Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Skoordynowany atak na Iran. Sprawcy nieznani

(35)
Tajemnicze siły – wywiady, komandosi, hakerzy – torpedują program nuklearny Iranu. Wszystko, żeby nie bombardować reaktora?
 • 2012-02-10 10:53 | wiehu

  nudzą sie

  Problem Izraela jest taki że mają zbyt wielkie lobby zbrojeniowe które jest jak by z innej epoki. Ich premier Netaniachu robi wrażenie jakiegoś komandosa który lubi zajmować się przedewszystkim męskimi Akcjami ( bum ,bag itd ) typowy Hobbysta militarny.

  Najlepszym rozwiązaniem było by dać Iranowi zbudować te 20 głowic nuklearnych i byłby spokuj , tak jak to było z USA i RUSA , ale problem polega na tym że to nie te czasy i teoretycznie dało by rade taką głowice unieszkodliwić.
  I tak w koło maceju , oni mogą unieszkodliwić ich głowice a ci mogą unieszkodliwić tych co unieszkodliwają a tymi kto najbardziej na tym zyskuje to wiadomo
  lobby zbrajeniowe w Izraeu i reżim w Iranie

  prawda jest taka że oni sę Kochają
 • 2012-02-10 16:10 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Skoordynowany atak na Iran. Sprawcy nieznani

  Demokracja nie niesie za sobą żadnych wartości.Jeżeli chodzi o jej ewolucję przymiotnikową to na widnokręgu jest DEMOKRACJA ETYCZNA.
  Daje ona szanse na bardziej otwarte prowadzenie polityki w tym nad arsenałami atomowymi.Można sobie wyobrazić nową konwencję po zakończeniu WOJNY O PIENIĄDZ do której doprowadziła EKONOMIA POLITYCZNA bazująca na kolejnej utopii to jest GATT i globalnym wolnym handlu.
  Być może ma się ku końcowi era panowania hipokrytów za którymi stała możliwość nadużywania bezwzględnego prawa silniejszego dla realizacji ukrytych celów.Nie da się ukryć,że ton temu nadawały żydowskie ruchy umysłowe i polityczne.
 • 2012-02-10 16:16 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Skoordynowany atak na Iran. Sprawcy nieznani

  @ wiehu

  Aż dziw bierze,że komentarz nie został usunięty w ramach przyjętej międzynarodowej konwencji walki z antySEMITYZMEM.

 • 2012-02-10 17:12 | wiehu

  Re:Skoordynowany atak na Iran. Sprawcy nieznani

  Żydzi nie są żadną odpowiedzią

  Są zwyczajni a że akurat w tym wieku jest o nich bardziej głośno ,tak się akurat złożyło , za 50 lat nikt o nich nie będzie pamiętał bo zajmą ich miejsce inni np : mormoni , jechowi albo w ogóle z mody wyjdą takie grupy zamknięte.

  Po co ta histeria Kazimierczak , to nie są głupi ludzie.
 • 2012-02-10 17:21 | Danka

  Re: Atak na Iran , będzie szczytem cynizmu i końcem demokracji

  Militarny atak na Iran ? To jest bzdura niewyobrażalna .
  Rozpoczynając pierwszą wojnę światową europejska arystokracja nie przeczuwała , że wydaje na siebie wyrok śmierci.
  Po ataku na Iran obecna plutokracja też nie zdaje sobie sprawy , że to będzie koniec jej rządów.
  A może o to chodzi ?
 • 2012-02-10 18:46 | Jerry11

  Re:Skoordynowany atak na Iran... Sprawcy nieznani ?

  Izraelscy syjonisci sa gotowi zaatakowac praktycznie kazde panstwo, ktore bedzie im stalo na przeszkodzie. Tak, tak... izraelskie rakiety z glowicami atomowymi (do ktorych posiadania nie chcieli i nadal nie chca sie przyznac!) sa w stanie
  osiagnac terytorium praktycznie KAZDEGO panstwa w Europie.

  P.S. Sa gotowi tak dlugo, jak dlugo sa pewni, ze za swoim plecami maja potege w postaci USA i amerykanskiego potencjalu gospodarczo-wojskowego!
 • 2012-02-10 19:37 | mickor

  Re:Skoordynowany atak na Iran. Sprawcy nieznani

  Nie jest to takie niewyobrażalne, jeśli się chwile zastanowić - Izrael ze swoim lotnictwem to dla Iranu prawdziwy koszmar. Mam dość oglądania wojen w telewizji, ale na pewno nie chciałbym, żeby zabobonni debile napaleni na koniec świata - ludzie pokroju Achmedineżada i Chamenei'ego - dostali w swoje brudne łapska bombe atomową.
 • 2012-02-10 20:16 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Skoordynowany atak na Iran. Sprawcy nieznani

