iran by zmusić go do ustępstw i w ten sposób zapobiec (cyt) Nielegalnej akcji USA i Izraela. Wynika z tego, że USA i Izrael, a raczej Izrael i USA bo wiadomo gdzie jest ogon co psem kręci, są zdecydowane zaatakować Iran, a na razie zmuszają szantażem niechętnych satelitów do kroków wstępnych, by dowieść że próbują najpierw rozwiązań "pokojowych".
  Teheran bardzo rozsądnie, jak na razie, wykazuje wielką powściągliwość w reagowaniu na terrorystyczne ataki Mossadu i CIA na irańskich naukowców i infrastrukturę, by nie dostarczyć podżegaczom wygodnego pretekstu do ataku.
  Co do jego motywów, to nie jest wykluczone że Izrael dąży do sprowokowania większej wojny na Bliskim Wschodzie by pod jej przykrywką dokonać ostatecznej czystki etnicznej Palestyńczyków z Zachodniego Brzegu i Gazy, i zakończyć w ten sposób podbój i kolonizację cudzej ziemi. Wśród zawieruchy wojennej mogłoby mu to ujść na sucho, pod wyświechtanym pretekstem "obrony przed zagrożeniem i terrorem". Gwałtowna reakcja Palestyńczyków i ruchów oporu w Gazie i Libanie na izraelski atak na Iran jest pewna.
  Ile mogłaby taka wojna świat kosztować najwidoczniej Syjonistów nie obchodzi, najważniejsze jest dla nich zaokrąglenie granic ich kolonii w Palestynie i pozbycie się resztki uciążliwych właścicieli ziemi, którą zagrabili.
 • 2011-12-01 04:14 | michrich

  Re:Izrael szykuje atak na Iran. Czy uderzy?

  zza kaluzy:

  Izraelczykom mało było szczucia psami, rozbierania do naga i seksualnego poniżania niewinnych Irakijczyków w Abu Ghraib. Marzy im się powtórka z 1953 w Teheranie?
  ***
  Przeciez Izraelczycy w Abu grabi nigdy nie byli. To ty czlowieku klamiesz a nie ja.
 • 2011-12-01 04:18 | michrich

  Re:Izrael szykuje atak na Iran. Czy uderzy?

  | zza kałuży

  Dla takich jak elsby to bardzo łatwe pytanie. Syjoniści to przecież rasiści z definicji. Dla nich cała ludzkość poza Żydami to nie tylko podludzie a zwierzęta. Co za problem zniszczyć ileśtam milionów kur czy owiec?
  ***
  Skad zza kaluzy jest tak biegly w syonizmie. Moze ksiadz Rydzyk go szkolil lub Adolf Hitler
 • 2011-12-01 04:33 | michrich

  Re:Izrael szykuje atak na Iran. Czy uderzy?

  jerry:

  Bez przesady panie "michrich"... w koncu prowadzace przez 60 lat agresywna i dosyc wojownicza polityke panstwo Izrael powstalo juz po II wojnie swiatowej.
  ***
  Izrael po prostu odmawia Arabom prawo do jego likwidacji:
  Dlaprzypomnienia wypowiadajacym sie na tych lamach ignorantom:
  1948 :
  Kraje arabskie nie chcac pogodzic sie z decyzja utworzenia Izraela rozpoczely wojne ktora przegraly
  1956:
  Nasser znacjonalizowal Kanal Sueski i oglosil blokade portu Eitath zabraniajac statkom Izraelskim przeplyw przez Kanal Sueski.
  1967:
  Mobilizacja armii Arabskich na granicach Izraela zmusila Izrael do powszechnej mobilizacji grazacej Izraelowi katastrofa gospodarcza. Temu towarzyszyly oswiadczenia Nassera ze utwozenie Izraela bylo aktem agresjii przeciwko swiatowi arabskiemu.
  1973 Syria i Egipt rozpoaczely wojne
  Kto tu jest agresorem?
  A po zatym kto przed wojna wykrzykiwal Zydzi do Palestyny! Zdaje sie ze pokolenie ktore zrodzilo dzisiejszych krytykow Izraela w Polsce

 • 2011-12-01 04:43 | michrich

  Re:Izrael szykuje atak na Iran. Czy uderzy?

