Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Dlaczego nie można zakończyć wojny w Syrii

(42)
Tegoroczna zima jest dotkliwsza niż zwykle. Baszar Asad próbuje utopić rewoltę we krwi, licząc, że zmęczeni i wystraszeni Syryjczycy przestaną wychodzić na ulice. Ale rozkręconej spirali przemocy nie da się już zatrzymać.
 • 2012-02-28 21:07 | Danka

  rewolucje bywały różne i przez różne służby inspirowane

  Ta "rewolucja" mieści się w granicach stanów średnich , jest jak pasztet upieczony z jednego konia i jednego zająca . Jeden koń w tym pasztecie to służby specjalne , a jeden zając to ludzka krzywda domagająca się zmian na lepsze.
  Po "rewolucji" będziemy mieli nową władzę ponadnarodowych korporacji , albo władzę Bractwa muzułmańskiego.
  Co jest lepsze , oczywiście dyktatura korporacji, bo mamy ją w Polsce od paru lat.
 • 2012-02-29 08:57 | Krokodyl

  Robienie "rewolucji"

  Tylko naiwni uwierza, ze "rewolucja" syryjska to nie jest amrykanska i izraelska proxy wojna z Iranem.

  Nikt np. nie pisze, ze pare dni temu 15 zolnierzy/komandosow francuskich poddalo sie dobrowolnie do niewoli armii syryjskiej.
  Dlaczego nie pisze sie o komandosach z Kataru, o pieniadzach z Arabii Saudyjskiej, o obozach szkoleniowych w Turcji tylko ta ciagla jednostronna propaganda.

  Ta wojna domowa, ktora moze doprowadzic do morza krwii i setek tysiecy zabitych zostala zainicjowana w celu oslabienia wplywocw iranskich a dla czesci panstw arabskich wplywow szyickich (Irak, Syria ,Liban - Iran).

  Co do propagandy jako zywo przypomino ona znane juz schematy - nasze pismaki pisza dokladnie to co im sie kaze.

  Dla przypomnienia jak to dziala:

  "“…W dzisiejszych czasach jedną z najważniejszych broni to wojna medialna a mistrzem w tej broni to Amerykanie. W globalnych mediach urządzających seanse nienawiści wobec wybranego celu/kraju.

  Pamiętam jak Irak Saddama najechał na Kuwejt, w amerykańskich i światowych mediach pokazywano dziewczynkę która uciekła z Kuwejtu, opowiadała z łzami w oczach jak jej rodzice zostali zamordowani na jej oczach w okrutny sposób przez żołnierzy irackich. A ona cudem uciekła i wzywa teraz Świat do wojny z okrutnym Irakiem. Wiele miesięcy później okazało się, że ta dziewczynka nigdy nie widziała ojczystego Kuwejtu, była to córka dyplomaty Kuwejtu w USA. Jej rodzice byli cali i zdrowi.
  Ale ta szopka osiągnęła swój cel, wmówiono ludziom iż żołnierze iraccy to bestie.

  Pamiętam jak np. w polskiej TVP red. Waldemar Milewicz pokazywał materiał z Kosova (Serbii) wskazując na ciała blisko 50 Albańczyków lezacych w kałużach krwi na polu obok zniszczonych traktorów, dodawał komentarz: to ofiary bestialstw Serbów. Ten sam film pokazywały inne TV szczując w innych krajach na Serbów . Mówiono że Serbowie w ten sposób zamordowali blisko 100 tysięcy mężczyzn albańskich w Kosovie. Serbowie to bestie.

  Wiele miesięcy później okazało się (zdemaskowała to TV niemiecka) że ta 50 Albańczyków to były ofiary bomb natowskich. Zabili ich Amerykanie.

  Nie ma takiego kłamstwa którego nie popełniliby Amerykanie i sprawa w której nie kłamaliby.
  Dziś po postu nie wierze zachodnim mediom. Kłamią by uzasadnić zło. By uzasadnić agresje i zbrodnie USA…” qin, forum Wybiorczej
 • 2012-02-29 09:14 | joanna kopytowska

  Re:Dlaczego nie można zakończyć wojny w Syrii

  I tak nic nie rozumiem ,pewnie nigdy nie zrozumiem krwawych konfliktów bo żyję jak Szymborska ,solidarna ze ślimakami i chmurami na czystym niebie , rodzinna zemsta ,kto kogo uraził aż tak aby zabijać tysiące bezbronnych osób ,świat znowu milczy,myślę jednak że nie długo już, w Libii uzbrojono powstańców i zablokowano niebo i port,media skompromitowały okrutny syryjski reżim i wkrótce na pewno świat znajdzie sposób aby dokuczyć zbrodniarzom na tyle aby ich pokonać ,nie mają już przyszłości , Bliski Wschód nieodwołalnie się demokratyzuje
 • 2012-02-29 11:04 | Jedrek

  Re:Dlaczego nie można zakończyć wojny w Syrii

  Problemem jest w Syrii to ze rzadzacy sa Alawitami,odlamem Islamu uwarzanym przez wiekszosc muzulmanow za heretykow.Nalezy tez zauwazyc[moze by swoja opinie napisal jakis obiektywny islamista]ze odlam ten jes najbardziej tolerancjyna odmiana Islamu jesli chodzi o stosunek do innych wyznan.Miedzy innymi dlatego popieraja Asada np.chrzescijanie,ktorych w Syrii jest b.duzo a cieszyli sie dotad nieznana w innych krajach muzulmanskich swoboda wyznania.W razie przegranej Asada i zwyciestwie Bractwa muzulmanskiego beda musieli masowo z Syrii emigrowac.Eurrpa ich przyjmie??Mysle ze dzialania USA popierajacego rebelie to nastepny strzal w stope,ktory sobie zafunduja.A zabitych ludzi zwyczajnie zal niezaleznie od wyznania i narodowosci.
 • 2012-02-29 11:15 | Ostatni Prorok

  Re:Dlaczego nie można zakończyć wojny w Syrii

  Europa nie ma zadnego PRAWA mieszac sie w sprawy ARABSKO -- MUZULMANSKIE. Kraje te przechodza transformacje, ktore EUROPA ma juz setki lat poza soba. Kosztowalo to naszych dziadow i PRADZIADOW MILIONY ofiar, za nasza WOLNOSC i PRAWA CZLOWIEKA.

