Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

„W ciemności” Agnieszki Holland - wydarzenie roku 2012?

(55)
Najnowszy film Agnieszki Holland, który właśnie wchodzi na ekrany, ma szansę zostać jednym z najważniejszych wydarzeń filmowych całego roku
 • 2012-01-06 13:34 | wieslaw bogucki

  obarczani po tylu latach polacy

  pytania nie potrzeba tu stawiać bo ciąglość jaką stosują media przypominając nam Polakom o krzywdzie jaką zgotowali Zydom wspólnie z nazizmem niemieckim jest ewidentna.Wydaje się że powinna zostać wypuszczona gazeta która zajmowała by się tylko i wyłącznie nekrofilami i im podobnych maniaków piszących tylko i wyłącznie i takich pogrobowych historiach jakie zdarzyły się miljon lat temu.Faszerując naszą polską młodzież tą tematyką wyzwalacie w niej nienawiść do innych nacji którą z drugiej strony próbujecie neutralizować i usprawiedliwiać że to byli inni ludzie nie Ci żyjący tu i teraz w danej społeczności.Jeden wielki kocioł ale jest to cel zamierzony i robicie to perfekcyjnie proponując nawet takie horrory jak ten Pani Holland.
 • 2012-01-06 16:46 | Monika

  Re:„W ciemności” Agnieszki Holland - wydarzenie roku 2012?

  milion, nie: miljon
 • 2012-01-06 18:17 | Slawomirski

  Re:„W ciemności” Agnieszki Holland - wydarzenie roku 2012?

  Mam odmienne zdanie. Ten film zmuszajace ludzi do myslenia na temat celu ich zycia i metody na godne jego przezycie. Humanizmu nie zastapi juz zadna inna ideologia totalitarna. Biologiczna wspolnosc rodziny czlowieczej zmusza do odrzucenia historycznych stereotypow. Trzeba urtwalac humanizm w mlodszych pokoleniach Polakow i temu sluzy ten film. Ten kto tego nie rozumie zasluguje na wspolczucie i reedukacje.
 • 2012-01-06 18:29 | joanna kopytowska

  Re:„W ciemności” Agnieszki Holland - wydarzenie roku 2012?

  Bardzo dobrze że wybitni polscy twórcy wracają do przeżyć wojennych i wydaje mi się że pojawiła się już pewna prawidłowość .Zaraz po wojnie sztuka kinowa i teatr a także bogata twórczość literacka która opisywała wojenne polskie drogi nastawiona była patriotyczno -liryczno -romantycznie i koniecznie bohatersko .Nieliczni tacy jak Borowski czy Kantor a także Nałukowska w Medalionach pisali o złamanych cierpieniem ludzkich losach .Teraz nadszedł czas na bardziej zniuansowane tony i opowiadane historie są mniej jednoznacznie bohaterskie za to zyskują pewnie na wiarygodności i głębi.Wobec skali cierpienia Polaków i Żydów w czasie wojny bardzo trudno jednak przebija się szara prawda tych czasów do opinii pulicznej przekonanej o jednoznacznym bohaterstwie Polaków w tych czasach . Aby wszystkim Rodakom dodać jednak otuchy to przypomnę że to w Polsce powstało najsilniejsze i najsprawniejsze Państwo Podziemne opisane przez łącznika Jana Karskiego we wspaniałej książce pod tym tytułem. I to polscy matematycy odszyfrowali enigmę ,walnie przyczyniając się w ten sposób do złamania potęgi nazistów . Może nie wszyscy byliśmy wówczas bohaterami ale jako naród na pewno w bohaterstwie i aktywnym oporze wobec nazistów wiedlismy prym .Szkoda tylko że za cenę życia aż 6 milionów Rodaków .
 • 2012-01-06 19:05 | Anna

  Polacy zakompleksieni i maluczcy

  Panie, zanim zazniesz wydawać opinie, sięgnij do słownika ortograficznego, bo żenadą powiało. Młodzieży trzeba ciągle przypominac ten temat, ponieważ wciąż jest wielu durniów z ogolonymi łbami, którzy ganiają po miastach z metalowymi prętami i wykrzykują hasła nacjonalistyczne. To, że Polacy mają kompleks na punkcie swej polskości i "wielkości" wiadomo nie od dziś. A wystarczy sięgnąc do historii kultury, zwłaszcza do sarmatyzmu i uświadomić sobie, że polska szlachta, która domniemywała swe pochodzenie od Sarmatów, sama uczyniła się "Obcym", kimś, kto nie identyfikuje się z pozostałą częścią społeczeństwa (chłopi, mieszczanie). Część współczesnych Polaków odziedziczyła to w genach, jeśli po kilku wiekach współżycia potrafą innym Polakom zarzucić, że są Żydami. To jakaś wielka narodowa paranoja kompleksów i maluczkości. Radzę pamiętać o tym, że podobnie jak Polacy traktują Żydów, traktowani są poza granicami. Słowo "polak" w j. angielskim nacechowane jest zdecydowanie pejoratywnie.
 • 2012-01-06 20:25 | kinomaniak

  Re:„W ciemności” Agnieszki Holland - wydarzenie roku 2012?

