Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Kto jest kim w polskim Opus Dei

(14)
We władzach polskich stowarzyszeń, fundacji, spółek i innych podmiotów, wspierających działalność Opus Dei w Polsce, zasiadają najbardziej zaufani członkowie prałatury:
  • 2011-12-02 14:27 | mt7

I co wynika z tego, że zakładają stowarzyszenia?

Mają prawo, jak każdy.
    Nie podoba mi się ten sposób informowania, jakbym czytała raport SB.
    Przykro mi.
  • 2011-12-03 00:29 | camel

Re:Kto jest kim w polskim Opus Dei

Nie, droga mt7, nie każdy ma prawo zakładać stowarzyszenia. Dla przykładu komuniści. Mnie ten tekst przypomina informację, nie raport SB, ale może dlatego żem wtedy był zbyt młody i takich raportów nie otrzymywałem? W każdym razie Opus Dei nie jest organizacją jak każda inna. Jest organizacją mającą za zadanie zasilać finansowo kościół katolicki, zwiększać jego wpływy... Kto zna historię ten wie, że kościół był najczęściej wrogi naszemu narodowi, stał po stronie zaborców i okupantów, aktywnie zwalczał nasze działania niepodległościowe. Pozwolić na działanie tej organizacji w naszym państwie to działanie przeciw Polsce. Warto abyśmy wiedzieli gdzie i na jakich stanowiskach działają członkowie Opus Dei, abśmy mieli szansę ochronić się przed ich knowaniami.
  • 2011-12-03 13:50 | E

Opus Dei nie ma "w zadaniach" żadnej z wymienionych rzeczy, nie wiem skąd taki pomysł? Jest organizacją kościelną, jak każda inna, służącą tylko rozwojowi duchowemu członków. A skoro członkowie i sympatycy mają czas i energię coś robić (na przykład zakładać szkołę zamiast narzekać w internecie, że szkoła ich dzieci jest niedobra), to w czym to komuś przeszkadza? Nie ma obowiązku posyłania tam dzieci, należenia do Opus Dei ani żadnego innego obowiązku.
  • 2011-12-03 20:23 | mt7

Byłabym Ci wdzięczna, gdybyś pisał we własnym imieniu i liczbie pojedynczej

Z zawartością wypowiedzi nie będę polemizować i nie dlatego, że się z nią zgadzam.
    Przykro mi.
  • 2011-12-04 10:14 | wladimirz

Organizacja o takich celach i metodach działająca na rzecz innego niż Watykan państwa spełnia kryteria siatki szpiegowskiej!!!:-)

W każdym normalnym kraju!I każdy normalny kraj z tym walczy!!!W swoim czasie niejaki Pollard przekazał amerykańskie tajemnice "zaprzyjaźnionemu" z USA Izraelowi.Siedzi do dziś w amerykańskim więzieniu...;-)
  • 2011-12-04 15:20 | Realista

A w następnym wydaniu Polityka poda listę Żydów i gejów w polskich mediach, polityce i zarządach spółek giełdowych!!! ;)

A tak na serio, to jak już się zaczyna publikować tego typu "listy" to warto być konsekwentnym, i objąć nimi większość mniej lub bardziej "zakonspirowanych" organizacji i "spółdzielni" działających w Polsce i UE. Jest ich całkiem sporo, więc trochę nie rozumiem skąd się wziął ten wspólny medialny front naporu na jedną organizację. Dla jasności, nie jestem katolikiem i jestem za całkowitym wstrzymaniem finansowania kk z budżetu, ale dziwi mnie to, że akurat ta jedna organizacja stała się ulubionym chłopcem do bicia dla wielu "postępowych" mediów :/
  • 2011-12-04 15:55 | Aleksandra