  Co mozemy zdzialac i to juz robimy, udzielac ASYLU CHRZESCIJANOM z obszaru MUZULMANSKIEGO.

  Dlatego OSWIECENIE , WIEDZA i NAUKA
 • 2012-02-29 12:30 | Andrzej Falicz

  Re:Dlaczego nie można zakończyć wojny w Syrii

 • 2012-02-29 15:25 | kaesjot

  Re:Dlaczego nie można zakończyć wojny w Syrii

  Dlaczego nie upowszechniono wyników badań opinii społeczeństw Europy Zachodniej, które na pytanie: - " jakie obecnie kraje stwarzają największe zagrożenie dla pokoju światowego ? " odpowiedziały w zdecydowanej większości " USA i Izrael "
 • 2012-02-29 18:27 | Mikołaj

  Re:Dlaczego nie można zakończyć wojny w Syrii

  To na początek proponuję wiedzę z zakresu ortografii lub przynajmniej włączenia korekty pisowni w przeglądarce.
 • 2012-02-29 21:47 | koko

  Re:Dlaczego nie można zakończyć wojny w Syrii

  10/10 - sunnici chcą przejąć władzę. Czy naprawdę powinniśmy im pomagać?
 • 2012-03-01 00:17 | MEL

  Wojna w Syrii jest w interesie Izraela

  Syria wykrwawia się w wewwnętrznej walce, to bedzie zbyt słaba, żeby upominać się o Wzgórza Golan, albo bronić przed izraelską agresją (np. Izraelskie samoloty wojskowe nad terytorium Syrii nikogo tu nie dziwią). Alternatywą tyrana-Asada (wykształonego na Zachodzie)są wewnętrzne niepokoje, przemoc i zależność od Ameryki. Czy rewolucja przyniesie, demokrację, prawa człowieka, rozwój ospodarczy, śmiem wątpić. W kańcu mam z sobą doświadczenie polskiej transformacji od 1989 roku.
 • 2012-03-02 15:14 | Andrzej

  Re:Dlaczego nie można zakończyć wojny w Syrii

  Kiedyś byłem w Syrii - to kraj serdecznych ludzi zastraszonych przez reżim i jego służby. Paradoksem jest, że mniejszościowa sekta Alawitów, z której się wywodzi klan Assadów, zawładnęła krajem, gdzie większość stanowią sunnici. Jest tez około 10% chrześcijan różnych obrządków. Gdy zbuntuje się armia, Assada czeka taki sam koniec jak Kadafiego.
 • 2012-03-03 04:30 | Mira

  Re:Dlaczego nie można zakończyć wojny w Syrii

  Nie wymyślaj, kłamstwa piszesz,W tych rejonach dopóki Islamska religia rządzi to zawsze się będą mordowali, co jakiś czas o coś innego, jak nie będą się mordowali miedzy sobą to kogoś innego np nas, podobało by cie się? tak ze nie pisz bzdury.""
 • 2012-03-03 04:36 | Mira

  Re:Dlaczego nie można zakończyć wojny w Syrii

  Bzdury nie masz pojęcia o czym piszesz, masz jakoś nienawiść do żydów i Izraela to się wyzywasz? Lepiej zapoznaj się z historia arabskich napadów na Izrael w ciągu ich istnienia 6 razy to wtedy możesz gadać.
 • 2012-03-03 22:51 | motyla noga

  Nigdy nie mów "nigdy"...

  Rymkiewicz też przez całe lata wpatrywał się w jeże i ślimaki w swoim ogródku w Milanówku i pisał o nich wiersze. Aż nagle...
 • 2012-03-04 04:10 | Herstoryk

  Re:Dlaczego nie można zakończyć wojny w Syrii

  @mira
  Lepiej zapoznaj się z historia arabskich napadów na Izrael w ciągu ich istnienia 6 razy to wtedy możesz gadać.
  Zapoznaję się i właściwie się zgadza, tyle że na odwrót. Wszystkie wojny Izraela, z wyjątkiem Jom Kippur w 1973 były napastnicze.
 • 2012-03-07 13:40 | Prawda

  Tak kłamie dla CNN jako "lokalny świadek" płatny pachołek zewnętrznych sił mordujących cywilów w Syrii (ang):

