Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

PiS maszerował w rocznicę stanu wojennego

(31)
Okrzyki na temat zagrożonej polskiej niepodległości brzmią jak majaczenia. Ale ma to swój cel: uruchomić narodowe fobie i obsesje. I czekać na katastrofę, po to, aby zapanował Jarosław Polskęzbaw.
  • 2011-12-14 11:08 | divak2

Problem?

Ciekawe, kiedy ktoś zacznie traktować te marsze z nawoływaniem do linczów i nienawiści jako problem a nie jako lokomotywę polityczną.
  • 2011-12-14 12:08 | Andrzej

Re:PiS maszerował w rocznicę stanu wojennego

Jarosław Polskęzbaw po raz kolejny przekroczył granice warcholstwa i bezkarności. Chciało by się wziąć faceta na kolano i jak niegrzecznemu dziecku wlepić zdrowo w tyłek.
  • 2011-12-14 13:12 | azet

Dedykuję PiS klasyka, może któryś z redaktorów to zauważy...

Daremne żale - próżny trud,
    Bezsilne złorzeczenia!
    Przeżytych kształtów żaden cud
    Nie wróci do istnienia.

Świat wam nie odda, idąc wstecz,
    Znikomych mar szeregu -
    Nie zdoła ogień ani miecz
    Powstrzymać myśli w biegu.

Trzeba z żywymi naprzód iść,
    Po życie sięgać nowe...
    A nie w uwiędłych laurów liść
    Z uporem stroić głowę.

Wy nie cofniecie życia fal!
    Nic skargi nie pomogą -
    Bezsilne gniewy, próżny żal!
    Świat pójdzie swoją drogą.
    Adam Asnyk

• 2011-12-14 14:01 | Madzica11

Czy Kaczyńskiemu ten klaps sprawiłby przyjemność nie wiem ale Biedron lub pańska żona na pewno odczuje satysfakcje;)
  • 2011-12-14 14:08 | Madzica11

"Jak szkoda "że wczoraj nie było żadnej zadymy podczas Marszu może wtedy miałoby szansę oglądnąć transmisję trochę więcej społeczeństwa niż tylko Ci którzy weszli na internet...Pozdrawiam Wszystkich Uczestników Marszu i dziękuje że chociaż serduszkiem mogłam być z Wami...
  • 2011-12-14 16:42 | drozd

no tak, ta sekta bez mediów, zadymy ,mordobicia i kiboli jest niewidoczna.
    Sami widzicie nawet dla mediów same nudy.
    Podobno TVN kupił opancerzony wóz bojowy i wyposaża go w sprzęt do transmisji satelitarnych(poprzedni im spaliliście i stąd ich nieobecność) , wtedy będzie komfort by obsługiwał wasze sabaty.
  • 2011-12-14 16:50 | Kasztelan7

Heh aż się tu roi od agitatorów czerwonych.
    Polska traci niebawem Niepodległość a oni walkę o Polskość nazywają warcholstwem a ich księciunio Lech.W mówi że wzbudza to w nim obrzydzenie.
    Czy my już żyjemy w jakimś filmie fantastycznym ?
  • 2011-12-14 16:50 | ziemek52

Wolę żyć w IV Rzeszy niz w kondominium Kaczyńskiego .
  • 2011-12-14 16:53 | Kasztelan7

Spoko niedługo już będziesz więc się nie martw.

ps. chyba nie wiesz co oznacza kondominium.. Bliżej temu raczej do Twojej IV Rzeszy..
  • 2011-12-14 17:40 | ziemek52

Z twoich komentarzy wynika ,że na kazdym rogu ulicy , w każdej kawiarni ,kinie , toalecie itd stoi czerwony agitator , aparatczyk ,zdrajca .Zapewne ONR chciał uratowac przed 1939 rokiem Polskę ,ale mu sie nie udało. Moze mu za mało czasu dano ? Może za mało represjonował Żydów ? .Co sie odwlecze ,to nie uciecze ? Może teraz kolej na eurosprzymierzeńców .Swoją drogą Europa i POlska przerabiały juz narodowościowe ruchy nie raz .Wychodzi na to ,ze niektórzy nie pamietają czym to sie kończyło .Ja , wiem .
  • 2011-12-14 17:43 | ziemek52

