Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Teraz wojna z Iranem?

(47)
W nowym roku konflikt numer 1 w świecie tworzy Iran. Nie wystarczą mu już prace nad bombą atomową, teraz grozi blokadą ważnego morskiego szlaku transportu ropy. Czy grozi nam kolejny konflikt w Zatoce Perskiej?
 • 2012-01-21 00:22 | Janusz

  Grunt to dziennikarski obiektywizm!

  Nawet nie mogę tego czytać, doczytałem do momentu: "Nie wydaje się jednak, aby prezydent Mahmud Ahmadineżad i wielki ajatollah Naser Makarem Szirazi brali sobie do serca międzynarodowe konwencje." i dalej nie dam rady, są granice.

  Dla informacji obu Panów Redaktorów - Iran nie napadł na żaden kraj przez ostatnich 200 lat, a więc ewidentnie bierze sobie do serca bardziej międzynarodowe konwencje, niż USA oraz Izrael (jeśli jest dziś sens rozróżniania tych krajów w kwestii zarządu oczywiście, a nie narodu).
 • 2012-01-21 05:38 | GLS

  Re:Teraz wojna z Iranem?

  Irak też budował bomby atomowe, nie tylko to ale też broń chemiczną i biologiczną. Mieliśmy na to dowody! Zdjęcia satelitarne, pewne informacje z wywiadów wielu krajów. Ale w ostatniej chwili skubani wszystko zniknęli, ot tak, PUFFFF i znikło. Wtedy się okazało że od początku wojna była TYLKO aby się pozbyć Saddama, no i wszyscy uwierzyli.
  Historia, jak to mówią, kałem się tuczy.

  Z drugiej strony, to aż trudno sobie wyobrazić kraj oparty na religii, posiadający broń nuklearną....
  Zaraz, co ja gadam! Izrael! Oczywiście! I jakoś nikt nigdy nie zadaje żadnych pytań. "Nuclear ambiguity" to nazywają, nowomowa.
 • 2012-01-21 07:28 | alfanabeta

  Re:Teraz wojna z Iranem?

  Widzę, że Polityka stała się miejscem szerzenia propagandy tandemu USA-Izrael. Serdeczne gratulacje.
 • 2012-01-21 09:11 | axiom1

  Re:Teraz wojna z Iranem?

  dobry kometarz, taka jest rzeczywistosc, popieram.
 • 2012-01-21 10:27 | le_mon

  Re:Teraz wojna z Iranem?

  Oj, jaki wstrętny ten Iran, najpierw chce zniszczyć miłujący pokój Izrael, potem miłujące pokój USA a następnie... No właśnie, co potem? Najpewniej cały świat, a potem może układ Słoneczny? :)) I to wszystko przy pomocy bomby której nie ma i nie wiadomo czy kiedykolwiek będzie miał.
  A oprócz tego nie ma tam demokracji co już jest absolutnie nie do zniesienia :))
  Ciekawe że USA niespecjalnie przeszkadza KRLD, która najprawdopodobniej broń atomową już posiada. A nawet jeśli nie to na pewno będzie ja miała dużo szybciej niż Iran. Czyżby dlatego że KRLD nie ma złóż ropy?
 • 2012-01-21 11:40 | kaesjot

  Re:Teraz wojna z Iranem?

  Już w szkole podstawowej, na fizyce uczyli o III-ciej zasadzie dynamiki - każdej akcji towarzyszy reakcja przeciwnie skierowana. Otóz problem polega na tym, że USA nie może wybaczyć Irańczykom, że wygonili spolegliwego wobec Amerykanów Reza Pahlawiego, gdyż narzucał obcą ich tradycji kulturę o oddaniu Amerykanom irańskich zasobów surowców ( ropy) nie wspominając.
  Iran to kraj o historii liczacej tysiące lat, Amerykanie swą mentalnością przypominają zarozumiałych nuworyszy, którzy uważają, ze skoro osiągnęli sukces ekonomiczny to uprawnia ich do narzucania swej woli innym a kto tylko broni swej niezależności okrzyknięty zostaje wrogiem ludzkości.
 • 2012-01-21 12:04 | Zaratustra

  Re:Teraz wojna z Iranem?

  Po prostu czytać się tego bełkotu nie da.

  Powiem tylko tyle:
  1. To nie Iran jest zagrożeniem, tylko Izrael. I to nie dla regionu co dla całego świata.
  2. Od 1986 roku wiadomo, że Izrael posiada około 400 bomb atomowych o całkowitej mocy 50 megaton (równa się to 3850 bombom zrzuconym na Hiroszimę), co sprawia, że kraj ten jest szóstą potęgą jądrową w świecie po Stanach Zjednoczonych, Rosji, Wielkiej Brytanii, Francji i Chinach
  3. Na światło dziennie wyszły te informacje dzięki Panu który nazywa się Mordechaj Vanunu, który przy okazji zrobił 50 zdjęć będących dowodem, że to, co mówił jest prawdą. To co go po tym spotkało na terenie Izraela jeszcze tylko temu dowodzi

  Jeżeli Izrael łamie międzynarodowe prawo , a czymś takim jest niepodpisanie traktatu o nierozprzestrzenianiu broni nukleranej (Izrael jest jedynym państwem na świecie, które tego nie zrobiło!!!) to nie należy się dziwić, że Iran ma również gdzieś postanowienia międzynarodowe.

