Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Film Holland nominowany do Oscara

(4)
Agnieszka Holland może wreszcie odetchnąć. „W ciemności” otrzymało upragnioną nominację do Oscara, co bardzo cieszy i potwierdza m.in. coraz lepszą kondycję polskiego kina.
  • 2012-01-24 21:52 | Vera

Komentarzy jak zainteresowania

A osiołek.pl podskakuje: Ja też, ja też

• 2012-01-24 22:40 | Śleper

Re:Film Holland nominowany do Oscara

Już nie pamiętam kiedy ostatni raz byłem w kinie na polskim filmie, czułem po prostu niewymowną niechęć do oglądania produkcji udającej kino. Tym razem się przemogłem i udałem się do kina. Nie żałuję tych 19 zetów, bo obejrzałem film i więcej niż trochę kina. Temat jak każdy inny, trochę już ograny, wbrew moim obawom ujrzenia łzawej i patriotycznej czytanki, został potraktowany niekonwencjonalnie.
    Wątpię czy dostanie upragnioną przez panią Agnieszkę statuetkę, bo jak na wyobrażenia amerykańskie (tak sądzę), barak w nim tak cenionej tam jednoznaczności psychologicznej głównego bohatera. Zagrać taką postać nie jest łatwo, dlatego słowa uznania dla Więckiewicza.
  • 2012-01-25 08:11 | only Palikot

cesarz Donald podniósł kciuka za ACTA, dając znak akademii filmowej.
    To powinno rozwiać wszystkie wątpliwości.
  • 2012-01-27 10:22 | bolec

Film ten był prezentowany na festiwalu filmowym w Toronto tej jesieni (Toronto International Film Festival) i nie zrobił zbytniego wrażenia. Co jest istotne, to że jest ten najważniejszy festiwal filmowy w Am. Płn. jest uważany za wyznacznik sukcesu finansowego prezentowanych filmów - o nagrodach decyduje w zasadzie publiczność. W kategorii, w której przedstawiono film Agnieszki Holland - Special Presentations - nagrodzono film "The First Man" włoskiego reżysera Gianni Amelio.