Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Unijne fobie i kompleksy polskiej prawicy

(37)
Okrzyki na temat zagrożonej polskiej niepodległości brzmią jak majaczenia. Ale ma to swój cel: uruchomić narodowe fobie i obsesje. I czekać na katastrofę, po to, aby zapanował Jarosław Polskęzbaw.
 • 2011-12-21 12:12 | otu

  Unijne fobie i kompleksy polskiej prawicy

  a co to takiego ta "polska prawica"?
 • 2011-12-21 13:57 | pl

  Re:Unijne fobie i kompleksy polskiej prawicy

  swietny artykul..
 • 2011-12-21 14:04 | bryka

  Re:Unijne fobie i kompleksy polskiej prawicy

  Może rzeczywiście autorzy nie powinni odwoływac się do "części polskiej prawicy".Wydaje się,że lepszym określeniem dla bohaterów artykułu było by "ludzie z krainy Konopielki".O ile trudno zdefiniowac "częśc polskiej prawicy" to "Konopielka" Redlińskiego daje wystarczający i wyczerpujący opis populacji ją zaludniającej.
 • 2011-12-21 14:08 | toefl

  Wykup ziemi

  to jest proces mogący trwać wiele lat .
  Śląsk był kolonizowany kilkaset lat zanim Kazimierz Wlk uznał, że nie ma szans na jego odzyskanie .
 • 2011-12-21 14:10 | psr18gh

  Re:Unijne fobie i kompleksy polskiej prawicy

  No właśnie. Co to takiego ta "polska prawica". To błąd naszych socjologów że nie przebadali elektoratu Stana Tymińskiego. Już wtedy wyniki pierwszej tury prezydenckich wyborów był szokiem. Kaczyński, Ziobro i Rydzyk myślą, przecież ci ludzie istnieją. Wystarczy ich zagospodarować.
 • 2011-12-21 14:10 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Unijne fobie i kompleksy polskiej prawicy

  @ otu
  Bardzo dobre pytanie dla autorów nie rozumiejących problemu GOSPODARCZEGO PATRIOTYZMU.

  @ pl
  Napisany na zamówienie tych którym dalekie są pojęcia :
  - pieniądz suwerenny
  - pieniądz stabilizycyjny.
  Tak kontynuuje się robienie wody z mózgu polskim Obywatelom.
  Chińczykom problem finansowania systemów sprawowania władzy od XVII wieku i jak się kreuje kryzysy,aby na nich zarabiać wyłożył w książce WOJNA O PIENIĄDZ Song Hongbing.Jest polskie tłumaczenie,polecam.
 • 2011-12-21 14:13 | only Palikot

  Re:Unijne fobie i kompleksy polskiej prawicy

  no bo przecież PiS-owi chodzi tylko o to, żeby naiwny podatnik utrzymywał PiS aż do skończenia świata. A mainstreamowe media komentowały od rana do wieczora, opowiadane przez pisowskich aparatczyków -banialuki, kreowane w ich tępych i zabetonowanych łepetynach.
 • 2011-12-21 14:28 | Waldeck

  Re:Unijne fobie i kompleksy polskiej prawicy

  Brawo! Jasne nazwanie rzeczy po imieniu. "Zdradą polskiego interesu narodowego jest właśnie prymitywny izolacjonizm, mocarstwowe mrzonki i bojaźliwe uprzedzenia" rodem z przeszłości a jądrem tego politycznego kompleksu jest niewiara we własne siły połączona z mesjanistycznym przeświadczeniem, że tylko ci politycy potrafią rządzić narodem (ale chyba już nie dla dobra i przyszłości narodu). "Historia jest w biegu zatrzymaną polityką" pisał J. Mieroszewski i niech tak zostanie. Europa odjeżdża od historii i jej uprzedzeń (pamiętając o niej) w ekspresowym tempie. Nie warto stać na bocznicy lub wyskakiwać w biegu, to proste samobójstwo. Warto wsiąść do tego pociągu na stacji "Wspólna przyszłość". Jestem Polakiem i co mi zrobicie - chcę jechać! Bilet kupiłem głosując w wyborach.
  Pozdrawiam Autorów. Wesołych Świąt.