  www.prisonplanet.com/syria-danny-caught-staging-cnn-war-propaganda-stunt.html
  Danny Abdul Dayen został przyłapany na inscenizowaniu sytuacji w Syrii jako propagandy wojennej
  "'Syryjski Danny' jest 22 letnim obywatelem brytyjskim z Cambridge. Po powrocie z Homs zeszłego lata mieszkał przez kilka miesięcy w Londynie zanim przyjechał ponownie do Syrii w Grudniu i od tego momentu stał się symbolem zachodniej interwencji wosjkowej w Syrii, błagając prawie codziennie w CNN by USA albo Izrael zbombardowały jego kraj.
  Na tym wideo z youttube Danny nawiązuje połączenie z CNN dla jednego z wielu swoich wywiadów dla tej stacji, które przeprowadzli od wielu miesięcy. Czekając na połączenie Danny mówi "Cóż, niech teraz zaczna strzelać" i zaraz potem pytając kogoś poza kadrem "Powiedziałeś mu by przygotował strzelaninę?". Potem słychać eksplozję, ale Danny nawet nie mrugnął. Kamerzysta, Danny oraz jeszcze jedna osoba poza kadrem starają się skoordynować strzelninę i eksplozje z momentem wywiadu.
  Kamerzysta przypomina Dannemu przed wywiadem z Andresonem Cooperem aby wspomniał o odnajdywaniu ciał zabitych. Podczas rozmowy stały punkt skryptu mówiący o używaniu przemocy wobec każdego bez względu na nic przez wojska syryjskie jest mocno podkreślany. Pomimo "zagrożenia atakiem" ze wszystkich stron, co w jego przypadku jako chętnie udzielającego wywiadów znanego antyreżimowego aktywisty byłoby szczególnie niebezpieczne, wydaje się, że Danny pozostaje niezwykle spokojny i opanowany w otoczeniu gdzie można się spodziewać bardzo napiętej sytuacji. W pewnym momencie zdaje się nawet byc zndudzonym i żartując prosi o materac
  Zauważono m.in. tutaj: lizzie-phelan.blogspot.com/2012/02/truth-about-western-medias-favourite.html, że historyjki Danny'ego o przemocy, której rzekomo miał być świadkiem zdają się zmieniać za każdym razem, gdy pojawia się on w kolejnym programie TV, co znaczy, że albo je ubarwia labo po prostu całkowiecie zmyśla.
  W innym fragmencie wideo przedstawionym przez propagandę medialna jako "ostrzał artyleryjski przez siły rządowe" niewinnych obywateli tak naprawdę pokazuje ujęcia zaplanowane godziny naprzód, gotowe by uchwycić atak na rafinerię w Homs co zdarzyło się 8 Lutego. Nie ma dowodów na ostrzał przez czołgi a samo wideo zostało wyprodukowane przez tsamych errorystów,którzy wysadzili rafierię..
 • 2012-03-07 14:57 | StrachNienawiśćWojnaZysk

  Re:Dlaczego nie można zakończyć wojny w Syrii

  Znalezione w Internecie:
  ~Osman: Mam relację z odległości kilkunastu kilometrów od Hims i tylko ją przekazuję. A skoro jesteś kobietą, to muszę jeszcze napisać, ża Syryjki panicznie boją się tych rebeliantów, bo oni bez skrępowania mówią, że po zwycięstwie poubierają je w czadory. Ci ludzie to ortodoksyjni muzułmanie - dość okrutni, wszyscy się tu ich po prostu strasznie boją i nie mogą wyjść ze zdumienia, że z takimi fanatykami przyjechali ci wszyscy dziennikarze, którzy teraz są oblężeni przez wojsko."
  W dzielnicy mieszkalnej Baba Amr w syryjskim mieście Hims okopali się wśród bloków i domów bojownicy islamscy przywiezieni z Turcji i Arabii Saudyjskiej. Nazwali się Rewolucyjną Armią Syrii i terroryzując mieszkańców dzielnicy Baba Amr robili wypady do innych miast mordując ludzi, paląc dobytek i wysadzając domy. Mają silne wojskowe wsparcie sprzętowe napływające wciąż nocami z Turcji i Arabii Saudyjskiej, nieustannie napływają również coraz to nowi najemnicy rekrutowani wśród radykalnych islamistów półwyspu arabskiego.
  Od kilku tygodni wojsko syryjskie systematycznie opanowuje miasto Hims, wydzierając islamistom kolejne dzielnice. Niestety dzielnica Baba Amr jest redutą, której fundamentaliści islamscy nie chcą utracić – armia i policja syryjska są pewne, że osaczony jest tam wspierający ich elitarny brytyjski oddział SAS, jest dowództwo i całą dokumentacja terrorystów, jest tam również kilkunastu reporterów wojny propagandowej – dziennikarzy CNN, Reutersa i brytyjskiej prasy wspierających medialnie swoimi doniesieniami terrorystów i kreując ich na nosicieli demokracji. Z tej dzielnicy strzelają do policjantów i wojska również więźniowie kryminalni świeżo wypuszczeni z więzień i przyjęci do oddziałów rebelianckich. Upadek dzielnicy Baba Amr mógłby ujawnić wszystkie powiązania terrorystów z ich amerykańskimi doradcami i ośmieszyć całą, mozolnie budowaną wojenną propagandę. Zupełną kompromitacją byłoby aresztowanie działających tam po stronie terrorystów z Armii Syryjskiej dziennikarzy zachodnich i brytyjskich oraz amerykańskich doradców.
  Los mieszkańców dzielnicy Baba Amr jest rzeczywiście nie do pozazdroszczenia. Bojownicy nie pozwalają im opuścić domów, traktując ich jako żywą tarczę. Ludzie chowają się w piwnicach i podziemnych garażach. Paniczna ucieczka spowodowałaby też narażenie się na ostrzał zarówno ze strony terrorystów, jak i rządowych sił bezpieczeństwa. Armia nie dopuszcza działaczy Czerwonego Krzyża i Półksiężyca, gdyż nie chce, aby cudzoziemcy wspierający terrorystów umknęli pod osłoną tych organizacji z dzielnicy nie ponosząc odpowiedzialności – wojsko wszystkich chce aresztować i postawić przed sądem w Damaszku.
  Karetkami czerwonego półksiężyca (tureckimi) dostarzcano amunicję dla terrorystów, dlatego wojsko nie dopuszcza już żadnych ciężarówek, nawet medycznych do Baba Amr. Aby uniknąć ofiar wojsko i policja czeka na skończenie się amunicji rebeliantom. Pierścień wokół dzielnicy nie jest szczelny i ciągle ktoś tam wjeżdża. Wojsko w pierwszym pierścieniu, na sąsiednich ulicach policja nikogo nie przepuszcza z okrążenia, polują na cudzoziemców. Cudzoziemcy dostali propozycję wyjścia, ale terroryści nie zgadzają się ich wypuścić. Nie chcą też wypuścić mieszkańcó z zajętych do prywatnych domów
 • 2012-03-07 14:58 | StrachNienawiśćWojnaZysk

