Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Damski fetysz - buty

(24)
Po bucie poznam, jakie są zarobki tego, kto go nosi, jakie ma pochodzenie, gdzie mieszka, jaki tryb życia prowadzi – twierdzi malarka Hanna Bakuła. But nie oszuka.
  • 2012-01-08 17:49 | olgacecylia

Sex-appeal to nasza broń kobieca

Zgodzę się, że na szpilkach jesteśmy bardziej sexy. Ale są sytuacje, w których chcę być profesjonalna albo po prostu wygodna - i one wymagają innego obuwia, tak jak innego stroju niż np. sypialnia czy czerwony dywan :-)
  • 2012-01-08 18:10 | maja89

prawie nago, tylko w samych butach ?

"Monika Olejnik – szkoda, że w telewizji w butach tylko siedzi"
  • 2012-01-08 19:09 | anic

Re:Damski fetysz - buty

Też chodzę na wysokich obcasach i lubię to. Ale przeczytanie jednej strony już mi wystarczyło w tym temacie.
  • 2012-01-08 20:22 | andrzej

Widać, że "Polityka" wzięła się za poważne tematy. Takie teksty "po bucie poznam, jakie są zarobki tego, kto go nosi" sytuują ją gdzieś pomiędzy "Vivą". "Faktem" i "TVN Style".
  • 2012-01-08 23:54 | kobieta

Kobiety głupie są i tyle. Noszenie niewygodnych butów, w których nie da się chodzić po to tylko, żeby "pupa była podniesiona, a nogi dłuższe...". Równie seksownie wyglądają duże piersi z wyraźnym rowkiem, to sobie powiększamy piersi. Długie gęste włosy, koniecznie europejskie - to sobie doklejamy, a jak jesteśmy rasy czarnej - to sobie perukę zakładamy. Długie rzęsy ? Można dokleić. Wąska talia ? Można założyć gorset. Bezwłose łono ? Zawsze można sobie boleśnie wyrwać wszystkie włosy. Cellulitis ? Zawsze można się zabić.

Teoretycznie i statystycznie to facetom powinno zależeć na wyższym wzroście. Ale oni wolą w tym czasie robić coś konstruktywnego, czego nie da się robić w niewygodnych butach. A potem drepcze taka chuda, wygolona i przefarbowana nimfa w szpileczkach i masce na twarzy, kroczek za kroczkiem, bo szybciej nie da rady, obok swojego macho: z owłosionymi kończynami, w wygodnych butach na płaskim obcasie i z portfelem bardziej wypchanym niż nimfy. On troskliwie zwalnia i podpiera nimfę, bo przecież jest tak cudownie nimfowata. Do czasu - bo czasu się nie oszuka, a młodziutkich nimf nie brakuje, a stara nimfa, która cały wolny czas od lat poświęcała na ciało, kosmetyki i modę, nie ma z nimi szans w tej kategorii.
  • 2012-01-09 03:35 | strixy

Artykuł o niczym, w dodatku pustawy i pełen uogólnień.

Ja jakoś się nie głodze, żeby mieć na budy a szpilek nienawidzę. Czy w związku z tym nie jestem kobietą?

Takiej sieczki to spodziewałabym się po magazynie 'kobiecym' klasy B, w którym czytelniczki traktuje się jak idiotki.

Wstyd.
  • 2012-01-09 09:23 | kalina

Po takich tekstach, jak pani Bakuly, tez poznaje, z kim mam (nie)przyjemność:))) Jestem leciwa pania bardzo zajeta praca zawodowa. Szpilki wkladam na koncerty w Filharmonii i na spotkania, co do ktorych mam pewność, ze takie sa tam zwyczaje. Na codzien chodze tak, jak mi wygodnie i jak moge sie jak najszybciej przemiescic. Plaski but odmladza, drogie panie, zwłaszcza na szczupłej, zgrabnej nodze, a obcas postarza!
  • 2012-01-09 11:03 | kretynizm polski

'...sadomaso' - najpierw autorze poczytaj co to, spotkaj sie z tymi co wiedza, a potem sobie ironizuj.
  • 2012-01-09 13:16 | jesmen

nie dojadać tylko po to, żeby kupić sobie buty w których przy zestawieniu z post komunistycznym krajobrazem Polski -wygląda się jak człowiek bez gustu, wrażliwości estetycznej i bez rozumu. No to cóż na to poradzić.
  • 2012-01-09 14:57 | Magdalena

Zgadzam sie z Toba Andrzeju.
    Tekst przywoity, temat marny, nie ten tygodnik.

p.s. Na te okazje policzylam swoje buty i mam ich zaledwie-az, 8 par. Moja ciocia, ktora zarabia 1300zl miesiecznie ma 3 pary. I co z tego wynika? Nic. Ocenianie kogos po ubiorze-obuwiu jest dla mnie po prostu zalosne.
  • 2012-01-09 22:13 | Jonaszowa

wstydu nie majom

a psyjedźta redachtórka nasa do nas, do nasej wsi. To po buciskach poznacie wójta i plebana. A nase buciska som normalne, takie do gnoju. Ło torybkach nie wspomnem, bo je momy ino do kościółka. A was świat warsiawsko-pański, to jedynie infantylne baby z telewizji i chłopy, co to kochojom inacej. A na cholere nam takie drogie buciska, przeca one som ino do chodzynia a nie wystawiania z dupskiem w telewizji.