  Wpuścić MAEA do Izraela, to wtedy pogadamy o brzydkim Iranie i pięknym Izraelu.

  STOP PROPAGANDZIE!
 • 2012-01-21 12:28 | jesmen

  Re:Teraz wojna z Iranem?

  no przecież amerykanie nie po to się wiecznie zbroją po zęby, żeby to wszystko leżało w magazynie i czekało na 3 wojnę światową, którą ma sprowokować ktoś inny, a nie jak do tej pory główni prowodyrzy -amerykanie.
 • 2012-01-21 12:54 | bcb

  Re:Teraz wojna z Iranem?

  Dołączę się do głosów na nie. Tak, też uważam, że ten artykuł, to PROPAGANDA.
 • 2012-01-21 13:42 | niezależny ekspert

  Re:Teraz wojna z Iranem?

  "Polityka" staje się tubą propagandy i kłamstwa USA i Izraela. Karmienie ludzi bezczelną propagandą i kłamstwem świadczy o całkowitym upadku zasad i przyzwoitości. Iran jest przedmiotem zorganizowanego ataku atomowego imperializmu izraelsko amerykańskiego.Polska jak zwykle gra role sługusa.
 • 2012-01-21 14:00 | Andrzej Falicz

  Co za propaganda - niedobrze sie robi

  Donosi z Tel-Avivu i Waszyngtonu...

  Iran dazy do konfliktu (?).

  Okrazony ze wszystkich stron, docisniety kolanem sankcji, z mordowanymi w bialy dzien naukowcami Iran dazy do wojny?...

  My naprawde mamy uwierzyc w taka oczywista propagande?
  Wystarczy troche pogrzebac i za tym podgrzewaniem atmosfery i biciem piany stoja ci sami ludzi co za atakiem na Irak.

  Czy Polityka uwaza, ze zaskarbi sobie tym wdziecznosc naszych "najwiekszych sojusznikow"?
 • 2012-01-21 14:05 | nousferatu

  Re:Teraz wojna z Iranem?

  Zmusiłem się do przeczytania całego artykułu, bo odniechciało mi się już po pierwszym zdaniu:"W nowym roku konflikt numer 1 w świecie tworzy Iran". Panom red. umknęło, że "konflikt" jest relacją i aby mógł zaistnieć potrzebne są min. dwie jego strony. No, chyba że pod pozorem obiektywnej informacji staramy się ukryć sugestię dotyczącą tego, kto jest sprawcą konfliktu. Jeśli tak, to należało się spodziewać słusznych zarzutów o propagandzie.
 • 2012-01-21 15:04 | ewkas

  Re:Teraz wojna z Iranem?

  Wstydu nie macie !
 • 2012-01-21 15:59 | zyta2003

  Re:Teraz wojna z Iranem?

  Ta wyliczanka w ilu to krajach zachodni diabel sial i sieje spustoszenie jest jeszcze bardziej propagandowa niz sam artykul "na rzecz wojny z Iranem".
  Chce tylko przypomniec, ze przemoc lezy w naturze czlowieka, czego przykladem jest wlasnie przytoczony tu Wietnam z 3,5 mil ofiar. Juz wkrotce po wycofaniu sie Amerykanow Armia Wietnamska wkroczyla do Kambodzy i poczynala sobie ze stosownym okrucienstwem. Azeby pomoc temu narodowi, czy ktorejs jego czesci?
  Wprawdzie general amerykanski "juz nawet nie liczy ofiar" w Iraku, ale jest wiele roznych zrodel na ten temat. Naogol podaje sie liczbe ponad 100- 130tys. (taka podaje w koncu nieprzechylne Ameryce wikileaks), w tym polowa wskutek przemocy, czyli czytaj atakow terrorystycznych, w ktorych Amerykanie palcow nie maczali. Wiem,wiem, ze za Saddama H. takich nie bylo.
  Wszelkie liczby ofiar, sa trudne do ustalenia, chociazby liczba ofiar holocaustu waha sie od 3 do 6 mil. Co oczywiscie nie zmienia istoty sprawy, ale poddaje watpliwosci prace historykow, czy moze tylko propagandzistow.
  Pragne zwrocic uwage, ze bez pomocy Zachodu caly wspolczesny swiat w dalszym ciagu sie morduje i wyliczanka bylaby znacznie dluzsza, gdyby to uwzglednic, chociazby konflikty w dalekiej Azji. A jaki spokoj zapanowal w Afryce po zniesieniu kolonializmu, no nie?
  Jeszcze niedlugo, a przeczytam na tym watku, ze prezydent Iranu to golabek pokoju, czego zreszta dowod daje w corocznych przemowieniach w ONZ.
 • 2012-01-21 16:05 | zyta2003

  Re:Teraz wojna z Iranem?

