Wyszukaj na forum
Forum
Artur Żmijewski – polski artysta eksportowy
(4)
Artur Żmijewski to główny skandalista w sztuce III RP. W tym roku będzie prowokował w nowej roli – kuratora. I to w skali międzynarodowej.
-
No nie wiem czy po zasiedzeniu się na serialowych duperszmitach
ten aktor?, ma jakąś charyzmę i talent do ogarniania swoim umysłem innych tematów. -
Re:Artur Żmijewski – polski artysta eksportowy
do jesmena -
Zbieżność nazwisk jest tu przypadkowa. Wystarczy poczytać tekst, żeby domyślić się, że chodzi o 2 różne osoby. Ale widać, kto ogląda seriale i na nich poprzestaje, a kto interesuje się nowoczesną sztuką:-) -
-
Re:Artur Żmijewski – polski artysta eksportowy
Pomimo, że staram się śledzić osiągnięcia polskich artystów na dzisiejszej scenie międzynarodowej w sztuce, muzyce czy filmie, to przyznam się, że nigdy nie słyszałem o tym panu. Nazwiska takie jak Penderecki, Górecki, Polański, Sobociński, Urbaniak, Opałka, Abakanowicz są rozpoznawalne w świecie jednak nazywanie Artura Żmijewskiego polskim artystą eksportowym jest dla mnie zagadką. Co zabawniejsze przeczytanie tego artykułu nic nie zmieniło w tym temacie :)