  Więcej pod adresem http://www.polityka.pl/kraj/analizy/1522331,2,unijne-fobie-i-kompleksy-polskiej-prawicy.read#ixzz1hApT94xs
 • 2011-12-21 15:08 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Unijne fobie i kompleksy polskiej prawicy

  Proszę nie obrażać tej części elektoratu,która nie miała nic wspólnego z głosowaniem na Stana Tymińskiego.Proszę raczej tego elektoratu poszukać wśród spadkobierców PZPR i czcicieli właśnie tej partii,która miała patent na mądrość.
 • 2011-12-21 15:42 | scrambler

  Re:Unijne fobie i kompleksy polskiej prawicy - do 2011-12-21 14:10 | Mieczysław S.Kazimierzak

  szanowny panie,
  jest tez kilka innych ciekawych książek. Proponowałbym zacząć od historii Chin. Jakim Chińczykom? Tym, którzy dopiero od 100 lat mają wreszcie własne państwo? Proszę nie wprowadzać do obiegu bezpodstawnych uproszczeń, podobnych tym, które są przedmiotem rozważań autorów artykułu.
  Przy okazji mała dygresja - na wszelkich mapach świata używanych w chińskich szkołach Chiny są zawsze ich środkiem.
 • 2011-12-21 16:22 | Czaro

  Re:Unijne fobie i kompleksy polskiej prawicy

  Wspanialy artykol.

  Kaczynscy swietnie wpisuja sie w syndrom niedorajdy. Pamietamy wszyscy jego nieporadnosc w zachowaniu w Brukseli. Swietnie wpisuja sie w zebractwo i zycie na garnuszku innych.
  Ile godzin w zyciu Jaroslaw ucciwie przepacowal, martwiac sie o pieniadze ?
  On wciaz zyje na nasz koszt, jemu sie wydaje , ze sie nalezy. Mnie sie nie wydaje, ja wiem, jemu sie nie nalezy.
 • 2011-12-21 17:38 | wolfi

  Re:Unijne fobie i kompleksy polskiej prawicy

  Świetny i przede wszystkim precyzyjnie napisany artykuł, nic dodać nic ująć. Padło gdzieś wcześniej pytanie 'a co to jest ta polska prawica?'
  Otóż niestety prawa strona naszej sceny politycznej została skutecznie zawłaszczona przez KOŁTUNA, któremu przewodzą [i którego jak mogą umacniają w jego przekonaniach] panowie Kaczyński do spółki z Rydzykiem.
  Ów kołtun jest przekonany święcie, że świat ma mu bić pokłony, bezustannie go przepraszać za wszystko i jeszcze łożyć pieniądze na jego utrzymanie [via finansowanie przez budżet partii politycznych i KrK].
  Kołtun niczego nie pragnie bardziej niż tego by uznać go za pępek świata, za wyrocznię we wszelkich ludzkich sprawach, a kto tego nie robi jest wróg, sprzedawczyk, zdrajca i tak dalej. Bo kołtun ma tak naprawdę głęboko gdzieś uczucia i poglądy innych, ważne tylko żeby jego było na wierzchu, żeby jego wizja świata była jedyną obowiązującą i by wszyscy dokoła jego, kołtuna, hołubili jako patriotę i mędrca.
  Przesadzam? Ani trochę, wystarczy posłuchać groteskowych wystąpień Zbawcy-Kaczyńskiego, Ja-Polski-Pawłowiczowej, Najwyższego-Patrioty-Macierewicza, Podliżę-Się-Wodzowi-Czarneckiego, wystarczy chociażby przez chwilę potraktować poważnie i wysłuchać wynurzeń tylu mniejszych i większych kołtunów w Sejmie, w Radiu Maryja i w paru innych miejscach, by ogarnęło człowieka przerażenie. I przygnębienie, że można mówić, a nawet działać, tak głupio, tak bezmyślnie i bezczelnie, bez odrobiny elementarnego samokrytycyzmu.
  Na szczęście kołtun jest ostatnimi czasy trzymany na swoistej wyborczej smyczy, z której - mimo wysiłków i mimo co rusz podnoszonego wrzasku, że on, kołtun, chce do władzy, najlepiej całej władzy - nie potrafi się urwać, i w tym chyba jest nadzieja na przyszłość.
 • 2011-12-21 18:04 | Stelka

