Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Pies czyli kot

(25)
Rok 2012 będzie pierwszym rokiem łączącym lata 2011 i 2013. Stąd pewnie jego przełomowość i niepowtarzalność, których to zalet nie podważą nawet najwięksi sceptycy.
  • 2012-01-03 15:23 | zygmuntfr

Bym wolal by autor sie mylil. No ale w Polsce wszystko jest mozliwe i niczego wykluczyc nie mozna.

Tekst wesoly i przesmiewczy ale moze byc tez smutna rzeczywistoscia, niestety. Pozdrawiam autora z Londynu.
  • 2012-01-03 15:44 | yasha

Re:Pies czyli kot

text nie jest ani troche wesoly lub przesmiewczy podobnie jak ani troche nie byly smieszne filmy s.p. pana barei- to dokumenty ponurej rzeczywistosci byly. pozdrawiam z monachium.
  • 2012-01-03 16:42 | wicur

Im wiekszy kryzys w panstwie tym wiecej kabaretow politycznych.
    pozdrowienia z Dublina
  • 2012-01-03 16:46 | g-ww

Pozdrawiają P.STANISŁAWA z za granicy.W kraju ,pracują albo nie rozumieją mając zamulone mózgi rydzami.
  • 2012-01-03 19:03 | MM

Niech bóg ma was w swojej opiece.

Pozdrowienia z Torunia.
  • 2012-01-03 19:12 | zadumany

Wszystko soę sprawdzi oprocz cen ropy(oleju napędowego).
  • 2012-01-03 23:11 | joanna600

Dzięki panu, panie Tym. Ktoś ciagle myśli w tym kraju i ma poczucie humoru mimo... i dlatego na pewno tu wrócę, choć z dawką przyzwoitych pieniędzy.
    Z przelotu między Anglią(najwięksi nudziarze na świecie, ale z rewelacyjnym PR- życzyć Polsce takiego) i Szwajcarią- Polka dumna z Polski mimo...Raz jeszcze dziękuję za dzisiejszy szczery (choć gorzkawy śmiech).
  • 2012-01-03 23:11 | joanna600

Dzięki panu, panie Tym. Ktoś ciagle myśli w tym kraju i ma poczucie humoru mimo... i dlatego na pewno tu wrócę, choć z dawką przyzwoitych pieniędzy.
    Z przelotu między Anglią(najwięksi nudziarze na świecie, ale z rewelacyjnym PR- życzyć Polsce takiego) i Szwajcarią- Polka dumna z Polski mimo...Raz jeszcze dziękuję za dzisiejszy szczery (choć gorzkawy śmiech).
  • 2012-01-04 00:46 | andi, były krajan

Jest Pan nareszcie, po świątecznej kanikule.
    Czarny humor Pana dopadł, wisielczy jakby ...
    Zamknął się Pan w swym kąciku frustracji stosowanej i ... tkwi tam, zapewne dla zachowania osobistej higieny psychicznej. I ku uciesze naszej - Pańskich czytelników. Bo że (Pańskie też!) felietony niczego nie zmienią, to oczywiście wiemy - i Pan, i my.

PS
    Do Polski nie wrócę teraz, po 34 latach, a i później też chyba nie.
    Raczej nie potrafiłbym już tam żyć (i funkcjonować) - w tym zwariowanym, cudownym, nienormalnym, fantastycznym, skłóconym, rydzykowym, szarym, kolorowym, kaczyńskim, wzruszającym, karkonoskim, prowincjonalnym, po-smoleńskim, progresywnym, kibolowym, krakowsko-przedmiejskim, bolesno-maryjnym, onetowskim, palikotowym ... kraju.
  • 2012-01-04 12:31 | Jan Bayzel