  @ wiehu

  Różne analizy są dostępne aby wyciągać wnioski.Polecam książkę Kevina MacDonalda "FENOMEN ŻYDOWSKI?".
  Nie ma w niej mowy o tym co będzie z Żydami za 50 lat.W tej sytuacji może Pan wznieść się na uzupełnienie tej książki o swoją futurologię.
  Natomiast polecam książkę polskiego badacza antyku Tadeusza Zielińskiego HELLENIZM A JUDAIZM.Znajdzie tam Pan źródła konsekwencji jakie odcisnęła żydowska MONOLATRIA na aktualne ruchy umysłowe i polityczne.
  Z mojego komentarza nie wynika opinia,że Żydzi i żydzi to głupi ludzie.
  Może tak napisał histeryzujący Kazimierczak,ale nie widzę takiego autora.Mogę wnioskować,że ta uwaga jest pod moim adresowanem ze względu na podobieństwo nazwisk.
 • 2012-02-11 00:21 | Jerry11

  Re:Skoordynowany atak na Iran. Sprawcy nieznani

  "żeby zabobonni debile napaleni na koniec świata" ?

  Do tej pory Iran nikogo nie zaatakowal... a Izrael,
  coz... ten kraj juz kilka razy napadal na inne kraje!
 • 2012-02-11 01:39 | Herstoryk

  Ataki na Iran. Sprawcy ZNANI

  Jak podaje artykuł na anty-wojennej stronie antiwar.com, http://news.antiwar.com/2012/02/09/us-officials-israel-works-with-terror-group-to-kill-iranian-scientists/, anonimowwi urzędnicy administracji Obamy przyznali, że posiada ona informacje o terrorystycznej kampanii przeciw Iranowi, nie bierze w niej jednak czynnego udziału. Ujawnili, że to Izrael finansuje, szkoli i zbroi Mudżahedin e-Khalq (MEK), która dokonuje tych zamachów, oficjalnie uznawaną przez USA za organizację terrorystyczną.
  Potwierdza to oskarżenia Teheranu, że to Izrael stoi za zamachami w Iranie, oparte na przesłuchaniach schwytanych członków MEK. Rząd Iranu domaga się na tej podstawie od USA, by powściągnęły swego "sojusznika", i by domagały się w ONZ potępienia jego akcji równie gorliwie, jak potępiają Iran.
  Chyba się nie doczekają, bo terroryzm "swoich" jest w porządku, a kalinizm ma się świetnie.
 • 2012-02-11 01:47 | Herstoryk

  Re:Skoordynowany atak na Iran. Sprawcy nieznani

  @mickor
  "zabobonni debile napaleni na koniec świata - ludzie pokroju Achmedineżada i Chamenei'ego - dostali w swoje brudne łapska bombe atomową"
  Propaganda, czy ignorancja ?
  Przywódcy irańscy wydają się mniej napaleni, niż rządy USA i Izraela, pełne religijnych oszołomów i nikomu wojną i bombardowaniem nie grożą, najwyżej ostrzegają, że będą się bronić przed atakiem. Zgodnie z nakazami swej religii myją ręce 5 razy dziennie, przed każdymi modłami, nie maja zatem problemów z higieną osobistą. Nie maja również bomby atomowej i nie zanosi się, że będą ją mieli w najbliższych latach, wbrew kłamstwom propagandy. Nawet gdyby ją mieli, nie stanowiło by to zagrożenia dla Izraela, najwyżej wyrównałoby by wzajemne zagrożenie.
  Przywódcy Iranu prowadzą bardzo ostrożną i powściągliwą politykę, mimo narastających prowokacji, ataków i nagonki.
 • 2012-02-11 08:13 | citizen

  Re:Skoordynowany atak na Iran. Sprawcy nieznani

  Wygląda na to, że czeka nas kolejna wojna na Bliskim Wschodzie. Był już Irak, trwa podsycana z zewnątrz wojna domowa w spokojnym dotąd kraju jakim była Syria, przyszła teraz kolej na Iran. Jaką cenę zapłacą za to niewinni ludzie, jaką cenę zapłaci za to świat? Jak wiadomo Iran i Syria to dwa najbardziej opozycyjne kraje w stosunku do Izraela. Nadszedł czas, żeby je zneutralizować. Jednym z najczęściej powtarzanych argumentów jest wygłoszone przed laty oświadczenia prezydenta Ahmadineżada, że trzeba Izrael zetrzeć z powierzchni ziemi. Tego typu oświadczenie jest w wojnie propagandowej dla Izraela warte więcej niż eskadra bombowców. Po pierwsze zostało wypowiedziane wtedy, kiedy Iran był bardzo daleko w realizacji swoich nuklearnych planów. Nawet wówczas kiedy miał by kilka bomb atomowych nie wystarczyło by to, aby pokonać Izrael. Było to zatem zupełnie nierealne oświadczenie, które jednak dolało dużo wody na młyn izraelskiej propagandy. Zastanawiam się czy nie było to dokonane celowo przez Ahmedinadżada biorąc pod uwagę jego żydowskie korzenie.
 • 2012-02-11 11:21 | masri_eg

  Popierający Iran na tym forum...