  Re:Unijne fobie i kompleksy polskiej prawicy

  Bryka ma racje. Nasza prawica jaka jest kto chce widzi - zacofana, zle ubrana, podejrzane dyplomy, przesady, brak oglady i ogolnej kultury. Brak zrozumienia swiata, wycofanie sie z zycia spolecznego narodu. Bez wzgledu na to jak dlugo bysmy gdybali na temat naszej tzw. "prawicy" (dla mnie to nie prawica a narodoisocjalisci) nic nowego nie odkryjemy, to po prostu jest ta gorsza, sama przez siebie wykluczona, czesc naszego spoleczenstwa. Ta z Konopielki - a wiec glownie nasi z Polski B lub kresow o mentalnosci wschodniej.
 • 2011-12-21 18:05 | Prudent

  Re:Unijne fobie i kompleksy polskiej prawicy

  Masz rację toefl

  Najbardziej ten proces przyśpieszyli Kaczyńscy.
  Rozdawali na lewo i prawo przywileje socjalne zadłużając Polskę w czasie gdy inne kraje zmniejszały dług.
  Za ich rządów wyjechała z kraju masa młodych Polaków ale mało kto to pamięta

  Nigdy więcej nie uda się Jarosławowi, który niszczył polski naród, zdobyć tak upragnionej przez niego WŁADZY
 • 2011-12-21 19:51 | pitrek

  Re:Unijne fobie i kompleksy polskiej prawicy

  "Świętego Cesarstwa Narodu Niemieckiego“
  czy nie powinno być "Święte Cesarstwo Rzymskie Narodu Niemieckiego“?
 • 2011-12-21 20:39 | Ceneo

  Re:Unijne fobie i kompleksy polskiej prawicy

  A jaka jest konotacja pojęcia lewicy i prawicy w dzisiejszej Polsce? Wedle jakich prawideł przebiegają te podziały polityczne?
  Polska klasa ma usta pełne frazesów o "dobru wspólnym", konieczności budowy formacji "prawdziwych patriotów", "właściwej lewicy", "strażników interesu narodowego". Co to znaczy?
  Czy przypadkiem ta etykietyzacja i pozorny ruch w obrębie systemu partyjnemu nie służy wyłącznie interesom oligarchii partyjnych? Jedno jest pewne: z ideą społeczeństwa obywatelskiego to co dziś dzieje się w polskim systemie partyjnym ma niewiele wspólnego.
  Szerzej na ten temat: Dekompozycja, degrengolada, czy przebiegunowanie systemu politycznego? na:
  frankofil-francja-przede-wszystkim.blogspot.com
 • 2011-12-21 20:50 | Peter

  Re:Unijne fobie i kompleksy polskiej prawicy

  Doskonale napisany artykul ! Gratulacje dla Polityki !
 • 2011-12-21 21:40 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Unijne fobie i kompleksy polskiej prawicy

  @ scrambler.
  1.Staranne wychowanie nakazuje,aby odwzajemnić komentarzem zalogowanym podpisanym imieniem i nazwiskiem ułatwi to przepłyew informacji poprzez pocztę elektroniczną.
  2.Chętnie zapozanm się z tytułami proponowanej lektury.
  3.Chińczyk autor książki WOJNA O PIENIĄDZ,tak myślę napisał ją głównie jako przestrogę wynikająca ze związania się rodzimej waluty z dolarem amerykańskim i przedstawił konsekwencje przyjętej opcji stabilizacji renminbi.
  Kierowanie uwag pod moim adresem z propozycją zaczęcia od historii Chin nie ma związku z książką na którą się powołałem.Prekursor manipulowania systemem finansowym Rothschild (Czerwona Tarcza)nie działał na terenie Chin.
  Poniżej podaję motto do rozdziału I książki :
  "Dopóki jestem w stanie kontrolować emisję pieniądza w danym kraju,nie dbam o to,kto w nim stanowi prawo."
  Meyer Tohschild
  4.Nie kwestionuję Chin jako państwa środka.
 • 2011-12-21 21:54 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Unijne fobie i kompleksy polskiej prawicy

  @ pitrek
  Niemców aby zrozumieć trzeba z nimi być.Wykrzystali utopię GATT i globalnego wolnego handlu aby ekonomicznym orężem powiększać wpływy i to nie tylko w Europie.

