Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Zabójca nie żyje

(20)
Mohamed Merah zginął tak jak pewno marzył, aby zginąć. Nieujęty przez policję, z bronią w ręku. Sam napisał sobie scenariusz własnej śmierci. Wywalczył sobie niebo męczenników.
 • 2012-03-23 13:21 | Andrzej

  Zbrodnia w Tuluzie

  Islam woli raczej niszczyć niż budować. Ta ideologia (bo nazywanie tego religią to przesada) zaszczepia bierność i nienawiść, a przez wieki nie dała żadnego impulsu dla rozwoju. Dobrobyt niektórych krajów islamskich jest oparty na dochodach z ropy naftowej i nie wymaga wysiłku od społeczeństwa. Świat pójdzie swoją drogą, a kraje islamskie zostaną na uboczu.
 • 2012-03-23 15:48 | Levar

  Re:Zabójca nie żyje

  Pan Redaktor pisze:
  "Kto go wychował na mordercę z epoki Hammurabiego?"

  Szanowny panie Redaktorze,
  kodeks Hammurabiego glosil zasade "oko za oko, zab za zab", ale to mialo byc
  oko lub zab sprawcy a nie przypadkowych ludzi, mieszanie wiec Hammurabiego
  do opisywanego przez Pana bandyckiego wyczynu nie bardzo jest na miejcu.
  Druga sprawa:
  Dobrze, ze typa odstrzelono na miejscu, nie bedzie takiego cyrku jak z Brevikiem.

 • 2012-03-23 16:02 | ge'a_ashkelon

  Re:Zabójca nie żyje

  "Islam woli raczej niszczyć niż budować. Ta ideologia (bo nazywanie tego religią to przesada) zaszczepia bierność i nienawiść"

  To oczywiste bzdury i stereotypy, ale, co gorsza, nienawisc wlasnie zaszczepia Pan, Panie Andrzeju...
 • 2012-03-23 17:00 | emkaes

  Smutna Tuluza - Matki płaczą

  "(...)dziś myślę przede wszystkim o ofiarach Mohameda Merah.

  Widzę ich twarze. Odczuwam solidarność z nimi (...)

  Zginęli niewinni ludzie, w tym małe dzieci."

  Zatytułował Pan swój tekst: Straszna Tuluza - Zabójca nie żyje.

  Pański komentarz bardziej przypomina epitafium dla zabójcy niż dla 'niewinnych ludzi, w tym małych dzieci', których pozbawił życia.

  "Mohamed Merah zginął tak jak pewno marzył, aby zginąć. Nieujęty przez policję, z bronią w ręku. Sam napisał sobie scenariusz własnej śmierci. Wywalczył sobie niebo męczenników."

  Ludzie, którzy zginęli to ofiary.. puste słowo, a właściwie liczba.

  Wierzę w pańskie współczucie jako człowieka, ale nie 'czuję' go w tekście.
  Zresztą jaki skutek wywołał? Wystarczy przeczytać komentarze:
  Islam to 'ideologia zła', a zamiast wymiaru sprawiedliwości lepsze byłyby 'szwadrony śmierci', a nie jakieś cyrki.

  Zresztą sam Pan napisał: jak zwalczyć demona (nienawiści)? "Powalić celnym strzałem snajpera".

  Na stronie pakistańskiego serwisu informacyjnego pod wiadomością o zamachu w Tuluzie zamieszczono:

  "Why would anyone target innocent children - lets hope the monsters are caught. R.I.P. for the victims and their families."

  Natomiast w komentarzach 80% to po prostu kondolencje. A 'najostrzejszy' to:

  Looks like we need to liberate france from homegrown talibans..Invasion of France..whose with me?
 • 2012-03-23 18:51 | Kecaj