Z twoich komentarzy wynika ,że na kazdym rogu ulicy , w każdej kawiarni ,kinie , toalecie itd stoi czerwony agitator , aparatczyk ,zdrajca .Zapewne ONR chciał uratowac przed 1939 rokiem Polskę ,ale mu sie nie udało. Moze mu za mało czasu dano ? Może za mało represjonował Żydów ? .Co sie odwlecze ,to nie uciecze ? Może teraz kolej na eurosprzymierzeńców .Swoją drogą Europa i POlska przerabiały juz narodowościowe ruchy nie raz .Wychodzi na to ,ze niektórzy nie pamietają czym to sie kończyło .Ja , wiem .
  • 2011-12-14 18:37 | Tenno

"Polityka" bez Kaczyńskiego? Nie, to niemożliwe. Musi być.
  • 2011-12-14 18:38 | Tenno

A skąd wiesz jedno, a nie wiesz drugie? Bardzo subtelna kultura osobista.
  • 2011-12-14 20:06 | Nina

Tak, WY żyjecie w MATRIX-ie :)
  • 2011-12-14 20:15 | Sławomir Osiński

Nie komentowałem wpisów Kolegi Królika "względem paranoi", ale po "parlibyśmy jak Chiny ,stalibyśmy na czele UE I ŚWIATA " nie mam wąśtpliwości.I z tego powodu odczuwam ogromny dyskomfort.
  • 2011-12-14 21:32 | wnikliwy

odnieść można tylko jedno wrażenie -dziennikarstwo made in Poland osiągnęło jeszcze większe dno -niż politykierstwo made in PiS.
  • 2011-12-14 21:44 | rem

"Jeśli nie będzie się mówiło wreszcie głośno, że zdradą polskiego interesu narodowego jest właśnie prymitywny izolacjonizm, mocarstwowe mrzonki i bojaźliwe uprzedzenia".

Właśnie zaczął o tym głośno mówić niezastąpiony Ruch Palikota. Poseł tego ugrupowania, Armand Ryfiński, zapowiedział, że złoży do ministra spraw wewnętrznych interpelację w sprawie zbadania, czy działania Kaczyńskiego nie są inspirowane przez obce służby specjalne, prawdopodobnie rosyjskie, bo tylko Rosji zależy na oddaleniu Polski od UE.

PiS oczywiście chce skierować sprawę do Komisji Etyki Poselskiej, a nawet do sądu ;-)
  • 2011-12-14 22:48 | Madzica11

Ja bym już proponowała dać sobie spokój z prowokowaniem tych kiboli bo jak się wkurzą to i na Naszych i waszych Marszach nawet ten opancerzony wóz bojowy nie pomoże...
  • 2011-12-14 23:02 | Madzica11

"Dramatem naszych czasów jest to że głupota zabrała się do myślenia..."-OBUDŻ SIĘ POLSKO!
  • 2011-12-15 08:04 | psr18gh

Na całe szczęście Towarzyszko Kaczyński założył ciepłe kalesony a Fotyga barchanowe galoty i spodnie. Nie życzę im przeziębienia. Bez nich w naszej polityce byłoby śmiertelnie nudno.
  • 2011-12-15 11:17 | Madzica11

"Polityko" pokażcie że chociaż trochę jesteście obiektywni,przecież takie wypociny jak internauty rem powinny być usuwane błyskawicznie, tak jak to ma miejsce z wpisami Życzliwych PiSowi...
  • 2011-12-15 12:04 | Madzica11