  @Ceneo
  W rzeczy samej mamy do czynienia z partyjniacką demokrację,która została wykreowana przez korupcjogenną ustawę zasadniczą.Ten system poniżył znaczenie GOSPODARCZEGO PATRIOTYZMU.
 • 2011-12-21 22:01 | gosc

  Kolejny artykuł POlityki w którym

  zabrakło mi pod nim informacji: Artykuł sponsorowany :)
  A tak poważnie, to nie rozumiem, tego opluwania a wręcz ubliżania ludziom z PiS, polecam posłuchać prawicy z innych krajów, choćby sir Godfre'ay Bloom'a, a retoryka PiS okaże się wręcz łagodna i zrównoważona...
 • 2011-12-21 23:11 | Madzica11

  Re:Unijne fobie i kompleksy polskiej prawicy

  Tak,tak brawo POlityko po raz kolejny należy przyznać wam order za obiektywizm i bezstronność...
 • 2011-12-22 05:03 | woytek

  Re: W Polsce nie ma partii prawicowej

  Obecnie nam istniejący PiS jest partią Prezesa , a Prezes jest "ani z roli , ani z soli, tylko z tego co go boli" , a boli go jego "ego".
  W Polsce powinna powstać partia prawicowa reprezuntująca interesy RP. Takiej partii nie ma , wasale globalizmu mogą rządzić dalej , pośrednicząc w kolonizacji Polski.
 • 2011-12-22 07:39 | vps

  Re:Unijne fobie i kompleksy polskiej prawicy

  A ja bym sobie dał spokój z tym tematem. Po pierwsze, kolejny raz oko za oko ząb za ząb ale ten poziom merytoryki z tą prawicą i tak jest mało ważny bo to jest mniejszość z której zrobiło się medialnie, większość. Właściwie Kaczyński, Rydzyk, "mochery" to ulubieńcy mediów - roznoszą takie bzdury, że artykuły i felietony same się piszą, bo przecież łatwo pokazać że "mądrzejszy" jest lepszy od głupszego. O wiele trudniej tego głupiego zrozumieć i ja się tutaj w "Polityce" chyba nie doczekam wnikliwej analizy na temat przyczyn istnienia skrajnych konserwatywstów w Polsce, bez podkreślania jak bardzo ktoś się myli, a za to z próbą wyłapania w czym może mieć przypadkiem rację. Bo lewica też święta nie jest i zamiast pisania o tym, żeby się jednoczyć w Europie tak jak nas politycy prowadzą, zastanowiłbym się jak ta jedność ma wyglądać. Znowu przyjmniemy z błogosławieństwem Stany Zjednoczone Europy tak jak wolny rynek i liberalizm ale jak się zacznie sypać to wszyscy ( może bez Polityki :) ) zaczniemy mówić - winne są podstawy systemu.

  Proszę sobie prześledzić portale Wpolityce, uważam rze, gazety polskiej itp. Większość komentujących artykułu wysyła redaktorów do psychiatryka. Dodaktowo mam znajomego, który sprzedaje w kiosku Ruchu. Taką prasę kupują jedynie emeryci. Stały i pewny odbiorca który wiernie zostawi tą złotówke o ile mu się da odpowiednią dawkę żółci i nienawiści. Trudniej mu wytłumaczyć, łatwiej podziałać na emocje więc ktoś tu robi niezły biznes. Większość Polaków ma to daleko gdzieś i się nie utożsamia z tym nurtem. Zasanówmy się co się dzieje z naszymi dziadkami i babciami, że na starość zaczynają wszędzie widzieć zło. Politycy i media dają im tylko pokarm, to nie jest przyczyna problemu.
 • 2011-12-22 10:58 | joanna