  2011-12-01 00:30 | pokojowy
  zycze Izraelowi jak najgorzej
  oby ten sztuczny i agresywny twor skonczyl sie rownie szybko jak powstal
  ***
  Spraw wpierw panie "pokojowy" czy w swoim czasie twoi przodkowie nie wspomagali stworzenie Izraela wykrzukujac "Zydzi do Palestyny! Bij Zyda! Precz z Zydami! wspomagajac tym posrednio u utworzeniu tego panstwa. Spraw wpierw czy tez oni nie przywlaszczali sobie posiadlosci po Zydach wywiezionych do komor gazowych dosatjac po tym rozgrzeszenie on ksiedza?
 • 2011-12-01 05:17 | zza kałuży

  Ustawi w wojnie Iran jak pętaka

  Jeżeli jest się wyspą nie jest rozsądne czynienie sobie morza wrogim. Istnieje szansa, że Amerykanie skojarzą sobie wszystkich swoich Madoffów z własnymi problemami finansowymi i nie tylko odetną kroplówkę Izraelowi ale może i potraktują Madoffów i ich rodziny tak, jak każde państwo od wielu tysiecy lat wcześniej czy później traktowało ich poprzedników. To może stać się jutro, za 20, 50 albo za 100 lat. Ale historia uczy, że to nastąpi. A wtedy żadna ilość bomb Izraelowi nie pomoże. Bo na niego wystarczy jedna.

  Izrael się sam spycha w przepaść. Przetrwanie rasistowskiego i teokratycznego kraju (kryterium czystości rasy i zachowania religii, a więc walka z wszelką asymilacją) we współczesnym świecie jest samobójstwem. USA same są najdonioślejszym zaprzeczeniem pomysłu na Izrael. Europa się jednoczy i być może też takim sie stanie. Ludzie podróżują i osiedlaja sie wszędzie, wszedzie próbując lepiej czy gorzej wtopic się w miejscową kulturę. Żydzi korzystali od tysięcy lat z podobnych możliwości wszędzie na świecie.
  A teraz (czyżby był to jakiś bliskowschodni wirus?) u siebie chcą zachować jakiś rasistowski twór? Bardziej podobny Arabii Saudyjskiej, dawnej RPA czy Kuwejtowi w sensie segregacji i dyskryminacji aniżeli swojemu protektorowi, czyli USA? TO się nazywa hucpa.
 • 2011-12-01 06:20 | Tez zza kaluzy

  Re:Izrael szykuje atak na Iran. Czy uderzy?

  Popieram.
 • 2011-12-01 11:28 | Herstoryk

  Po co dyskutować ??

  Szanowni dyskutanci. Podziwiam Wasz zapał w próbach dyskutowania z kukułką:
  Spraw wpierw panie "pokojowy" czy w swoim czasie twoi przodkowie nie wspomagali stworzenie Izraela wykrzukujac "Zydzi do Palestyny! Bij Zyda! Precz z Zydami! wspomagajac tym posrednio u utworzeniu tego panstwa. Spraw wpierw czy tez oni nie przywlaszczali sobie posiadlosci po Zydach wywiezionych do komor gazowych dosatjac po tym rozgrzeszenie on ksiedza?
  Biorąc jednak pod uwagę pewną.... achem.... monotonię odpowiedzi, osobiście uważam, że szkoda czasu i atłasu. Zastanawiam się nawet czasami czy nie mamy przypadkiem do czynienia z bardzo prostym programem komputerowym, który, po wykryciu w komentarzach pewnych sekwencji alfanumerycznych, odpowiada na nie automatycznie stałym zestawem zdań, z minimalnymi, przypadkowymi (random) modyfikacjami, dla podtrzymania złudzenia.
 • 2011-12-01 12:09 | olsen

  Re:Izrael szykuje atak na Iran. Czy uderzy?

  Van Creveld uwaza tez, ze Iran bedzie mial bron jadrowa a Izrael po prostu musi nauczyc sie z tym zyc tak jak Amerykanie zyli z ZSRR. Stad tez jego wypowiedz jego wypowiedz nie rozni sie znaczaco od wypowiedzi z lat 50-tych z czasow strategii MAD (wzajemne gwarantowane zniszczenie). Choc oczywiscie wtret ze cele w Europie sa w zasiegu Izraelskich rakiet i lotnicta nie nastraja przyjaznie do Izraela.
  Generalnie uwazam, ze Izreal nie zaatakuje, tylko potrzasa szabelka na uzytek polityki wewnetrznej. Nawet uzywajac calego arsenalu (powiedzmy atak ok 80 samolotow + rakiety balityczne z glowicami konwencjonalnymi + sily specjalne) nie ma gwarancji zniszczenia potencjalu nuklearnego Iranu - a konswekwencje dla Izreala beda powazne i dlugofalowe. Atak z uzyciem broni jadrowej - nawet malej mocy i na cele "nuklearne" - oznacza polityczne samobojstwo Izraela.
  Mysle, ze mimo calego fanatyzmu po obu stronach, bedzie powtorka zimnej wojny tzn wyceluja w siebie rakiety (bo Iran zobedzie bron jadrowa, chocby "brudna"), ale ich nie odpala.
 • 2011-12-01 13:04 | Mikołaj

  Re:Izrael szykuje atak na Iran. Czy uderzy?

