Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

nierównowaga budżetowa w kontekście opodatkowania handlu w naszym kraju.

(2)
2012-01-12 13:14 | truso26
Pokutuje twierdzenie,że nie ma prostych rozwiązań.A może nie chcemy ich stosować bo w „mętnej wodzie ryby lepiej się łowi”.


Ściągalność podatków a dochody budżetu w kontekście planowanego podniesienia
wieku emerytalnego oraz innych tego typu „reform”.

Do napisania tego maila zainspirował mnie artykuł w "Gazecie Wyborczej" gdzie podano,że w wyniku kradzieży sieci handlowe w Polsce poniosły straty w wysokości 89 mld euro co stanowi 1,45% ich przychodów.Po przeliczeniu tej kwoty na złote w/g kursu 4,5 złotego daje to sumę 306 mld złotych.Pomimo poniesionych strat sieci handlowe nadal się rozwijają i otwierają coraz to nowe sklepy.Wniosek jest oczywisty;strata 1,45 % przychodu dla sieci handlowych nie stanowi żadnego problemu.
Ktoś może zapytać co ma piernik do wiatraka?Jaki związek mają straty w handlu z wydłużaniem wieku emerytalnego?Wydłużenie wieku emerytalnego jest spowodowane "troską" o budżet.Obecna ekipa chce ratować budżet kosztem emerytów,rencistów i innych warsw społeczeństwa,które są najsłabsze.Dlaczego żaden z polityków nawet nie wspomni o tym,że opodatkowanie całego handlu w Polsce 1% podatkiem obrotowym /od przychodu/rozwiązałoby problemy budżetu Polski z nawiązką.Czy Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji z byłym posłem Malinowskim jest na tyle silna,że nie możemy nawet o tym dyskutować.Jeżeli nie można tego zrobić to dlaczego i jaki przepis na to nie pozwala?
Budżet Polski na 2011 r po stronie wydatków został przyjęty w kwocie 313,4 mld złotych.
Straty sieci to kwota 306 mld złotych.Sieci handlowe mają się świetnie.W 2008 roku największe sieci handlowe w Polsce zapłaciły lącznie 280 mln zł podatku.Lączny przychód sieci handlowych w Polsce to kwota 6 bln 138 mld zł.Zapłacony podatek stanowi 1 stutysięczną procenta ich obrotu.
W sposób całkowicie odpowiedzialny można powiedzieć,że organizacje te nie płacą podatków we Polsce.Z drugiej strony korzystają ze wszystkich świadczeń jakie Państwo daje obywatelom i podmiotom działającym na jego obszarze/infrastruktura drogowa,ochrona porządku,utrzymanie sądów itd/.Nie płacąc podatków nie uczestniczą w utrzymaniu struktur państwowych;w ten sposób stają się pasożytem zrzucając koszty na innych.
Z drugiej strony z uwagi na swoją monopolistyczą pozycję doprowadzają do stopniowego niszczenia drobnej i średniej produkcji.Lokalne produkty zastępowane są towarami importowanymi lub produkowanymi w dużych ilościach.W ten sposób sprawdza się prawo mówiące,że jedno miejsce w hipermarkecie powoduje stratę 5 do 7 miejsc w jego otoczeniu.
Jak się ma zasada równości wobec prawa podmiotów gospodarczych w sytuacji gdy prowadzący działalność gospodarczą na zasadach ryczałtu ewidencjonowanego przedsiębiorca płaci 3% ryczałt a firmy zarabiające krocie nie płacą de facto ani grosza.Podejrzewam,że mali przedsiębiorcy płacą więcej do budzetu aniżeli wszyskie sieci razem wzięte.Świadczy to ewidentnie o słabości naszego Państwa.Co powoduje,że żadna z opcji politycznych nie proponuje rozwiązania polegajcego na opodatkowaniu całego handlu podatkiem od przychodu.
Przecież to ewidentnie uprościłoby system podatkowy o czym od dawna dużo się mówi ale nic nie robi.
Dlaczego dopuściliśmy do sytuacji,że nasze Państwo jest tak niewydolne? Dlaczego nasi politycy plotą ciągle o obniżeniu podatków co ma prowadzić do rozwoju kraju a faktycznie powoduje zubożenie Państwa i wzrostu bezrobocia.Im mniejszy budżet tym słabsze Państwo.Im słabsze Państo tym gorzej dla ubogich grup społecznych.
Proponuję wprowadzenie 1% podatku obrotowego od przychodu wszystkich firm handlowych co rozwiąże problemy budżetu i pozwoli na dalszy rozwój kraju bez napięć społecznych.Jednoczesne proponuję rozważenie całkowite zwolnienie
z opodatkowania firm produkcyjnych co powinno spowodować wzrost zatrudnienia.
Nikt na tej operacji by nie stracił.Zyskałby budzet i społeczeństwo.Pieniądze budżetowe rozkręcałyby koniunkturę w Polsce.Stanek Ryszard
.