  Re:Dlaczego nie można zakończyć wojny w Syrii

  "Samozwańczy rewolucjonisci strzelają do ludzi na ulicach - relacja naocznego świadka"
  rt.com/news/syrian-witness-report-rebel-crimes-639/
  "Ludzie nie mają ani prądu ani wody ponieważ rebelianci zniszczyli pompy i stacje przekaźnikowe. Cywile muszą pozostawać w domach ponieważ snajperzy strzelają z dachów.
  Naoczny świadek Galina mówi, że opuszczanie domów nie wchodzi w rachubę, gdyż snajperzy mogą strzelić ci w plecy. Zabijają zarówno młodych jak i starych, porywaja ludzi z domów i siekają ich na kawałki, które wkladaja do plastikowych toreb i wyrzucają." Twierdzi, że sa pogłoski o uzbrojenych ludziach z Francji, Libanu i Tunezji mordujących Syryjczyków. "W większości zabijają chrześcijan". Galina mówi, że spoleczność w homs popiera Assad i chce by "rewolucja" się skończyła.
 • 2012-03-07 15:01 | StrachNienawiśćWojnaZysk

  Re:Dlaczego nie można zakończyć wojny w Syrii

  wolnemedia.net/polityka/tajny-raport-ligi-arabskiej-w-sprawie-syrii/
  ......Komitet Ministrów Ligii Arabskiej, odpowiedzialny za przebieg i realizację całego planu obserwacji, składający się z 5 państw arabskich (Algieria, Egipt, Oman, Katar, Sudan), zatwierdził raport misji 4 głosami przeciwko jednemu (Katar) i zdecydował się 22 stycznia przedłużyć o miesiąc misję obserwatorów. Jak podają źródła wśród obserwatorów z misji Ligi Arabskiej, problem polega jednak na tym, że raport potwierdza wersję syryjskiego rządu i obala wersję wydarzeń Zachodu i monarchii bliskowschodnich. Dokument dowodzi, że nie było śmiertelnych represji, wymierzonych w pokojowe manifestacje, i że Damaszek przestrzegał skrupulatnie wszystkich zobowiązań. Raport przyznaje również, że kraj jest destabilizowany przez uzbrojone grupy, odpowiedzialne za śmierć setek cywilów i tysięcy żołnierzy, oraz setki aktów terroryzmu i sabotażu. Jest to powodem, dla którego Katar za wszelką cenę nie chce dopuścić do upublicznienia tego raportu. Byłoby to wielkim uderzeniem zarówno w wiarygodność tego państwa, jak i w media, znajdujące się pod jego kontrolą.......
 • 2012-03-07 15:02 | StrachNienawiśćWojnaZysk

  Re:Dlaczego nie można zakończyć wojny w Syrii

  "Syryjska armia opóźnia operację w Homs by oszczędzić cywilów" www.voltairenet.org/Syrian-army-delays-operation-in
  MSZ Syrii Walid al-Muallem powiedział, że armia opóźniła swoją operację przeciwko uzbrojonym grupom w oblężonych częściach Homs by uniknąć ofiar cywilnych. "Wiem jedno - że operacja została opóźniona ponieważ w tej części miasta są cwyile i armia nie chce by stała im się krzywda" powiedział do tureckich dziennikarzy. Czworo dziennikarzy jest uwięzionych w rejonie Baba Amra, dwoje z nich rannych. Muallem powiedzial , że rząd syryjski robi wszystko co w jego mocy aby ich uwolnić.
 • 2012-03-07 15:04 | StrachNienawiśćWojnaZysk

  "Syryjska armia opóźnia operację w Homs by oszczędzić cywilów"

  www.voltairenet.org/Syrian-army-delays-operation-in
  MSZ Syrii Walid al-Muallem powiedział, że armia opóźniła swoją operację przeciwko uzbrojonym grupom w oblężonych częściach Homs by uniknąć ofiar cywilnych. "Wiem jedno - że operacja została opóźniona ponieważ w tej części miasta są cwyile i armia nie chce by stała im się krzywda" powiedział do tureckich dziennikarzy. Czworo dziennikarzy jest uwięzionych w rejonie Baba Amra, dwoje z nich rannych. Muallem powiedzial , że rząd syryjski robi wszystko co w jego mocy aby ich uwolnić.
 • 2012-03-07 15:06 | StrachNienawiśćWojnaZysk

  Przeciwnicy Assada są potajemnie uzbrajani przez Zachód.

  www.truth-out.org/nato-and-cia-covertly-arming-syrian-rebels-order-weaken-iran/1327685522
  Nieoznakowane samoloty NATO ląduja w bazach w Turcji przy granicy z Syrią. Są to dostawy broni z arsenałów niedawno zamordowanego Kadafiego. Na pokaładach są również ochotnicze bojówki z Rady Libijskiej, doświadczone w podburzaniu i przeciwstawianiu lokalnych ochotników przeciwko wyszkolonym żołnierzom, czego nauczyły się walcząc z armią Kadafiego. Kolejnym krokiem jest obecność sil specjalnych Francji i Wielkiej Brytanii, wspomagających rebeliantów, podczas gdy CIA i siły specjalne USA dostarczają środki łączności i zasoby wywiadu, umozliwiając rebeliantom unikanie koncentracji sił rządowych Syrii -pisze były oficera CIA Phil Giraldi
 • 2012-03-07 15:12 | StrachNienawiśćWojnaZysk

