Wyszukaj na forum

Forum

Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

"Polskie obozy śmierci" w mediach

(25)
Kolejne medium amerykańskie – Associated Press, AP – poleca autorom depesz, by nie pisali o „Polish death camps”. Kolejne, bo wcześniej – w marcu ub. roku – tak samo postąpił The New York Times.
  • 2012-02-16 14:26 | Brr

nieszczęsne polskie obozy zagłady

Spisek antypolskich Żydów to oczywisty absurd, ale jednak nie rozumiem, czemu tak często stosuje się to uproszczenie. W końcu chodzi o nazistowskie obozy zagłady i tak powinny być nazywane. Zazwyczaj nazwa pada przecież w kontekście II wojny, holokaustu czy nazizmu. Jeśli tematem artykułu, wywiadu, etc. jest ich lokalizacja, to nic nie stoi na przeszkodzie, by uściślić i mówić o obozach koncentracyjnych, zagłady, etc. założonych przez nazistów na terenie okupowanej Polski, taka informacja jest rzetelna. Uważam, że należy protestować zawsze, gdy te nieszczęsne "polskie obozy śmierci" gdzieś pojawiają się w mediach. W tym przypadku z działaniami naszej Polonii jak najbardziej się zgadzam, chociaż, jak już wspomniałam, nie wietrzę tu spisku, tylko niechlujne uproszczenie. Wierzę jednak (słucham, rozmawiam, pracuję z młodymi ludźmi poza granicami Polski i często włos mi się jeży na głowie), że takie uproszczenie być wzięte w pewnym momencie za pewnik i to temu należy się przeciwstawiać.
  • 2012-02-16 15:14 | adam

Re:nazewnictwo nie jest problemem.

Problemem jest brak dobrej woli i powojenna historia. Niemcy winni Holocaustu byli przez 40-lat w koalicji antykomunistycznej, mając realny wpływ na tamtejszą opinię publiczną. Wymarzone warunki do uprawiania propagandy oczerniającej Polaków i to robili. Denazyfikacja Niemiec została zrobiona bardzo łagodnie. Wielu Nazistów sptokał bardzo łaskawy los i okazja by opluwać Polaków, pozbawionych głosu przez układ polityczny. Krótkie tresciwe nazwy można stosować tylko trzeba chcieć! Np. "Nazi Death Camps in Poland"(22 litery) w porównaniu z "Polish Death Camps"(16 liter). Podsumowując, Nie zgadzam się z panem Redaktorem! Zachodnia opinia publiczna jest zinfiltrowana przez byłych Nazistów i ich duchowych potomków. Wystarczy zobaczyć jak popularny jest neonazizm w Niemczech!
  • 2012-02-16 15:38 | murator

Re:

Panie - jak to nie wygramy !?? Ja tam do dnia dzisiejszego żadnego "New York Semita"(tfu!)"Timesa" nie kupilem i oto mój bojkot doprowadzil że niemieckie obozy staly się "nazistowskimi". Jak przestaniemy sprzedawać KAKAO* im to oni (antypolscy Żydzi) zmiękną i spostrzegą że obozy byly niemieckie !
    Trzeba tylko chcieć !

* http://www.bibula.com/?p=50262

2012-02-16 15:14 | adam
    Re:nazewnictwo nie jest problemem.

To nie jest rzeczywiście problem - wystarczy na polsko-niemieckich nasiadówach z redaktorem Krzemińskim poruszyć ten temat i "augenblicklich" widać jak dziennikarze z "Die Welt", "Taz" und "Der Tagesspiegel" wymiękają !
  • 2012-02-16 17:15 | Tłumacząc słowa Autora z języka dyplomacji

Re:

na polski: w zachodnich mediach, w tym najbardziej "opiniotfurczych" pracują generalnie jełopy i półgłówki. I wie, Pan, nie zaprzeczę. Ale co z naszymi mediami?
  • 2012-02-16 18:01 | Waldek

tak, tej wojny nie wygracie

Zgadza się redaktoże Szostkiewicz, trafny tytuł. Tej wojny nie wygracie.
  • 2012-02-16 20:20 | obywatel RP

Re:

łapy obcinać tym dziennikarskim półanalfabetom, a nie ich jeszcze usprawiedliwiać.
  • 2012-02-16 20:53 | Waldek

Spisek antypolskich żydów to oczywisty absurd

Nie można się nie zgodzić z tym zdaniem: "spisek antypolskich żydów to oczywisty absurd".