  Jarosław Kurek-na-kościele raczej

  Jarosław tylko się liczy, reszta to służalcy, którzy tylko przy nim coś znaczą (ew. odszczepili się kiedy "zrobili nazwisko"). Żadna to "prawica". "Ciemnica" to raczej.
  Poglądy Jarosława nie zmieniły się- zawsze chciał coś znaczyć w polityce. I tyle. Było na topie być za integracją (wówczas jeszcze EWG) to głosował za nią i gardłował aż miło (jako szef PC). Było wówczas w modzie byznesy kręcić, to kręcił (afera Telegrafu), prasę przejmować to przejmował (dobrze, że nie "Politykę" to sobie poczytamy). Było w modzie chcieć Wałęsę, szybko się podkręcił, Mietka Wachowskiego przekabacając. Było w modzie nie chcieć- pierwszy by kukły palić, Bolkiem nazywać. Niestety, taka nielojalność, knucie, kłótliwość spowodowała że ani środowisko polityczne ani ludzie o normalnym poczuciu przyzwoitości nie bardzo chcieli mieć coś wspólnego z takim człowiekiem. PC przepadło, w ramach AWS trochę ludzi prezia weszło. I poczęło się szukanie, co by tu wykorzystać, jaki by tu elektorat zdobyć. No i żoliborski inteligencik o proeuropejskich poglądach zmienił się w wodza "ludu ciemnego, który to kupił". A że w międzyczasie wyrosła potęga medialna toruńska, to się trzeba było podczepić, dawne dość antyklerykalne i lansujące świeckość państwa wypowiedzi zostały szczęśliwie zapomniane, bo i tak nikt ich zbyt uważnie nie słuchał ze względu na osobę autora. Potrzebował lud by ktoś przyklasnął przekonaniu, że Niemiec, panie, to zawsze hitlerowiec a przynajmniej Polakożerca, to prezio przyklasnął. Ruskie, panie, to chamy , pijaki i złodzieje- prezio nie będzie z takimi gadał. Nawet o mięsie, co tak uderzyło producentów, rolników. Ale co tam. Wiele by tu można dodać. Ale każdy zna nasze uprzedzenia, stereotypy więc wie, co prezes podsyca. To nie jest żadna ideologia polityczna to jest czysty populizm- mówi co ludzie chcą usłyszeć bo tylko to daje mu pozycje na której zarabia więcej niż prezydent RP. Co jest ważne jak nijakiej innej roboty na widoku nie ma.
 • 2011-12-22 11:39 | psr18gh

  Re:Unijne fobie i kompleksy polskiej prawicy

  Czarna teczka Stana Tymińskiego robi furorę w kolejnych transformacjach: postkomuna, układ, intryga smoleńska, federacyjna Europa. Chodzi o to by bez przerwy gonić zajączka który na tyłku ma napis: spiskowa teoria dziejów".
 • 2011-12-22 11:46 | brieg

  Re:Unijne fobie i kompleksy polskiej prawicy

  2011-12-22 05:03 | woytek

  tak przez ciekawosc, kto ma reprezentowac taka partie prawicowa?
  znani ludzie jak np Daria Fo /wloski noblista/ twierdzil, ze trudno sobie wyobrazic prawicowych inteligentow, a prof. M.Siemka uwazal, ze prawicowy intelektualista to oksymoron.
 • 2011-12-22 14:49 | Magda

  Re:Unijne fobie i kompleksy polskiej prawicy

  świetny artykuł
 • 2011-12-22 14:56 | heretick

  Re:Unijne fobie i kompleksy polskiej prawicy

  Demograficznie patrząc zachód: europejski umiera, natomiast blisko-wschodni się rodzi. Tyle ode mnie.
 • 2011-12-22 22:32 | edi

  Re:Unijne fobie i kompleksy polskiej prawicy

  Jak czlowiek przeglada te komentarze, to az teskno do wypowiedzi tkw - one chociaz zawieraly
  argumenty, a nie slinotok.

  Niejeden z wyznawcow prezesa jest mniej zaslepiony od owieczek Tuska. Ale czy pasterz z niego zdolny? Patrzac na ostatnia kadencje wydawalo by sie ze nie do konca-a jednak ludzie chwala pod niebiosa.

  Moze faktycznie za mlody jestem by pojac rzady pisu - moze
  i faktycznie dobrze nie bylo - ale co to ma to tragicznych rozwiazan gospodarczych obencego skladu?

  Czytam i czytam i nadziwic sie nie moge. A cale zycie mi sie wydawalo ze jednak realizm i ocena oparta na faktach a nie emocjach jest norma...
 • 2011-12-23 00:47 | Justa

  Re:Unijne fobie i kompleksy polskiej prawicy

  Bardzo celna charakterystyka JK - chciał się też przypiąć do Solidarności ale zdecydowana postawa Krzywonos zniweczyła ten plan.Tylko w jednym ma rację - to chore państwo - faktycznie chore jeśli za destrukcję, etatowe postponowanie wszystkich organów państwa, za sianie nienawiści wśród Polaków,płaci mu i jego poplecznikom dziesiątki milionów złotych z budżetu!!!
 • 2011-12-23 08:57 | asd