Nie ! Nie ! To nie może być ! Autostrady będą! Leki stanieją a nawet będą za symboliczny grosz, ropa poleci w dół – na pysk, do pyska szynka i coś do popicia przed pracą, pracy w bród, a brodem przez kryzys przejdziem Wisłę przejdziem Wartę suchą stopą, stopa życiowa skoczy. Ruskie złożą Tupolewa tak że przyleci na Okęcie zebrany do kupy. Na pokładzie z kupą delegatów, sędziów przysięgłych i zaprzysięgłych z wiceprokuratorem obu pojednanych narodów. Premier Tusk zostanie wybrany honorowym prezydentem nad rządu , rządu rządów, europejskiego i trans europejsko westycznego i to dopiero będzie triumf polityki nad rozumem. Rozum w polityce od teraz PO wsze czasy będzie zajęty pieczeniem kaczek tych dziennikarskich również, a może nawet bardziej. Tym razem Pan jesteś Kasandra bo przeca RZĄD JAKI JEST KAŻDY WIDZI, WIDZĄC ROBI DOBRZE, ŻE AKURAT TAK WIDZI A NIE INACZEJ, A CI CO INACZEJ TO JAK ZWYKLE MOHERY ! WIĘC PANIE TYM NIE DO TWARZY PANU W BERECIE, POZOSTAŃ PAN BEZ NAKRYCIA ! DO KOŃCA TRWAJĄCEGO I NIECHYBNEGO SUKCESU! I OBY NAM SIĘ WIDZIAŁO JAK DOTYCHCZAS ! DO SIEGO ZMROKU !
  • 2012-01-04 14:19 | Lew Tupol

...najbardziej sie ciesze z tych dwoch dodatkowych slow wydobytych z czarnej skrzynki
  • 2012-01-05 07:07 | caro

Tuskowa sprawiedliwość

Przepracowałem 41 lat ciężko nieraz kosztem rodziny mam 2700 PLN emerytury głównie dzieki pracy ponad etat oraz dorabianiu po przejściu na emeryturę. Uwierzyłem w zapewnienia polityków że ile wypracujesz tyle będziesz miał, dzisiaj dowiaduje się ze rząd Tuska planuje trwale obnizyc moja emeryturę podwyższając mi ją cos ok.2% zamiast wynikających z inflacji i dotychczasowych mądrych przepisów o 4,8% . Pytam dlaczego ? Ze swojej emerytury wydaję ponad 400 PLN na leki dalsze 300-500 na lekarzy bo bezpłatna słuzba zdrowia to w Polsce fikcja. Teraz od 2 dni chodzę po aptekach bo pan doktor raczył mi przystawic jaąś pieczątkę i nikt nie chcę mi leków na ryczałt sprzedac. Co ma waloryzacja kwotowa wspólnego ze sprawiedliwością, dlaczego ja schorowany i spracowany mam zastępować pomoc społęczną? Znam dziesiatki ludzi którzy mają po 800-900 zł emerytury bo mieli legalna pracę w tyłku i pracowali na czarno często we własnych firmach omijajac system podatkowy,znam wielu którym się pracować nie chciało, czekali na zasiłek i pod "budkę z piwem" DZISIAJ JA MAM ICH WSPIERAC. Uczyłem dzieci uczciwości ale nie warto byc uczciwym warto byc kombinatorem i leniem.Tak jest Polska Pana Tuska?Dlaczego rząd ma za nic prawo wszak waloryzacja to nie podwyżka a urealnienie świadczeń, dlaczego szczuje biednych na tych ..mniej biednych?Co rząd ma na mysli wprowadzając nowe znaczenie słowa waloryzacja? To odbieranie tym co im się trochę lepiej powodzi aby wspierać biedniejszych? Zaiste toż to likwidacja starego portfela bo wszyscy za kilka lat będą w starym portfelu.
  • 2012-01-05 11:16 | bryka

Lamentującemu CARO należy przypomniec nasze wspaniałe chwile "solidarności" i epokowego kompromisu w którym ci co mieli wszystko dzielili się częścią z tymi co nie mieli nic poza wpływami w kraju i za granicą.By nie stracic wszystkiego.Pomyśl CARO o tej lekcji historii a także niech Ci będzie
    pocieszeniem,że już niedługo "stary portfel" będzie przedmiotem zawiści "nowego portfela poreformowego" co nieuchronnie doprowadzi do następnego aktu solidarnościowego wyrównującego obydwa portfele.Nie trac jednak nadziei,ze może dla Ciebie nie będzie to juz dotkliwe.
  • 2012-01-05 17:19 | ABC

Całe szczęście, że koniec świata się nieuchronnie zbliża. Nie mogę znieść Wielebnego prezesa Kaczora i jego przemądrzałych adiutantów Błaszczaka, Hofmana i Maciarewicza. Ich śladem na dodatek poszedł minister Tuskowy zezwalając łaskawie zasłużonemu generałowi na wypoczynek. On młody "siusiak" łaskawie zezwolił !!!! Ten koniec świata chyba szybciej przychodzi.
  • 2012-01-06 11:32 | raor

