Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Doda walczy o zmianę wyroku

(30)
Adwokat piosenkarki Dody zapowiada apelację od wyroku mokotowskiego sądu, który skazał ja na karę grzywny 5 tys. zł. za obrazę uczuć religijnych.
  • 2012-01-18 13:43 | zygmuntfr

Co to są te uczucia religijne ? Interpretacja uczuć religijnych może być tak wielka i rozciągliwa że każdemu

można przypisać ich obrażanie. Moje uczucia religijne obrażają biskupi bo nie chodzą ubrani jak Jezus tylko obwiesili się złotem, mieszkają w pałacach itd.itd. Nie kieruję sprawy do sądu bo w kraju wyznaniowym jakim jest Polska bym nie miał żadnych szans.
  • 2012-01-18 14:05 | małyjanio

Re:Doda walczy o zmianę wyroku

moje uczucia religijne biskupi też obrażają! w związku z tym,że jest nas już dwóch, czy prokurator nie powinien z urzędu rozpocząć śledztwa?
  • 2012-01-18 14:22 | Pan Wojtek

Przecież jednym z fundamentów etyki chrześcijańskiej jest wybaczanie. Jeśli zatem chrześcijanin pozywa kogoś do sądu za obrażanie uczuć - to co z niego za chrześciajnin tak naprawdę?
  • 2012-01-18 14:23 | rozum

po co płacić 50.000 za reklamę, jak można 5000 i ma się o wiele więcej.
  • 2012-01-18 14:29 | Pan Wojtek

Nota bene - to a propos nadtytułu artykułu - sądzę, że Doda walczy nie tyle o zmianę wyroku, co o istnienie w mediach. W końcu dla niej 5 tysięcy złotych grzywny to pewnie tyle co dla mnie 5 złotych. Gdyby szło tylko o stratę finansową - machnęłaby ręką i dla świętego spokoju zapłaciła. Ale jak będzie apelacja - to będzie też darmowa reklama w mediach. Najzabawniejsze, że tym samym pan Nowak osiąga skutek odwrotny do zamierzonego.
  • 2012-01-18 15:55 | Bejotka

Jestem trzeci, jeśli chodzi o biskupów. Panie prokuratorze - do dzieła! A tak na marginesie, to czemu P.T. Autor czepia się tylko dinozaurów? A trylobity???
  • 2012-01-18 15:57 | Bejotka

P.T. Autorka, oczywiście. Przepraszam. Taki ze mnie rym do biskupa...
  • 2012-01-18 16:18 | murator

Kretynski chichot/wywiady Dody obrazja wszystkie znane mi (blizej lub dalej) blondynki i jestem ZA zakazem wystepowania/wypowiadania sie przez to pudlo. Chyba ze na statkach wycieczkowych.....
  • 2012-01-18 16:24 | murator

At wolalbys lezacego na Dworcu Centralnym na kartonach biskupa jak wola "Dej na zuppe !" ? Papiez - to jest FIRMA i dlatego biskup ma palac i "mietka" z kierowca... Polecam Ville Farnese - szczególnie latem jak dojrzewaja figi. Zapomnisz o tusku,dodzie,senyszyn i zapragniesz byc biskupem !
  • 2012-01-18 17:01 | wladimirz

Doda ma świetną darmową promocję we wszystkich głównych mediach za jedyne 5000zł.Każdy by tak chciał...;-)

Doda może tylko zacierać ręce na głupotę swoich przeciwników:-)
  • 2012-01-18 17:18 | Realista

Dla każdej religii największą obrazą jest istnienie innych religii :) Jakby potraktować poważnie art. 196 to mielibyśmy w Polsce niekończącą się wojnę religijną, bo w każdym piśmie świętym są zapisy obrażające wyznawców innych religii. Dziwię się, że jeszcze ktoś z ruchu Palikota nie próbował wykazać absurdalności tego zapisu poprzez równoległe złożenie krzyżowych pozwów o znieważenie wyznawców jednej religii przez wyznawców drugiej, i na odwrót, plus jeszcze kilka mniejszych kultów na dokładkę :)
  • 2012-01-18 17:26 | narciarz2

Wychodzi na to, ze pani artystka walczy o jedna z najwazniejszych spraw Polski, czyli o ograniczenie wplywu srodowisk ultrakatolickich na zycie publiczne. Prosze sie nie smiac z Dody. Jest, jaka jest, ale w tej akurat sprawie trzeba jej wyrazic pelne uznanie.
  • 2012-01-18 18:08 | dziadek 2