  Jezus Maria, gdzie podzialy sie posty "george z jakims numerem", na ktory odpowiadalam. To juz jest ta wojna i cenzura wojskowa zapanowala?
 • 2012-01-21 17:48 | bill

  drugi Irak.?

  To media z polecenia mega koncernów kreują rzeczywistość "konfliktu". Irak też miał zagrażać światowi bronią nuklearną i chemiczną. A chodzi o dobranie się do jego złóż i utrącenia konkurencj.
 • 2012-01-21 18:27 | jerry111

  Re:Teraz wojna z Iranem?

  Niestety, coraz wiecej artykulow w "Polityce" wyglada na dyktowane przez izraelsko - amerykanskie lobby!
 • 2012-01-21 18:48 | arkonastrasse

  Morze Czerwone i Bahrajn ??!

  Zamieszczone zdjęcie nie przedstawia Cieśniny Ormuz, która w najwęższym miejscu ma 54 km. Być może jej przybrzeże. Poza tym nie chce mi się jakoś wierzyć w manewry armii irańskiej przy wejściu do Morza Czerwonego i sąsiadującego z nim Bahrajnu!
 • 2012-01-21 19:11 | jesmen

  Re:Dlaczego usunięto wpis Herstoryka ?

  bo to jest tak samo, jak z najmowaniem się do roboty. Nie możesz być mądrzejszy od kukły z HR, a już nie daj Cie panie Boże od samego szefa.
  Na całe szczęście, nie wszyscy internauci są w ciemię bici i jeżeli chodzi o Iran -doskonale ogarniają ten temat, albo tak jak Herstoryk po prostu się tym interesują.
 • 2012-01-21 19:19 | jacek

  usa nie

  włąściwie od artykułu ciekawsze są komentarze - wszystkie anyamerykańskie co takiego się stało, że amerykanie są tak znienawidzeni? dlaczego iran ma tyle sympatii? ameryko, coś robisz żle... inna sprawa że polacy nienawidza wszystkich dokoła, a najbardziej siebie nawzajem
 • 2012-01-21 20:23 | kaesjot

  Re:Teraz wojna z Iranem?

  Otóż komentujący potrafią samodzielnie myśleć , rozróżniać skutki od przyczyny i wyciągać własciwe wnioski a nie bezkrytycznie przyjmować to, co im serwują media.
 • 2012-01-21 22:02 | Mak

  Re:Teraz wojna z Iranem?

  Szanowna Pani zapomniała, że armia wietnamska wkroczyła do Kambodży rządzonej przez Czerwonych Khmerów, którzy wcześniej zamordowali, lekko licząc, milion własnych rodaków, a może ciut więcej. I żadne z miłujących pokój i prawa człowieka państw nawet nie kiwnęło palcem w obronie mordowanych. Czy to nie dziwne, jak Pani sądzi?
 • 2012-01-21 22:03 | Helga

  Do diabła z tą izraelską propagandą

  To po prostu niemożliwe, żeby Polityka wypisywała takie głupstwa. Bezwstydna propaganda izraelsko-amerykanska. Gdyby któregoś dnia przyszedł mi do głowy pomysł kupna papierowego wydania, to się powstrzymam, bo za propagandę płacić nie będę. Do wcześniejszych komentarzy dodałabym pytanie o konsekwencje takiej polityki zachodniego świata - poza tym, co już widać - czyli zwyżką cen ropy?
 • 2012-01-21 22:06 | zyta2003

  Re:Teraz wojna z Iranem?

  Szanowny Georgesie nr jakis tam, zademonstrowales mi merytoryczna odpowiedz Polaczka. Kto nie pod sznurek z moim rozumowaniem, zwlaszcza baba, to chora na glowe i powinna brac proszki. Szkoda, ze na chamstwo nie ma jakis proszkow.
  Dlaczego Amerykanie sa tak znienawidzeni? O tym mozna dlugo i wielu dorzuci jakas cegielke. Z tym, ze jakies 98% tych nienawidzacych tak naprawde nie ma pojecia o Ameryce, jej obywatelach i zlozonosci polityki, ale pogardzac nia, nimi, nienawidziec jest trendy. Tak jak trendy jest wsrod zydow pamietac wylacznie o polskim antysemityzmie i krzywdach jakie wyrzadzili Polacy. To nie Niemcy, czy Rosja i Ukraina ze swoimi pogromami - to Polacy sa najgorsi. Dlaczego tak rozumuja?
  Moze tez przydalyby sie jakies proszki, tym razem ulatwiajace jasny tok rozumowania.
 • 2012-01-21 22:13 | zyta2003

  Re:Teraz wojna z Iranem?