  Antysemici jawni i ukryci, czy wy zdajecie sobie sprawę z tego, co piszecie...? Czy wy uzmysławiacie sobie jakim straszliwym niebezpieczeństwem dla świata jest Iran?
 • 2012-02-11 12:20 | Ostatni Prorok

  Re:Skoordynowany atak na Iran. Sprawcy nieznani

  Na bliskim wschodzie historia kroczy w przeznaczonym jej kierunku. To co mialo miejsce od STULECI w EUROPIE ma miejsce tymczasowo w swiecie ARABSKO-MUZULMANSKIM.Roznica jest w tym, ze wszystkie konflikty wyzwoleniowo-religijno-autokratyczno-monarchijne itd. koncentruja sie w bardzo krotkm etapie czasu. W EUROPIE tego typu wyzwolenia trwaly od SREDNIOWIECZA. To jest WYLACZNIE sprawa krajow ARABSKICH. Europa nie moze pod zadnym wzgledem INTERWENIOWAC w tej czesci SWIATA. POD ZADNYM WZGLEDEM !!!!!.
 • 2012-02-11 17:07 | michrich

  Re:Skoordynowany atak na Iran. Sprawcy nieznani

  Hestoryk, Kazimierzak, Jerry i im podobni woleliby chetnie widziec urzewistninie zamiaru duchowych wodzow Iranu w postaci likwidacji Izraela. Chcieliby na nowo przezyc widok transportow z Zydami wozonych do Oswiecimia, Teblinki. Sobiboru czy Belzca. To przeciez "ten wstretny Izrael" jak do tej pory uniemozliwia im to poczucie satysfakcji.
  Wspolczuje wam "szlachetni" panowie.
 • 2012-02-11 21:38 | Jerry11

  Re:Skoordynowany atak na Iran. Sprawcy nieznani

  Prosze, prosze... jak ktos uwaza, iz tak faktycznie Iran nie stanowi wielkiego zagrozenia dla Izraela to zaraz musi byc anty-semita... Co za piekny przyklad propagandy!

  P.S. A czy mam prawo, by nazwac Avigdora Liebermana (minister spraw zagranicznych Izraela) dosyc typowym zwolennikiem rasizmu? Czy bedzie to tez uznane za wypowiedz "antysemicka"?
 • 2012-02-11 22:38 | michrich

  Re:Skoordynowany atak na Iran. Sprawcy nieznani

  karul:
  | karul
  Drogi Mosadzie,
  ja wiem ze macie rece pelne roboty, ale czy nie moglibyscie podreperowac nieco zdrowie psychiczne drugiego narodu wybranego i zainstalowac jakiegos wirusa w komputerach Mieczsilvera i Herstoryka?
  ***
  bluznierswa powyzszych inpsirowane nienawiscia do Zydow warte tyle co szczekanie psa w zaulku. Niech szczekaja. Ludzie ich przejzeali.
 • 2012-02-12 08:38 | Andrzej Falicz

  Agresywny Iran  1/10 tego co wyprawia US-Irael ze strony Iranu spowodowalaby lawine oburzenia na lamach Polityki, Wybiorczej i innych mediow "wolnego" swiata.
 • 2012-02-13 07:45 | vandermerwe

  Re:Skoordynowany atak na Iran. Sprawcy nieznani

  Krotka powtorka z historii. Jak zauwazyl jeden za znawcow spraw Bliskiego Wschody, "ojcem" iranskiego programu nuklearnego byl szach Iranu. Wtedy nie wywolalo to zadncyh retorsji a pomoct techniczna plynela z Zachodu szerokim strumieniem. Rewolucja zamrozila ow program z rozkazu Chomeiniego, gdyz uwazal technologie nuklearna z "sile diabelska". Powrot do programu nastapil pod wplywem najazdu Iraku na Iran. W owej wojnie Irak byl wspierany przez kraje zachodnie i bez przeszkod mogl uzywac przeciw masom zolnierzy iranskich broni chemicznej. Przywodcy duchowi Iranu zgodzili sie na ten krok by uniknac podobnego zagrozenia w prrzyszlosci. W jakis sposob siejacy wiatr zbieraja burze.

  Pozdrawiam
 • 2012-02-13 08:48 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Skoordynowany atak na Iran. Sprawcy nieznani

  @ michrich
  Że historia lubi się powtarzać to nie ma znaczenia jakie jest moje życzenie.
  Trzeba sięgnąć do żydowskiej monolatrii,motywów zbrodniczego HOLOCAUST i żydowskich ruchów umysłowych i politycznych,które prowadzą do nadużywania bezwzględnego prawa silniejszego dla realizacji ukrytych celów.
  To eskaluje konflikt judeo z islamo faszyzmem.Tylko tyle.
 • 2012-02-13 15:15 | michrich

  Re:Skoordynowany atak na Iran. Sprawcy nieznani

  @vandermore:
  Szach ni byl wrogiem Zachodu. Szach nie bral w zaklad i nie okupowal ambasad krajow z ktorymi mial stosumnki dyplomatyczne Szach nie zmuszal kobiet do zakrywamie twarzy ,szach nie kazal wieszac homoseksualistow i kamieniowac kobbiety za zdrade malzenska. Szach nie uwazal ze cywilizacja zachodnie jest zagrozeniem dla jego pozycji.
 • 2012-02-13 15:24 | michrich

  Re:Skoordynowany atak na Iran. Sprawcy nieznani

  @ Kazimierzak:
  Co fakt opisany w ponizszym cytacie przez czytalnika Polityki jest wynikiem dzialalnosci Judeofaszyzmu?