Jestem człowiekiem wierzącym nawet w młodych czasach przez 4 lata byłem ministrantem i nauki z religii zostały zapamiętane może nie wszystko.
    Lecz jestem przeciwnikiem prowadzenia krucjat przeciw ludziom o innych poglądach na sprawy religii. Tym bardziej że wiara nie idzie całkowicie w zgodzie z rzeczywistością życia na globie ziemskim.
    Wiara jako taka jeden zasadniczy sens, uzasadnienie bytu człowieka. Gdyby nie wiara nie różnili byśmy się od zwierząt choć mamy wiele z nimi wspólnego. Wystąpienie obu panów w obronie uczuć religijnych jest jednym z zasad inkwizycji jaka swego czasu istniała. Uważam że każdy ma prawo czy to publicznie czy prywatnie wypowiedzieć się co myśli o danej religii z uzasadnieniem jak zrobiła to Doda. Bo jest prawdą że jest pytanie bóg stworzył człowieka lecz kiedy w jakim czasie?, drugie to poco wcześniej stworzył dinozaury i czy to on stworzył?. Tym bardziej że według nauki to one pierwsze zaistniały na ziemi. Nie wspomnę o innych gatunkach zwierząt istniejących przed stworzeniem człowieka.
    Jest teoria że ewolucja człowieka nastąpiła poprzez ingerencję obcych istot o tak wysokim rozwoju cywilizacyjnym że już w tamtych czasach była wyższa od obecnego rozwoju cywilizacyjnego na ziemi. Co jest wielce prawdo podobne i tylko obawy przed reakcją ludzi na ziemi wielu uczonych ma obawy ogłaszać tę teorię dla szerszego grona. To co do nie dawna było nie możliwe obecnie jest standardem to samo czeka nas w przyszłości.
    Dlatego ściganie z urzędu za obrazę uczuć religijnych jest odpryskiem pozostałości po czasach średniowiecza i czasów inkwizycji, a wiec zacofania cywilizacyjnego na ziemi.
    I na koniec każdy kto uważnie się zastanowi to opis tworzenia człowieka przez boga wpierw osobnika płci męskiej. Wskazuje na bardzo ale to bardzo wysoki rozwój intelektualny osobnika zwanego przez nas bogiem przecież to nic innego jak tworzenie poprzez bioinżynierię, już dziś wiadomo że jak człowiek opanuje produkcję i wykorzystanie nanorobotów będzie mógł tworzyć wiele rzeczy mało tego zamieniać jedne w drugich.
    Wielkość takiego nanorobota to wielkość wyrażana w nanometrach i widoczny jest tylko pod silnym elektronowym mikroskopem.
    I co wtedy obrońcy uczuć religijnych powiedzą jeśli z jednego materiału (substancji)powstanie inny materiał (substancja) co uzna to za czary.
    I prawdą jest że wszystkie religie świata są naukami stojącymi w miejscu czyli inaczej cofają się pod wpływem kroczącego czasu.
  • 2012-01-18 18:12 | Vera

Dodziu, całkiem po twojej stronie

Odwołaj się do Sądu Najwyższego,jeśli przegrasz, to do Strasburga. Tam na pewno wygrasz. Gdyby ci zabrakło środków (bo to tak za darmo nie jest), zrób jak Owsiak.
    Bądź na arenie (sądowej).
    Gratulacje.
    Tylko nie stchórz jak tamta od jajecznicy. Ma teraz na miękko.
  • 2012-01-18 20:03 | publicyst

Drogi Panie Wojtku,

insynuowanie, iż Dodzie chodzi o reklamę, jest troszeczkę podła. No bo skąd ta pewność ?
    Przypuszczam, że Pan również dochodziłbyś swoich racji.
    No nie ?!
    Do Autorki artykułu: A niby dlaczego wyrażone przez Dodę przekonanie jest prymitywne ?
    Czyżby wciskanie ludowi tego dzieła jako jedyną prawdę jest górnolotną mądrością ?!
  • 2012-01-18 20:16 | volta

Oj Realisto, bez obrazy, ale jesteś naiwny. Oczywistą oczywistością jest to, że wspomniany art. KK chroni "uczucia religijne" wyłącznie katolików. Można nawet domniemywać, że uczucia tzw. prawdziwych katolików.
  • 2012-01-18 21:24 | HuzarTbg

Wolność słowa..wolność czynu.