  Re:Zabójca nie żyje

  Ten serial killer zapracowal na swoja smierc. Mogl jej uniknac, bo we Francji (jak w calej UE) nie ma kary smierci. Zabito go dwudziestoma kulami. Tak jest lapiej dla wszystkich, poza rodzinami, ktore nie doczekaja sie procesu. Dobrze, ze wiedza przynajmniej, ze morderca ich dzieci i mezow zostal nafaszerowany olowiem. Gdyby rzeczywiscie chciano go zlapac zywcem, wrzuconoby granat ze srodkime lzawiacym do jego mieszkania. Jeden by wystraczyl zamiast operetkowego 30-godzinego oblezenia. A wiec francuskie wladze klamia jak najete w tej sprawie. Chcieli go zabic mowiac Francuzom, ze chca go zlapac zywcem. Przy okazji Sarkozy chcial ugrac kilka punktow dla swojaj przyszlej kandydatury. Polityka to jednak zajecie dla klamcow.
 • 2012-03-23 20:17 | ge'a_ashkelon

  Re:Zabójca nie żyje

  jakiz Pan swietnie poinformowany! :) I jaki z Pana fachowiec z dziedziny walki z terroryzmem. Pozazdroscic tylko... :)))
  Niech Pan nie wypisuje bzdur! Red. Szostkiewicz w swoim emocjonalnym, ale bardzo madrym, powyzszym artykule, wlasnie pisze o takich jak Pan i "Pan Andrzej" (tez powyzej ;)), ktorzy w necie wypisuja bzdury, a co najgorsze, rozsiewaja nienawisc... NIC Pan nie wie, co dzialo sie w mieszkaniu terrorysty ani w kuluarach tej calej, tragicznej sprawy...

  szlm :)
 • 2012-03-24 01:56 | Herstoryk

  Wybiórczy Humanitaryzm?

  Panie Szostkiewicz!
  Byłoby mi łatwiej szanować Pańskie porywy empatii z ofiarami mordercy z Tuluzy, gdyby publikował Pan równie emocjonalne wyznania po śmierci innych niewinnych ofiar, tych po drugiej stronie barykady. Ciekaw jestem, czy zastanawia się Pan także nad tym jakie scenariusze pisza w swej, na pewno przecież zdrowej wyobraźni kontrolerzy amerykańskich samolotów bezzałogowych, gdy odpalają rakiety na cele w Afganistanie i Pakistanie, od których, wg statystyk, ginie nieraz do 90% niewinnych ofiar, często dzieci. Czytałem, że trafienia określają zabawnym i humanitarnym terminem "bugsplat".
  Albo nad scenariuszami w wyobraźni israelskich żołnierzy i funcjonariuszy służb bezpieczeństwa, którzy aresztują i torturują palestyńskie dzieci, za rzucanie kamieniami czy dlatego, ze ktoś z ich rodziny jest podejrzewany o "terroryzm". Pisał on tym "Independent" w sierpniu zeszłego roku, http://www.independent.co.uk/news/world/middle-east/how-israel-takes-its-revenge-on-boys-who-throw-stones-2344037.html?action=Gallery
  Może by Pan spróbował napisać kiedyś o ich prawdziwych motywach - "taki rozkaz", USA musi utrzymać hegemonię nad Bliskim Wschodem i kontrolę nad naftą, Israel musi czuć się bezpieczny i "odzyskać" resztę ziemi z boskiego nadania.
  Nie podzielił się też Pan z czytelnikami swą potrzebą empatii po śmierci 9 afgańskich dzieci, które miały nieszczeście spotkać na swej drodze amerykańskiego żołdaka władającego sprawnie bronią. Który nie traktował swych ofiar jak istoty ludzkie, itp, itd. Czyżby były niewarte Pańskiego współczucia i oburzenia. Czy może uważa Pan, że motywy "naszych" są zawsze zdrowe, a ich ofiary składane są na ołtarzu właściwej i słusznej ideologii?
 • 2012-03-24 03:07 | michrich

  Re:Zabójca nie żyje

  Znowu ten sam Herstoryk:


  Wybiórczy Humanitaryzm?
  Panie Szostkiewicz!
  Byłoby mi łatwiej szanować Pańskie porywy empatii z ofiarami mordercy z Tuluzy, gdyby publikował Pan równie emocjonalne wyznania po śmierci innych niewinnych ofiar, tych po drugiej stronie barykady.
  ***
  Krora jest ta druga strony barykady kolego? To przeciez Afganistan dal poparcie i schronienie tym ktorzuo zburzyli wieze na manhatanie mimo ze Carter popieral ich i zaopatrywal w bron w wojnie z sowietami
  Ciekaw jestem, czy zastanawia się Pan także nad tym jakie scenariusze pisza w swej, na pewno przecież zdrowej wyobraźni kontrolerzy amerykańskich samolotów bezzałogowych, gdy odpalają rakiety na cele w Afganistanie i Pakistanie,

  od których, wg statystyk, ginie nieraz do 90% niewinnych ofiar, często dzieci. Czytałem, że trafienia określają zabawnym i humanitarnym terminem "bugsplat".
  ***
  Amerykanie odpalaja pociski w terrorystow. Niestety jak w kazdej wojnie gina rowniez niewinni tak jak w czasie Drugiej Wojny Swiatowej. Nia pamietam zeby ktokolwiek w Eropie a szczegolnie w Polsce wyrywal sobie wlosy z glowy nad ofiarami cywilnymi w Niemczech w owym czasie.
  Albo nad scenariuszami w wyobraźni israelskich żołnierzy i funcjonariuszy służb bezpieczeństwa, którzy aresztują i torturują palestyńskie dzieci, za rzucanie kamieniami czy dlatego, ze ktoś z ich rodziny jest podejrzewany o "terroryzm". Pisał on tym "Independent" w sierpniu zeszłego roku,
  ***
  Pojedz wasc do Izraela i przekonaj sie naocznie.
  http://www.independent.co.uk/news/world/middle-east/how-israel-takes-its-revenge-on-boys-who-throw-stones-2344037.html?action=Gallery
  Może by Pan spróbował napisać kiedyś o ich prawdziwych motywach - "taki rozkaz", USA musi utrzymać hegemonię nad Bliskim Wschodem i kontrolę nad naftą, Israel musi czuć się bezpieczny i "odzyskać" resztę ziemi z boskiego nadania.
  ***
  Nie z boskiego nadania lecz z zyczen nienawistnikow jak herstoryk ktorzy wykrzykiwali w swoim czasie "Zydzi di Palestyny!"
  Nie podzielił się też Pan z czytelnikami swą potrzebą empatii po śmierci 9 afgańskich dzieci, które miały nieszczeście spotkać na swej drodze amerykańskiego żołdaka władającego sprawnie bronią.
  ***
  Wspomniany zoldak sostal aresztowany i grozi mu kara smierci
  Który nie traktował swych ofiar jak istoty ludzkie, itp, itd. Czyżby były niewarte Pańskiego współczucia i oburzenia. Czy może uważa Pan, że motywy "naszych" są zawsze zdrowe, a ich ofiary składane są na ołtarzu właściwej i słusznej ideologii?
  zgłoś do usunięcia skomentuj
 • 2012-03-24 19:29 | Zaraz

  Re:Zabójca nie żyje

  "A jaki demon podpowiedział anonimowym polskim internautom haniebne wpisy pod wiadomościami z Tuluzy?"

  Aaa, no pewnie chodzi o te ciągłe pytania, jak to jest, że jak giną żydowskie dzieci to jest międzynarodowy skandal, a jak gina palestyńskie dzieci, to jest luzik. No to naprawdę ogromny skandal.

  A w ogóle to chyba przeoczyłem moment w którym Pan Szostkiewicz został zwolennikiem kary śmierci. Ktoś mnie może uświadomić, kiedy to nastąpiło?
 • 2012-03-24 20:39 | onka

  Re:Zabójca nie żyje

  pozdrowienia ge'a_ashkelon Twój głos jest jak wiosenna trawa. Moim marzeniem jest by wszyscy byli tak bezstronni.
 • 2012-03-24 20:47 | onka

  Re:Zabójca nie żyje

  pozdrowienia ge'a_ashkelon. Moim marzeniem jest, by wszyscy mieli tak chłodny i świeży umysł. szlm
 • 2012-03-24 21:33 | zza kałuży

  Herstoryk, nie szkoda Ci czasu? Przecież to Szostkiewicz!

  Oczywista oczywistość: filosemita Szostkiewicz pisze takie kawałki z potrzeby serca. On ma serce. A ty jesteś zdziczałym antysemitą, oczadziałym przez duchy nienawiści.