  Francuski ekspert wojskowości o Libii:

  wiemy, że jest tajne porozumienie pomiędzy Zachodem a rebeliantami "wy będziecie mieli szariat, a my ropę" ( 4 minuta)
  www.youtube.com/watch?v=lZKA0F0XQDI
 • 2012-03-07 15:13 | StrachNienawiśćWojnaZysk

  "13 francuskich żołnierzy schwytanych przez armię syryjską"

  www.telegraph.co.uk/news/worldnews/middleeast/syria/9122749/Thirteen-French-officers-captured-by-Syrian-Army.html
  MSZ Francji zaprzecza, francuski MON ani nie potwierdza, ani nie zaprzecza.
  W/g renomowanej libańskiej gazety "Daily Star" są oni teraz przetrzymywani w szpitalu w Homs a Damaszek i Paryż negocują warunki ich zwolnienia...
 • 2012-03-07 15:14 | StrachNienawiśćWojnaZysk

  "19 Francuski agent aresztowany w Syrii"

  www.voltairenet.org/19th-French-agent-arrested-in
  Voltaire Network dowiedział się z wiarygodnych źródeł, że francuski oficer
  został wzięty do niewoli w Poniedziałek 27 Lutego przez syryjską armię. To już 19 francuski więzien przetrzymywany przez Damaszek. Negocjacje w sprawie ich uwolnienia są prowadzone za pośrednictwem Rosji, ZEA i Omanu. W tym czasie ZEA przyjęły odmienne stanowisko niż państwa z Rady Współpracyw Zatoce (Gulf Cooperation Council GCC) i są obecnie neutralne. Dlategoteż zabroniły wszelki demonstracji, pro- lub anty-syryjskich na swoim terytorium.
 • 2012-03-07 15:15 | StrachNienawiśćWojnaZysk

  "Francja rozpoczyna negocjacje z Syrią by odzyskac swoich 18 agentów"

  www.voltairenet.org/France-opens-negotiations-with
  13 Lutego 2002 r. Thierry Meyssan ujawnił, że Syria złapała 12 francuskich żołnierzy. Volteir Natwork może potwierdzić, że obecnie ich liczba wynosi 18.
  Jeżeli Paryż przyzna się do ich misji, mogą oni liczyć na status więźnia wojennego i ochronę Konwencji Geneskiej, w przeciwnym razie zostaną uznani za obcych cywili i sądzeni przez Syryjskie sądy za swoje zbrodnie, za które grozi kara śmierci. Kanały negocjacji zostały otwarte poprzez Rosję, ZEA oraz sułtanat Omanu. Ambasador Francji Eric Chevallier powrócił pilnie do Damaszku 23 Lutego. Kofi Anan został wyznaczony jako przewodniczący połączonej misji ONZ i LA dla sytuacji kryzysowej w Syrii.
  Będąc świadomym mozliwości wykorzystania tej sytuacji w środku kampanii wyborczej we Francji rząd w Damaszku poprosił telewizję rządową o nie nadawanie sprawie rozgłosu. Dzięki temu zagwarantował sobie opcję załatwienia sprawy po cichu, jeśli okaże się to bardziej korzystne. Dziennikarze syryjscy, uznając wyjątkowość sytuacji, wyrazili jednocześnie niezadowolenie, że pomimo iż nowe prawo prasowe gwarantuje wolność wypowiedzi, nie mogą na ten temat mówić, ze względu na bezpieczeńśtwo narodowe.
  W przypadku tajnych negocjacji Francja będzie zmuszona zapłacic bardzo duże reperacje wojenne, w postaci gotówki albo ustępstw ekonomicznych. Jawne negocjacje oznaczają mniejszą kontrybucję ale Sarkozy i Juppe będą musieli się wytłumaczyć przed swoimi obywatelami, a także osłabienie kampanii prezydenckiej, przy czym Sarkozy ryzykuje psotawienie przed Trybunałem za naruszenie artykułów 35 i 68 konstytucji.
  W skandalu z Rainbow Warrior z 1985, kiedy do to zatonął statek i zginęła osoba, Francja musiała zapłacić $7 milionów dla Greenpeace i ponad $8 milinów dla Nowej Zelandii.
  W tajnej wojnie rpzeciw Syrii Francja i jej sojusznicy są odpowiedzialni za rozpętanie konfliktu, w którym zginęło co najmniej 3000 żółnierzy syryjskich, 1500 cywili, a straty ekonomiczne i w infrastrukturze wynoszą co najmniej $3 miliardy.
 • 2012-03-07 15:18 | StrachNienawiśćWojnaZysk