Po iluś tam bezskutecznych próbach umieszczenia przeciwstawnego zdania w "niezależnych" mediach, już wiem że nie można nie zgadzać się z tym zdaniem.
  • 2012-02-16 21:22 | murator

bez tytulu bo ręce opadają i nóż się w kieszeni otwiera......

2012-02-16 18:01 | Waldek
    "tak, tej wojny nie wygracie"

"Staropolszczyzny" się komuś zachcialo !
  • 2012-02-16 22:00 | Janusz

Stawiam na żydów

Ja jednak byłbym za tezą, że za tym terminem stoją żydzi z Nowego Jorku. Jeśli idzie zaś o motyw, to niezłym chyba będzie 65 miliardów USD, które opisywane nie tylko przez prof. Finkelsteina "Holocaust Industry" usiłuje wyłudzić od Polski.
  • 2012-02-16 22:10 | emkaes

Re: "Polish death camps"

Associated Press zaleca swoim dziennikarzom używanie zwrotu “death camps in Nazi-occupied Poland”.

Swoją drogą wpisując w wyszukiwarkę: 'German death camps' w wynikach pojawiają się: 'Nazi concentration camps', 'extermination camp' itp. Generalnie nie ma czegoś takiego jak "German death camps"(był jeden wynik z tym określeniem - polskiego autorstwa). Oczywiście dalej (na stronach) pojawiają się informacje o Nazi-German, ale zawsze z przedrostkiem 'nazi'. Wiadomo - współcześni Niemcy nie ponoszą odpowiedzialności za czyny nazi-pradziadków czy nazi-dziadków. Jednak skoro termin "German death camps" jest w oficjalnym obiegu niepoprawny, tym bardziej "Polish death camps" nie powinien być używany, a jeśli jest musimy protestować, tym bardziej, że to nasi pradziadkowie i dziadkowie tam ginęli.
  • 2012-02-17 11:06 | PAK

Re:

Rzetelna informacja w mediach? Oksymoron chyba :)
    A poważnie -- informacje w mediach są zwykle przygotowane niechlujnie. To nie powinno dziwić.
    Co do poprawiania -- jak dla mnie warto to poprawiać, bo nie wiadomo, czy taka niechlujność kogoś nie zmyli. Ale mówienie o "niechlujności" stanowi nacisk na inną temperaturę prowadzenia dyskusji, niż sugestie antypolskiego spisku.
  • 2012-02-17 11:57 | Czcigodny Jorge

Media

Apelujmy też
    By mainstreamowe media
    Nie piraciły
  • 2012-02-17 18:45 | manjaa

Nie jestem antysemitką ale

Czy w obecnych czasach można przeczytać coś pozytywnego o współczesnych Żydach?
  • 2012-02-17 20:03 | Itar

Chyba muszę się z tym tytułem zgodzić...

Wszystkie te oczywiście "przypadkowe" pomyłki mają wg mnie przemyślany i obliczony na osiągnięcie na długim dystansie oczekiwanego efektu końcowego.
    Aż w końcu w bliżej nieokreślonym terminie stanie się jasne, że czegoś takiego przecież nie mogli zorganizować ani tym bardziej przeprowadzić Niemcy, naród, którego przedstawiciele zajmują większość czołowych pozycji we wszystkich dziedzinach współczesnej cywilizacji i są nie do przeceniania w świecie.
    Coraz bardziej będzie do tego pasował wiadomy "dziki wschód", gdzie "polskie obozy śmierci" będą dokładnie pasowały chociażby z racji położenia geograficznego tych obozów. Zapyta ktoś - a Buchenwald, Dachau - ależ to przecież były tylko obozy pracy o zaostrzonym rygorze, żadnej zagłady - usłyszy!
    Metoda kropli drążącej skałę zawsze dawała pozytywne i oczekiwane wyniki.
    A że trzeba poczekać... chyba niedługo... już teraz wiedza młodych na Zachodzie o tamtych czasach jest już prawie bliska zeru - czyli grunt jest przygotowany a wsparcie finansowe dla panów redaktorów zawsze będzie właściwe.
  • 2012-02-18 15:10 | Zaraz

Re:

A ja mysle, ze Pan Szostkiewicz rżnie głupa
  • 2012-02-19 01:41 | Herstoryk

Na razie nie do wygrania.