"Mają prawo, jak każdy." mt7
    Oczywiscie ze maja prwo i "Polityka" tego nie neguje. Artykul,zreszta bardzo rzetelny, porusza wazny w Polsce temat rozdzialu kosciola od panswta. Tak wplywowa organizacja jak Opus Dei ma glownie na celu ideoligiczna infiltracje srodowisk wladzy i to jest niepokojace,zwlaszcza w panstwie swieckim, ktorym Polska (o czym sie zapomina) prawnie jest. Niepokojace moralnie sa idiotyczne i krzywdzace dzieci metody wychowawcze, jak rowniez niezdrowa obsesja na punkcie celibatu. Tak zwane osrodki oswiatowe stawiaja sobie za zadanie wychowanie przyszlych elit. Jezeli im sie to powiedzie to zachodzi obawa ze Polska rzadzic beda sfrustrowani seksualnie, szowinistyczni i nietolerancyjni mezszczyzni (kobietom wladanie nie grozi, wiadomo ze dziewczynki zostana przykadnymi sluzkami).
  • 2011-12-04 16:53 | Aleksandra

Czytam Polityke od lat i nie przypominam sobie zeby w jakis szczegolny sposob prowadzila nagonke na Opus Dei. Akurat wplywy tej organizacji sa niepokojace w kraju gzie granica miedzy panstwem swieckim i koscielnym jest wielokrotnie i nielegalnie przekraczna a uprzywilejowana pozycja kk budzi na biezaco kontrowersje. Artykul wiec jest naturalna czescia szerszej i potrzebnej w Polsce debaty.
  • 2011-12-06 00:42 | Leniwiec

"A skoro członkowie i sympatycy mają czas i energię coś robić (na przykład zakładać szkołę zamiast narzekać w internecie, że szkoła ich dzieci jest niedobra), to w czym to komuś przeszkadza?"
    Mi przeszkadza. Szczególnie gdy się dowiaduję, że ziemia będąca własnością miasta (czyli pośrednio, powinna służyć wszystkim mieszkańcom) została przekazana w podejrzany sposób (bardzo tanio) na wyłączne użytkowanie organizacji. Szkoła która powstała na otrzymanej ziemi nie jest powszechna i dostępna dla każdego - trzeba wnieść odpowiednią opłatę, w wysokości min 20 tys. zł i regularnie opłacać czesne. Ludzie których stać na takie opłaty chyba stać również na zakup działki po cenach rynkowych?
  • 2011-12-06 13:08 | raolo

Zgadzam się z Realistą. Po co taki artykuł? Jak już powiedziało się "A", to trzeba powiedzieć i "B", czyli niech autor napisze, co dana osoba załatwiła dla Opus Dei lub kościoła, za czym lobbowała, jakie poszły za tym pieniądze itd.. Zdaje się, że tak jak kiedyś wszystkich straszyło się masonami, to teraz Opus Dei lub inne organizacje religijne będą robiły za chłopca do bicia.
  • 2011-12-07 15:59 | mt7

miało być 'i nie dlatego, że się z nią nie zgadzam'
  • 2011-12-07 16:17 | mt7

odpowiadam Leniwcowi

Tak się to wyświetla, że moja poprzednia wypowiedź wygląda ni przypiął, ni wypiął.
    Z innego artykułu o Opus Dei wynika, ze większość obiektów zakupili.
    Jeżeli dostali coś od państwa za darmo bez uzasadnienia, z naruszeniem prawa, czy w inny niegodny sposób, to jest to sprawa dla prokuratora i wina urzędników państwa.
    To są najwyraźniej elitarne placówki, za które się wiele płaci.
    Czy to dziwne, że są ludzie, którzy chcieliby, żeby oprócz wiedzy ogólnej ich dzieci przeszły przyzwoitą formację duchową.
    To nie jest poziom wiadomego radia, tylko podstawa do dokonania dojrzałych wyborów.
    Powtarzam, przykro mi że tak to ujęto w Polityce.
    Rozdział Koscioła od państwa jest dla mnie oczywisty i powinien być respektowany.
  • 2011-12-07 18:50 | lupo123

można jeszcze dodać wielu prawników ze znanej kancelarii
  • 2011-12-10 04:32 | oops

Dodam tylko ze Francja oglosila 1996 roku liste 172 sekt, ktore sa zabronione i scigane prawem. Na miejscu 87 - Opus Dei....