  Bardzo możliwe, choć na podstawie obserwacji własnych bliżej jestem stwierdzenia, że ktoś te internetowe trolle zwyczajnie opłaca.
 • 2011-12-01 14:21 | michrich

  Re:Izrael szykuje atak na Iran. Czy uderzy?

  Niejaki "michrich" pewnie dobrze wie...
  ***
  Niejaki michrich nie bywa o tym poinformowany
 • 2011-12-01 14:26 | michrich

  Re:Izrael szykuje atak na Iran. Czy uderzy?

  2011-12-01 11:28 | Herstoryk
  Po co dyskutować ??
  Szanowni dyskutanci. Podziwiam Wasz zapał w próbach dyskutowania z kukułką:
  ***
  Na wytrwale kukulkowe ataki na Zydow i Izrael trzeba wytrwale i kukulkowo przypominac kto zmotywowal Zydow do zalozenia Izraela.
 • 2011-12-01 19:11 | Tenno

  Re:Izrael szykuje atak na Iran. Czy uderzy?

  Istnienie Izraela w niczym mi nie przeszkadza, nie podobają mi się niektóre postawy ludzi i działania Izraela. RPA też nie nie wzbudzało mojego zachwytu.
  W samym Izraelu są ludzie w których polityka państwa budzi sprzeciw. Zresztą wiedzę o negatywach opieram głównie na ich relacjach, uważając chyba nie bez zasadnie, że samych Izraelczyków jednak trudno posądzić o antysemityzm.
  Uważasz że Izrael jest bez winy? Jeśli tak, to jesteś zaślepiony niechęcią do tych którzy nie w pełni podzielają Twoje zdanie.
  I jeśli możesz, daruj sobie wycieczki osobiste.
 • 2011-12-01 19:21 | adrianradom

  Re:Izrael szykuje atak na Iran. Czy uderzy?

  tych F15 nikt nie zapraszał po prostu zboczyły z drogi na air show
 • 2011-12-01 20:58 | Hatuey

  Re:Izrael szykuje atak na Iran. Czy uderzy?

  Wszyscy? Jeszcze nie spotkałem nikogo kto by trzymał kciuki za Izrael czy cokolwiek innego no chyba że portfel . Osobiście kibicuje Iranowi tak mam i nic na to nie poradzę
 • 2011-12-01 21:24 | Legionnaire

  Re:Izrael szykuje atak na Iran. Czy uderzy?

  Jezeli Izrael szykuje sie na Iran lub robi takie wrazenie, nie sadze, ze celem ostatecznym jest wlasnie Iran.
  Jest kwestia czasu kiedy wladze w Pakistanie przejmie radykalny ruch typu Taliban. Kraj ten juz ma wszystko by zamienic Izrael w kupe popiolu,jedyny brakujacy element to dostep do guzika nuklearnego fanatykow.
  Nastepne wybory moga wszystko zmienic.
  Panstwo Izrael moze miec tyle glowic nuklearnych ile sobie wymarzy, uzycie chocby jednej oznaczaloby dla tego panstwa fizyczny koniec.
  Przecietny Kowalski czy Joe z Ohio jest tak zainteresowany losem Izraela jak przyslowiowym zeszlorocznym sniegiem, no moze z wyjatkiem p. Michricha (cos sie Panu w wewnetrznym gramofonie zacielo – w kolko to samo). Niemal slyszac p. Barucha: Banzai ! tak mysle, ze chodzi tu o “… bedziemy walczyc o wolnosc do ostatniego amerykanskiego zolnierza i ostatniego amerykanskiego dolara".
  Takze przychodzi na mysl slynne:
  Guzika nie oddamy !
  A tak juz realnie, "... i Hercules dupa kiedy ludzi kupa" !
  Nie przypadkiem ci Zydzi (wlaczajac p. Michricha,Barucha i kilka milionow innych)ktorzy moga mieszkac z dala od Izraela - mieszkaja.
  Najlepiej posrod antysemitow.
  Dla mnie jest interesujacym, moze Pan, Panie Frister cos na temat by napisal, dlaczego Izrael tak bardzo chce byc widziany jako kraj europejski. Nigdy nim nie byl i nigdy nim nie bedzie, tak jak Turcja.
 • 2011-12-02 00:18 | michrich

  Re:Izrael szykuje atak na Iran. Czy uderzy?