  Wypowiedz czytelnika Polityki:
  jojo
  Re:ROZMOWA: co myślą o Żydach polscy księża
  Urodzilem się tuz po wojnie,na wsi.Ludzie byli komunikatywni,nie bylo swiatla,zbierali się wieczorami,opowiadali o czasach wojny.
  Zaintrygowalo mnie wieszanie Zydów w Żurominie..Ludziska szli obejrzeć to "widowisko",szczegolnie młodzież.
  Znali się z tymi Żydami,miło ich wspominali,ale na te tragedię byli jakby ambiwalentni.Gdy zapytałem o to babcię, typową katoliczkę,odpowiedziała:..oni ukrzyżowali Chrystusa,za to Pan Bóg
 • 2012-02-13 17:34 | blueberry

  Re: czym sie roznia jedni od drugich?

  "Szach nie zmuszal kobiet do zakrywamie twarzy ,szach nie kazal wieszac homoseksualistow i kamieniowac kobbiety za zdrade malzenska"

  O...to prawie to samo co czynia ultra-ortodoksyjni Zydzi w Izraelu!
  Tyle, ze stac ich obecnie tylko na opluwanie, lub obrzucanie kamieniami
  kobiet, homoseksualistow, itp. Nie uzyskali jeszcze przyzwolenia
  na wieszanie kogokolwiek...
 • 2012-02-13 19:15 | michrich

  Re:Skoordynowany atak na Iran. Sprawcy nieznani

  ***
  Jerry11
  Re:Skoordynowany atak na Iran. Sprawcy nieznani
  Prosze, prosze... jak ktos uwaza, iz tak faktycznie Iran nie stanowi wielkiego zagrozenia dla Izraela to zaraz musi byc anty-semita... Co za piekny przyklad propagandy!
  ***
  Z jednym wyjatkiem
  Kahameni grozilptwarcie likwidacje Izrela i finansuje islamski terroryzm

  P.S. A czy mam prawo, by nazwac Avigdora Liebermana (minister spraw zagranicznych Izraela) dosyc typowym zwolennikiem rasizmu? Czy bedzie to tez uznane za wypowiedz "antysemicka"?
  ***
  Maz pan prawo nazwac kogokolwiek jakimkolwiek przydomkiem. Tylko wyglada na to ze uparte potepianie Izraela i ignorowanie terroryzmu muzumalnskiego swiadcze o stronniczo zamierzonej wrogosci w stosunku do Izraela am oze i Zydow.
 • 2012-02-13 21:20 | michrich

  Re:Skoordynowany atak na Iran. Sprawcy nieznani


  O...to prawie to samo co czynia ultra-ortodoksyjni Zydzi w Izraelu!
  Tyle, ze stac ich obecnie tylko na opluwanie, lub obrzucanie kamieniami
  kobiet, homoseksualistow, itp. Nie uzyskali jeszcze przyzwolenia
  na wieszanie kogokolwiek...
  ***
  ultraortodoksi nie rzadza Izraelem. Utozsamianie grupki ortodoksow z calym spoleczenstwem to cclowo zamierzona wrogosc. To tak jak utozsamienie pijakow i zlodziejow na polskich ulicach z salym spoleczenstwem.
  Na jakiej podstawie bluberry sugeruje ze spoleczenstwo w Izralu pozwoli na ortodoksom na wieszanie? Chyba motyw jest taki sam jkim byl w oskarzaniu Zydow ze uzywaja krew chrzescianskich dzieci na mace.
  Stare prpaganda nienawisci jak widac ciagle zywa.
 • 2012-02-13 22:21 | blueberry

  Re:Skoordynowany atak na Iran. Sprawcy nieznani

  A moze szanowny "michrich" tez oskarzy niemiecka gazete "Der Spiegel" (patrz cytat ponizej)? W koncu, Niemiec to synonim "antysemity"... Czy tak??

  ---------------------------------------------------------------------------------
  The ultra-religious are gaining power throughout the Middle East, including in Israel, where radical rabbis are expanding their influence. This is especially clear when it comes to women. Ironically, it is in Israel, a country that was already being run by a woman, Golda Meïr, in the 1970s, and where women fly fighter jets, that Jewish fundamentalists are trying to bring about gender separation in public -- in elections, on buses and in the street -- all in the name of a morality that is supposedly agreeable to God. Until now, this trend has been most noticeable in Jerusalem, in Beit Shemesh and in Bnei Brak near Tel Aviv, the country's ultra-orthodox strongholds. But increasingly it is becoming apparent in places where secular Israelis live.