  Och, oczywiscie Zydow mialam napisac z duzej litery, bo nie chodzi mi o religie, tylko o obywateli na calym swiecie pochodzenia zydowskiego.
 • 2012-01-21 23:27 | GLS

  Re:Teraz wojna z Iranem?

  Nie panikuj!
  Niechęć do kolejnej wojny aby zapewnić USA tania benzynę to nie nienawiść do Amerykanów.
  Tak jak krytykowanie rzadu Izraela nie jest równoznaczne z antysemityzmem.
  Anty... to słowa "porwane" przez PR aby zastraszyć i zamknąć ludziom usta.
  Nie sadzą tez aby ktokolwiek tutaj miał dużo sympatii dla Iranu, który jest rządzony przez szaleńca, ale jak ktoś już napisał, maszyna propagandy działa i mówi nam ciagle jak to w imię Boga i demokracji musimy gdzieś pojechać i zarżnac tysiące ludzi. Dziwnym trafem martwimy sie o demokrację tylko w krajach które maja ropę lub gaz. Naprawdę tego nie widzisz?
 • 2012-01-22 01:45 | Herstoryk

  Re:Teraz wojna z Iranem?

  @zyta2003
  "Wprawdzie general amerykanski "juz nawet nie liczy ofiar" w Iraku, ale jest wiele roznych zrodel na ten temat. Naogol podaje sie liczbe ponad 100- 130tys. (taka podaje w koncu nieprzechylne Ameryce wikileaks), w tym polowa wskutek przemocy, czyli czytaj atakow terrorystycznych, w ktorych Amerykanie palcow nie maczali. Wiem,wiem, ze za Saddama H. takich nie bylo."

  "Pragne zwrocic uwage, ze bez pomocy Zachodu caly wspolczesny swiat w dalszym ciagu sie morduje i wyliczanka bylaby znacznie dluzsza, gdyby to uwzglednic, chociazby konflikty w dalekiej Azji. A jaki spokoj zapanowal w Afryce po zniesieniu kolonializmu, no nie?"

  Zarówno Irak jak i cała Afryka są spadkiem zachodniego kolonializmu. Imperia europejskie skleiły Irak z mozaiki Szyitów, Sunnitów, Arabów, Kurdów, Asyrian i kogo tam jeszcze, w granicach wytyczonych od linijki na mapie. Podobnie podzielono Afrykę, bez żadnego względu dla przynależności plemiennej czy religijnej. Przytłaczająca większość wojen domowych i sekciarskich rzezi w krajach postkolonialnych jest tego skutkiem. Dla utrzymania "porządku" i zagwarantowania nieprzerwanego dopływu surowców (głównie nafty), Zachód podtrzymywał i podtrzymuje tam paskudnych często dyktatorów, zdolnych do trzymania napięć religijnych i etnicznych pod pokrywką. Gdy jednak wreszcie wykipią, dzieje się to co się dzieje.

  "Jeszcze niedlugo, a przeczytam na tym watku, ze prezydent Iranu to golabek pokoju, czego zreszta dowod daje w corocznych przemowieniach w ONZ. "
  Niechże Pani nie bajdurzy! Po wojnie z Irakiem w 1980-1988 Iran zaprzestał prób eksportu rewolucji islamskiej i zajął się odbudową swego statusu w regionie. Ani Ahmadi-Nedżad ani żaden inny przywódca irański nigdy nie zagroził publicznie atakiem na żadne państwo, a tzw "groźby" to ostrzeżenia w odpowiedzi na nieustanne prawdziwe groźby z Izraela i USA. Te ostatnie są, tak przy okazji, naruszeniem prawa międzynarodowego, wedle statusu ONZ. Dla myślących wystarczy porównać potencjał obu stron, by wyciągnąć odpowiednie wnioski co do tego kto komu grozi i jak.

  Co do wycinania moich opinii, to nic nowego, w PRL też mnie cenzurowano. Plus ca change....
 • 2012-01-22 01:52 | Herstoryk

  Re:Teraz wojna z Iranem?

  @jacek
  "włąściwie od artykułu ciekawsze są komentarze - wszystkie anyamerykańskie co takiego się stało, że amerykanie są tak znienawidzeni? dlaczego iran ma tyle sympatii?"
  Dlatego, że okazało się, iż Imperium Dobra nie różni się aż tak bardzo od Imperium Zła.
  "dlaczego iran ma tyle sympatii?"
  Być może dlatego, że ludzie mają naturalną skłonność do popierania słabszego, atakowanego przez brutalnych, skorumpowanych gangsterów. Polska przez ostatnie 300 lat była zawsze tym słabszym.
 • 2012-01-22 09:41 | Krokodyl

  Re:Teraz wojna z Iranem?

  Tak mi sie wydaje, ze Morze Czerwone to jest z...drugiej strony polwyspu Arabskiego.
  Bahrain lezy na Zatoce Perskiej.
 • 2012-01-22 11:10 | bryka

  Re:Teraz wojna z Iranem?