  Hatuey
  Re:Izrael szykuje atak na Iran. Czy uderzy?
  Wszyscy? Jeszcze nie spotkałem nikogo kto by trzymał kciuki za Izrael czy cokolwiek innego no chyba że portfel . Osobiście kibicuje Iranowi tak mam i nic na to nie poradzę
  ***
  Byli tacy co kibicowali Hitlerowi
 • 2011-12-02 01:12 | michrich

  Re:Izrael szykuje atak na Iran. Czy uderzy?

  Herstoryk:
  astanawiam się nawet czasami czy nie mamy przypadkiem do czynienia z bardzo prostym programem komputerowym, który, po wykryciu w komentarzach pewnych sekwencji alfanumerycznych, odpowiada na nie automatycznie stałym zestawem zdań, z minimalnymi, przypadkowymi (random) modyfikacjami, dla podtrzymania złudzenia.
  ***
  Przypominam fakty a nie stwarzam zadnych zludzen. Zawsze mozna przykra prawde zignorowac lub zaprzeczyc.
 • 2011-12-02 01:32 | michrich

  Re:Izrael szykuje atak na Iran. Czy uderzy?

  Tenno
  Re:Izrael szykuje atak na Iran. Czy uderzy?
  Istnienie Izraela w niczym mi nie przeszkadza,
  ***
  Ale pzreszkadzalo przeszkadza swiatu arabskiemu od samego poczatku
  nie podobają mi się niektóre postawy ludzi i działania Izraela.
  W szczegolnosci co?

  RPA też nie nie wzbudzało mojego zachwytu.

  W samym Izraelu są ludzie w których polityka państwa budzi sprzeciw.
  ***
  Bywali ludzie w Izraelu kochajacy Zwazek Radziecki
  Zresztą wiedzę o negatywach opieram głównie na ich relacjach, uważając chyba nie bez zasadnie, że samych Izraelczyków jednak trudno posądzić o antysemityzm.
  ***
  Wielu z nich to ludzie kierujacy sie poboznym zyczeniem tak jak wielu komunistow zydowskich krorzy byli antyizraescy i prosowietcy. Izrael ma szanse przetrwania tylko jako panstwo zydowskie w przeciwnym wypadku zydzi stana sie na nowo kozlem ofiarnym dla sfustrowanej i zawistnej czesci innych spolecznosci jakto juz bywalo
  przed i po wojnie.

  Uważasz że Izrael jest bez winy?
  ***
  Wyny w czym? Glowna winna Izraela z punktu didzenia Arabow ze wogole istnieje.
  Jeśli tak, to jesteś zaślepiony niechęcią do tych którzy nie w pełni podzielają Twoje zdanie.
  ***
  O jakie zdanie chodzi w szczegolnosci? Zacytuj! Czekam.

  I jeśli możesz, daruj sobie wycieczki osobiste.
  ***
  Co ja zlego powiedzialem o Tobie osobiscie? Wymien!

 • 2011-12-02 08:59 | hahaha

  Re:Izrael szykuje atak na Iran. Czy uderzy?

  no może tym razem Ameryka wygra wojenkę.
 • 2011-12-02 09:41 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Izrael szykuje atak na Iran. Czy uderzy?

  Oddać trzeba cześć dla Jams'a Goldsmith'a autora książki PUŁAPKA.
  Ukazał w niej nędzę utopii GATT i globalnego wolnego handlu,która w ostateczności doprowadziła do wojny o pieniądz.
  W książce FENOMEN ŻYDOWSKI? Kevin MacDonald dokumentuje zbrodnicze wpływy żydowskich ruchów umysłowych i politycznych na globalną politykę neokonserwatystów poprzez nadużywanie bezwzględnego prawa silniejszego dla realizacji ukrytych celów.W czyim imieniu w Iraku walczyli najemnicy,gdzie był i początek polskiej karty?!
  W wojnie o pieniądz swoje interesy w sposób optymalny chce wykorzystać Izrael bo na horyzoncie może zacząć się pojawiać egzotyczna koalicja antyCHIŃSKA.
  "Ja jestem panem,który stworzył niebo i ziemię.Ja wzmocnię cię i rozmnożę cię bardzo.Z ciebie wyjdą królowie,będą rządzić wszędzie,gdzie tylko dojdą ludzkie ślady.Twemu potomstwu dam całą ziemię pod niebem i będą rządzić wszystkimi narodami,tak jak będą tego pragnęli.Potem zostaną zjednoczeni na ziemi i odziedziczą ją na zawsze."