  Even a former head of the Mossad, Israel's foreign intelligence agency, is now warning that the ultra-orthodox are a bigger threat to the country than the Iranian nuclear program. US Secretary of State Hillary Clinton said recently that the conditions in Jerusalem remind her of Iran.
  -----------------------------------------------------------------------------------

  Reszta powyzszego artykulu dostepna na:

  http://www.spiegel.de/international/world/0,1518,808252,00.html
 • 2012-02-14 00:47 | michrich

  Re:Skoordynowany atak na Iran. Sprawcy nieznani

  ultraortodoksi nie rzadza Izraelem mimo ze chcieliby
 • 2012-02-14 17:18 | blueberry

  Re:Skoordynowany atak na Iran. Sprawcy nieznani

  Dobrze panie 'michrich'... podaje wiec jeden swiezy przyklad (a podobnych przykladow podac cale dziesiatki) tego co robia ci, ktorzy rzadza panstwem izraelskim:

  ----------------------------------------------------------------------------------
  Beduińska wioska zrównana z ziemią. Zniszczona co najmniej jedna cysterna na wodę, którą Polska Akcja Humanitarna odbudowała z pieniędzy z polskiego budżetu. MSZ chce wyjaśnić, czy Izrael nie złamał prawa i umów międzynarodowych.

  Chodzi o beduińską osadę Rahava w południowym Hebronie na Zachodnim Brzegu. Leży na pustynnej ziemi w tzw. strefie C, gdzie obowiązuje prawo wojskowe. Z pieniędzy otrzymanych od polskiego MSZ oddział PAH w Jerozolimie odbudował w Rahavie sześć zbierających wodę cystern pochodzących jeszcze z czasów rzymskich.

  Wojsko przyjechało wczoraj do Rahavy wcześnie rano. Usunęli ludzi. Buldożery zrównały z ziemią wioskę, ocalało ledwie kilka namiotów. Na szczęście armia nie zauważyła dwóch cystern położonych za górką. Zniszczona została z pewnością jedna w środku wioski - betonowy kołnierz jest zgruchotany, do środka wpadł gruz, piach i śmieci.

  Po południu w Rahavie kilkudziesięciu mieszkańców nie wiedziało jeszcze, jak spędzą noc. Zbierali dobytek, który ocalał. Kobiety i dzieci płakały.

  W drugiej połowie 2011 r. PAH odrestaurował łącznie 20 cystern, w Rahavie i dwóch innych wioskach. Niektóre mieszczą aż 230 m sześc. wody. Dla Palestyńczyków są one jej jedynym źródłem.

  PAH podpisywał umowy na ich oczyszczenie, bo w środku były śmieci, błoto, a nawet zdechłe zwierzęta. Beduini wykańczali je betonowymi kołnierzami i robili szczelne zamknięcia. Te, które przetrwały izraelską akcję, nabierają wody, bo trwa pora deszczowa.

  Już latem Beduini z Rahavy otrzymali tzw. stop working order pod groźbą zniszczenia wioski. Dokument uznawał ich namioty - nawiasem mówiąc, dar od zagranicznej organizacji pozarządowej - za "nielegalnie wzniesione konstrukcje" (czytaj: domy).

  Faktycznie Beduini nie mają żadnych "papierów" potwierdzających ich prawo do terenów, gdzie mieszkają z dziada pradziada. To prości ludzie, załatwianie formalności przekracza ich możliwości, brak im też pieniędzy na płacenie podatków.

  Organizacje pozarządowe z całego świata coraz głośniej wyrażają oburzenie postępowaniem władz izraelskich, które utrudniają ludności palestyńskiej dostęp do wody. Stanowi to ich zdaniem naruszenie umowy z 1994 r. podpisanej przez Icchaka Rabina i Jasera Arafata rok po słynnych rozmowach w Oslo pod naciskiem prezydenta USA Billa Clintona. Umowa stanowiła, że woda jest wspólna, a dostęp do niej równy.

  W praktyce, aby wywiercić studnię, Palestyńczycy muszą zdobyć zgodę komisji izraelsko-palestyńskiej, w której Izrael ma prawo weta, a także 13 departamentów Izraelskiego Urzędu Administracji Cywilnej. Trwa to średnio pięć lat, ponad 94 proc. podań jest odrzucanych.

  Więcej... http://wyborcza.pl/1,75248,11138999,Izrael_zburzyl___nasza___wioske__zasypal___polska__.html#ixzz1mNCyJnDW
  ----------------------------------------------------------------------------------
  Czy redaktora Michnika pan 'michrich' tez zalicza do "antysemitow"?
 • 2012-02-14 23:49 | Kassander

  Re:Skoordynowany atak na Iran. Sprawcy nieznani

  Z szacunkiem panie michrich ale rozmija sie pan odrobine z prawda. Zydowscy religijni ekstremisci - Partia Tory, mimo iz posiadaja kilka mandatow w Knesecie sa niezbednym partnerem Likudu gwarantujacym mu wiekszasc parlamentarna, z czego doskonale zdaja sobie sprawe. Nie chodzi tu wylacznie o stanowiska w koalicyjnym rzadze, ale o subsydia i pomoc panstwowa (w tym militarna) dla ortodoksyjnych organizacji, szczegolnie tych kolonizujacych w imie boga (a jakze inaczej) Zachodni Brzeg.
 • 2012-02-15 08:21 | vandermerwe