  Promują "aktywistę" błagającego o inwazję

  www.prisonplanet.com/global-media-promotes-syrian-activist-begging-for-military-invasion.html
  Globalistyczne zachodnie media głównego nurtu z wielkim ferworem kreują symbol planowanej inwazji na Syrię, udzielając obywatelowi brytyjskiemy podającemu się za Syryjskiego aktywistę nieograniczonego czasu antenowego, kiedy to ciągle błaga USA, Izrael albo NATO o kampanię bombardowania w celu usunięcia prezydenta Bashara Assada.
  Prawdziwe imię "syryjskiego Dannyego" to Danny Abdul Dayem, jest on obywatelem brytyjskim syryjskiego pochodzenia i byl wielokrotnie na antenie CNN, BBC, Sky przedstawiony w sposób przypominający mini-dokumenty niż wiadomości. Danny za każdym razem powtarza te same punkty swojej przemowy o tym jak zdesperowani są Syryjczycy by otrzymać pomoc od ONZ, USA labo NATO w postaci inwazji powstrzymującej dlaszy rozlew krwi.
  Korporacyjne media pokazywały wywiady z Dannym i wideo z YoutTube, w których pokazywał ciała zabitych rzekomo przez siły Assada, którym nie towarzyszyła jakakolwiek weryfikacja a niczym nie poparte twierdzenia tego "aktywisty" były prezentowane jak ewangeliczna prawda.
  Zupełnie za to został pominięty raport Ligi Arabskiej (tu:www.washingtonsblog.com/2012/02/independent-report-shows-that-syrian-government-violence-has-been-exaggerated.html), którego wnioski jasno mówią, że przemoc w Syrii jest wyolbrzymiana i występuje po obu stronach. Podobnie zeznania Syryjczyków o morderstwach i brutalności opozycyjnych rebeliantów, jak podczas ataku terrorytycznego w Aleppo, są całkowicie ocenzurowane w mediach zachodnich.
  Danny pojawił się po raz pierwszy w BBC we Wrześniu. Od tej pory pojawiał się praktycznie codziennie w każdej stacji błagając siły zachodnie o wojskową inwazję by "pomóc" ludności Syrii. Zapytany przez CNN czy USA powinny najechać na Syrię odpowiedział "Mogą pomóc, każda pomoc nam się przyda, od Izraela, wszystko jedno. Ten rząd musi poczuć zagrożenie, musi byc zaatakowany", dodając, że jedyny sposób zatrzymania Assada to "atak, atak wojskowy, strefa zakazu lotów, uderzenie przez ONZ na wszystkie bazy lotnicze".
  Danny również użył olbrzymiej ilości czasu antenowego by wielokrotnie podkreślać, że rebelianci syryjscy nie sa z AlKaidą, pomimo faktu, iż ci sami terroryści z AlKaidy, którzy obalali Kadafiego zostali przetransportowani do Syrii przez NATO, a przywódca AlKaidy Ayman al-Zawahri publicznie poparł opzycyjnych rebeliantów.
  Zaoobserwowano, że akcent Dannyego zmienia się czasami, raz jest jest bardzo brytyjski, raz bardzo środkowowschodni. Jego zdjęcie na FaceBook pokazuje go na szczycie zdobytego czołgu armii Syryjskiej.
  Mało wiadomo o Dannym, pojawił się znikąd, przypuszcza się, że to aktor, brytyjski szpieg, albo obie te rzeczy. Fakt, że media zachodznie poświęcają mu tak olbrzymią ilość czasu jest dowodem, że jest on używany jako symbol propagandy prowojennej przygotowującej obalenie rządu w Syrii.
  Raport Ligi Arabskiej jest jasny, w Syrii toczy się wojna domowa, w której przemoc jest po obu stronach. Media zachodnie określają rebaliantów bombardujących budynki rządowe i zabijających cywili jako aktywistów, co ma taki sens jak nazywanie protestujących w ruchu OWS gdyby zaczęli strzelać do policji i z granatników do giełdy nowojorskiej jako "demonstrantów.Media nazwałyby ich "terrorystami", ale pomimo ciągłych i wielokrotnych ataków terrorystycznych dokonywanych przez rebeliantów w Syrii, są oni charakteryzowani jako niewinne ofiray rządowego ludobójstwa. Coraz więcej odbiorców głównych mediów na zachodzie zadaje pytanie dlaczego przedstawiają one wojne domową jako barbarzyńską napaść z jednej tylko strony.
  Korporacyjne media pozbyły się jakiejkolwiek zasłony obiektywności i ujęły się całkowicie za jednostronnym inscenizowaniem wydarzeń w Syrii jako platforma dla podejrzanych "aktywistów", mogących równie dobrze działać w brytyjskim MSZ. Prasa zostałą już przyłapana na rozpowszechnianiu propagandy brytyjskiego wywiadu jako rzekomych dowodów zbrodni reżimu Assada.
 • 2012-03-07 15:20 | StrachNienawiśćWojnaZysk

  Były tajny agent francuskich służb specjalnych wypowiedział się otwarcie o roli zachodnich wywiadów w destabilizowaniu społeczeństwa w Rumunii.

  " Jak się organizuje rewolucję? Pierwszy krok to zidnetyfikować siły opozycyjne w danym kraju. Wystaczry mieć wysoko rozwinięte słuzby wywiadowcze by określić, którzy ludzie są wystarczająco wiarygodni by mieć wpływ na destabilizowanie społeczeństwa w celu osłabienia istniejącej władzy."
  To otwarte i nieczęste przyznanie się do Zachodiego sponsorowania terroryzmu jest usprawiedliwiane "wyższym dobrem" jakim jest zaprowadzona w Rumunii gospodarka rynkowa. Niezbędne było, w/g strategów "rewolucji" w Rumunii, aby ludzie zginęli.
  http://ozyism.blogspot.com/2011/11/us-regimes-death-squad-used-to-divide.html

 • 2012-03-07 15:44 | StrachNienawiśćWojnaZysk

  Rebalianci zdemaskowani przez Syryjkę na YT

  "Syrian Girl Exposes Al CIA da 1/2": http://www.youtube.com/watch?v=xjrAgM9ZbbE&feature=player_embedded
  Mówi o roli USA i Izraela w rozniecaniu niepokojów w Syrii a także rozwiewa mit nt. AlKaidy, która jest w rzczywistości kontrolowana przez CIA.
 • 2012-03-07 15:51 | StrachNienawiśćWojnaZysk

  Islamski Emirat Bama Amr (część 1)

  "Dziennikarze- wojownicy z Baba Amr" http://www.voltairenet.org/The-journalist-combatants-of-Baba
  Czy tłumienie zamieszek w Baba Amr to największa polityczna maskarada od czasów zamachów 11 Września? Thierry Meyssan postanawia udowodnić, że tak jest w rzeczywistość w kliku częściowym reportażu wyłącznie dla Voltaire Network. W pierwszej części skupia się na rzekomej ucieczce Zachodnich dziennikarzy i pokazuje, że niektórzy byli członkami Wolnej Armii "Syrii.
 • 2012-03-07 16:51 | StrachNienawiśćWojnaZysk

  W Syrii trwa wojna o prawdę

  http://www.nacjonalista.pl/2012/02/24/w-syrii-trwa-wojna-o-prawde-rozmowa-z-siostra-fadia-laham/
  "Spotkała się siostra z przedstawicielami WAS. Słyszeliśmy, będąc w Syrii, że są to często zwykli kryminaliści. Jakie są ich faktyczne motywacje?