  Najlepszym dowodem twojej bezczelności było wspomnienie owych afgańskich dzieci. Tylko tego by brakowało, aby ktoś zaczął pytać o wyniki analizy balistycznej pocisków, którymi przyniesiono im wolność i demokrację!

  Widziałeś w jakiejś gazecie imiona owych dzieci? Myślisz, że tzw. redaktor Szostkiewicz znalazłby miejsce dla imion jakichś afgańczyków czy irakijczyków? Za chwilę będziesz karmiony setkami godzin filmowych dokumentów o tragicznie przerwanym życiu ludzi wybranych. Zalewany kilometrami kwadratowymi druku. Wielki Reżyser zrobi wywiad z ich rodzicami. Ładnie uczesanymi, umalowanymi, z łańcuszkiem perełek na szyi, modnym zegareczkiem na przegubie. Obowiązkowo na tle wielkiej biblioteki pełnej książek, przy stylowym biurku z ładną, nastrojową lampą.

  A afgańskie ofiary demokracji i feminizmu zobaczysz, jeżeli wogóle, jako migawkę brudnych, zakrwawionych, obsikanych, spalonych, zgwałconych, rozebranych do naga, zakapturzonych, szczutych psami, zawiniętych w szmaty, rzuconych na klepisko zwłok podludzi.

  Rozjeżdżanych pancernymi transporterami na ulicach, rozstrzeliwanych przez wojsko i "cywilnych kontraktorów", trafianych rakietami z dronów. Służących za treningowe worki dla armii z wielu krajów.

  Imion tych afgańskich dzieciaków nie zobaczysz. Ani fotografii ich ulubionych zabawek. Miały jakieś?
  Za wielkie niebezpieczeństwo uczłowieczenia ofiar.
  nie zapominaj - teraz irańskie dzieci czekają w kolejce.
 • 2012-03-24 22:59 | zyta2003

  Re:Zabójca nie żyje

  Dzieci zydowskie maja imiona, a afganskie nie. Tak. Tylko, ze to swiat zachodni tak ulozyl. I tak rozumuje redaktor Szostkiewicz i na pewno 99,9% Polakow. Przeciez np. te Zoltki, to wszystkie jednakowe, jak ich odroznic, he, he.
  "Nie znamy nawet imion dzieci" z Afganistanu, ale takze tych, ktore zginely przypadkowo, czy przez okrucienstwo doroslych, czy uprowadzonych dla prostytucji i armii z dalekiej Azji, czy Afryki.
  Dzieci Afganskie maja przynajmniej obwieszczonego calemu swiatu swojego kata. Tamte inne, gdy nie jest to widowisko pograzajace upadajace mocarstwo, jakos mniej interesuja swiat. Mniej lez i gniewu, takze forumowiczow.
  Tak jakos mam niejasne uczucie, ze pochylanie sie nad tymi dziecmi, to nie zal za nimi, ale chec dokopania znienawidzonej Ameryce. Tragiczna sytuacja dzieci afrykanskich, czy krajow Dalekiej Azji nie wzbudza takiego slusznego zalu i gniewu, jak te dzieci z Afganistanu.
  Jakos nikt juz nie wrocil do tematu, ze mordercy dzieci afganskich grozi w jego ojcZyznie kilkunastokrotna kara smierci, forumowicze zatrzymali sie na "puszczania oka", jaka to bedzie farsa jego proces. Bedzie inaczej? To sie przemilczy, bo nie pasuje do zalozen..
 • 2012-03-25 05:01 | michrich

  Re:Zabójca nie żyje
  herstoryk ma Redaktorowi Szostkiewiczowie za zle ze nie dzielai z nim radosci z faktu zamordowania dzieci zydowskich. Ale Herstoryk nie musi sie martwich. Na pewno dostanie od ksiedza rozgrzeszenie.
 • 2012-03-25 10:17 | zza kałuży

  grozi...jak będzie farsa...będzie inaczej?