  Re:Skoordynowany atak na Iran. Sprawcy nieznani

  @ michrich

  Czytajac wypowiedz Pana mozna dojsc do wniosku, iz nie ma wiekszego zla niz Iran. Coz mozna i tak. Wielki przyjaciel Zachodu, Szach Iranu zostal obalony przez wlasny lud, o ktory tak dbal i ktoremu nic a nic nie narzucal, jedynie zachodnia cywilizacje ( a i to jest watpliwe). Inna sprawa, ze sam zostal narzucony spoleczenstwu iranskiemu w wyniku interwncji brytyjsko ameru=ykanskiej. Wiele problemow Bliskiego Wschodu wynika z takiej a nie innej polityki panstw zachodnich ( USA, Wielka Brytania, Francja). Czasami odnosi sie wrazenie, iz politycy owych krajow nie zrozumieli, iz nie sa w stanie, ot tak sobie, ingerowac w sprawy wewnetrzne krajow regionu. Najazd na Irak, pod klamliwym pretekstem, zbrojna interwencja w Libii, selektywne stosowanie pojec: sprawiedliwosc, prawa obywatelskie czy demokracja, tylko poglebiaja niechec i podejrzliwosc krajow III swiata, w tym krajow Bliskiego Wschodu. Izrael zostawilem celowo na boku ale prosze moze przeczytac ksiazke "Defending the Holy Land" ktorej autorem jest Zeev Maoz. Jest to krytyczna analiza polityki militarnej i zagranicznej Izraela ale daje bardzo dobry wglad na historie stosunkow miedzy panstwami Bliskiego Wschodu od momentu powstania Izraela po II w.s.

  Pozdrawiam
 • 2012-02-16 00:37 | blueberry

  Re:Skoordynowany atak na Iran. Sprawcy nieznani

  Zgadzam sie w zupelnosci z "Kassandrem" - zydowscy religijni ekstremisci sami nie rzadza ale... stanowia przyslowiowy "jezyczek u wagi" wspierajac polityke rasizmu, kolonizacji, terroryzmu (od pierwszych zamachow terrorystycznych w Palestynie na poczatku XX wieku)i agresji!

  P.S. Jeszcze jeden cytat z "Gazety Wyborczej":

  "Dostałam dramatycznego SMS-a: "Burzą nam wioskę w tej chwili". Poczułam wielkie zaskoczenie i krzywdę. W trzech wioskach w południowym Hebronie PAH wyremontował 20 cystern jeszcze z czasów rzymskich - mówi szefowa organizacji Janina Ochojska.

  Piotr Pacewicz: W poniedziałek rano oddział izraelskiego wojska zrównał z ziemią wioskę beduinów Rahawa na Zachodnim Brzegu, niszcząc namioty, sanitariaty, a także cysternę na wodę, którą wyremontowaliście za pieniądze z polskiego MSZ.

  Janina Ochojska: Dostałam dramatycznego SMS-a: "Burzą nam wioskę w tej chwili". Poczułam wielkie zaskoczenie i krzywdę. Ta akcja uderza nie tylko w Beduinów, ale i w nas, którzy im pomagamy. W trzech wioskach w południowym Hebronie PAH wyremontował 20 cystern jeszcze z czasów rzymskich. Gdy byłam tam jesienią, Beduini okazywali wielką wdzięczność. Dzięki nam oczyścili cysterny ze śmieci i gruzu, zbudowali cembrowiny, pokrywy i betonowe wlewy, które zbierają wodę. Jeden z pasterzy wymienił imiona przodków, do dziesiątego pokolenia, będących właścicielami jego cysterny. Oni są na tych terenach od stuleci. Dlaczego tak ich skrzywdzono?

  Mieszkańcy Rahawy dostali w poniedziałek cztery namioty od Czerwonego Krzyża, ale poszkodowanych jest aż 80 osób. Lokalna organizacja UAWC szykuje materace, koce i drewno. Najgorsze, że na piątek zapowiadane są opady śniegu. Nasz oddział PAH planuje postawienie choćby tymczasowych schronień dla ludzi i zagród dla zwierząt.

  Mówisz o zaskoczeniu, a według styczniowych danych ONZ w 2011 r. na Zachodnim Brzegu armia pozbawiła miejsc do życia 5300 Palestyńczyków, z czego połowę stanowiły dzieci. Poza namiotami zniszczono 222 domy, 170 obór, dwie szkoły i dwa meczety. A także 46 cystern, kolejne dziesiątki są zagrożone

  - Naiwnie wierzyłam, że akurat nasze przetrwają. Przecież w porze suchej, gdy wysychają okresowe rzeczki, są jedynym źródłem wody. Co mają pić owce i kozy, źródło utrzymania pasterzy? Pozbawiając Beduinów wody, władze izraelskie pozbawiają ich życia.

