Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Świat nie ma pomysłu na reżim Asada

(7)
Świat jest bezradny, nie potrafi powstrzymać prezydenta Syrii Baszara Asada, który 11 miesiąc bezlitośnie dławi wystąpienia opozycji.
 • 2012-02-08 09:14 | Prawda

  Ten artykul to klamliwa propaganda

  http://www.truth-out.org/nato-and-cia-covertly-arming-syrian-rebels-order-weaken-iran/1327685522
  Przeciwnicy Assada są potajemnie uzbrajani przez Zachód. Nieoznakowane samoloty NATO ląduja w bazach w Turcji przy granicy z Syrią. Są to dostawy broni z arsenałów niedawno zamordowanego Kadafiego. Na pokaładach są również ochotnicze bojówki z Rady Libijskiej, doświadczone w podburzaniu i przeciwstawianiu lokalnych ochotników przeciwko wyszkolonym żołnierzom, czego nauczyły się walcząc z armią Kadafiego. Kolejnym krokiem jest obecność sil specjalnych Francji i Wielkiej Brytanii, wspomagających rebeliantów, podczas gdy CIA i siły specjalne USA dostarczają środki łączności i zasoby wywiadu, umozliwiając rebeliantom unikanie koncentracji sił rządowych Syrii -pisze były oficera CIA Phil Giraldi
 • 2012-02-08 15:05 | Krokodyl

  Wyzwoliciele z Mossadu

  Nie trzeba sobie zadac wiele trudu by sprawdzic, ze "rewolucja" jest tak naprawde wzniecana jako wojna proxy z Iranem.

  "Rewolucjonisci" maja swoje obozy tuz za granica w Turcji i sa zaopatrywani w bron przez Amerykanow i Izraelczykow.

  Pieniadze ida z kasy Arabii Saudyjskiej i praktycznie okupowanego przez USA Kataru.
  W tej rozgrywce nie liczy sie dobro Syryjczykow ich "wolny swiat" chetnie utopi we krwii - liczy sie tylko strategicvzny interes USA i Izraela.

  Dla USA liczy sie calkowiata kontrola nad energetycznym sercem swiata (brakuje im w kieszeni Iranu) tym bardziej, ze sypie im sie gospodarka.
  Izrael chce dalej byc regionalnym mocarstwem, i srategia drobnych kroczkow zajmowac ziemie Palestynczykow - tu rowniez zawadza Iran i jego sojusznicy.

  Zmiana rezymu w Syrii to rowniez wymiar rywalizacji Sunnitow z Szyitami.
  Kazdy nawet najdrobniejszy protest szyitow np. w Bahrainie czyArabii Saudyjskiej jest krwawo tlumiony ( oczym cisza w ONZ!) co nie przeszkadza gardlowac Bahrainowi i sredniowiecznej Arabii Saudyjskiej o wolnosci i demokracji syryjskiej...

  "Demokracje" i wolnosc w Syrii chca wprowadzac panstwa arabskie gdzie kobietom nie wolno prowadzic samochodow...
  Uzbrojone przez Amerykanow i Zydow bandy zabijaja zolnierzy i demontuja legalnie funkcjonujace panstwo - najbardziej tolerancyjne w tym rejonie swiata.
  Assad to nie jest niewiniatko - ale ilosc i jakosc nachalnej propagandy jako zywo przypomina hucpe iracka (to nawet ci sami ludzie).

  Okazuje sie , ze mamy bardzo krotka pamiec.

  Szkoda, ze nie podaje sie np. w calosci komentarzy rosyjskich i chinskich w sprawie veta.
  Czego za to sier mozna spodziewac zacznie sie atak na...Rosje i jej "dyktature"...

  Nasza wytresowana sfora "dziennikarzy" na uslugach zalewa nas artykulami tak jednostronnymi i tak w oczywisty sposob inspirowanymi politycznie, ze az przypominaja sie czasy 50-te!

 • 2012-02-08 18:40 | perspektywa

  Re:Świat nie ma pomysłu na reżim Asada

  Kiedyś tygodnik Polityka przedstawiał opinie bardziej wyważone - mimo cenzury.
  Obecnie prawie każda publikacja jest poparciem ogólnej poprawności(czytaj - zgodnie z linią partii i rządu). Czy obecni dziennikarze i komentatorzy to ludzie bez własnego zdania? Nie szukają najbardziej obiektywnej informacji skompilowanej z wielu źródeł. Łatwizna i lenistwo?
 • 2012-02-08 22:07 | Stary szlagon h. Jastrzebiec

  Re:Świat nie ma pomysłu na reżim Asada

  Brawa dla Prawdy. "Semper fidelis" jako organ KC KPZR (dawniej) czy Jednej Rosji (obecnie). Tak trzymac!
 • 2012-02-09 02:30 | Danka

  Re:Świat nie ma pomysłu na reżim, ale ma pomysł na super-reżim

  Unia nie ma pomysłu na reżim w Syrii , ale ma pomysł na super-reżim w Libii i Egipcie. Gdzie jest ten francuski filozof co był "pionierem" rewolucji w Libii ?
  Mógłby się pofatygować jeszcze raz aby zaprowadzić tam demokratyczny porządek. Teraz tam weźmie władzę Bractwo muzułmańskie. Czy o to chodziło
  Unii Europejskiej ? Niemrawa i niekumata ta UE.
 • 2012-02-10 17:05 | MartinBaruch

  Będzie ciekawie

  Cena baryłki ropy na koniec roku - 250 $ :)
 • 2012-02-12 08:16 | Krokodyl

  Re:Świat nie ma pomysłu na reżim Asada

  gdzie sa te wpisy?
  czy to jakas nowa forma cenzury?