 • 2011-12-02 12:51 | Hatuey

  Re:Izrael szykuje atak na Iran. Czy uderzy?

  Ty masz jakiegoś pierdolca na punkcie Hitlera? Co ty mi ty z Hitlerem wyjeżdżasz? Co ma wspólnego Iran , Izrael i Hitler? Chyba tylko to że bez Hitlera nie było by Izraela oraz że dzięki swemu bandyckiemu postępowaniu coraz więcej ludzi porównuje Izrael do tego co robił Hitler. Rasizm, getta , naród wybrany i takie tam
 • 2011-12-02 16:40 | michrich

  Re:Izrael szykuje atak na Iran. Czy uderzy?

  Legionnaire:
  Nie przypadkiem ci Zydzi (wlaczajac p. Michricha,Barucha i kilka milionow innych)ktorzy moga mieszkac z dala od Izraela - mieszkaja.
  Najlepiej posrod antysemitow.
  ***
  Od takich jak ty wyjeczalem z Polski.
  Ja tu w USA nie odczuwam antysemityzmu
 • 2011-12-02 21:16 | Hatuey

  Re:Izrael szykuje atak na Iran. Czy uderzy?

  To świetna wiadomość że uwolniłeś Polskę od swojej osoby jeszcze tylko bądź tak miły i uwolnij niniejsze forum od swych syjonistycznych bredni.
 • 2011-12-02 22:03 | michrich

  Re:Izrael szykuje atak na Iran. Czy uderzy?

  Herstoryk
  Ile mogłaby taka wojna świat kosztować najwidoczniej Syjonistów nie obchodzi, najważniejsze jest dla nich zaokrąglenie granic ich kolonii w Palestynie i pozbycie się resztki uciążliwych właścicieli ziemi, którą zagrabili.
  ***
  Mowmy lepiej o wlasosci zagrabionej Zydom w Polsce. Uciazliwi wlasciciele zostali wydani Niemcom. Dostajac po tym rozgrzeszenie
  Dziekuj Zydzie ze zyjesz slyszeli ci co przezyli i probowali wrocic do swoich domostw.
 • 2011-12-02 22:08 | michrich

  Re:Izrael szykuje atak na Iran. Czy uderzy?

  Hatuey
  Re:Izrael szykuje atak na Iran. Czy uderzy?
  To świetna wiadomość że uwolniłeś Polskę od swojej osoby jeszcze tylko bądź tak miły i uwolnij niniejsze forum od swych syjonistycznych bredni.
  ***
  Mam prawo nie przez ciebie nadane mowic i przypominac prawde. Na szczescie nie masz sily azeby zamknac mi usta a chcialbys. Utoniez w swojej nienawisci.
 • 2011-12-02 23:41 | michrich

  Re:Izrael szykuje atak na Iran. Czy uderzy?

  Herstoryk:
  Traktat o Nieproliferacji nie zabrania również badań teoretycznych nad eksplozjami nuklernymi, zatem Iran ma prawo takie badania prowdszkodanie za adzić.
  ***
  Herstoryk moze spytac jakim prawem Amerykanie i Anglicy bombardowali hitlerowskie osrodki badan jadrowych skoro sami proadzili prace na bronia atomowe. Moze jeszcze Hersztoryk zazada od nich aby wyplacili odszkodowanie
  za zniszczenia.
 • 2011-12-03 11:01 | Hatuey

  Re:Izrael szykuje atak na Iran. Czy uderzy?

  Nie uzurpuję sobie żadnego prawa tylko proszę i to dość grzecznie byś dał już sobie siana. Ale widzę że mamy tu do czynienia z kimś kto ma misję niesienia prawdy. W szpitalach dla obłąkanych pełno takich
 • 2011-12-03 17:14 | Legionnaire

  Re:Izrael szykuje atak na Iran. Czy uderzy?