  Warto, przy tym, przypomnieć o wiele ciekawszy film Marka Koterskiego pt: "Nic śmiesznego". Który niezwykle trafnie zauważa 21 wieczną, Polską kinematografię
  - "i tak kur.. do zajeba...".
 • 2012-01-06 21:10 | Katarzyna

  Re:„W ciemności” Agnieszki Holland - wydarzenie roku 2012?

  p.Bogucki to nie bylo milion lat temu ale bardzo niedawno.Ta tragedia dotknela wiele milionow ludzi z calej Europie.Nalezy to przypominac,nalezy to utrwalac,historie lubia sie powtarzac.Widze,ze niedocenia pan polska mlodziez.Mlodym ludziom trzeba mowic prawde.Ten film akurat nie pokazuje Polakow w zlym swietle wiec nierozumiem pana niezadowolenia.Nie musi pan isc do kina.Pozdrawiam.
 • 2012-01-06 22:05 | Jan-Janusz

  Re:„ Od pół wieku ten sam temat, a kiedy o aktualnych problemach ?

  W kontekście obecnego neokolonializmu, bezrobocia, utraty suwerenności , obsesyjnie ogrywany jest ten sam temat. Przedstawiciele jednego narodu wymuszają intelektualne posłuszeństwo na reszcie świata ?
  A tak uderzyć się we własne piersi ?
 • 2012-01-06 22:42 | kwiatkowsli@wp.pl

  Re:„W ciemności” Agnieszki Holland - wydarzenie roku 2012?

  Na pewno odniesie sukces.Wystarczy przypmniec tematyke getta w Pianiscie ,i kogo dotyczyl,a bedzie wiadomo ,ze swoi go popra.Przeciez to takie oczywiste i nawiasem mowiac,ze zygac sie juz chce od ogladania tematow dotyczacych II wojny swiatowej.Moze p.Holland zajmie sie wynikami wojny w Iraku i dziecmi okaleczonymi na cale zycie i czesto napromieniowanych oraz skazonych bronia chemiczna.Mysle,ze bylby ciekawszy temat,azeby ostrzec ludzkosc obecnie zyjaca i nie sprzeciwiajaca sie.
 • 2012-01-06 22:55 | bolec

  Re:„W ciemności” Agnieszki Holland - wydarzenie roku 2012?

  Zastanawiam się jak długo jeszcze Żydzi będą drążyć temat ich bezsprzecznie wielkiej tragedii. Warto pamiętać, że sprawa zagłady Żydów nie jest bez precedensu w historii, jednak za sprawą filmów Spielberga, Polańskiego czy Holland tematowi temu poświęca się zdecydowanie najwięcej uwagi. Ja osobiście nie słyszałem o jakimkolwiek filmie opisującym tragedię narodu Ukraińskiego w czasie Wielkiego Głodu. W wyniku przymusowej kolektywizacji rolnictwa na Ukrainie Stalin zagłodził co najmniej 10 mln ludzi! Nie chodzi tu o liczby, jednak oddaje to ogrom zagłady tego narodu, gdy świat się przyglądał nie robiąc nic. Oczywiście nie umniejsza to zbrodni jakie popełniono na Żydach w całej Europie, Ormianach w Turcji, Tutsi w Rwandzie czy morderstwach w Kambodży popełnianych na własnych rodakach przez reżim pod kierownictwem psychopaty Pol Pota. Tragedia pozostaje tragedią bez względu na grupę ludzi, których ona dotyczy.
 • 2012-01-06 23:09 | PavloPablo

  Re:„W ciemności” Agnieszki Holland - wydarzenie roku 2012?

  Film Holland obejrzę chętnie, to jest reżyserka która unika jak mało czego jednoznaczności wydarzeń. Zawsze stara się pokazywać różne strony, więc najprawdopodobniej "nowej lewicy" film się nie spodoba.

