Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Spotkanie przywódców Francji i Niemiec

(4)
Prezydent Francji idzie na całość przed wyborami prezydenckimi. Na resztę Europy na razie nie ma czasu zwracać uwagi. Na szczęście dla niego kanclerz Merkel okazuje wiele wyrozumiałości i ochoczo pozuje do wspólnych zdjęć.
 • 2012-01-09 15:48 | Vera

  Merkel i Sarkozy

  A ja czekam na analizę jakiegoś dziennikarza a nie na wynurzenia ironizującego cwaniaczka, który swoją pogardliwą wyższość próbuje pokazać choćby zbitką słowną z nazwisk - rzecz w prawdziwym dziennikarstwie niesłychana.
  Z poważaniem
 • 2012-01-09 15:57 | Czaro

  Re:Spotkanie przywódców Francji i Niemiec

  Podwyzka VAT da odwrotny od zaplanowanego skutek.
  Obciazenie podatkowe wytworcow, zawsze powoduje zwiekszenie kosztow pracy. Politycy "ciezko" pracuja nad niszczeniem watpliwej rownowagi politycznej.
  Sarkozy zreszta przyczynil sie i przyczynia znacznie do rozwalenia Unii. Oby tylko dokopac angolom.
 • 2012-01-10 11:07 | jesmen

  Re:Spotkanie przywódców Francji i Niemiec

  no z takim pośpiechem do załatwiania spraw wymagających szybkich i mądrych decyzji -to UE obudzi się niebawem, z zakleszczoną ręką w nocniku bezradności.
 • 2012-01-10 14:40 | olsen

  Re:Spotkanie przywódców Francji i Niemiec

  Zawsze wydawalo mi sie ze to konsumenci placa VAT (a przynajmniej jego znaczaca czesc). Dla przedsiebiorcow rzadko wysokosc VATu byla problemem a raczej skomplikowana ksiegowosc (no i ryzyko placenia VATu od niezaplaconych faktur). Poniewaz ksiegowosc juz istnieje to zmiana stawki z 19,6 na powiedzmy 22 przejdzie bez problemu - o ile nie wzburzy sie lewica bo VAT uchodzi za podatek "bardziej" obciazajacy biednych - bo konsumowac musza i VAT moze pochlonac wiekszosc czesc ich dochodu niz zamoznych (procentowo, nie kwotowo).
  Oczywiscie pozostaje pytanie co zrobimy z pieniedzmi zebranymi w ten sposob, teoretycznie mozna obnizyc koszty pracy (podatki dochodowe, ichnie ZUSy itp), ale rzadko kiedy rzadom udaje sie reforma podatkowo neutralna.