I cholernie niebezpiecznie...
  • 2011-12-15 13:47 | psr18gh

Zgadzam się. Opozycja musi być, inaczej będzie niebezpiecznie. Mało tego. Opozycja musi być zdolna od czasu do czasu przejmować władzę. Jeden jest tylko warunek. Opozycja swoim programem i działaniem musi przekonać większość. Guru duchowy PiS-u, Rymkiewicz, z swoim literaturowym: "pies jebał zdrajców, nie-Polaków: zwolenników PO" nie daje optymistycznych prognoz dla takie zmiany władzy w Polsce.
  • 2011-12-15 15:41 | wnukmarek

Wszystko dobre dla PO, aby tylko odwrócić uwagę od coraz trudniejszej rzeczywistości. Złotówka cały czas dołuje, niedawno cena paliwa przekroczyła zaczarowane 5zł. , a już zbliża się do sześciu. PO nie ma pomysłu na Polskę, a PiS na opozycję.
  • 2011-12-15 17:36 | ziemek52

Roman Dmowski był twórcą Obozu Narodowo-Radykalnego , który sympatyzował włoskiemu i niemieckiemu faszyzmowi . W swoim programie zawierał czynny antysemityzm i walkę z przeciwnikami politycznymi .W 1937 po upadku BBWR częśc działaczy tego ugrupowania przystąpiła do Obozu Zjednoczenia Narodowego .Dla OZON-u wartością najwyższa był naród .Pytanie tylko ,ale i bardzo zasadnicze ,który ? Wszak w Polsce przedwojennej było aż 33% mniejszości narodowych . Wiadomo ,że chodziło o Polaków . A reszta ? Echo takiej polityki znalazło swoje odbicie w haniebnym Marcu 68 roku .Dlatego UE została utworzona , aby przeciwdziałac europejskim nacjonalizmom , które doprowadziły juz nie raz do tragedii .I może ,to nie ja mam krótką i wybiórczą pamięć ,ale niektórzy chcą widziec i wiedzić tylko to, co chcą .Na tym ich spektrum historyczne się konczy .
  • 2011-12-15 19:55 | monter

_ " endecka morda nienawistna, dyskretnie, a złowrogo śwista ".
    Julian Tuwim " Kwiaty polskie "
  • 2011-12-15 20:50 | Tomasz D