  Czy taka akcja mieści się w polityce bezpieczeństwa, jaką prowadzi Izrael otoczony przez wrogie państwa arabskie?

  - Zapewne jest to uzasadniane zagrożeniem terrorystycznym. Ale będziemy prosili ambasadę w Polsce i izraelskie MSZ o wyjaśnienia. Widziałem te biedne wioseczki, prostych ludzi, ich prymitywne namioty, zagrody dla owiec z patyków i płacht. W jaki sposób mogliby stanowić zagrożenie? Nie było zresztą informacji, by prowadzono tam jakiekolwiek działania terrorystyczne.

  Izrael argumentuje, że osiedle jest nielegalne.

  - Cóż, tu wszystko jest wątpliwe. Rahawa leży w tzw. strefie C, pod wojskową jurysdykcją Izraela. Prawo międzynarodowe mówi jasno, że jako strona okupująca powinien on zadbać o podstawowe potrzeby mieszkańców, jak dostęp do wody. Nie rozumiem tej logiki. Może Izrael powinien ukarać Rzymian, którzy wybudowali cysterny? My je tylko remontujemy. Beduini nie mają dokumentów własności; mają poczucie, że są u siebie. Pół kilometra od Rahawy powstało osiedle żydowskie...

  - Można by zapytać, na jakiej podstawie. Otoczone murem i strzeżone przez wojsko, jest oazą kwiatów i drzew. Wodociąg przechodzi tuż obok Rahawy... Żydowskim osadnikom wybudowano piękną drogę, dla Beduinów nie zrobiono nic. Wojsko robi z powietrza zdjęcia pustyni i łatwo znajduje takie obiekty jak wyremontowane cysterny. Dla nich to nielegalne konstrukcje - niszczą je buldożerami, wsypują kamienie i piach.

  Jak mówiła niedawno w wywiadzie dla "Wysokich Obcasów" szefowa oddziału PAH w Jerozolimie Marta Kaszubska, organizacja osadników żydowskich Regavim wzywa do zniszczenia kolejnej "waszej" wioski - Zanuty.

  - O to także zapytamy izraelski MSZ. Będziemy bronić tych ludzi.

  Izrael nie dba o swoją opinię? W UE narasta krytyka wobec działań izraelskich władz, a komisja parlamentu francuskiego mówi wręcz o "wodnym apartheidzie".

  - Stawiam sobie inne pytanie: czy Izrael dba o własne bezpieczeństwo? Jak się komuś wyrządza taką krzywdę, trzeba się liczyć z zemstą; dzieci Beduinów otrzymały lekcję nienawiści. Izraelczycy, którzy są silniejsi, powinni za wszelką cenę budować pokojowe współistnienia. Oczywiście to zależy od obu stron, ale innego rozwiązania nie ma. Rozmawiałam z wieloma młodymi Izraelczykami, którzy podczas służby wojskowej [trzyletnia dla chłopców, dwuletnia dla dziewczyn] przeżyli ciężkie chwile. Nawet oni rozumieją, że przemoc nie jest rozwiązaniem.

  Jak oceniasz poniedziałkowe oświadczenie MSZ z obietnicą działań w tej sprawie?

  - MSZ zareagował, i to szybko. Ma dodatkowe powody - pieniądze na remont cystern pochodzą z grantu MSZ na pomoc rozwojową, czyli od polskich podatników. Zobaczymy, jakie będą skutki interwencji. Dobrze, że Polska zabiera głos, gdy ludziom dzieje się krzywda.

  PAH właśnie ogłosił konkurs na "Krótki film o wodzie" z okazji światowego dnia wody 23 marca.

  - Ironia losu, prawda?

  Źródło: Gazeta Wyborcza

  Więcej... http://wyborcza.pl/1,75248,11145439,Ochojska__Akcja_Izraela_uderza_w_Beduinow_i_w_nas.html#ixzz1mUjMBbyD
 • 2012-02-16 19:22 | Dla Pokoju

  Większość zła, które ostatnio wydaje się w światowej polityce dominować, opiera się na Grupie Trzymającej Władzę w USA

