Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Zgrzyty w koalicji PO-PSL

(6)
Donald Tusk i Waldemar Pawlak nie dogadali się w sprawie „ustawy 67”. Platforma będzie w tej sprawie szukać poparcia Ruchu Palikota. Czy jest to tylko skok w bok jednego z koalicjantów, czy może początek końca koalicji rządzącej? Wydaje się, że raczej to pierwsze, ale czas wcale nie pracuje na korzyść ludowców.
  • 2012-03-20 20:55 | szopa

kolejny knot

Na dziś cała ta ustawa jawi się jako kompletnie nieprzygotowany knot, którego skutki społeczne mogą być katastrofalne. Rząd widzi tylko korzyści dla ZUS czytaj dla budżetu. Dłużej będą wpływały składki, krócej będzie wypłacana emerytura. Natomiast kto zatrudni pracownika po 50 nie mówiąc o 60, skoro na rynku pracy jest tylu młodych bezrobotnych, tańszych, zdrowych i bardziej elastycznych. Gdzie środki na ewentualne przekwalifikowania, gdzie wyliczenia ilu ludzi z nich skorzysta i jakie będą efekty. Co zrobić z seniorami którzy nie znajdą pracy, którzy są chorzy, ale nie tak by dostać rentę? Pytania można mnożyć, a odpowiedzi brak.
  • 2012-03-20 23:15 | pracz

Re:Zgrzyty w koalicji PO-PSL

Polak po 50-tce jest wrakiem człowieka!!!
    Domagajmy się realizacji 14. punktu porozumień gdańskich!!
    A co!
  • 2012-03-21 09:39 | only Palikot

ta koalicja powstała tylko po to żeby pobierać po 9 tys. 892 zł uposażenia, na łebka.
  • 2012-03-21 12:53 | Socjolog

Pan Rafał Wojda stwierdził na antenie TVN24, że nie widzi siebie jako pracującego 67-mio latka. Więc co ja mam powiedzieć, gdy nie pracuję za biurkiem, a w przemyśle ciężkim - chemicznym, w warunkach szkodliwych, w otoczeniu zagrożenia rakotwórczego i biologicznego oraz w otoczeniu niebezpiecznych substancji chemicznych, a przy tym w systemie czterobrygadowym. Co mają powiedzieć Panie sprzątaczki, które już po pięćdziesiątce ledwo dają sobie radę. Czy dziadki będą w stanie budować nam drogi? Nie chciałbym osobiście, aby operował mnie staruszek z trzęsącymi się rękami, nie wyobrażam sobie dziadka, do którego wybrałbym się na masaż. 67-letnim to ja mogę być np. PREMIEREM. Brawo dla Pana Waldemara Pawlaka, który w na konferencji dał ukłon w stronę ludzi pracy. Ja przepracowałem już 30 lat i według propozycji pREMIERA musiałbym przepracować jeszcze 22 lata. Życzyłbym sobie tyle sił, ale na moim stanowisku prawdopodobnie nie będę już w stanie wykonywać powierzonych mi obowiązków.
    Straszy się Nas niewypłacalnością ZUS-u. Ale to nie jest wina ludzi pracy. TO WYNIKA Z NIEUDACZNICTWA PROWADZENIA GOSPODARSTWA jakim jest POLSKA, a wiemy kto za to odpowiada. Dużo by się można rozpisywać na temat nieracjonalnego dysponowania budżetem, który pochodzi od pracujących fizycznie w głównej mierze, A NIE OD GADAJĄCYCH MARIONETEK. Przypomina mi to wszystko "FOLWARK ZWIERZĘCY". Minister finansów może wyliczyć sobie ilu z nas nie dożyje do emerytury, ile ZUS zostawi w kasie - a świnie i tak wszystko to przeżrą, i ciągle będzie im mało. W ostatnich latach, robi się wiele, lecz dla niewielu.
    ŻYCZĘ WSZYSTKIM DUŻO ZDROWIA
  • 2012-03-21 16:56 | Andrzej

Skok w bok

Skok w bok, dwa kroki w tył, potem krok do przodu. I tak dookoła Waldek.
  • 2012-03-24 01:15 | camel

(...) "co ja mam powiedzieć, gdy nie pracuję za biurkiem, a w przemyśle ciężkim - chemicznym, w warunkach szkodliwych, w otoczeniu zagrożenia rakotwórczego i biologicznego oraz w otoczeniu niebezpiecznych substancji chemicznych, a przy tym w systemie czterobrygadowym. Co mają powiedzieć Panie sprzątaczki, które już po pięćdziesiątce ledwo dają sobie radę (...)"

To czystej wody demagogia.

Odpowiem ci jedno: nikt nie musi do emerytury pracować na tym samym stanowisku. W starszym wieku możesz przejść, jako doświadczony fachowiec, do nadzoru. Panie sprzątaczki mogą zostać ekspedientkami lub szatniarkami. Jeśli będą tak chore, że już zupełnie nie dadzą sobie rady, pozostaje renta.

Zasada, że człowiek 50-cioletni to wrak, który musi wskoczyć na plecy młodym i być przez nich karmiony przez następnych dwadzieścia lat, doprowadzi nasz kraj do upadku. Niestey żelazna kurtyna już nie istnieje i młodzi głosują nogami ...masowo uciekając z kraju. Troszcząc się tak bardzo o pięćdziesięcioletnie sprzątaczki tylko dokładasz swój kamyczek do lawiny wypychającej stąd młodych.

Nie ma problemu z emeryturami dla wszystkich. Dostępne środki się podzieli wg przepracowanych lat i zasług i... możesz spodziewać się około trzynaście pięćdziesiąt dożywotniej wypłaty. Pasi? Musi!