  Panie Michrich.
  Cos Panu powiem o antysemityzmie w USA i w Polsce. Tylko w ubieglym tygodniu w New York City w kilku sklepach zydowskich wybito szyby, na drzwiach synagog od Filadelfii po Long Island wymalowano swastyki, wandalizowano cmentarze, ... I to tylko w zeszlym tygodniu.
  Praktycznie nie ma tygodnia lub miesiaca by cos sie nie dzialo w New York'u, New Jersey czy Connecticut. W ostatnim 20-leciu, w Polsce bylo mniej wybrykow antysemickich niz w ciagu jednego miesiaca we wspomnianych stanach. Byl Pan nieszczesliwy w Polsce i nie lepiej jest na Brooklyn'ie. Wyjechal Pan z Polski, Panski wybor. Ale zamiast do Izraela wybral Pan sie do USA. Szczegolny jest ten rodzaj patriotyzmu w wydaniu zydowskim.
  Pisze Pan o nienawisci, nienawisc jaka Zydzi, szczegolnie nowojorscy, zywia do wszystkiego co polskie moze rywalizowac z nienawiscia nieslawnej pamieci M. Kahane do Arabow.
  Szlag was trafia, ze Polska nie tylko istnieje ale i znakomicie sobie daje rade.
  Prosze sobie poczytac wpisy na blogach tylko w tej Polityce jak bardzo krytyczni Polacy sa wobec wszystkiego i wszystkich w Polsce.
  Izrael w Panskiej opinii jest swiatlem przewodnim wszawego swiata, panstwem idealnym z doskonalym rzadem, nigdy nic nikomu zlego nie zrobil, ... itp., itd.
  Interesujaca bylaby opinia srodowisk zydowskich gdyby premierem Polski byl czlowiek pokroju Netanyahu a szefem MSZ-u ktos o pogladach Lieberman'a.

  P.S.
  Panie Michrich, jak Pan byc moze zauwazyl ja nie mam nawyku "tykania" choc nie zgadzam sie Panska opinia nie oznacza, ze nie mam minimum szacunku.
  Kwestia kultury osobistej - tak mysle.
 • 2011-12-05 20:49 | woowek

  Re:Izrael szykuje atak na Iran. Czy uderzy?

  Być może Izrael cały czas uderza, i to precyzyjniej niż lotnictwem. Od jakiegoś czasu głośno jest o wirusie Stuxnet, który uszkodził Irańskie wirówki, być może również on odpowiada za wybuch z 12 listopada? To oczywiście tylko spekulacje, ale w takich sytuacjach nie warto za bardzo wierzyć w przypadki.

  http://debka.com/article/21496/

  "Iranian intelligence heads entertain two initial theories to account for the sudden calamity: a) that Western intelligence service or the Israeli Mossad managed to plant a technician among the missile program's personnel and he signaled the computer to order the missile to explode; or b), a theory which they find more plausible, that the computer controlling the missile was infected with the Stuxnet virus which misdirected the missile into blowing without anyone present noticing anything amiss until it was too late."
 • 2011-12-06 23:39 | natanszapiro

  Re:Izrael szykuje atak na Iran. Czy uderzy?

  "Czy kazdy kto zauwaza agresywna, militarna polityke syjonizmu i "parcie do wojny" bedzie przez "michricha" opluty i opatrzony etykieta "antysemity"? "

  Szanowny Panie,

  prosze zrozumiec, ze Zydom w Izraelu (a takze tym zyjacym w diasporze) kwestia, czy i jak postrzegana jest w panskim pieknym kraju "polityka syjonizmu" zwisa nizej, niz biust damy po czterdziestce.

  Polscy antysemici mieli swoje piec minut. Tak to juz jednak jest, ze jak sie kogos zbyt dokladnie wyczysci etnicznie za pomoca pogromow i masowych mordow, to potem nie ma w efekcie komu dokopac.

  Wiec nie radze liczyc na jakies nowe zlote zniwa...
 • 2011-12-06 23:44 | natanszapiro

  Re:Izrael szykuje atak na Iran. Czy uderzy?

  "Nie wiem czy uderzy czy nie uderzy wiem tylko że nagonka trwa w najlepsze a w Polsce dzielnie biorą w niej udział między innymi Pałasiński i Siwiec i Weiss i delikatnie ale jednak także Frister. Wiem też że cało to zło miało swój początek dokładnie co do dnia 62 lata temu."

  Coz - polscy antysemici nie moga pogodzic sie z faktem, ze Izrael istnieje. Latwo to zrozumiec, bo odkad Izrael powstal, to roznego rodzaju "wydarzenia" (vide "wydarzenia w Jedwabnem", "wydarzenia kieleckie") jakos sie przestaly wydarzac. To musi byc bolesne - tylu tych Zydow w Izraelu, tyle stodol mogliby zapelnic, tyle workow mogloby sie wypelnic szabrem - a tu lipa. Odkad te pogardzane w Polsce "zydki" maja karabiny, to jakos przeminela moda na wydarzenia stodolowo-zapalczane.