  Administracja USA postanowiła osiągnąc samowystarczalnośc USA poprzez intensywną eksploatację łupków roponośnych.To jest najwieksze zagrożenie dla losów Izraela.
 • 2012-01-22 14:26 | georges53

  Re:Teraz wojna z Iranem?

  2012-01-21 22:06 | zyta2003
  ( ktorej nawet nie stac na poprawne przepisanie nicku... )
  ===========================

  Mialem sobie juz dac spokoj, ale... sprobuje zrobic dobry uczynek...

  ( Cyt.) "American historian William Blum published his "updated summary of the record of US foreign policy". Since the Second World War, the US has:

  1. Attempted to overthrow more than 50 governments, most of them democratically-elected.

  2. Attempted to suppress a populist or national movement in 20 countries.

  3. Grossly interfered in democratic elections in at least 30 countries.

  4. Dropped bombs on the people of more than 30 countries.

  5. Attempted to assassinate more than 50 foreign leaders.

  In total, the United States has carried out one or more of these actions in 69 countries. In almost all cases, Britain has been a collaborator."

  Tlumaczenie nieudolne moje:
  "Amerykanski historyk (...) opublikowal swoje "...podsumowanie Amerykanskiej polityki zagranicznej".
  Od konca Drugiej Wojny, USA dzialalo w kierunku:
  - obalenia ponad 50 rzadow obcych krajow; w wiekszosci demokratycznie wybranych;
  - zdlawienia ludowych lub narodowych ruchow w 30 krajach.
  - brutalnie ingerowania w demokratyczne wybory w co najmniej 30 krajach
  - rzucalo bomby na ludzi w co najmniej 30 krajach
  - mordowania ponad 50 liderow obcych krajow.
  Razem ponad 69 krajow.
  W prawie kazdym wypadku, Anglia byla przydupasem "
  ( w rzeczywistosci slowo uzyte jest "wspolpracownikiem", aale co za roznica... )

  Cytat pochodzi z artykulu Johna Pilgera.
  http://globalresearch.ca/index.php?context=va&aid=28753

  John Pilger jest znanym szeroko i swiatowo dziennikarzem, znacznie bardziej znanym niz Pani Zyta.
  Dlaczego ja sie mam bardziej zgadzac z Pania Zyta niz z Johnem Pilgerem? Ja wole zaufac Johnowi Pilgerowi.
  Czy to Pania Zyte tak bardzo zaskakuje...?

  A zalecalem Pani proszki nie dlatego ze jest Pani kobieta. ale dlatego ze wypisuje Pani
  przerazliwie TEPE GLUPOTY.

  Pisze to nie zeby Pania obrazic, bron Boze. ale zeby Pania POINFORMOWAC ( to jest ten moj dobry uczynek, wspomniany na wstepie... ).
  Jesli bedzie Pani POINFORMOWANA, bedzie Pani miala szanse COS Z TYM ZROBIC...

  Pozdrawiam z troska... Georges53
 • 2012-01-22 16:22 | Legionnaire

  Re: And the waitress is practicing politics

  Georges IQ53 kontra zyta2003lb.

  Yes, GeorgesIQ53 it's me, your worst nightmare.
  Nie tylko niezdarnie Pan tlumaczy ale kogo Pan tlumaczy - William Blum.
  Co Pan wie o Bill'ym bez wikipedii ? Britannica nic o nim nie pisze.
  Czy to jeden z tych "oburzonych"?
  Moze jest na liscie FBI, tej innej: Unwanted.
  GeorgesIQ53,pozwoli Pan, ze zacytuje cos z Dantego:
  "Porzuccie wszelka nadzieje".
  Wy wszyscy oczekujacy na upadek USA, na kleski militarne, gospodarcze, na reinkarnacje Osamy - "Porzuccie wszelka nadzieje".
  Slowo porady GeorgesIQ53, ostroznie z miesistym jezykiem,
  wpis moze zostac usuniety.
  Zyta2003lb.
  Pomiedzy zajeciami domowymi a zebraniem PTA prosze spedzic kilka chwil nad gdybaniem i statystyka przez Pania cytowana.
  Gdyby Saddam ciagle byl u wladzy to: prawie by nie bylo Kurdow, Shiitow, Kuweit bylby czescia Iraku, z pewnoscia by mial cos biologicznego, nuklearnego, itd., itp. Podobnie prosze pogdybac nad statystykami z Korei, Wietnamu, Pld. Ameryki,...itp.
  Zaratustra.
  Ile glowic ma Izrael wie 12 osob (zgaduje), Pan(-ni) nie jest jedna z nich (nie zgaduje).
  Zeby wyprodukowac taka ilosc glowic jest potrzebna ilosc uranu ...
  czy wie Pan(-ni) ile ?
  Duzo, bardzo duzo. Cos na popoludnie z wikipedia.
 • 2012-01-22 23:33 | GLS

  Re:Teraz wojna z Iranem?