A byłyłem, byłem... Gdy za kwadrans osiemnasta pojawiłem się na placu Trzech Krzyży, okolice pomnika Wincentego Witosa i wylot Alei Ujazdowskich wypełniał tłum ludzi. Duża grupa manifestantów stała tez przed kościołem św Aleksandra. Wciąż przybywali nowi ludzie. Wielu niosło flagi narodowe. O godzinie 18:00 pojawił się Jarosław Kaczyński powitany okrzykami "Jarosław, Jarosław". Powiedział, ze dzisiejsza manifestacja jest hołdem dla ofiar stanu wojennego oraz próbą przeciwdziałania zagrożeniom niepodległości i suwerenności Polski, które ostatnio się pojawiły.
    Następnie zaczęło się formowanie pochodu, co zajęło dłuższą chwilę, gdyż tak wielu było ludzi. Na czele jechał autobus-platforma z dziennikarzami, potem był transparent, później komitet poparcia, a dalej reszta uczestników. Wreszcie o 18:27 pochód ruszył. Wznoszono okrzyki "Niepodległość i suwerenność !!!" "Tusk zdrajca". Na melodie "Guantanamery" śpiewano o Sikorskim, zdrajcy narodu.
    Po drodze zatrzymywaliśmy się przy pomnikach: Ronalda Reagana, Ambasada USA ( tam owacje i oklaski ) kwiaty złożyła Anna Fotyga. Kwiaty złożono tez pod pomnikami Romana Dmowskiego Józefa Piłsudskiego przed Belwederem. To zatrzymywanie się przy pomnikach skojarzyło mi się jakoś z procesją Bożego Ciała :)))
    Przed Belwederem, przy pomniku Piłsudskiego odbył się krótki wiec. Przemawiali: Jarosław Kaczyński, Andrzej Gwiazda i Zbigniew Romaszewski. Kaczyński mówił o tym, że gdyby nie 13 grudnia, Polska byłaby lepszym i bogatszym krajem. Przypomniał słowa Piłsudskiego o tym, ze niepodległość nie jest dana raz na zawsze i zawsze trzeba o nią zabiegać. Potępił Sikorskiego za jego "hołd berliński" i Tuska za propozycję oddania UE władzy nad budżetem Polski. Powiedział, że śniliśmy i śnimy nadal sen o wolnej Polsce, ale obyśmy nie obudzili się za późno. Polsko, obudź się !!!
    Andrzej Gwiazda przypomniał., że dopiero po trzydziestu larach Sąd Najwyższy uznał stan wojenny za sprzeczny z prawem. Przez 30 lat żyliśmy w państwie ufundowanym na bezprawiu. Romaszewski natomiast stwierdził, ze oduczano nas systematycznie odpowiedzialności za cokolwiek, poczas gdy wszyscy powinniśmy być odpowiedzialni za Polskę. Demonstracja zakończyła się przed 20:00 odśpiewaniem "Boże coś Polskę" z refrenem; "Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie".
    Nie sprawdziły się moje obawy dotyczące podziału pokoleniowego. I starsi i młodzi maszerowali razem, mniej wiecej w równych proporcjach.Gdy za kwadrans osiemnasta pojawiłem się na placu Trzech Krzyży, okolice pomnika Wincentego Witosa i wylot Alei Ujazdowskich wypełniał tłum ludzi. Duża grupa manifestantów stała tez przed kościołem św Aleksandra. Wciąż przybywali nowi ludzie. Wielu niosło flagi narodowe. O godzinie 18:00 pojawił się Jarosław Kaczyński powitany okrzykami "Jarosław, Jarosław". Powiedział, ze dzisiejsza manifestacja jest hołdem dla ofiar stanu wojennego oraz próbą przeciwdziałania zagrożeniom niepodległości i suwerenności Polski, które ostatnio się pojawiły.
    Następnie zaczęło się formowanie pochodu, co zajęło dłuższą chwilę, gdyż tak wielu było ludzi. Na czele jechał autobus-platforma z dziennikarzami, potem był transparent, później komitet poparcia, a dalej reszta uczestników. Wreszcie o 18:27 pochód ruszył. Wznoszono okrzyki "Niepodległość i suwerenność !!!" "Tusk zdrajca". Na melodie "Guantanamery" śpiewano o Sikorskim, zdrajcy narodu.
    Po drodze zatrzymywaliśmy się przy pomnikach: Ronalda Reagana, Ambasada USA ( tam owacje i oklaski ) kwiaty złożyła Anna Fotyga. Kwiaty złożono tez pod pomnikami Romana Dmowskiego Józefa Piłsudskiego przed Belwederem. To zatrzymywanie się przy pomnikach skojarzyło mi się jakoś z procesją Bożego Ciała :)))
    Przed Belwederem, przy pomniku Piłsudskiego odbył się krótki wiec. Przemawiali: Jarosław Kaczyński, Andrzej Gwiazda i Zbigniew Romaszewski. Kaczyński mówił o tym, że gdyby nie 13 grudnia, Polska byłaby lepszym i bogatszym krajem. Przypomniał słowa Piłsudskiego o tym, ze niepodległość nie jest dana raz na zawsze i zawsze trzeba o nią zabiegać. Potępił Sikorskiego za jego "hołd berliński" i Tuska za propozycję oddania UE władzy nad budżetem Polski. Powiedział, że śniliśmy i śnimy nadal sen o wolnej Polsce, ale obyśmy nie obudzili się za późno. Polsko, obudź się !!!
    Andrzej Gwiazda przypomniał., że dopiero po trzydziestu larach Sąd Najwyższy uznał stan wojenny za sprzeczny z prawem. Przez 30 lat żyliśmy w państwie ufundowanym na bezprawiu. Romaszewski natomiast stwierdził, ze oduczano nas systematycznie odpowiedzialności za cokolwiek, poczas gdy wszyscy powinniśmy być odpowiedzialni za Polskę. Demonstracja zakończyła się przed 20:00 odśpiewaniem "Boże coś Polskę" z refrenem; "Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie".
    Nie sprawdziły się moje obawy dotyczące podziału pokoleniowego. I starsi i młodzi maszerowali razem, mniej wiecej w równych proporcjach.