 • 2011-12-07 18:16 | Legionnaire

  Re:Izrael szykuje atak na Iran. Czy uderzy?

  Panie Szapiro.
  Ma Pan racje, Polska jest pieknym krajem, nie tylko wizualnie.
  Europa to nie tylko polozenie geograficzne ale fundamenty na jakich jest zbudowana.
  Europa to cywilizacja greko-lacinska.
  Chyba to w szkole Pan przerabial, skoro poprawnie pisze w jezyku ktory i ja znam.
  Wizy sa niepotrzebne do Polski jak rowniez w Polsce niepotrzebna jest
  Anti-Defamation Leaque.
  Z ciekawosci; czy podrozowal Pan po Izraelu publicznym transportem ?
  Interesujace sa Panskie "wygibusy" jezykowe; Mosci Sasiedzie (?), czy nie prosciej; Pan, Pani.
  Skad ja to znam ?

  Wszystko to jednak nie na temat, a tematem jest: Izrael szykuje atak na Iran?
 • 2011-12-08 01:29 | Herstoryk

  Re:Izrael szykuje atak na Iran. Czy uderzy?

  Objawił się nowy hasbarnik, natanszapiro, syjonista/Izraelczyk par excellance. O ile to nie prowokacja, to należy mu się szacunek za uczciwość i otwarte głoszenie zasad ideologii, która stworzyła Izrael i motywuje jego politykę i zachowania. Dyskutowanie z nim nie ma moim zdaniem sensu, ale należy mu podziękować za wypowiedzi, które pomogają otworzyć oczy naiwnym, żywiącym jeszcze jakieś złudzenia co do charakteru syjonistycznej kolonii w Palestynie, jej mieszkańców i kibiców.
  Dalszą pomocą w tym otwieraniu może być film dokumentalny, nakręcowny przez Izraelczyka, Joawa Szamira:
  http://www.youtube.com/watch?v=qEQw6wFAAlM&feature
 • 2011-12-08 05:51 | zza kałuży

  Po co Żydom takie cacka, jak trzystopniowe Jerycho III?

  Mój piękny kraj (wprawdzie nieco mniej piękny, bo zasmrodzono mu niebo spalinami izraelskich, spóźnionych o 60 lat samolotów) niestety nic na razie nie może poradzić na izraelskie Jerycho. Najpierw musi odbudować się po pół wieku zniszczeń żydokomuny. Ale zapewniam pana, iż nie docenia pan Amerykanów. Oni koordynaty wyrzutni Jerycho mają bardzo dokładnie naniesione na swoje mapy. A Delfiny są monitorowane tak samo ściśle jak kiedyś były Alfy.
 • 2011-12-08 06:24 | zza kałuży

  nieprzerobieni na mydlo

  To dla mnie nowina. Takiego oskarżenia jeszcze nie słyszałem, nawet od amerykańskiego Żyda.

  Przepraszam, że żyję. Przepraszam też, że nie jestem Niemcem.

  Was Hitler prawie całkowicie wymordował, nas, Polaków zostawiając sobie na później. Mordował wprawdzie z tą samą wydajnością na godzinę, ale ponieważ nas było więcej zatem procentowo zdążył wymordować mniej niż Was. Stalin znacząco Hitlerowi pomógł, ale też nie był, znowu procentowo, do tego stopnia co on efektywny.

  Żydzi nienawidzą Polaków za to, że Hitler ustalił taką a nie inną kolejnośc do gazu. Wobec tego ja, jako Polak, pana przepraszam za to, że żyję. Bo o to przecież chodzi, prawda? Jahwe was opuścił i teraz chrześcijański Jezus ma za to zapłacić.

  Niemiecki, piekny, mądry, inteligentny, zamożny już, już oblubieniec nagle, bez powodu, splunął na żydowską pannę młodą i nie tylko odrzucił jej wielowiekowe zaloty ale jeszcze zgwałcił, skopał i mało nie zabił.

  Takiego upokorzenia żydowska narzeczona nie może przeboleć, ale ponieważ miłość do imponującego jej ciągle Niemca jest od niej silniejsza, swoją nienawiść przeniosła na polskiego chłopka-przygłupka. Och, jaka to ulga poczuc się od kogoś lepszą i nienawidzić kogos z całego, odtrąconego, żydowskiego serca!

  Przepraszam, że żyję. Przepraszam też, że nie jestem Niemcem.
 • 2011-12-08 10:12 | zza kałuży

  panski piekny kraj jest "jednolity etnicznie".