• 2012-01-09 23:52 | Przemysław

Nie wierzę, że „Polityka” mogła opublikować taki beznadziejny, seksistowski artykulik.
  • 2012-01-10 07:01 | Jan Bohynski

Autorka nie zna sie, ani na butach, ani na sexie. Nie mowiac o tym, ze mezczyzni kochaja buty. Od buta wszystko sie zaczyna. JB.
  • 2012-01-10 13:13 | zla.m

Jassssne, bo wszystkie kobiety są takie same i tylko to je interesuje, co autoreczkę tekstu i kilka przepytanych cebrytek. Żal.
  • 2012-01-10 18:14 | stan

W jednym z lepszych hoteli w Warszawie rano można posiedzieć na foteliku pucybuta i poczytać prasę, a buciki ręcznie są pięknie pucowane. Napiwki są adekwatne. Nie bywa Pani tam gdzie świat..., wiec po co takie bujanie..? o pucybutach?.
  • 2012-01-11 09:33 | Iga

"But nie oszuka powiada Hanna Bakuła"

Po bucie poznam, jakie są zarobki tego, kto go nosi, jakie ma pochodzenie, gdzie mieszka, jaki tryb życia prowadzi – twierdzi malarka Hanna Bakuła.

A ja zawsze poznam idiotkę po takich wypowiedziach.

• 2012-01-11 16:47 | jerry11

"Im dłuższy czub, tym dostojniejsza osoba, która nie musi z racji swego statusu pracować, a tylko stąpać, siedzieć i kopulować. Spiczaste bowiem obuwie symbolizuje jurność, a także sadyzm, agresję i niezależność."

Czy autorka tego zalosnego (jak na "Polityke") artykuliku sama to (patrz powyzej) wymyslila?
  • 2012-01-12 19:39 | mandra

Aaaa... tam. Mój chłop zdejmuje mi buty przaśne i niepiękne. I całuje mnie w stopy, co smera, zresztą. Mam złamaną prawą rękę i on mnie obsługuje w ciężkich chwilach.

Pani Bakuła, a przeszło już Pani po tamtej operacji? Czy nadal musi być Pani taka więcej śliczna?

Ostrzegam - swojego chłopa nie oddam. Lubię się czuć jak miss.
  • 2012-01-12 19:39 | mandra

Aaaa... tam. Mój chłop zdejmuje mi buty przaśne i niepiękne. I całuje mnie w stopy, co smera, zresztą. Mam złamaną prawą rękę i on mnie obsługuje w ciężkich chwilach.

Pani Bakuła, a przeszło już Pani po tamtej operacji? Czy nadal musi być Pani taka więcej śliczna?

Ostrzegam - swojego chłopa nie oddam. Lubię się czuć jak miss.
  • 2012-01-17 10:42 | Roma1453

Ocena wartości człowieka przez pryzmat butów to chyba zbyt wielkie uproszczenie.
    romahandmade.blogspot.com - sedecznie zapraszam do obejrzenia.
  • 2012-03-15 14:53 | tsubaki

Po bucie poznam, jakie są zarobki tego, kto go nosi, jakie ma pochodzenie, gdzie mieszka, jaki tryb życia prowadzi – twierdzi malarka Hanna Bakuła.

Tez mnie wkurzyl ten tekst. I ta Bakula. Ciekawe co jeszcze da rade wywrozyc z butow: IQ?, ilosc aborcji? Bakula moze sobie z reki wrozyc, a nie cos tam z butow wnioskowac.

O ile but na niewielkim obcasie da sie nosic i pomaga ubrac, o tyle szpilkit to glupota na resorach. Nie mam nawet w sypialni.

Poznasz debilke po szpilkach.
  • 2014-02-18 10:37 | niezwykla osoba

To sa tzw. opinie przecietniakow. Dzis moda kieruja glownie geje wysmiewajace kobiece cechy u kobiet a ceniace u mezczyzn stad ta moda hemafrodyty i roznych trans (nie jestem homofobem ale mody ich dla nas, kobiet nie lubie, to cyrk). Kobietom wmawiaja te rozne pseudo socjologiczne obserwacje i ubieraja je w stroj kurtyzany. Kiedys, juz po 40-tce wszystkie jak jeden maz beda operowac sobie haluxy, od spacerow noszac szpile juz dawno sie odzwyczaily wiec beda puchnac do rozmianu 50-70. Zejda przedwczesnie z tego swiata. Madre kobiety nie dadza sobie tej glupoty wmowic, beda cenic umiar, wygode i klasyke w modzie. Ciesza sie zyciem a nie czerwona szpila, ktora jest symbolem agentki towarzyskiej. Poczytajcie Henry´ego Jamesa, moze Was oswieci?
  • 2014-05-23 13:05 | wiosenny

Wiadomo, że szpilki są bardziej seksowne i przez to kobiety chcą w nich chodzić. Ja wolę jak moja żona chodzi w niskich butach bo inaczej jest ode mnie wyższa i jest mi głupio:)
  • 2015-08-04 10:32 | panemilian

Moja Pani nosi takie buty i im podobne i to jest dopiero jazda