  Toteż wydarzeniem roku będzie zapewne "Pokłosie" Pasikowskiego, bo kolejny raz przyjdzie nam wmawiać że mamy cierpieć za nazizm i faszyzm bardziej niż Niemcy, Włosi, Węgrzy, Francuzi, Rumuni, Rosjanie, i kto tam jeszcze razem wzięci.
 • 2012-01-06 23:17 | PavloPablo

  Re:„W ciemności” Agnieszki Holland - wydarzenie roku 2012?

  Zgadza się. Dodam od siebie, że do największych masakr w dziejach doszło w Chinach za panowania Mao - różne liczby się podaje 65 milionów, 100 milionów, kiedyś słyszałem liczby podchodzące po 200 milionów.

  Zresztą, nie trzeba daleko szukać. Wojna Irańsko Iracka sprzed dwóch dekad to była połowa Holocaustu, można tak powiedzieć.

  Ale wymiotować się chce nie dlatego, że temat Holocaustu jest ciągle wałkowany jako największa tragedia ludzkości. Chodzi o stosunek właśnie takich "akademii" jak te oscarowe, że przypomnę film "Życie jest piękne", film, który nie był produkcji amerykańskiej, ale akademia postanowiła zrobić zaszczytny wyjątek i zakwalifikować film jakby był "amerykański" dając mu potem najważniejsze nagrody, w tym za reżyserię...

  I z pewnością film byłby tak potraktowany, gdyby nie opowiadał o żydach, tylko, np. o grekach we włoskich obozach. Jasne.

  Wszystko jest jasne. W każdym razie Holland miałaby większe szanse na Oscara, gdyby film był nakręcony z "lekką nutką" polofobii żydowskiej.
 • 2012-01-07 00:08 | Janusz

  W czeluściach ciemności głowy Agnieszki Holland

  Szkoda tej kobiety oraz jej niegdysiejszego talentu, kiedy jeszcze miała zadatki na prawdziwą artystkę dużego formatu, i nie była narzędziem propagandy, szlajającym się jak dziś po byle studiach telewizyjnych, z misją pro-izralskiej w istocie indoktrynacji, zakłamywania rzeczywistości oraz zamykania oczu i uszu na fakty.

  Andrzej Wajda grubo przeinwestował wkładając sporo pracy w wypromowanie p. Holland, zapewne w dobrej wierze, w nadziei, że będzie z niej wartościowy dla sztuki twórca. Niestety, na każdego "z tamtej strony" przychodzi taki czas, kiedy w odpowiednim momencie, jak potencjalnie może być użyteczny dla Cosa Nostry, swojacy - niczym Mefistofeles - upominają się po latach także o niego, przywołując na świadectwo cyrograf wspólną krwią jakoby pisany, i rozbudzają w nim tępy, bezkrytyczny szowinizm (pod pozorem humanizmu), dla realizacji własnych, nędznych niestety moralnie celów, typu szczegółowo opisywane przez prof. Normana Finkelsteina Przedsiębiorstwo Holokaust. Większość potencjalnych neofitów ulega, daje sobie wmówić rzekomy genetyczny geniusz oraz wynikający z fanatycznego nacjonalizmu obowiązek działania "dla sprawy". Z głupoty i z próżności niestety.
 • 2012-01-07 01:02 | stoneborn

  Re:„W ciemności” Agnieszki Holland - wydarzenie roku 2012?

  Czyims zdaniem to bylo bardzo niedawno i nalezy o tym przypominac. A cos innego bylo jeszcze bardziej niedawno, ale nie nalezy przypominac, bo postawiono gruba kreske?
 • 2012-01-07 02:20 | Asia

  Re:„W ciemności” Agnieszki Holland - wydarzenie roku 2012?

  Film bardzo zle zrobiony, nudny i bezduszny, szkoda czasu ......jest tysiace lepszych filmow na swiecie ...
 • 2012-01-07 03:41 | Palv

  Re:„W ciemności” Agnieszki Holland - wydarzenie roku 2012?

  Nie oglądałem jeszcze filmu ale już wiem jak się skończy. Dzięki panie... Pietrasiak...
 • 2012-01-07 03:55 | zyta2003

  Re:„W ciemności” Agnieszki Holland - wydarzenie roku 2012?