  "Jakos nikt juz nie wrocil do tematu, ze mordercy dzieci afganskich grozi w jego ojcZyznie kilkunastokrotna kara smierci, forumowicze zatrzymali sie na "puszczania oka", jaka to bedzie farsa jego proces. Bedzie inaczej? To sie przemilczy, bo nie pasuje do zalozen.. "

  **********************************************

  Zyta2003 ma wykształcenie z gdybaniologii stosowanej. Nie przyjdzie jej do głowy, że z braku zdolności przepowiadania przyszłości właściwe jest spojrzenie w przeszłość.
  Proszę sobie sprawdzić, na jakie wyroki byli skazywani najwięksi umundurowani amerykańscy zbrodniarze wojenni. Począwszy od takiego np. Wietnamu, skoro tak Zycie2003 chodzi o los azjatyckich dzieci. To raz.

  A dwa, proszę się dowiedzieć ile lat faktycznie trwały ich wyroki dzięki uprzejmości amerykańskiego wojskowego wymiaru "sprawiedliwości" oraz np. aktualnego prezydenta. Samo skazanie jeszcze nic nie znaczy. Jest taką samą propagandą dla pożytecznych idiotów jak cała reszta podżegającej do wojny i mordowania działalności sławnego kompleksu militarno-przemysłowego.

  Trzy - w jakich warunkach odbywali swoje "kary"? Ten aspekt będzie szczególnie wartościowy edukacyjnie dla patriotycznych Zyt. Czy było to więzienie czy np. może areszt domowy? Czy ich rodziny były otoczone w tym czasie jakąkolwiek opieką? Państwa? Armii? Społeczeństwa? Grup weterańskich? Lokalnego kościoła? Komu to społeczeństwo pomagało i dlaczego wielokrotnie groziło śmiercią tym z żołnierzy, którzy ośmielili się zeznawać prawdę na procesach morderców?

  Za co wydaje się w USA wyższe wyroki: za unikanie służby wojskowej czy za zbrodnie wojenne popełnione na "podludziach"? Bo za zabójstwa własnych żołnierzy winnych skazuje się nawet na kary smierci. I są to jedyne takie kary rzeczywiście wykonywane.

  Następny aspekt to zbrodnie tzw. "kontraktorów", czyli najemników bez mundurów, a więc poprzebieranych weteranów wojskowych "dorabiających" sobie strzelaniem do wszytkiego co się rusza. Wyjętych spod lokalnego prawa tak samo jak umundurowani najemnicy. Czy Zyta2003 wie, których było w takim Iraku więcej; regularnego wojska czy kontraktorów? Którzy zamordowali więcej cywilów?

  Uzasadnieniem napaści na Irak m.in. było powtarzanie, że "Saddam tysiącami mordował swoich własnych obywateli". Zna Zyta2003 końcową tabelkę wyników meczu "humanitarnych Bushów 1&2" z "podobnym Hitlerowi Saddamem"? Kto zabił więcej ludzi (o przepraszam, z punktu widzenia administracji Busha 2 Irakijczycy to podludzie nie zasługujący nawet na policzenie) i kto stworzył warunki umożliwiające mordowanie niewinnych ludzi wszelkiego rodzaju terrorystom i pospolitym kryminalistom?

  Gdzie jest ta tabela? Kto jest większym Hitlerem: Bushe czy Saddam?

  Ale przecież Zyta2003 woli wróżyć z fusów zamiast zrzucić łuski z oczu.
 • 2012-03-25 16:40 | Kalina16

  Re:Zabójca nie żyje

  Chyba Panstwo nieco odeszli od tematu. Jak widac, teraz pomstujemy, i slusznie, na Amerykanow, ze morduja dzieci i cywilow. Najpierw mordowali w Wietnamie, potem w Iraku i Afganistanie. A ponoc zamierzaja teraz wziąć sie za małych Irańczykow. Tak to juz jest, kiedy prowadzi sie wojny. Najlepiej żadnych wojen, a do tego na cudzym terenie nie prowadzic, wówczas zaczynaja dzialac normalne prawa cywilizacji europejskiej, jak moglismy to zauwazyc niedawno w Tuluzie, gdzie w swietle jupiterów odstrzelono mordercę. Facet dokonał samowolnej egzekucji na przypadkowych ludziach, a więc zastosowal odpowiedzialność zbiorowa. Dla takiego rozumowania nie ma miejsca w europejskiej Francji, totez facet został skasowany. Oczywiscie mozna bylo go wziąć zywcem, tylko po co sobie robic klopot. Kary smierci by nie mógł dostać, a z tego powodu rodacy ofiar krzyczeliby na cały świat, ze we Francji i w ogole szerzy sie antysemityzm i znow antysemici morduja bezkarnie Żydow. Oto przyczynek do wkladu izraelskiej mysli etycznej i politycznej w doskonalenie europejskiego wymiaru sprawiedliwosci. Pozdrawiam serdecznie.
 • 2012-03-25 21:05 | ge'a_ashkelon