  - Tak na prawdę to nie istnieje coś takiego, jak Wolna Armia Syryjska. To wymysł. Istnieją za to ludzie, którzy mają pieniądze i kierują pozostałymi. Płacą im za demonstracje, albo za dokonywanie aktów terrorystycznych. Kiedy poszłam spotkać się w Homsie z przedstawicielem WAS, to spotkałam nie żołnierza, ale zwykłego cywila. Mówił, że są uzbrojeni, że mają broń, ale oni tak naprawdę nie są armią. Przeciętni członkowie WAS to zwykli ludzie, którym dano pieniądze i broń by walczyli. Wątpię, by pośród nich byli prawdziwi opozycjoniści."
 • 2012-03-07 16:55 | StrachNienawiśćWojnaZysk

  Syryjska TV potwierdza aresztowanie francuskich agentów, Francja milczy

  http://www.geopolityka.org/syria-2012/1361-syryjska-tv-potwierdza-aresztowanie-francuskich-agentow-francja-milczy
  "Syryjska telewizja państwowa potwierdziła w sobotę (3 marca 2012) informację podaną dwa tygodnie wcześniej przez dziennikarzy Sieci Voltaire’a o schwytaniu 18 francuskich agentów w Homs i 19 w Azouz. To potwierdzenie jest świadectwem braku negocjacji między Paryżem i Damaszkiem, świadczy również o tym, że Syria postanowiła zwiększyć presję opinii publicznej w tej sprawie w stosunku do Francji.
  Informacja przekazana przez Sieć Voltaire’a była upubliczniana w prasie międzynarodowej za wyjątkiem Francji, co tłumaczyć można trudnościami francuskich mediów w przekazywaniu tak wrażliwych faktów. Turecka prasa potwierdziła aresztowanie 19 agentów francuskich, tłumacząc, że zostali oni zatrzymani wraz z czterema tureckimi agentami, pomimo zobowiązania Ankary z 7 lutego o wycofaniu wszystkich swoich ludzi w zamian za zwolnienie 49 więźniów."
 • 2012-03-07 18:58 | StrachNienawiśćWojnaZysk

  Plany interwencji zbrojnej w Syrii z 2011 (ang.)

  http://www.foreignpolicy.com/files/fp_uploaded_documents/111228_intervention_Syria_paper_.pdf
 • 2012-03-09 12:02 | StrachNienawiśćWojnaZysk

  Reporter z AlJazeera rezygnuje w proteście przeciw nieobiektywnemu prezentowaniu wydarzeń w Syrii przez tę stację.

  li Hashem, który byl arabskim korespondentem AlJazeera w Bejrucie zrezygnował we Wtorek z pracy po tym jak wiadomości email, które wyciekły, ujawniły jego frustrację spowodowaną nieobiektywnym nastawieniem stacji w przekazie wydarzeń w Syrii - podały źródło związane ze AlJazeera.
  Jego rezygnacja nastapiła kilka tygodni po tym jak hakerzy popierający Assada ujawnili emaile, w których pracownicy stacji ujawniają swój szok wobec uprzedzonego i nieprofesjonalego podejścia do raportowania o walkach w Syrii. "Rozżalenie Hashema jest wyraźne i dobrze znane, nie jest już dla nikogo tajemnicą" stwierdziło źródło, które pragnie pozostac anonimowe.
  "Można sprawdzić jego emaile, które wysłał do kolegi Ruli Ibrahima, by poznać jego stanowisko, które się zmieniło po tym, jak stacja odmówiła pokazania jego zdjęć ukazujących uzbrojonych wojowników walczących z armią Syryjską w Wadi Khaled. Zamiast tego [AlJazeera" zrugała go posądzając go o bycie shabeeh (w domyśle rządowym lojalistą)." Żródło donosi również, że Hashem przekazał swoje oburzenie przełożonym, nie tylko swojemu koledze. W oczach Hashema oliwy do ognia dolał fakt odmowy przez stację pokazywania powstania w Bahrajnie. "[W Bahrajnie] widzieliśmy sceny rzezi dokonywanej przez machinę opresji z Zatoki, ale AlJazeera wolała sprawę wyciszyć". W/g źródła Hasehm nie jest jedynym reporterem tej stacji wyrażającym swoją frustrację jej przekazem. Pracownicy w biurach w Tunezji, Egipcie, Libii, Syrii i Bahrajnie również wygłaszali podobne opnie. Źródło wyjaśnia, że większość reporterów AlJazeera jest profesjonalistami po prestiżowych szkołach dziennikarstwa, gdzie taki nieobiektywny przekaz jest niedopuszczalny, co więcej część z nich widziała prawdziwy obraz zdarzeń ma własne oczy.
  "Wśród pracowników stacji dokonał się podział. Hasem myślał, że może coś zmienić, ale skoro mu się nie udało, to zrezygnował"."Tak dzieje się z większością osób, które sprzeciwiają się kontrowersyjnej polityce stacji."
  AlJazeera jest stacją satelitarną nadającą z Kataru i bedącą w posiadaniu tamtejszego kapitału, która była w centrum kontrowersji przez cały, dość krótki, okres swojego istnienia. W poprzedniej dekadzie wywołała gniew przedstawiecieli USA pokazując okrutne zdjęcia z inwazji i okupacji Iraku przez USA. Jednak agresywniejsza polityka Kataru na Środkowym Wschodzie, a w szczególnej jej wysiłki w celu obalenia prezydenta Syrii Bashara Assada przy jednoczesnym poparciu dla tłumienia opozycji w Bahrajnie, odcisnęła swoje piętno na przekazie AlJazeera spraw arabskich.
  http://www.prisonplanet.com/al-jazeera-reporter-resigns-over-biased-syria-coverage.html
 • 2012-05-27 15:06 | michrich