  Nie watpie, ze p.Holland jest utalentowana rezyserka jak nie watpie, ze film jest dobry. Kiedy bede miala mozliwosc - to go obejrze. I to nawet w tv amerykanskiej, gdzie zaden inny polski film sie nie przecisnie.
  Tak samo nie watpie, ze filmy o holocauscie sa pewniakami do nagrod, zwlaszcza do Oscarow, jesli juz przejda przez sito Akademii. P. Holland mimo, ze znana w swiecie konematografii chyba jednak nie nalezy do grona kolesi. Nie mowie, ze kolesie nie sa zdolni, ale oprocz tego sa kolesiami.
  PS. Wloski film "Zycie jest piekne" dostal nagrode w kategorii filmow nie - angielskojezycznych. Nie bylo potrzeby robic jakis karkolomnych roszad, o ktorych pisze ktos tutaj.
 • 2012-01-07 04:25 | michrich

  Re:„W ciemności” Agnieszki Holland - wydarzenie roku 2012?


  Janusz:

  nędznych niestety moralnie celów, typu szczegółowo opisywane przez prof. Normana Finkelsteina Przedsiębiorstwo Holokaust.
  ***
  Prof. Normanowi Filkiensteinowi nikt nie mowil : "A masz Zydzie dolary gdy prosil o Wode z zakratowanego wagonu. Nikt mu nie zajal jego mieszkania i nie powiedzial mu: "podziekuj Zydzie ze zyjesz" gdy chcial do niego wrocic. Antysemitom wygodni tacy Filkiensteinowie bo to to w ich oczach daje im wymowke dla ich wlasnej "Zydonienawisci". A Filkenstein ludzi sie nadzieja ze antysemici uznaja go za dobrego Zyda i beda z nim w przyjazni.
 • 2012-01-07 04:30 | michrich

  Re:„W ciemności” Agnieszki Holland - wydarzenie roku 2012?

  bolec:
  Ja osobiście nie słyszałem o jakimkolwiek filmie opisującym tragedię narodu Ukraińskiego w czasie Wielkiego Głodu. W wyniku przymusowej kolektywizacji rolnictwa na Ukrainie Stalin zagłodził co najmniej 10 mln ludzi!
  ***
  Nikt nie stoi nikomu na przeszkodzie azeby taki film zrobic. Jest niezalezna Ukraina i powinna taki film wyprodukowac. A bolec moze w tym pomoc. Prosze bardzo!
 • 2012-01-07 08:40 | Herstoryk

  Re:„W ciemności” Agnieszki Holland - wydarzenie roku 2012?

  "W wyniku przymusowej kolektywizacji rolnictwa na Ukrainie Stalin zagłodził co najmniej 10 mln ludzi!"
  W filmie "Zniesławienie",
  http://www.youtube.com/watch?v=qEQw6wFAAlM&feature
  Abe Foxman, prezydent Anti-Defamation League, goszcząc na Ukrainie żąda by gospodarze zaprzestali porównań pomiędzy stalinowskim głodem, a Holokaustem, stawiając to jako warunek popierania w Kongresie USA przyjaznego nastawienia dla zbliżenia Ukrainy do Zachodu. Bezustanne podkreślanie rzekomej wyjątkowości Holokaustu jest jednym z elementów "przemysłu" przynoszącego żydom wielkie zyski polityczne i finansowe.
  Nie mam tu zamiaru pomniejszać Holokaustu, ani tym bardziej mu zaprzeczać, ale był tylko jednym z ludobójstw 20 wieku. O tych innych jednak nie mówi się w mediach, nie pisze wciąż nowych książek i rozpraw, nie kręci kilku filmów rocznie. Jak na razie jedne ofiary są zdecydowanie "równiejsze" od innych. Film chętnie obejrzę, choć temat wylewa mi się już uszami.
 • 2012-01-07 09:23 | L_sok

  Re:„W ciemności” Agnieszki Holland - wydarzenie roku 2012?

  @stoneborn:aaaa zapewne chodzi o przymusowy exodus Polakow zydowskiego pochodzenia w 1968r.Rowniez uwazam,ze nalezy o tym mowic jak najglosniej.
 • 2012-01-07 09:29 | L_sok

  Re:„W ciemności” Agnieszki Holland - wydarzenie roku 2012?

  " nawiasem mowiac,ze zygac sie juz chce od ogladania tematow dotyczacych II wojny swiatowej.Moze p.Holland zajmie sie wynikami wojny w Iraku" _jak Wajda nakrecil Katyn to takich wpisow na polskich forach nie bylo ale tutaj chodzi przeciez o Zydow.Zydow od dawna w Polsce nie ma ale antysemityzm kwitnie.Dlaczego Holland ma opowiadac o Iraku,jest Polka i pokazuje polska historie i jej problemy.
 • 2012-01-07 09:35 | qwert

  Re:„W ciemności” Agnieszki Holland - wydarzenie roku 2012?