• 2011-12-15 20:53 | Tamasz Siedlce

Tak najlepiej usiąść, w łapę pilot i oglądać TVN. Tam wszystko wiarygodnie przedstawIĄ. Jak jest dobrze, jak pięknie, jaki bogaty Naród, zachód nas kocha, wschód nas kocha. Polityka no kolanach!
  • 2011-12-15 20:57 | Tomasz Siedlce

Postanowiłem uczestniczyć w tym Marszu i to z jednego względu. Nie będę JUŻ tolerował polityki Pana Tuska. Dość oszukiwania wyborców. Chcę żyć w normalnym, wolnym, demokratycznym kraju. Teraz to jest gorzej niż na Białorusi. Z całym szacunkiem do wschodnich sąsiadów.
    Gdy za kwadrans osiemnasta pojawiłem się na placu Trzech Krzyży, okolice pomnika Wincentego Witosa i wylot Alei Ujazdowskich wypełniał tłum ludzi. Duża grupa manifestantów stała tez przed kościołem św Aleksandra. Wciąż przybywali nowi ludzie. Wielu niosło flagi narodowe. O godzinie 18:00 pojawił się Jarosław Kaczyński powitany okrzykami "Jarosław, Jarosław". Powiedział, ze dzisiejsza manifestacja jest hołdem dla ofiar stanu wojennego oraz próbą przeciwdziałania zagrożeniom niepodległości i suwerenności Polski, które ostatnio się pojawiły.
    Nie sprawdziły się moje obawy dotyczące podziału pokoleniowego. I starsi i młodzi maszerowali razem, mniej wiecej w równych proporcjach.

• 2011-12-16 00:45 | Kazimierz

Wiem że to jest smutne, ale to niestety prawda.

Nie jestem ani za PO ani za PiS.Trzymam się od polityki z daleka.Jednego jednak nie potrafię zrozumieć.Dlaczego Lech Kaczyński za szczególną namową brata Jarosława (dokładnie to pamiętam) podpisał haniebny traktat lizboński.Poświęcił swiętą wolmość Polski za parę eurosrebrników.Dlaczego?
    Wiem że to jest smutne, ale to prawda.
  • 2011-12-16 11:32 | Władek

Przecież to Lech Kaczyński za namową brata Jarosława podpisał haniebny Traktat Lizboński.
    Traktat odbierający Polsce niepodległość.

Lech Kaczyński złożył ten haniebny podpis 13 grudnia 2007r w Lizbonie w Klasztorze Hieronimitów.

10 października 2009 roku w Pałacu Prezydenckim w obecności najwyższych przedstawicieli UE, prezydent Lech Kaczyński dokonał ratyfikacji Traktatu z Lizbony.

Teraz jako bohater leży na Wawelu.Czy słusznie? On ,który sprzedał Polskę.Czy ludzie o tym zapomnieli?

Sławetne pióro zostało wystawione na aukcji harytatywnej Fundacji TVN "Nie jesteś sam" przez Lecha Kaczyńskiego.Kupił je poseł Janusz Palikot za 18100 zł
    16 grudnia 2011r. poseł Palikot podarował pióro ministrowi spraw zagranicznych RP Radkowi Sikorskiemu ,który to jest jego ostatnim właścicielem.

Prawdziwym patriotą i bohaterem narodowym powinno okazać się jednak pióro które odmówiło Lechowi Kaczyńskiemu haniebnego podpisu (2 razy)bo musiał posiłkować się długopisem.
    Radek Sikorski powinien zastanowić się czy właśnie pióro w nagrodę za swój patriotyzm nie powinno w jakiejś pozłacanej ramce zostać umieszczone na Wawelu

Zobaczcie sami jak pióro obroniło się przed hańbą

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114873,7214148,Palikot_kupil_pioro_Lecha_Kaczynskiego__To__ktore.html