Doda być może przesadziła ze swoją wypowiedzią lecz z tego co jest mi wiadome obowiązuje wolność słowa w Polsce.Jako iż jestem katolikiem jej wypowiedź nie wzbudziła u mnie żadnych emocji gdyż nie było kierowana ona w sposób wrogi do katolików lecz wypowiedziane przez gwiazdę słowa były tylko i wyłącznie jej zdaniem (przemyśleniem).Nergal na wizji podarł biblię i jakie tego konsekwencje?Moim zdaniem za wszystkim stoi kasa.Ktoś po prostu musi czerpać korzyści z byle czego..że tak pozwolę sobie skomentować.
  • 2012-01-18 21:45 | bolec

Okazuje się, że temat dinozaurów znowu powrócił. Swego czasu europoseł LPR Maciej Giertych twierdził, że dinozaury żyły w czasach ludzi, a jako dowód posłużył się smokiem wawelskim. Działo się to podczas jego wykładu w Akademii Orła w obecności rzeczniczki MEN Kai Małeckiej.

Maciej Giertych powiedział również na konferencji w Brukseli, że teorii Darwina nie powinno wykładać się w szkołach. Wsparł go wiceminister edukacji Mirosław Orzechowski (LPR), nazywając ją "kłamstwem". Nic mnie w tym kraju nie jest w stanie już zadziwić :)
  • 2012-01-19 02:43 | Marcin

Powtarzacie wszyscy za Rabaczewska nieprawde i dlatego chce tutaj zacytowac co na ten temat pisze Biblia:
    "I stworzyl Bog wielkie potwory i wszelkie zywe, ruchliwe istoty, ktorymi zaroily sie wody, wedlug ich rodzajow, nadto wszelkie ptactwo skrzydlate wedlug rodzajow jego; i widzial Bog ze to bylo dobre."
    Genesis 1.21
    Czym sa wielkie potwory? Nie nalezaly tez do nich Dinozaury? A moze Dinozaury to cos czego nie mozna zaliczyc do potworow?
    Zanim sie chce cos kwestionowac najpierw trzeba miec na ten temat wiedze.
    Tego oczywiscie pani Rabaczewskiej nikt dotad nie powiedzial.
  • 2012-01-19 09:15 | brieg

2012-01-19 02:43 | Marcin

a ile lat ma swiat wedlug Biblii?
  • 2012-01-19 11:03 | Vicmac

Prymitywne jest nie tyle jej przekonanie, co sposób jego wyrażenia. Choćby sama składnia zdania. Doda po prostu jest prymitywna. Dowodzi tego swoim słownictwem, zachowaniem, sposobem ubierania się, rzekłbym - stylem. Ot, blachara. Długo sądziłem, że jest to bardzo staranna autokreacja, niestety z czasem coraz mniej w to wierzę, bo ten wizerunek powoli zaczyna ją niszczyć. Po prostu co u dwudziestolatki może być postrzegane jako wyraz młodzieńczego buntu, u kobiety niemal trzydziestoletniej jest już tylko chamstwem. Dorotka zachowuje się tak jakby nie zauważała upływu czasu, a to może prowadzić do sytuacji, że za kilka lat zostanie jedną z tych kobiet, które psychologia określa mianem "dzidzia -piernik". W całej tej sytuacji najsmutniejsze jest to, że jest ona naprawdę dobrą wokalistką , ma świetny głos, potrafi z niego korzystać i robi to naprawdę dobrze. Wśród polskich piosenkarek jest jedną z niewielu, która nie musi śpiewać przy pomocy, przepraszam za wyrażenie, tyłka i cycków. Czemu więc to robi?
  • 2012-01-19 22:48 | ivo

Uważam się raczej za agnostyka, ale gdyby tak poradzić ateistom (też forma wiary, ale sęk w tym czy to forma religii?) żeby wnioskowali o status pokrzywdzonych przez wszechobecne bezeceństwa wygłaszane przez niższe intelektualnie warstwy duchowieństwa i wiernych? Może lepiej nie, bo sądy się pozatykają... Albo może tak, bo może komu przyjdzie do głowy zrobić coś z tym, doprawdy idiotycznym, artykułem 196. Toż to po prostu bliższe prawu irańskiemu (z całym szacunkiem dla tego kulturalnego narodu i starożytnego dziedzictwa Persów) niż europejskiemu...
  • 2012-01-20 08:31 | haszek

