Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

W nowej emeryturze poszkodowani mężczyźni - "cywile"

(3)
2012-02-22 11:36 | psr18gh
Projekt reformy emerytalnej Platformy szczególnie okrutnie traktuje mężczyzn - "cywili". Ta grupa społeczna już od początku 2019 roku będzie w 100% zreformowana. Łaskawie PO obeszła się z mundurówką i kobietami - "cywilami", ponieważ tutaj 100 procentowe dojście do nowego systemu przewiduje się po kilkudziesięciu latach (25 i 28).
  • 2012-02-23 16:55 | zet

Re:W nowej emeryturze poszkodowani mężczyźni -

Ten rząd ma tylko i wyłącznie pomysły na "systemy",które drenują kieszeń obywatela.Importowany "specjalista" w tej dziedzinie przyznał to w rozmowie z dziennikarzami."Innych pomysłów nie mam",powiedział pan Rostowski oceniając aktualne propozycje emerytalne,czyli tak naprawdę wydłużenie okresu pracy osobom zatrudnianym. Polityczne nieudacznictwo przekonuje zaś,że opracowano system emerytalny.System to ma być wewnętrznie spójna propozycja dla różnych pracowników,dająca możliwość wyboru rodzaju emerytury i jej płatnika.Emerytury państwowe,na które potrąca się obowiązkowe składki,powinny być wypłacane w najniższej wysokości i zawierać warianty jej wzrostu,wspierane podwyższoną stawką.Ale już bez przymusu jej opłacania.Czyli,minimalna /przymusowa/składka i minimalna emerytura.Kto chce mieć wyższą emeryturę,niech ma możliwość samodzielnego/i dobrowolnego/ wyboru jej wysokości,płacąc podwyższoną składkę.Może to być w ZUS ale też u innego ubezpieczyciela.System powinien zawierać regulacje w sprawie emerytur gwarantowanych przez państwo a resztę należy pozostawić ludziom,stwarzając im wyłącznie możliwości.I sprawa najważniejsza,emerytury powinny być wypłacane wyłącznie po uzyskaniu przez świadczeniobiorcę wieku emerytalnego.Wszelkie wcześniejsze świadczenia /renty/trzeba płacić z innej puli gromadzonych też obowiązkowo środków.W odpowiednio skalkulowanej wysokości,nazwijmy ją podstawową.Kto się dodatkowo ubezpieczy,może liczyć na wyższą kwotę.
    Pora,aby państwo /czyli urzędnicy nie zawsze kompetentni/przestało udawać dobrego wujka.Niech wreszcie ludzie sami odpowiadają za swoją przyszłość,także emerytalną.A państwo poprzestanie na dostarczaniu możliwości wyboru.
  • 2012-02-23 20:33 | psr18gh

Re:W nowej emeryturze poszkodowani mężczyźni -

Godzinę temu na Polsacie News pani prof. Wiktorow informowała telewidzów jaką to sensacją robotniczą są w Niemczech 40 latkowie z Polski, emeryci z mundurówek. A ja muszę zapierdalać do 67 roku życia, wtedy będę miał 45 lat stażu pracy i dostanę 40% emerytury z swoich obecnych zarobków. Och! Jaki ja jestem frajer. Dlaczego rodzice nie nauczyli mnie cwaniactwa?!