  Re:Zabójca nie żyje

  "Kary smierci by nie mógł dostać, a z tego powodu rodacy ofiar krzyczeliby na cały świat, ze we Francji i w ogole szerzy sie antysemityzm i znow antysemici morduja bezkarnie Żydow. Oto przyczynek do wkladu izraelskiej mysli etycznej i politycznej w doskonalenie europejskiego wymiaru sprawiedliwosci"

  Widze, ze i Pani Kalina tez raczy szerzyc nienawisc i wypisywac straszne bzdury o Zydach :) Problemem jest, ze tak naprawde caly czas nie wiemy co mowia statystyki: jak duzo jest takich "Kalin", "Andrzejow" w Polsce, w Europie, na Swiecie...? Tylko tu, na tym forum, w powaznej, zacnej, starej gazecie, jak duzo, jak duzo...
  Wiem tez, ze ci sami, ktorzy nienawidza Zydow, nienawidza tez muzulmanow. Zmienia im sie tylko w zaleznosci od wiatru... raz tak, raz tak...

  Uklony.
 • 2012-03-25 23:05 | Kalina16

  Re:Zabójca nie żyje

  Rzeczywiscie, Panie Ge,a ashkelon, tych, co nie daja się zastraszyc zajadlym pomawianiem o antysemityzm, i mowia to, co trzeba w danej chwili, jest legion. Nie tylko w "Polityce". Ale - co gorsze - jest takze legion takich osob, jak pan, ktorzy maja głęboko w nosie przyzwoitość, rzetelność i prawdomówność. Liczy sie dla nich tylko jedno: ktos osmielil sie podnieść reke na Żyda!!! Jakie byly jego motywy, moze byl chory na glowe, a moze niczym nie róznil sie od tych, ktorzy regularnie w swoim czasie robili zamachy skierowane na Amerykanow, Hiszpanow, Anglikow, w wyniku ktorych zginęły tysiace osób, to tych ludzi zupełnie nie obchodzi. Otoz deklaruje panu jedno: smierc tych dzieci z Tuluzy obeszła mnie w tym samym stopniu, co smierc półrocznej Madzi ze Ślaska, o ktorej pisały gazety. Poniewaz w ogole obchodzi mnie smierc ludzka bez sensu, zwłaszcza dziecka. W przeciwieństwie do pana, jak i pana Szostkiewicza. Panow jest w stanie poruszyc jedynie smierc dziecka zydowskiego. I jak to nazwać? Nie jest to filosemityzm, bo filosemitka jestem ja adorujac żydowska kulture i sztuke. To, co panowie tu pokazuja, to jest po prostu czystej wody szowinizm.
 • 2012-03-26 08:47 | stara nauczycielka

  Re:Zabójca nie żyje

  Jaki demon - pyta Pan? Ten sam, ktory napuszcza jednych Polakow na drugich, falszuje nasza wspolna historie dla wlasnych potrzeb, glownie politycznych. Jeden czlowiek pozbawia czlowieczenstwa drugiego i w ten sposob daje sobie prawo do unicestwienia tego pierwszego. Ten demon tkwi w nas wszystkich po trosze. Musimy go w sobie odnalezc i zrozumiec a potem dopiero wypowiadac sie na temat Mohammeda - kazdy z nas jest troche takim "Mohammedem" gdy wyzywamy nielubianych przez siebie politykow, "pedalow" czy feministki.
 • 2012-03-26 11:16 | ge'a_ashkelon

  Re:Zabójca nie żyje

  I tak wlasnie jest, jak pisze Pani pedagog.