Marcinie. Potęga Twojego intelektu jest porażajaca. Pozdrawiam geniusza.
  • 2012-01-20 10:18 | Tanaka

Doda, niestety, po prostu ma racje. Biblie zapewne pisali tacy wlasnie autorzy jak ona powiedziala. Żeby to jasno zobaczyc wystarczy Biblie starannie przeczytac. Wspanialy autor "Polityki", Zygmunt Kałużynski, zalecal czytanie Biblii, szczególnie księżom.
  • 2012-01-20 10:44 | ffi

Cały ten artykuł 196 to jeden wielki religijny bubel

A został uchwalony w czasach rządów Pana Cimoszewicza i podpisany przez ateistę prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego. Może panowie tzw. "lewicowcy" wytłumaczą teraz jak to się stało, że dopuścili do uchwalenia tego bubla i czy znowu zrobili to dla tzw. "świętego spokoju" i "utrzymywanie dobrych stosunków z Kościołem Katolickim"? Bo zapewne żaden z nich nie wziął pod uwagę, że teraz my wszyscy podatnicy będziemy płacić kupę pieniędzy, żeby zaspokoić tzw. "obrażone uczucia religijne" różnych religijnych pieniaczy.
  • 2012-01-20 11:16 | Mieczysław S.Kazimierzak

Na biblię z punktu widzenia historii duchowości jest rzeczą oczywistą,że trzeba mieć krytyczne spojrzenie.Pobożne kłamstwa w niej zawarte kreują nie tylko klasykę rasizmu,ale po transformacji na polityczne szulerstwo kształtowały wzorce systemów sprawowania władzy.
    Pod tym względem dobrej oceny dokonał Tadeusz Zieliński w swojej książce HELLENIZM A JUDAIZM.
    Żyjemy na kontynencie o kulturze której korzenie sięgają antycznej Grecji.Czy skandalistka Doda potrafi to zrozumieć,że odchodzenie od tych korzeni rodzi nie tylko rodzi cywilizacyjne zagrożenie,ale promuje myślenie z brakiem zbieżności wiary i rozumu ?!!!
  • 2012-01-20 11:34 | Tanaka

Cimoszewicz i Kwasniewski w ramach swoich lewicowych przekonani byli koncyliacyjni. prawicowo-katoliccy politycy nie maja takiej zbędnej wrazliwosci. jada ostro bo Duch Swięty nad nimi sie unosi.
  • 2012-01-20 14:33 | PAK

> Czym są wielkie potwory?
    Szczerze mówiąc, nie wiem. Po pierwsze nie wiem, co oddał tłumacz tym słowem. Po drugie, co ono by miało oznaczać w dzisiejszej polszczyźnie, gdzie przyjęło się, że 'wielki potwór' to domena filmów fantasy, względnie animacji dla dzieci, bo to co żywe i naturalne może być groźnym zwierzęciem, ale nie 'wielkim potworem'.

> Nie nalezaly tez do nich Dinozaury?
    Tak z dużej litery Dinozaury? :shock:

> A moze Dinozaury to cos czego nie mozna zaliczyc do potworow?
    Dinozaury, to tradycyjne określenie dużej grupy gadów kopalnych. Nazwa wywodzi się od 'strasznych jaszczurów', ale nie wszystkie były straszne i mogę Cię zapewnić, że autor biblijny nie mógł przed napisaniem swoich słów obejrzeć "Parku Jurajskiego" Spielberga, który straszy krwiożerczym wizerunkiem kilku wybranych dinozaurów.
    Nawiasem mówiąc, mówi się teraz często, że ptaki to 'latające dinozaury', więc wcale nie są one nazwane potworami przez tegoż biblijnego autora :D
  • 2012-01-21 05:33 | Marcin

@ Pak
    Dziekuje za zwrocenie uwagi. Oczywiscie dinozaury nie pisze sie z duzej litery.
  • 2012-01-22 19:22 | Żyć

A za krytykowanie gejów, lesbijek i podobnych to należy wywołać z pracy (USA, Kanada, Wielka Brytania). Postaramy się zachować jednakowe standardy dla wszystkich. Nie może być aby chrześcijan traktować gorzej niż innych