Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Beduini z wyrokiem na przesiedlenie

(10)
Żyją niczym zamknięci w pułapce, lecz już niedługo będą ją wspominać jako luksus. Izrael chce ich przesiedlić w pobliże wysypiska śmieci. Beduini czekają już tylko na wykonanie tego wyroku.
 • 2012-01-29 00:10 | PG

  A druga strona?

  Z zainteresowaniem przeczytałem reportaż pana Domosławskiego, jednak czegoś mi w nim brakowało, a mianowicie relacji "drugiej strony", tj. osadników którzy - jak pisze Autor - napadają na swoich znajomych Beduinów. Jak to się ma do tego, co w innym miejscu pisze Autor, że mieszkańcy osiedli nie są świadomi konfliktu z Beduinami? Może są tacy i tacy i warto by poznać ich zdanie. A także tych, którzy Beduinom pomagają - co i dlaczego robią?
 • 2012-01-29 01:57 | DonJose

  Re:Beduini z wyrokiem na przesiedlenie

  Ci,ktorzy napadaja, to fanatycy przekonani o swoim wylacznym prawie do calego terytorium biblijnego Izraela. A to prawo pochodzi od Boga. Innymi slowy, sa przekonani, ze terroryzujac Beduinow wypelniaja wole boska.""
 • 2012-01-29 08:18 | Herstoryk

  Urocze Obrazki z Okupowanej Palestyny

  Jak donosi blog (żydowski) MondoWeiss http://mondoweiss.net/2012/01/israeli-soldiers-drive-tractor-over-workers-legs-to-stop-palestinians-from-building-a-house-on-their-occupied-lands.html, izraelscy żołnierze przejechali traktorem po nogach Palestyńczyka, próbującego ochronić swój dom w budowie przez zburzeniem, w miejscowości al-Dirat w pobliżu Hebronu. Mężczyzna jest w szpitalu. Al-Dirat znajduje się w okupacyjnej strefie C, gdzie Izrael nie pozwala właścicielom gruntów na budowę nowych domów.
  Komentarz zbyteczny.
 • 2012-01-29 16:37 | camel

  Re:Beduini z wyrokiem na przesiedlenie

  Same źródła palestyńskie, żadnych niezależnych. Zby dobrze znam arabską propagandę, aby wnioskować na podstawie tego doniesienia. Trzeba poczekać na śledztwo.
 • 2012-01-29 17:55 | Tenno

  Re:Beduini z wyrokiem na przesiedlenie

  Zbyt dobrze znam izraelski wymiar sprawiedliwości. Nie warto czekać na śledztwo.
 • 2012-01-29 19:50 | zuza

  Re:Beduini z wyrokiem na przesiedlenie

  Arabską propagandę? To Izrael od lat rozsiewa swoją syjonistyczną propagandę.
  A każdy kto krytykuje działania rządu izraelskiego, jest oskarżany o antysemityzm.
 • 2012-01-29 21:50 | Caramba

  Nie ma co czekać,

  bo skończy się jak w Ameryce. Resztki tubylców zagoni się do rezerwatów i wytrzebi.
  Coraz rzadziej będę bywał Żydem, może powinienem bywać Palestyńczykiem.
 • 2012-01-29 22:24 | jesmen

  Re:Beduini z wyrokiem na przesiedlenie

  ciekawe czy będzie jakiś trybunał dla żydów, za holokaust arabów.
 • 2012-02-01 01:08 | zyta2003

  Re:Beduini z wyrokiem na przesiedlenie

  I znow dziekuje Autorowi za zajecie sie tematem ludzi uwiklanych w konflikcie na Bliskim Wschodzie. Serce sie sciska, czy noz w kieszeni otwiera.
  Autor pisze glownie o tej slabszej stronie konfliktu. I dobrze, ta silniejsza ma nie tylko glosniejsze tuby, potezny lobbing w najsilniejszym panstwie na swiecie i niezawodna bron - szantaz moralny ( bo antysemityzm, bo ofiary holocaustu i dwoch tys. lat).
  Czy w dzisiejszych czasach z przyzwoleniem panstw zachodnich powstaloby panstwo zalozone na podworku innego narodu? Chyba nie, teraz jednak poprawnosc polityczna kazalaby sie jednak pobawic w jakie zobowiazania dla tych gorszych, co to nie przeszli holcaustu i nie maja duzych pieniedzy. Biernosc Zachodu, ktory nie czuje sie winny jest hanba.
 • 2012-02-02 19:58 | camel

  Re:Beduini z wyrokiem na przesiedlenie

  Zuza, zuza, uwiera cię ten antysemityzm jak kamień w bucie i myśleć nie daje. Ja oczywiście też byłem antysemitą, bowiem jestem Polakiem i w Polsce byłem wychowywany. Ale potem zacząłem myśleć samodzielnie, czytać, natknąłem się na różne informacje i ...otrzeźwiałem. Ogrom arabskich klamstw na temat tego, co to niby Żydzi biednym Arabom zrobili jest taki, że głowa mała. Nauczają tego w szkołach, zatruwają umysły ludzi zachodu, jątrzą bez chwili wytchnienia. Ale są głupi, zacofani, robią to w sposób prymitywny i łatwy do rozszyfrowania. Oczywiście widoczne jest to dla myślącej garstki, nieoślepionej nienawiścią do Żydów. Dlatego Arabowie mają uproszczone zadanie, po podglebie dla ich propagandy przygotował kościół w ciągu kilkuset lat prania mózgów Europejczykom.

  Tylko jedna uwaga dla rodzimych antysemitów uwielbiających porównania z Holocaustem: w całej historii konfliktu na Bliskim Wschodzie zginęło mniej Arabów, niż w tym samym czasie w wypadkach samochodowych w Polsce. Większość z nich zginęła z rąk samych Arabów, bo byli zamordowani za domniemaną "współpracę" z Żydami. Wiem, wiem, fakty nie dotrą...