  Ale, drogi panie, nie zapominajmy że:
  1. Saddam MIAŁ broń chemiczną. Jego przyjaciele, USA, mu dostarczyły. A użył ją przeciwko Kurdom.
  2. USA wycofało się z pierwszej wojny w Iraku, i pozwoliło Saddamowi mordować Kurdów. Niedobitki, które uciekały do demokratycznej Turcji były tam wymordowane przez armię Turecką, a USA ani me ani be. Dlaczego? Bo Turcja to dobry, wolny kraj, a dla USA było by lepiej gdyby Kurdowie po prostu zniknęli.
  3. Nie ważne ile Izrael ma głowic tomowych. Co jest ważne że to to że USA przymyka oko na Izraelską broń nuklearną, przymyka oko bo wg prawa USA, Izrael nie powinien dostawać dotacji zbrojeniowych od USA. Czyli problem polega na tym że USA kłamie do siebie i reszty świata i wszyscy wiedzą że kłamią i działają wbrew własnemu prawu ale sprzedają swój wizerunek otwartości, prawdy i demokracji. Godni zaufania? Hmmm... no nie wiem.
 • 2012-01-23 03:11 | georges53

  Re:Teraz wojna z Iranem?

  2012-01-22 16:22 | Legionnaire
  =======================================

  >>> Co Pan wie o Bill'ym bez wikipedii ? Britannica nic o nim nie pisze. >>>
  Nic nie wiem o Billy'm ( nie Bill'ym, mind you; jak juz chce Pan zaimponowac... ).
  Natomiast wiem o dziennikarzu nazwiskiem John Pilger. Ja cytuje Johna Pilgera.
  John Pilger jest w Wikipedii i w Britannica.
  A czy Pan Legionnaire jest w Wikipedii...? ( juz o Britannica nie wspominajac... )

  John Pilger jest znanym szeroko i swiatowo dziennikarzem, znacznie bardziej znanym niz Pan Legionnaire.
  Dlaczego ja sie mam bardziej zgadzac z Panem Legionnaire niz z Johnem Pilgerem? Ja wole zaufac Johnowi Pilgerowi.
  Czy to Pana Legionnaire tak bardzo szokuje...?

  A co pisze Britannica o Panu Legionnaire...? Z czego Pan Legionnaire jest znany?
  Otoz jest on znany...
  ( to informacja dla obecnych nieswiadomych komentatorow )
  ... z podziwu i uznania dla takich co to jednym palcem potrafia lamac szczeki oponentom - jako argument w dyskusji.
  ( w takim sensie pisal kilkakrotnie)

  Dla Pana Legionnaire w ogole nie trzeba zadnego IQ... Wystarczy klonica...
  Pozdrawian Pana Legionnaire z wielka troska.
  Georges53
 • 2012-01-23 07:15 | Herstoryk

  Re:Teraz wojna z Iranem?

  @georges53
  Nie ma sensu dyskutować z chamstwem o trudnym do określenia IQ. Po co się w substancji organicznej tytłać?
  Pilgera cenię i szanuję, he maintains the rage...
  Pozdrawiam
 • 2012-01-24 10:55 | ann

  Teraz wojna z Iranem?

  zastanawiam się gdzie autor artykułu ma sumienie, są na youtube filmy pokazujące jakie koncerny działają teraz w Iraku, proszę pojechać i zobaczyć jak wygląda ten kraj, porozmawiać ze zgwałconymi dziewczynkami, rodzicami zdeformowanych niemowląt (chyba Amerykanom trochę chemikaliów irackich wyciekło, bo przecież sami broni chemicznej nie stosują).taka jest cena? Naprawdę to popieracie? pieniądze, pieniądze zawsze chodzi o pieniądze. Opłaca się Państwu to pisać? to żałosne.
 • 2012-01-24 19:34 | Legionnaire

  Re:... And the waitress is practicing politics.

  Georges, GLS, Herstoryk
  Red. Frister nalezy do grupy ktora byla swiadkiem tworzacej sie historii i wspoltworca tej historii. Wojna wymusila wybory na wszystkich, w tym i na moja rodzine. Na szczescie urodzilem sie po tym kataklizmie, co nie wykluczylo mnie z roli swiadka i wspoltworcy historii. Moje zycie jeszcze sie nie skonczylo, wbrew zyczeniom p.GIQ53 (brzmi lepiej-tajemniczo), ciagle jestem swiadkiem tworzacej sie historii, ale juz w mniejszym stopniu jej wspoltworca. Lata robia swoje. Czy jestem lub bede w wikipedii to tylko odemnie zalezy, byle szmondak moze miec tam swoja strone.
  W powaznej - pedii? Wystarczy, ze jest tam nazwisko z ktorego sie wywodze.