  To pytanie nalezy skierowac do Ukraincow ale chetnie w imie poprawnych stosunkow w przyszlosci obejrzalabym film o rzezi Ukraincow na obywatelach polskich na poczatku XX w,przed II wojna w trakcie wojny itd.
 • 2012-01-07 09:59 | M.L

  Re:„W ciemności” Agnieszki Holland - wydarzenie roku 2012?

  "Antysemitom wygodni tacy Filkiensteinowie bo to to w ich oczach daje im wymowke dla ich wlasnej "Zydonienawisci". A Filkenstein ludzi sie nadzieja ze antysemici uznaja go za dobrego Zyda i beda z nim w przyjazni. " -zgadza sie,przez te lata jak obserwuje prof.NF to zwyczajnie mi go zal.Serio.On ze swoja trauma nie wyrownal sie i jest gleboko nieszczesliwym czlowiekiem.Jego ksiazki i wyklady to woda na mlyn roznej masci antysemitow z lewej i z prawej strony.On chyba sobie nieuswiadamia jak w swoich dobrych intencjach krzywdzi wlasny narod.
 • 2012-01-07 11:38 | axiom1

  Re:„W ciemności” Agnieszki Holland - wydarzenie roku 2012?

  W czasie IIWS 1% polakow pomagal zydom, 99% pomagalo niemcom by ich wykonczyc. Holland i jej poplecznicy postanowili poswiecic film i pieniadze podatkowicza temu 1% co nie jest racjonalne. To skrzywienie historii, po prostu propaganda na zamowienie rezimu. Rzygac sie chce.

  Oczywiwcie Hollnad nie zrobi filmu of ofiarach napasci na Iraq. A szkoda. Pokazywanie polskiego meczennictwa jest juz nudne. Warto by pokazac jak polacy potrafia meczyc innych. Najmenicy na wlasny koszt !!!
 • 2012-01-07 14:26 | O.Unguenty

  Re:„W ciemności” Agnieszki Holland - wydarzenie roku 2012?

  W sierniu ub. roku na Fox News p. Krystyna Chiger oswiadczyla ze Polacy byli gorsi od Niemcow bo ci ostatni wykonywali rozkazy a Polacy zabijali Zydow z wrodzonej nienawisci...Na pytanie prowadzacego program( Glen Beck)dlaczego mimo wszstko tak duzo zydow w Polsce przezylo oswiadczyla ze przezyli tyko bogaci...


  Niemcy temat holocastu skonczyli dawno temu;darowali panstwu Israel okolo 400mld.$ a w ciagu ostatnich 2 lat przekazali za darmo 4 lodzie podwodne zdolne do przenoszenia ladunkow atomowych,kazda o wartosci okolo 900 mln$....Dlatego w medich amerykanskich i nie tylko to nazi mordowli zydow w polskich obozach kocentracyjnych...A kto to byli nazi tego w USA napewno nikt nie wie..To ze 50% Niemcow bylo w NSDAP to inna para kaloszy..Rozumiem ze temat zbrodni wolynskiej nie da p. Holland zadnych szans do oscara ale naprawde mogla by splacic Polsce te 5 lat darmowych studiow w Pradze troche inaczej...
 • 2012-01-07 15:30 | stoneborn

  Re:„W ciemności” Agnieszki Holland - wydarzenie roku 2012?

  @L_sok: Glodnemu chleb na mysli. Nie temu sluzy gruba kreska. Cierpienia i zaglada Zydow to nie jedyne zbrodnie, ale sa najbardziej naglasniane w najrozniejszych formach. Dla wielu staly sie tematem zastepczym, ktory ma wypelnic umysly do tego stopnia, ze o innych zbrodniach nie ma juz mowy.
 • 2012-01-07 16:28 | jerry11

  Re:„W ciemności” Agnieszki Holland - wydarzenie roku 2012?

  Panie 'michrich', a moze odpowie pan tez na pytanie - dlaczego wiekszosc amerykanskich (USA) Zydow tak bardzo nienawidzi Polakow? Moze nawet
  bardziej niz Niemcow...
 • 2012-01-07 18:12 | Slawomirski

  Re:„W ciemności” Agnieszki Holland - wydarzenie roku 2012?