Niemcy płaciły i wciąż płacą, pieniędzmi, uzbrojeniem, poparciem. Polska się nie wykupiła. Na razie, ale nie traćmy nadziei, może kiedyś będzie ją stać, bo potrzeby duże.

@georges53
    ale po Tobie pojechali! Ciekawe czym się tak zasłużyłeś.
  • 2012-02-19 09:00 | georges53

Re:

@Herstoryk
    ============

...link sie nie zapala...powtarzam...
    http://szostkiewicz.blog.polityka.pl/2012/02/16/nie-myslcie-ze-wyjdziecie-z-kosciola-2/#comment-166470

Jesli znowu nie,zawsze pozostaje "cut&paste" (...jak topo polsku...? chyba wytnij i wklej...)
    Pozdrawiam.
  • 2012-02-19 11:28 | Zaraz

Re:

@georges53, swietny komentarz!

Pozdrowienia
  • 2012-02-19 17:14 | Akolo

A w Polsce..

"ruskie", "sowieckie", "bolszewia" ...i praktycznie nikomu już to nie przeszkadza. Ciekawe, że Niemców "internetowe" pokolenie nie dowartościowuje "szkopami', "szwabami" czy choćby "frycami". Muszą to być te same siły, co i "polskie obozy" w mediach i świadomości młodych pokoleń, zainstalowały. Tak sobie dywaguję.
  • 2012-02-19 20:57 | marcia

Re: "Polskie obozy śmierci" w mediach

A ja uważam, że jednak warto walczyć i prostować. Skróty skrótami, ale trzymajmy się prawdy. I to nie ma nic wspólnego z teoriami spiskowymi.
  • 2012-02-22 16:24 | wnukmarek

Re:

Mamy zdaje się MSZ z Sikorskim na czele, aby reagować na to, bo jest to element "Kłamstwa oświęcimskiego". Sikorskiego nie interesują antypolonizmy, bo on angażuje całą swoją energię w walkę z antysemityzmem w sieci i w ogóle w Polsce. To że amerykańscy żydzi za tym stoją minister nie zauważy, wszak jest z nimi spowinowacony.
  • 2012-02-23 18:20 | toefl

A jaki to naród naziści ?

O ile wiem to na Polskę napadły wojska państwa niemieckiego .
    I to osoby o narodowości niemieckiej zabijali i Polaków i Żydów .
    Trzeba nazywać rzeczy po imieniu a nie mataczyć .
  • 2012-03-04 13:31 | Ostatni Prorok

Re:

Jezeli prasa uzywa swiadomie tego terminu jako fakt historyczny, to dyskwalifikuje sie sama w WIARYGODNOSCI i takze swych czytelnikow prawie do...ZERA.

Faktem jest , ze w YAD VASHEM upamietnionych jest najwiecej POLAKOW jako ludzi ratujacych zycie ZYDOW w III- rzeszy.
  • 2012-03-14 01:45 | michrich

Re:

2012-02-17 18:45 | manjaa
    Nie jestem antysemitką ale
    Czy w obecnych czasach można przeczytać coś pozytywnego o współczesnych Żydach?
    Kto ma to napisac? Czy antysemici?
  • 2012-03-21 13:48 | michrich

Re:

Janusz
    Stawiam na żydów
    Ja jednak byłbym za tezą, że za tym terminem stoją żydzi z Nowego Jorku. Jeśli idzie zaś o motyw, to niezłym chyba będzie 65 miliardów USD, które opisywane nie tylko przez prof. Finkelsteina "Holocaust Industry" usiłuje wyłudzić od Polski.
    Holocaust industry lub Holocaust bussiness polegal na przejmowaniu po Zydach ich mienia i domostw przez ich chodzacych na msze i do spowiedzi katolickich sasiadow.,
    Na Szmalcownictwie . Czy zakompleksiony Finkelsztajn to ma na mysli? Czy za to wini on Zydow?