  J.Pilger podobnie jak Oliver Stone zamienil talent na aktywizm polityczny
  (i niezle pieniadze) skierowany przeciw,... wlasnie. Przeciw komu?
  W przeciwienstwie do was (wszystkich) widzialem go przy pracy.
  On byl tam gdzie ja bylem z tym, ze on krotko, a tacy jak ja musieli wystawic sie by go 7.62mm nie trafil. Jego narracja, przynajmniej w pierwszych latach karriery bardzo sie podobala na Kremlu.
  Podobnie kreci M.Moore.
  To taki tlusty, nieogolony hipokryta udajacy przecietnego Joe z adresem nowojorskim za 3 miliony.
  Yeeaa Baby! Keep the rage going!
  Better yet; clean up your room, lose weight, find a girlfriend or boyfriend, finally, get a job!
  Taka jest roznica pomiedzy nami, ja bylem swiadkiem i uczestnikiem tworzacej sie historii. Wy? Wannabes.

  USA nie wycofalo sie z wojny w Iraku. Bush Senior zrobil co powiedzial: wypieprzyl Saddama z Kuwejtu i zamienil go w impotenta militarnego. Bush Senior nie mial najmniejszego zamiaru w wysylce Saddama na spotkanie z prorokiem i dziewicami. Twierdzenie, ze Turcja wymordowala uciekajacych przed Saddamem Kurdow jest nonsensem jakiego by nawet w redakcji Partido Comunista de Venezuela nie wymyslono. Spotkanie Ahmajinedad z prorokiem jest bardzo wskazane, bo podobnie jak Saddam wysle na Izrael Scud napakowany czyms trudnym do zmycia.
  Ann.
  Bzdury opowiadasz. US Armed Forces to nie sowieccy wyzwoliciele.
  Zmien kanal TV, Al Jazeera jest tylko nieco lepsza od IRIB.

  Wszystkich zapraszam na festiwal pt. State of the Union Address.
  W roli glownej Master of BS – Barack Hussein Obama.

  My lunch is over, gen. Flinstone is calling me. How is my English GIQ53? Did I pass the audition?
  Goodbye.
  P.S. GIQ53 jest nieprecyzyjny. Pamiec czy zle intencje.
  "Klonica" mi podpowiada, ze to intencje.
  Zeby przeczytac moj wpis z takiej czy innej okazji wystarczy wystukac Legionnaire pod napisem "Wyszukaj na forum"
 • 2012-01-26 02:40 | Rysiu

  Re:Teraz wojna z Iranem?

  @Janusz
  Powiedz, czy dyskutujesz o polityce z ludzmi, twarza w twarz? Czy tylko tak po cichu na internecie?
  Dla informacji obu Panów Redaktorów - Iran nie napadł na żaden kraj przez ostatnich 200 lat, a więc ewidentnie bierze sobie do serca bardziej międzynarodowe konwencje, niż USA oraz Izrael (jeśli jest dziś sens rozróżniania tych krajów w kwestii zarządu oczywiście, a nie narodu). - czlowieku, a jak bys nazwal mordowanie wlasnego narodu. Jak nazywa sie mordowanie kobiet czy dzieci w imie boga?
  Komunisci i faszysci tez najpierw wymordowali przeciwnikow a reszte albo zastraszyli albo zamkneli w obozach.
  Janusz, jesli Iran zamknie dostep dostaw ropy ucierpi caly swiat. Fanatycy nie patrza w sens swoich akcji. Dla nich nie licza sie koszty ludzkie.
  Tak pomysl chlopie, gdyby np. Bialorus zaczela sie zbroic i budowac bomby atomowe i co pare dni informowala, ze chce wymazac Polske z mapy swiata, to co byc zrobil?
  Pomysl,
 • 2012-01-26 12:21 | Rysiu

  Re:Teraz wojna z Iranem?

  Le_mon,
  KRLD USA nie przeszkadza? Czytalas ostatnio gazety?
  Pomysl zanim napiszesz, myślenie ma jednak przyszłość.

 • 2012-01-30 09:19 | zza kałuży

  Bez sumienia i jeszcze się chwali swoim najemnictwem, morderdca jeden.

  Weterani z Wietnamu dzielą się na:

  1)alkoholików stopniowo zapijących sie na śmierć,
  2)ćpunów zdychających gdzieś w jakiejś ruderze z oknami zabitymi sklejką,
  3)bezzębnych bezdomnych walczących w pijackim widzie z podobnymi sobie wrakami o sklepowy wózek pełen śmierdzących łachów i pustych puszek,
  4)samobójców,
  5)chorych psychicznie maltretujących swoje żony i dzieci tak, że w końcu od nich uciekają,
  6)rednecków-nerwusów, na granicy życia i śmierci, prawujących się z tym samym rządem, na którego rozkaz mordowali cywilów o odszkodowania za Agent Orange,
  7)1000 kategorii ludzkich odpadków, którzy sami sobie zasłużyli na swój los,
  1007)Legionnaire - najbardziej z nich wszystkich nieludzkiego, bo pozbawionego sumienia robota do mordowania.

  Tamci, cierpiąc za swoje przestepstwa, pokazują, że są ludźmi. Legionnaire ma się dobrze, piwo żłopie i prawą rączkę (w geście szacunku) na tłustej oponie kładzie zawsze na początku kolejnego meczu swoich ulubionych, zakratowanych małp w hełmach.