  Polski antysemityzm saczy sie jak ropa z niezagojonej rany.
 • 2012-01-07 20:34 | Janusz

  michrich - wydarzenie roku 2012?

  michrich

  Chrzanisz jak potłuczony chłopie, nawet nie chce mi się z Tobą gadać, bo i o czym mógłbym rozmawiać z organicznym nacjonalistą, antylechitą, bezzębnym polakożercą, który żywi się jedynie idiotyczną propagandą i całkowicie impregnowany jest na obiektywną wiedzę?
 • 2012-01-07 20:44 | doris

  Re:„W ciemności” Agnieszki Holland - wydarzenie roku 2012?

  "Film bardzo zle zrobiony, nudny i bezduszny, szkoda czasu ......"
  Asiu, przecież to nieprawda :)
 • 2012-01-07 22:59 | haha

  Re:„W ciemności” Agnieszki Holland - wydarzenie roku 2012?

  Musze przyznać, że usmiałem sie czytając ten post :))

  Czekam zresztą niecierpliwie na film o źródłach antysemistyzmu w naszym kraju - jacy to żydzi niewinni i zawsze propolscy byli, szczególnie jak mordowali dzieci w wigilię na kresach i katowali AKowców w PRLu.
 • 2012-01-07 23:03 | Zaraz

  Re:„W ciemności” Agnieszki Holland - wydarzenie roku 2012?

  Jestem przerażony tym co powiedziała ta Chiger.

  Bezczelność bezgraniczna
 • 2012-01-08 02:12 | Joanna

  Re:„W ciemności” Agnieszki Holland - wydarzenie roku 2012?

  Brawo Janusz....
 • 2012-01-08 10:00 | wujek

  Re:„W ciemności” Agnieszki Holland - wydarzenie roku 2012?

  Panie Pietrasik,

  Na wstępie pisze Pan, że: "Film już od pewnego czasu krąży po międzynarodowych festiwalach (niestety, jednak nie tych najważniejszych), gdzie odnosi spore sukcesy."

  To niezupełnie prawda. Ten film był prezentowany we wrześniu ubiegłego roku na ostatnim Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto w kategorii "Special Presentations", której zwycięzcą był film "The First Man" włoskiego reżysera Gianni Amelio. Zastanawiam się czy Pan o tym wiedział?
 • 2012-01-08 12:19 | małyjanio

  Re:„W ciemności” Agnieszki Holland - wydarzenie roku 2012?

  My Polacy lubimy ogladać tylko te filmy, w których
  to nas mordują. Innych filmów proszę nam nie pokazywać!
 • 2012-01-08 13:57 | P

  Re:„W ciemności” Agnieszki Holland - wydarzenie roku 2012?

  A ja bym chciała, żeby wreszcie ktoś nakręcił coś pozytywnego - dość masochistycznych filmów o II wojnie, Żydach, Holocauście. Ludzie, wojna skończyła się prawie 70 lat temu, długo będziemy się jeszcze nią biczować? Mam 25 lat i serdecznie dosyć rozdrapywania ran pradziadków. Polskę naprawdę można pokazać z zupełnie innej strony.
 • 2012-01-08 16:59 | Anna

  Re:„W ciemności” Agnieszki Holland - wydarzenie roku 2012?

  Polaczki - jak zawsze malutkie...
 • 2012-01-08 19:16 | anic

  Re:„W ciemności” Agnieszki Holland - wydarzenie roku 2012?

  Agnieszka Holland taka po prostu jest. Większość jej filmów jest bardzo "mroczna". Równiez te, które nie odnosza się do wojny a do czasów współczesnych.
 • 2012-01-08 20:57 | blueberry

  Re:„W ciemności” Agnieszki Holland - wydarzenie roku 2012?

  Goraco polecam wywiad z profesorem Yehuda Bauerem z Jerozolimy:

  http://www.aljazeera.com/programmes/talktojazeera/2012/01/20121774656322518.html
 • 2012-01-08 21:00 | jerry11

  Re:„W ciemności” Agnieszki Holland - wydarzenie roku 2012?

  "W sierniu ub. roku na Fox News p. Krystyna Chiger oswiadczyla ze Polacy byli gorsi od Niemcow bo ci ostatni wykonywali rozkazy a Polacy zabijali Zydow z wrodzonej nienawisci...Na pytanie prowadzacego program( Glen Beck)dlaczego mimo wszstko tak duzo zydow w Polsce przezylo oswiadczyla ze przezyli tyko bogaci..."

  Takich jak ta powyzej (i jeszcze dla Polakow gorszych) wypowiedzi mozna spotkac w USA duzo, duzo wiecej!
 • 2012-01-08 23:54 | Agniesia

  Re:„W ciemności” Agnieszki Holland - wydarzenie roku 2012?