  Re:Dlaczego nie można zakończyć wojny w Syrii

  @herstoryk
  Lepiej zapoznaj się z historia arabskich napadów na Izrael w ciągu ich istnienia 6 razy to wtedy możesz gadać.
  Zapoznaję się i właściwie się zgadza, tyle że na odwrót. Wszystkie wojny Izraela, z wyjątkiem Jom Kippur w 1973 były napastnicze.
  ***
  Falszujesz kolego. Wojna w 1948 roku byla rozpoczeta przez Arabow. W 1956 roku Nasser znacjonaliziwal kanal suezki oglosil blokade portu Eilat nie przepuszvzal statkow izraelskich przez kanal Sueski. A ponadto wysylal z Synaju fedajanow aby mordowali Zydow ku uciesze indywiduow kategori herstoryk.
  W 1967 roku Armie osciennych krajow Arabskich zmazowaly wojska na granicy Izraela zmuszajac Izrael do ogolnej mobilizacji. Izrael nie mial wyjscia bo nikt nie pracowal. Wszyscy byli zmobilizowani.
  Niedawisc do Zydow zacmila u herstoryka poczucie sprawiedliwosci
 • 2013-04-16 18:15 | Miron12

  Re:Dlaczego nie można zakończyć wojny w Syrii

  Między innymi może z tego powodu, iż filmują egzekucje, a odcięcie komuś głowy tępym nożem to jak mrugnięcie...Wstrząsający filmik http://polskiepiekielko.pl/2013/04/jak-zaprowadza-sie-wolnosc-i-demokracje-w-syrii-bardzo-brutalne.html
 • 2013-04-22 17:22 | Miron12

  Re:Dlaczego nie można zakończyć wojny w Syrii

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/sprzeciw-wobec-zniesienia-embarga-na-bron-dla-syri,1,5465248,wiadomosc.html
 • 2013-04-22 17:23 | Miron12

  Re:Dlaczego nie można zakończyć wojny w Syrii

  http://polskiepiekielko.pl/2013/04/jak-zaprowadza-sie-wolnosc-i-demokracje-w-syrii-bardzo-brutalne.html
 • 2013-05-03 15:14 | aa

  Re:Dlaczego nie można zakończyć wojny w Syrii

  Takiego popisu naiwności tylko pozazdrościć
 • 2013-07-19 11:14 | przyjaciel Syrii

  Re:Dlaczego nie można zakończyć wojny w Syrii

  Wojny w Syrii nie da się zakończyć ,ponieważ nie można jej ostatecznie "wygrać" . Jeśli wygra Asad to rebelianci (dżihadyści) będą toczyć brutalną wojnę partyzancką , taką jak w Iraku .Jeśli zaś rebelianci zwyciężą i wprowadzą swój reżim, scenariusz będzie podobny .
 • 2013-09-06 13:06 | obiektywny

  Re:Dlaczego nie można zakończyć wojny w Syrii

  No to chyba ty nie masz o niczym pojęcia jak traktuje się Arabów od 1948 roku na ich własnych ziemiach? Piszesz żwawo, odważnie ,bo jest bezpiecznie pisać przeciw Arabom. Oskarżasz kogoś o nienawiść a nie widzisz ,że dąży do prawdy? Ile druga strona atakowała? Nie wiesz? To poczytaj albo się dowiedz. O Polakach też niewielu wie jak ginęli w liczbie tysięcy na Wołyniu i to w sposób niewyobrażalny swym okrucieństwem. Niewielu też wie jak mordowali Chorwaci Serbów /700 tys./na początku wojny tj. w taki sam sposób jak naszych na Wołyniu ukraińcy/z małej litery/ ? Widać po twoim komentarzu, że jesteś jednostronny i myślisz tylko o sobie i swoich.
 • 2014-02-18 23:57 | takaiowaka

  Re:Dlaczego nie można zakończyć wojny w Syrii

  Mira bardzo uogólniasz!
  To informacja dla ciebie ku otwarciu umysłu.

  4 stycznia 2014 rebelianci czyli ładnie mówiąc powstańcy syryjscy wezwali ugrupowania zbrojne Al-Kaidy do poddania się.
  Organizacja Islamskie Państwo Iraku i Lewantu (ISIL) zasilona potężnie Al-Kaidą morduje opozycjonistow w Syrii, tych opozycjonistow, ktorzy są oświeceni i całą swoją uwagę kierują na zmiany gospodarcze, prawne itp, religia jest tylko tłem kulturowym.
  Wygląda, że powyzsze organizacje działają na zamówienie kapitału korporacyjnego poblgoslowianego przez polityków amerykańskich i europejskich

  Cytat z syryjjskich wypowiedzi - Używają ( ISIL i Al-Kaida) przemocy i nadużyć, by zniszczyć zgodę. Są tylko islamscy w nazwie. Chcą władzy.
  Tak własnie mówią ludzi, ktorzy też wyznają islam i wcale się tego nie wypierają.
  ====================
  Z jedną insynuacją się zgodzę, obawiam się iż wszystkie strony tamtego konfliktu pogodzilyby się (nawiasem mowiąc dotyczy to całego islamu) gdyby znalazł sięi tam przywódca wskazujący uzbrojoną dłonią kierunek europa.