Niedzwiedzie, w tym szczegolnie te starsze, budza sie po snie zimowym zwykle gdy poczuja wiosne. Tutaj "stary" niedzwiedz wykazuje juz w styczniu niebywala werwe i wiosenna pogode ducha :). Ani chybi narciarze nie maja juz co liczyc na udane zjazdy...
  • 2012-01-06 13:46 | stic

Niestety w grudniu nie bedzie mozna obiecac "kolejnej wymiany bruku na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie". Wciaz przeciez bedzie nierozstrzygniety przetarg na remont kwietniowy. ;-)

Pozdrawiam i dziekuje smiech.
  • 2012-01-07 01:44 | Franclojn

Re:Pies czyli nudokot

Pomijajac blogi na wpol niepismiennych nastolatkow, rzadkie to zjawisko, by ktos pisal, a ktos inny drukowal takie smetne teksty. Ani to smieszne, ani do myslenia nie zmusza. Przykro mi, ale wypracowanie pana Tyma to nie jedyny wypadek przy pracy w 'Polityce'. Pociesze jednak autora kultowego 'Misia', ze pani Paradowska bardziej pisanina swa meczy.
  • 2012-01-08 13:04 | bk1

'prognoza gospodarcza' z kraju 'demokracji onirycznej'.

Jak zaczną się pojawiać w domenie publicznej teksty z równą swadą nazywające rzeczy po imieniu, to będziemy w domu.
    No, właśnie. Pozdrowienia z Luton.
  • 2012-01-08 15:44 | Jan_2004

Kochany Panie Tymie, muszę tak napisac bo Pańskie komedie są wiecznie żywe (wiśnia jest wiśnia).

A co do tematu to ja Panu wyjaśnię. Oczywiście, że będzie po 19 a może po 25. Ale to MAIN STREAM. Oficjalnie. A ...wie pan, że są już np. samochody elektryczne i one jeżdża też po polskich drogach, koszt przejazdu 100 km 2 zł. Z tym, że nie wolno o tym mówić. Wyobraża Pan sobie co by było, jakby nagle ropa nie była potrzebna ? Skąd pan Gierek (przepraszam Tusk) miałby pieniążki na lekcje angielskiego. Więc ludzie w końcu zrozumieją, że ten temat trzeba załatwić w "drugim nurcie". Nie wiem jak skończy tygodnik Agora bo oni nie mieli tego prawa publikować. Niech Pan kupi Agorę z tego tygodnia (nr 1/2012). Już na pierwszej stronie informacja jak samemu zrobić olej do Diesla za 60 gr. Jeszcze lepszy numer wywinęli p. Gierkowi (przepraszam Tuskowi) Szwedzi. Opracowali baterie 10 razy wydajniejsze niż normalne (1) A jak Pan wie, to zawsze był powód, żeby nie rozwijać przemysłu samochodów elektrycznych. Rozumiem, że p. Gierek (przepraszam Tusk) wprowadzi niedługo kontrole na granicach, bo te baterie nie mają prawa pojawić się w Naszej Krainie. Ale lud jakoś sobie poradzi. Niech Pan sie nie martwi. Będzie dobrze. Oficjanie będziemy jeździc na benzynie za 25 zł ale ...
    (1) Wyjątek z artykułu na WP "szwedzcy naukowcy opracowali bowiem metodę „tuningowania” zwykłych baterii litowo-jonowych za pomocą silikonu (umieszcza się go w miejsce litu). Pozwala to na 10-krotnie dłuższą pracę baterii i skrócenie czasu jej ładowania do 15 min."

Źródło:
    http://tech.wp.pl/gid,14131935,img,14132003,page,2,title,Technologie-2012-co-nas-czeka,galeria.html
  • 2012-01-08 18:31 | Jan_2004

Jeszcze wyjaśnię skąd mi się w mojej wcześniejszej wypowiedzi wziął bon mot "Gierek (przepraszam Tusk)". Ostanio oglądałem na YouTube wypowiedzi p. prof. Krzysztofa Rybińskiego. To co on mówi jest wstrząsające. Okazuje się, że w tej chwili Polska jest jednym z najbardziej zadłużonych krajów świata (10 miejsce na świecie), co się ukrywa. Wg. niego p. Tusk zadłuża Polskę w ZNACZNIE SZYBSZYM TEMPIE niż robił to p. Gierek, stąd porównanie Tuska z Gierkiem. Jeżeli nie zacznie się NAPRAWDĘ reformować (oszczędzać), w roku 2020 będzie dramat.