  Jaki oskar , przeciez to nudny i beznadziejny kicz , nic interesujacego , naprawde lepiej zobaczyc jakis przecietny amerykanski film niz to to....
 • 2012-01-09 00:01 | Jasia

  Re:„W ciemności” Agnieszki Holland - wydarzenie roku 2012?

  Anka ty rasistko , pani Holland nie jest maluczkim Polaczkiem jak wielu innych nie jest maluczkimi , Polacy zawsze byli wspanialym narodem do ktorego ty chyba nie nalezysz , na szczescie , Pani Holland jest fajna osoba z poczuciem humoru i nawet nieglupia , ma jeden problem , czyli nie ma pojecia o robieniu filmow.....
 • 2012-01-09 01:49 | Zarazek

  Re:„W ciemności” Agnieszki Holland - wydarzenie roku 2012?

  Były, były...

  tyle antypolskich komentów lewackich co po premierze Katyńia to ja dawno nie czytałem.

 • 2012-01-09 13:38 | tkja

  Re:„W ciemności” Agnieszki Holland - wydarzenie roku 2012?

  Pamiętam jak pani Odorowicz i prezes TVP Urbański wydali milion dolców na promocję filmu "Katyń" w Hollywood. Prezezes nawet gadał do gazet , że już mają scenariusz co zrobią jak się Wajda będzie obściskiwał z Oscarem. Tyle w temacie.
 • 2012-01-09 14:25 | michrich

  Re:„W ciemności” Agnieszki Holland - wydarzenie roku 2012?

  2012-01-07 16:28 | jerry11
  Re:„W ciemności” Agnieszki Holland - wydarzenie roku 2012?
  Panie 'michrich', a moze odpowie pan tez na pytanie - dlaczego wiekszosc amerykanskich (USA) Zydow tak bardzo nienawidzi Polakow? Moze nawet
  bardziej niz Niemcow...

  2012-01-07 20:34 | Janusz
  michrich
  Chrzanisz jak potłuczony chłopie, nawet nie chce mi się z Tobą gadać, bo i o czym mógłbym rozmawiać z organicznym nacjonalistą, antylechitą, bezzębnym polakożercą, który żywi się jedynie idiotyczną propagandą i całkowicie impregnowany jest na obiektywną wiedzę?

  ****
  Do licha! Przeciez pisze prawde. Tak bylo!
 • 2012-01-11 18:15 | jerry11

  Re:„W ciemności” Agnieszki Holland - wydarzenie roku 2012?

  "Zresztą, nie trzeba daleko szukać. Wojna Irańsko Iracka sprzed dwóch dekad to była połowa Holocaustu, można tak powiedzieć."

  Do tej listy mozna dodac jeszcze np. ponad dwa miliony ludzi wymordowanych w Kambodzy!
 • 2012-01-11 18:23 | jerry11

  Re:„W ciemności” Agnieszki Holland - wydarzenie roku 2012?

  "Polski antysemityzm saczy sie jak ropa z niezagojonej rany."

  ... czy saczy sie podobnie jak, od dawna
  saczy sie (...-ski) antypolonizm, np.
  w USA i Kanadzie?
 • 2012-01-16 13:14 | Stalia

  Re:„W ciemności” Agnieszki Holland - wydarzenie roku 2012?

  Film pokazuje trudny żywot Żydów i ich los, który nie należał do najłatwiejszych. Zresztą nie tylko ten film pokazuje ich losy. Nie wiem, czy pamiętacie "Dzieci Ireny Sendlerowej", grany był w kinach jakieś dwa 2-3 lata temu. To dopiero był ciekawy film. Szkoda, że jeszcze nie puszczali go w telewizji.
 • 2012-01-25 22:42 | Allma101

  Re:„W ciemności” Agnieszki Holland - wydarzenie roku 2012?

