Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

widmo krązy

(1)
2012-02-06 10:19 | toja1945

Widmo krąży po Europie...

4.02.2012 w TVN24 o 19:50 Saryusz-Wolski stwierdził:
Jeśli mam wybrac między własnością a wolnoscią- wybieram wolność. SPRYCIARXZ. To tak jak w tym dialogu: chłopak – jestem Żydem niepraktykującym; a dziewczyna – a ja jestem dziewicą niepraktykującą.

A poważnie:
Własność czyli stosunek do sił wytwórczych jest opoką filozofii marksowskiej (NIE,NIE i NIE - KOMUNIZMU*)
W 1946r. rozwiązano to przez referendum. Gromkie 99% tak (IPN twierdzi, że fałszywe) było odpowiedzią na pytanie: czy chcesz uczestniczyć w podziale własności?.
Teraz Sejm uchwalił i uprawnił dobrą ustawę o zdrowiu wychodzącą z prawnie obowiązującej zasady, ze kto za swoje działanie pobiera zapłatę, odpowiada za skutki tego działania. Lekarze i aptekarze nie chcą odpowiadać i zaprotestowali w taki sposób, że stworzyli zagrożenie dla zdrowia i życia w skali kraju. Rząd winien był zastosować dyscyplinujące środki konstytucyjne. Na to jak Rząd zareagował brak słów.
Teraz AKTA.
Internet to niewyczerpany skład własnści intelektualnej, bez zasad eksploatowany. Można ty użyć określenia „rwactwo)*”.
Zasady użytkowania internetu zaproponowane przez właścicieli własności wirtualnej ograniczą dostęp osób i firm do zasobów.
Obawy i strach ludzi nieporadnych, słabych, niwyrywnych, miłujących spokój, budzi bezradność władz i ustępstwa ze strachu przed masami. Zarówno lekarze, aptekarze i obecnie pzreciwnicy AKTA działają w sposób niekontrolowany i samowolny, w zakresie miejsc grupowania, liczby uczestników itd. Wladze działają wg sloganu „vox populi vox Dei”.
Wprawdzie Generał Koziej nadmieniał o Konstytucyjnych zasadach
Ochrony społeczeństwa przed zagrożeniami w skali masowej ale:
Sponiewieranie konstytucyjnych środków: stanu zagrożenia, stanu wyjątkowego, stanu wojennego itp. oraz zmaltretowanie zdeptanie osób, które już użyły takich środków, powoduje, że nikt nie będzie miał odwagi ich użycia. Myślę, że próba ich użycia teraz spowodowałaby tylko śmiech i manifestacje nieposłuszeństwa.
To budzi przerażenie na przyszłość, gdy ustawki przez internet nabiorą charakteru masowego.

*komunizm i kapitalizm to bandyckie ogarnięcie rzeczy.
* Termin użyty przez R. kapuścińskiego. Cesarz.