Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Rząd proponuje Kościołom 0,3%

(3)
2012-03-15 13:28 | psr18gh
Jak to zwykle bywa, "diabeł tkwi w szczegółach". Czy Kościoły otrzymają 0.3% po spełnieniu takich samych standardów jak organizacje pożytku publicznego, tzn. pełnej przejrzystości księgowej? Czy 0,3% będzie trafiało centralnie do episkopatu, biskupstw, diecezji, czy probostw? Czy emeryci, aby przekazać 0,3% bedą musieli wypełnić PIT-a, tak jak obecnie to robią dla przekazania 1% na organizacje pożytku publicznego? Pytań jest sporo.
  • 2012-03-15 18:24 | wnukmarek

    Re:Rząd proponuje Kościołom 0,3%

    Strumień państwowych pieniędzy dalej będzie płynął do Kościoła, tylko w innej i często ukrytej formie. Tusk i PO widzą zagrożenie ze strony Palikota i SLD, więc muszą coś z tym zrobić, więcej w tym zagrywki PR i socjotechniki niż rzeczywistej chęci działania. Zresztą od zapowiedzi do realizacji droga długa i kręta, w której stałe majstrowanie i zmienianie może w efekcie wydać bubel, który nic nie zmieni, albo jeszcze Kościół zyska. Platforma jak zwykle chce wszystkich zadowolić pod warunkiem, że tylko ona osiągnie korzyści polityczne.
  • 2012-03-17 17:46 | LESZEK

    Re:Rząd proponuje Kościołom 0,3%

    Oj narodzie kochany chyba wiekszosc z was przejrzalo na oczy i widzi ze ta sprawa z kosciolem zostala sztucznie wywolana zeby motloch zaczol nowe igrzyska -niech sie zajma ksiedzem a nam dadza spokoj MAM OCHOTE SIE OBLOZYC DYNAMITEM I ODWIEDZIC TYCH......... NA WIEJSKIEJ