  Bardzo przytłaczający i ciężki film. Wg mnie to film o instynktach ludzkich. W zasadzie można powiedzieć, że dopiero jakieś koszmarnie tragiczne warunki życia (jednak wciąż życia) wyzwalają w ludziach straszne instynkty. Np. krzyk, brzydki seks (tak, dla mnie w tych scenach seksu nic pięknego nie było, wręcz przeciwnie), odsłaniają właściwie nawet nie to jacy jesteśmy, ale jak na nas pewne sytuacje wpływają... Bardzo to wszystko gnuśne... Brak optymizmu. Totalny brak czegoś dobrego. Fakt - poza głównym bohaterem - fantastycznie zagranym przez Więckiewicza. Dobry człowiek. Po prostu. Wcale nie jakiś beznadziejny typ, który nagle się odmienił i zaczął dla kasy pomagać innym. Dobrze, może i dla kasy - ale czy to zmienia postać rzeczy? To był normalny facet z tamtych realiów.
  W filmie zdecydowanie za dużo seksu! A już scena porodu... bez komentarza. Kto tego typu film z takimi scenami jest w stanie obejrzeć? Nie mogłam patrzeć na niektóre sceny... A chciałam wziąć do kina córkę (lat 12), która przeczytała książkę o Dziewczynce w ziel. sweterku i jest zafascynowana tą problematyką! Jak dobrze, że nie zobaczyła tego filmu! I jeszcze inna uwaga - w kinie siedziała młodzież - lat ok. 16-17. Zachowanie przy niektórych scenach było po prostu wręcz skandaliczne! Tzn. śmiali się np. przy scenach seksu (bo to erotyka wg mnie nie była). A jak mieli reagować??? Straszne to. I przy ostatniej scenie (jak Żydzi już wychodzą) i Socha radośnie krzyczy: "To są moi... " Ja płakałam. Młodzież się śmiała. Bez komentarza... Na mnie ogromne wrażenie - chyba jednak największe pod względem emocji wywarło jedno ze zdań w końcowych napisach - o tej karze dla głównego bohatera (...) (nie chcę dokładnie cytować, by nie mówić tym, którzy tego filmu jeszcze nie widzieli). W tym jednym zdaniu widać jacy Polacy mali są - ci inni, którzy zazwyczaj stoją z boku...
  Na pewno nie jest to film, który można obejrzeć ponownie. A oskarowe kino takie właśnie powinno być. By się chciało wracać. Nie sądzę, że jest to możliwe w przypadku tego filmu...
 • 2012-01-26 16:15 | alias

  Re:„W ciemności” Agnieszki Holland - wydarzenie roku 2012?

  początek opisu filmu, i opis akademii iż musi dotrwać do końca filmu? Typie jak już coś piszesz to pisz z sensem, Pianista ile miał minut ? i ile Oscarów? ja się pana zapytam? no ale starość nie radość nie to było w 2002 roku przecież trudno sprawdzić i w pisać w googlach...pozdrawiam
 • 2012-01-27 19:06 | Antonin

  Re:„W ciemności” Agnieszki Holland - wydarzenie roku 2012?

  Jak dostanie Oskara, to będzie wydarzeniem roku. Na razie pretenduje do wydarzenia roku. Co do zeszłych lat, to wydarzeniem minionych lat był jak dla mnie film "Dzieci Ireny Sendlerowej". Musicie się zapoznać z tą historią, bo naprawdę jest poruszająca...
 • 2012-02-25 03:40 | Choirunisa

  Re:„W ciemności” Agnieszki Holland - wydarzenie roku 2012?

  Jestem pod wrazeniem testow, nie pupzyrszczalam, ze z zabawy z psiakiem mozna az tyle sie o nim dowiedziec.a BOScy na zdjeciach wydaja sie dwa razy wieksi, niz w zeszlym tygodniu!
 • 2012-02-25 07:38 | Mol

  Re:„W ciemności” Agnieszki Holland - wydarzenie roku 2012?

  potwierdzam szostrpezenie Asi: jak one urosly przez te kilka dni!!! Kasiu, jak doskonale wiesz tak sie sklada, ze Twoje typy dla nas sa zaprezentowane w w/w szeregu szczerze piszac sama nie wiem ku ktorej Strunce sklanialabym sie? pewnie dwa w jednym byloby idealem jednak podkresle po raz kolejny, ze mamy do Ciebie calkowite zaufanie i Tobie powierzymy ostateczny wybormam jednak propozycje: moja cora wraca w czwartek z kolonii, a ona ma byc przewodnikiem moze odwiedzimy Cie obie i wtedy bedzie Ci latwiej podjac decyzje? w koncu dziecko nie ma zadnych zahamowan, a Iggy bedzie mial kumpele do zabawy )))pozDrawiam cieplutko!!!!!
 • 2012-03-19 12:36 | iljicz

  Re:„W ciemności” Agnieszki Holland - wydarzenie roku 2012?

  "Film bardzo zle zrobiony, nudny i bezduszny, szkoda czasu ......jest tysiace lepszych filmow na swiecie ... "

  Dobrza zrobilem nie idac na 'Karola...'