  Sam bym ucałował każdego, nawet w tyłek, aby podziekować mu za nieobecność takich szapirów w dzisiejszej Polsce.

  Z drugiej strony, jak by tu sprawić, aby mądrzy, inteligentni i niezarażeni jadem nienawiści Żydzi chcieli ponownie osiedlić się w Polsce?
  Jednolitość etniczna oznaczająca wolność od szapirów - bezcenna.
  Jednolitośc oznaczająca zubożenie polskiej kultury i nauki o wkład Żydów - tragiczna.
  Trzeba zwalczać szapirów bo to kłamcy, rasiści i podżegacze.
 • 2011-12-08 16:50 | Legionnaire

  Re: No good deed goes unpanished.

  Panie Szapiro.
  Myli Pan pojecia. Jest roznica pomiedzy gospodarzem a gosciem.
  Mowiac Panskim jezykiem, nigdy sasiadami nie bylismy.
  Podejrzewam, ze pod nazwiskiem "natanszapiro" ukrywa sie absolwent ktores z akademii propagandy komunistycznej. Argumenty jakie wytacza nie tylko przypominaja te z plakatow pierwszomajowych ale wskazuja na tworce. Prymitywizm tych argumentow ma znamiona dwoch szkol:
  jedna z Berlina, druga z Moskwy.
  Majac taka awersje (nienawisc) do Polski i Polakow zastanawia mnie ... Dlaczego ciagle Pan uzywa tego jezyka ?
  Pomaga w interesach ?
  Hmmm ...
  Gdyby byl Pan bardziej uwazny, to z okien pociagu zobaczylby Pan nie tylko te brzydkie napisy i stodole, ale prawdziwy murowany dom, moze nawet samochod.
  A gospodarze tego pieknego kraju ?
  Zgodnie z ankieta przeprowadzona w krajach EU przez EU, naleza do najbardziej optymistycznch. Oznacza to, ze cos dobrego sie tam dzieje, ze Kowalski spedza wiecej czasu na przypalanie papierosa niz nad rozmyslaniami o sasiadach.
  Polecam dwie lektury Panu, niestety znajomosc angielskiego jest wymagana. Oto one: "The Seventh Million" - by Tom Segev oraz "Revolution from Abroad" -by Jan Tomasz Gross. Tak, ten sam Gross.
  Prosze sobie oszczedzic czas z odpowiedzia, poslucham rady Herstoryka - szkoda mego czasu.
 • 2011-12-11 14:17 | Krokodyl

  Narod Wybrany

  Rabin Owadia Josef, duchowy przywódca partii Szas wchodzącej w skład koalicji rządzącej Izraelem...:
  oznajmił, że "goje rodzą się po to, by służyć Żydom". – Po co goje są tak naprawdę potrzebni? Będą pracować, będą orać, będą zbierać plony. My zaś będziemy tylko siedzieć i jeść jak panowie - zapowiedział rabin podczas przemówienia w synagodze. Potem porównał osoby, które nie są Żydami do... zwierząt pociągowych - pisze "Rzeczpospolita...Josefa jednak prawdopodobnie nie spotkają żadne poważne konsekwencje mimo iż jego słowa mogłyby być ścigane na podstawie ustawy o zakazie szerzenia rasizmu. - Od tego człowieka zależy istnienie rządu".
 • 2012-01-02 19:00 | michrich

  Re:Izrael szykuje atak na Iran. Czy uderzy?

  Krokodyl
  Narod Wybrany
  Rabin Owadia Josef, duchowy przywódca partii Szas wchodzącej w skład koalicji rządzącej Izraelem...:
  oznajmił, że "goje rodzą się po to, by służyć Żydom"
  ***
  Rabin Ovadia to bezmyslny koltun ktory reprzentuje bardzo niewielu i nie jest reprezetantem spoleczenstwa.To po prostu taki "izraelski endek".
 • 2012-01-21 22:13 | Slawomirski

  Re:Izrael szykuje atak na Iran. Czy uderzy?

  Szanowni polscy antysemici

  Z krotkowzrocznoscia kreta ryjecie pod panstwem Izrael. Zapominacie ze tam tak samo jak w Iranie mieszkaja normalni ludzie. Wasze oblakanie ideologiczne jest efektem totalitaryzmu ktory was uksztaltowal. To co demonstrujecie w tej dyskusji nie jest normalnym zachowaniem. Jest to patologia spoleczna. Kazdy zwykly czlowiek wie ze jest tylko jeden wygrany w tym konflikcie. Jest to kompleks militarno-przemyslowy. Reszta traci.