  Test na inteligencję dla "Legionnaire" - jak Wietnamczycy nazywają Wojnę Wietnamską?
 • 2012-01-30 14:46 | Lelumpolelum

  Re:Teraz wojna z Iranem?

  Szanowna/y zza kaluzy, nie trzeba sie denerwowac. Kazdy ma prawo do swojego zdania, nawet ktos, kto go nie ma.
  Weterani z Wietnamu nie roznia sie wiele od tych chocby z Iraku. A jedna kwestia zostala pominieta. Ci, co misji nie spelnili, bo przejrzeli na oczy, za pozno, lub nie za pozno. Wrocili i zyc nie moga, bo sumienie nie pozwala. Nie sa alkoholikami, ani cpunami.

 • 2012-01-30 15:05 | Lelumpolelum

  Re:Teraz wojna z Iranem?

  "2012-01-21 11:40 | kaesjot
  Re:Teraz wojna z Iranem?
  Już w szkole podstawowej, na fizyce uczyli o III-ciej zasadzie dynamiki - każdej akcji towarzyszy reakcja przeciwnie skierowana. Otóz problem polega na tym, że USA nie może wybaczyć Irańczykom, że wygonili spolegliwego wobec Amerykanów Reza Pahlawiego, gdyż narzucał obcą ich tradycji kulturę o oddaniu Amerykanom irańskich zasobów surowców ( ropy) nie wspominając.
  Iran to kraj o historii liczacej tysiące lat, Amerykanie swą mentalnością przypominają zarozumiałych nuworyszy, którzy uważają, ze skoro osiągnęli sukces ekonomiczny to uprawnia ich do narzucania swej woli innym a kto tylko broni swej niezależności okrzyknięty zostaje wrogiem ludzkości.
  "
  Prosze wziac pod uwage, ze Iranczycy, w duzej wiekszosci, placza po Pahlawim. Oczywiscie, po obaleniu jego, najpierw zapanowala euforia, jednak na krotko. Prosze nie zapominac, ze w referundum w sprawie wprowadzania reform w 1963 roku 5,5 mln Iranczykow opowiedzialo sie za, a tylko 4 tys. przeciw. W zadnym wypadku prosze nie traktowa mojego komentarza jako proamerykanska propagande.
 • 2012-01-30 15:15 | Lelumpolelum

  Re:Teraz wojna z Iranem?

  "2012-01-21 00:22 | Janusz
  Grunt to dziennikarski obiektywizm!
  Nawet nie mogę tego czytać, doczytałem do momentu: "Nie wydaje się jednak, aby prezydent Mahmud Ahmadineżad i wielki ajatollah Naser Makarem Szirazi brali sobie do serca międzynarodowe konwencje." i dalej nie dam rady, są granice.

  Dla informacji obu Panów Redaktorów - Iran nie napadł na żaden kraj przez ostatnich 200 lat, a więc ewidentnie bierze sobie do serca bardziej międzynarodowe konwencje, niż USA oraz Izrael (jeśli jest dziś sens rozróżniania tych krajów w kwestii zarządu oczywiście, a nie narodu). "

  Prosze Szanownego Janusza, nie slyszal Pan o tym, ze USA idzie tylko o to, by "zachowac rownowage miedzy Irakiem i Iranem"? Tak z BBC. Bardzo dobra BBC, bo pan inny krzyczal tylko przy owej debacie politycznej "a kto zniszczyl Irak? No kto? Przeciez ta zachodnia hypokryzja nie ma granic!".
 • 2012-01-31 12:28 | xenia

  Re:Teraz wojna z Iranem?

  Ja jestem kompletnym laikiem, ale po lekturze Poszukiwanego żywego lub Martwego, kolejnej powieści Toma Clancy, nie miałam wątpliwości, że po wycofaniu się z Iraku nastanie czas Iranu... Zainteresowanych kieruję do książki.
 • 2012-02-02 18:57 | bet59

  Re:Teraz wojna z Iranem?

  Rada dla USA - Wymazać Iran z mapy.
 • 2012-02-04 13:47 | Lelumpolelum

  Re:Teraz wojna z Iranem?

  Nie chodzi o wymazanie. Na BBC mowi sie o rownowadze miedzy Iranem, a Irakiem, ktora zostala zaklocona. Ale nie powtarzam sie.
 • 2012-02-06 11:37 | Ostatni Prorok

  Re:Teraz wojna z Iranem?

  Myslac o Lechu Walesie, Ahmadinedzad & Co dobijaja ostatnie Gwozdzie do Trumny tego REZIMU.Stan Temperatury narodu Iranskiego przekracza juz od dluzszego czasu STAN KRYTYCZNY. Ostatnim etapem tego rezimu jest WOJNA.Niestety tej tragedji nie mozna uniknac, nawet przez nieustanne modly z wszystkich stron i we wszystkie strony.

  Dlatego OSWIECENIE, WIEDZA I NAUKA