  które mają nieograniczony dostęp do ciągłego drukowania pieniądza (FED), który nigdy nie straci na wartości (status rezerwy walutowej świata), tak dlugo jak świat będzie zależny od ropy. Dzięki temu GTW może sfinansować każdy przekręt jaki GTW i jej wasalom się zamarzy i będzie potrzebny, mogą kupić wszystko - wybory (jest to łatwiejsze, jeśli są używane maszyny elektroniczne do głosowania), sondaże, "ekspertów", przewroty, ("kolorowe") rewolucje, rebeliantów, dyktatorów, prezydentów, parlamenty, monarchie (jak te w Zatoce Perskiej) opozycję, media, najnowszą broń i inne wyposażenie. Według nich - po prostu każdy ma swoją cenę. A żeby głupi lud się nie zorientował stosują starą rzymską zasadę DZIEL i RZĄDŹ, czyli biedni ludzie mieszkający w spokoju do tej pory obok siebie, nagle się dowiadują, że muszą nienawidzieć swoich bliższych lub dalszych sąsiadów: gejów, białych, kolorowych, muzułmanów, katolików, Żydów, "bogaczy", "pasożytów społecznych", Arabów, Rosjan, Amerykanów, Sunnitów, Serbów, Talibów, Kurdów, czy innych 'terrorystów". W judzeniu pomaga odwoływanie się do najnizszych instynktów uskuteczniane przez media, stosujące "pranie mózgów" 24/7. Nienawidząc innych - stajemy się pionkami w tej grze...
  Jak historia pokazałą, zwłaszcza ta ostatnich lat, ci, którzy pociągają za sznurki są zbyt duzi by upaść. Zgodnie ze starą zasadą zyski płyną do prywatnych kieszeni a koszty (szczególnie kiedy się noga powinie) pokrywa społeczeństwo.
  Podziały ideologiczne, religijne, społeczne to tylko zasłona dymna, nie oszukujcie się - WOJNY TO BIZNES. Zarabia się na dostawach dla wojska i służb bezpieczeństwa (energia, leki i terapie, transport, "doradztwo"), spekulacjach gieldowych, olbrzymiej oglądalności programów informacyjnych, itd. Dla tych, którzy wojny kontrolują - ten "interes" jest dochodowy jak żaden inny...
 • 2012-02-16 19:23 | Dla Pokoju

  I tak to się kręciło do tej pory...

  A kiedy opadnie już kurz bojowy ludzie zaczynają się pytać: "zaraz, zaraz, co się tak naprawdę stało, o co w tym wszystkim chodziło, dlaczego ja ich tak nienawidzę?". Ale wtedy już juz za poźno bo wolności obywatelskie zostały dalej ograniczone, miliardy przetransferowane, kraje podzielone (niektórym w USA marzy się wykrojenie Balochistanu z Pakistanu - popatrzcie na mapę, plany portu w Gwadarze, rurociągów a zrozumiecie dlaczego), surowce zagrabione, rynki dla kolejnej ekspansji zdobyte, danina w postaci pożyczek i linii kredytowych nałożona, opór stłumiony, a ci, którzy przejrzeli te grę (ostatnio głównie dzięki NIEZASTĄPIONEMU INTERNETOWI) i zaprotestowali - unieszkodliwieni...(obwołani szaleńcami, ofiary "samobójstw", albo "wypadków", w USA - zwłaszcza lotniczych)
  Wtajemniczeni beneficjenci tego układu to PANOWIE - oni ustalają reguły, a jeśli je złamia, to i tak nic im za to w zasadzie nie grozi (jeśli komuś niewtajemniczonemu ta sztuka - złamać reguły i uciec od konsewkencji - się uda, dostaje szansę na wejście w szeregi układu, jeśli komuś z układu noga się powinie - czasem staje się kozłem ofiarnym rzuconym na pożarcie mediom i publice, a układ trwa dalej). Reszta - to NIEWOLNICY, którzy za kazde złamanie narzuconych im zasad muszą być ukarani.
 • 2012-02-16 19:24 | Dla Pokoju

  Z tym, że po nieuchronnym upadku ZSRR stawka wzrosla, i jest nią kompletna, bezwarunkowa światowa hegemonia.

  Te plany kształtujące polityke zagraniczną zostały stworzone przez narzuconych, a nie wybranych przez społeczeństwo, "specjalistów" zgromadzonych we wszelkiej maści 'think tankach", jak owiany złą sławą "THE PROJECT FOR THE NEW AMERICAN CENTURY" (stojący obecnie za kandydatem na prezydenta Mitt'em Romney) sugerujący w swoim dokumencie "Rebuilding America's Defenses" w 2000 r., że do osiągnięcia światowej dominacji przez USA potrzebne jest "katastrofalne, katalizujące wydarzenie, na miarę nowego Pearl Harbor". Inne źródła gdzie należy szukać kontekstu bierzących wydarzeń to dokumenty "Which Path to Persia?" oraz "Clean Break: A New Strategy for Securing the Realm".
  Oczywiście, żeby zrozumieć te przekręty trzeba wykonać pewną pracę, zapoznać się z dostępnymi materiałami i te sprawy przemyśleć. Wymaga to poświęcania czasu przeznaczonego na seriale, picie piwa, oglądanie sportu czy inne rozrywki - tylko komu w kryzysowych czasach aż tak bardzo na światowym (s)pokoju zależy, kiedy trzeba się martwić o domowy budżet...?
 • 2012-02-22 11:56 | Ostatni Prorok

  Re:Skoordynowany atak na Iran. Sprawcy nieznani

  Dzieki ataku na Irak w 2003 roku, SZYICI rzadzacy w Iranie maja wiekszy WPLYW polityczny w IRAKU anizeli wczesniej. Dzieki Bushowi, wczesniej rzadzacy SUNICI sa uciskiwana mniejszoscia.

  EUROPA nie moze pod zadna presja isc droga tego typu EKSPERYMENTU jak w roku 2003 i wziac udzial w tego typu PRZYGODACH.