Nie rozumiem dlaczego p. Tusk w swoim exposee nie zapowiedział oszczędzania ZACZYNAJĄC OD SIEBIE. A więc o połowę obciąć pensję sobie i ministrom, posłom, zlikwidować Senat, koniec z finansowaniem kościoła, m.in. koniec z opłacaniem księży za lekcje religii w szkołach, mówił kościół, że to, przecież, zmieni młodzież, gdy tymczasem agresja jeszcze większa, żadnych efektów, lekcje religii nie mają najmniejszego wpływu na poprawę zachowań młodzieży (p. Tusk mówi, że nie będzie klęczał przed księdzem... jak ma klęczeć jak on leży) , po cholerę te 400 lekcji angielskiego, niech p. Premier sobie kupi płytę CD z angielskim i słucha na MP3.

A tak, już teraz są protesty. Bo ludzie by wytrzymali, gdyby władza sama pokazała jak oszczędza. A tu na Urząd Premiera, Urząd Prezydenta , Kancelarię Sejmu - w tym roku znacznie więcej milionów niż w poprzednim. Ludzie mówią: rząd sobie z nas KPI. Wracając do wypowiedzi p. Rybińskiego: W 2020 będzie wielka liczba emerytów, może połowa populacji, co przewróci cały budżet kraju. W Polsce będzie wielka nędza.

Przypomina mi się w tym kontekście jak p. Baczyński nawoływał do głoswania na PO "Tusku musisz". Ja też głosowałem na PO, obecnie a Palikota. Nie wiem czy p. Kaczyński byłby w stanie wyprowadzić kraj z kryzysu. Dodam, że p. Tuska pogrąża katastrofa Smoleńska. Mamy już wiele przykładów MATACZENIA, społeczeństwo nie jest głupie, jak sie władzy wydaje, takie zachowania władz od razu skłaniają społeczeństwo, że jest odwrotnie jak wmawiają. Zabójstwo Sikorskiego, Kennedy'ego. Szczególnie niejasna jest sprawa 11/9. Większosć ludzi uważa, że to sami Amerykanie zrobili, ale ludzie nie mogą się z tym przebić (za wyjatkiem internetu) bo media są właśnością .... I podobnie wygląda sprawa smoleńska. Po cholerę to wszystko było ! Przecież i tak p. Lecz Kaczyński przegrał by wybory. Czy p. Tusk nie bał się , że jak PiS dojdzie do władzy może być z nim to co Julią ... Czemu jakoś nie mówi się o spisku w przypadku katastrofy Concorde'a czy Lockerbie (mam nadzieję, że wkrótce Libijczycy postawia ostatnie słowo). Ostatnio w Polsce jeszcze sprawa Leppera. W piątek zmarł to nie mogli zrobić od razu sekcji zwłok. A ta drabina. W ogólu prokuratora ta sprawa nie interesuje. dziennikarzy POLITYKI też nie. Moze jeszcze stoi ... MOŻE SIĘ PAN TYM BY ZAJĄŁ. Tylko czy z tego mozna zrobić komedię ...
  • 2012-01-09 11:30 | g-ww

Prokurator strzelił.Pan Stanisław ,cudowny optymista nie przewidział ,że brunatna zaraza prawdziwi Polacy ,ich poplecznicy w mediach ,ciemnota,zabobon to całe średniowiecze będą decydować o naszych losach.Stryczkowi i hakowi rosną w siłę.
  • 2012-01-09 12:50 | Jan_2004

Kochani Panie Stanisławie Tymie, jaja jak berety, prawda ? Komedii nie będzie. I to niedaleko ulicy gdzie mieszkam (Poznan) Coraz gorzej w naszej Ojczyźnie. Co do tego co napisałem w kontekście Smoleńska, że to śledztwo przebiega "dziwnie" to, co Pan napisał jest dobra puentą. Mam na myśli miesiąc grudzień 2012, że prokuratura ujawni kolejne DWA SŁOWA z nagrań.
  • 2012-01-09 14:17 | koko

Nie bój nic, będzie akcyza na prąd wytworzony przez baterię w samochodzie
  • 2012-01-16 02:10 | z daleka

Panie Stanisławie gratuluje pióra
    Szczęśliwie poczucie humoru nie przemija
  • 2012-10-24 16:14 | mundio72

Panie Tym prosze sie nie martwic tym9co za zbieżność),że rząd nie będzie wiedzial co zrobić z nadmiarem forsy-da więcej Kosciólkowi,bo on ma ciągle mało i mało-wręcz notorycznie mało.