  Re:Unijne fobie i kompleksy polskiej prawicy

  dzinnikarz ma byc obiektywny i rzetelny jesli tak nie jest to jest poprostu politykiem mniej lub bardziej nieudolnym. rozumiem ze artykul zamowiony przez rzad ? odrazu dodam ze nie jestem fanka pis-u jak rowniez nie lubie po ktore od 5 lat zamiata problemy pod dywan, nie robi doslownie nic jesli chodzi o reformy. natomiast jest przodownikiem w lamaniu zasady lex retro non agit. niestety nasza opozycja jest jaka jest i to jest dramat ale czasem warto wylowic z tego co mowi opozyjca kilka senswonych informacji. prawdą jest to ze zalezymy gospodarczo od unii i nie ma co mydlic oczu ze jest inaczej. dwa dni temu przeczytałam jak to w Niemczech jest najmiejsze bezrobocie od lat, bardzo to dziwne zawzywszy na kryzys jaki panuje na swiecie ale w sumie co w tym dziwnego ? oni dbaja o swoich i kiedy wchodzisz do uni to musisz podporzadkowac sie pod wymogi unii. wiec my pozamykalimy stocznie, fabryki, inne firmy produkcyjne bo tak unia kazała. niemcy u siebie nie zamykaja a jak zaczyna sie problem na rynku pracy to angela dzowni np. do szefa simensa i mowi przenies produkcje np. z Polski do Niemiec bo nie wygram nastepnych wyborow i tak sie dzieje. Jestem stanowczo za postawa Anglikow, oni wybitnie pokazuja ze dbaja o swoich i maja racje, nie chca polacic jeszcze wiekszego podatku z city do unii bo tzn ze bede musieli te pieniadze zabrac swoim obywatelom. rolą panstwa jest przede wszystkim dbac o swoich a nie o unie. jesli Niemcy lub Francja popadana w tarapaty to nie bedzie sentymentow - nie dostaniemy ani grosza i tyle. Poza tym jaka grozi nam izolacja ? przeciez Unia potrzebuja taniej sily roboczej i rynkow zbytu, gdzie Niemiec bedzie sprzedac swoje Golfy ? na ksiezycu ?
 • 2011-12-23 10:03 | g-ww

  Re:Unijne fobie i kompleksy polskiej prawicy

  Jednak ludzie czynią historię. WYObrażmy Polskę bez bliżniaków.Zostawiają trwały ślad tak i ci od targowicy warcholstwa liberum weto. WTEDY działo się pod okiem Kościoła. DZIŚ w szaleństwie wbrew kościołowi-stryczkowi i hakowi.
 • 2011-12-23 13:01 | anro

  Re:Unijne fobie i kompleksy polskiej prawicy

  Chłopie! Pleciesz androny od rzeczy. Najwyższy czas byś sobie dał spokój z komentowaniem, bo wychodzi z tych wpisów kompletny bełkot.
 • 2011-12-23 16:59 | herbapol

  Re:Unijne fobie i kompleksy polskiej prawicy

  Zastanawia mnię czy straszenie Polaków Unią a w szczególości Niemcami,odniesie oczekiwany skutek,bo przecież codziennie w rozmowach słyszę jedynie podziw,a może zazdrość,i tęsknotę za tym wszystkim co mają stare kraje Unii a Niemcy w szczególności.Marzą nam się niemieckie drogi,niemiecka służba zdrowia,niemiecki porządek,niemiecki przemysł przodujący w świecie,niemiecka przewidywalność i solidność.Może bycie jednym z landów nie byłoby takie straszne?
 • 2011-12-23 19:39 | prałat

  Re:Unijne fobie i kompleksy polskiej prawicy

  Moje "polityczne serce" bije raczej po tej samej stronie co Twoje, ale dlaczego musisz się zniżać do tak agresywnej retoryki, znanej raczej licznym prawicowym portalom? Artykuł jest zgrabnie prowokacyjny, ale pod nim wypowiadają się ludzie, którzy mają coś konstruktywnego do powiedzenia. Niech "oni" się kompromitują, wypisując w sieci przymiotniki rodem z osławionej internetowej "listy żydów" - politycy i sympatycy naszego "narodowego socjalizmu" to w istocie bardzo szablonowi i stereotypowi ludzie, ale naprawdę nie warto posługiwać się słownictwem, które wcale nie różni się od retoryki kołtuno-populizmu.
  Wesołych Świąt
 • 2011-12-24 16:07 | emeryt35

  Re:Unijne fobie i kompleksy polskiej prawicy

  Doskonały artykuł. Najwyższy czas głośno i wyraźnie przeciwstawiać się tym prawicowym majaczeniom.
 • 2012-01-25 20:33 | tkw

  Re:Unijne fobie i kompleksy polskiej prawicy

  Brzmi trochę jak pośmiertna laurka (pogłoski o mojej śmierci są trochę przedwczesne), ale dziękuję za uznanie.

  pozdrawiam