Pedofil zabójca wychodzi na wolność

(50)
Niebawem seryjny zabójca pedofil wtopi się w tłum. Będzie groźniejszy niż kiedyś. Polski system prawny jest wobec tej sprawy bezradny.
  • 2012-03-30 09:23 | rts

wpis został usunięty

.........
  • 2012-03-30 09:49 | Hania

Re:Pedofil zabójca wychodzi na wolność

Cieszę się że moi chłopcy w międzyczasie dorośli.
    Nie mogłabym spać spokojnie.
    To się w pale nie mieści, żeby nie można było go izolować dalej.
    Skoro sam przyznał, że po wyjściu nic się nie zmieni.
    Bo to silniejsze.
    Jedyna nadzieja, że będzie ścigany jak szczur przezz rodziny tych biednych chłopców.
    Gdyby moje dziecko skrzywdził....
  • 2012-03-30 10:07 | Black_

wpis został usunięty

.........
  • 2012-03-30 11:04 | Samborka

Jak w filmie "Oszukana"

To przerażające, sądziłam, że to się już nie może więcej zdarzyć. A jednak... Państwo nie broni swoich obywateli. Państwo wymyśliło prawo, które nie działa, chroni zabójcę dzieci. I państwo nie ma pomysłu, co może zrobić.
    Czy samo przypuszczenie mordercy, że prawdopodobnie dziś postąpiłby tak samo, nie wystarczy, by go zamknąć dożywotnio w zakładzie psychiatrycznym?
    Proponuję, by powstała społeczna grupa chroniąca przed nim, śledzące każdy jego krok. Do czasu, aż znajdzie się powód do kolejnego procesu.
  • 2012-03-30 12:13 | jerzy

Obowiązek meldowania na komendach policji swojego każdorazowego pobytu w nowym miejscu.
  • 2012-03-30 13:15 | Sceptyk

Cóż... nikt o tym nie wiedział, kiedy znoszono karę śmierci?
    Ależ tak, wiedziano, przecież przykładu tego (... - brak słów) używano wówczas w trakcie dyskusji. Skoro o tym wiedziano i z premedytacją zamieniono karę śmierci na 25 lat więzienia, to odpowiedzialność ze ew. recydywę powinna spaść na tych, którzy takie prawo uchwalili.
    Czy można - w przypadku recydywy tego (...) - pociągnąć do odpowiedzialności parlamentarzystów, którzy takie prawo uchwalili?
  • 2012-03-30 16:02 | lukald

Czyli jakby pozostawiono karę śmierci, i po latach okazałoby się, że jeden ze skazanych na śmierć był niewinną ofiarą (wiele podobnych spraw w USA było), to również w takim wypadku chciałbyś pod sąd wysłać parlamentarzystów ?
    Zaprezentowałeś zaiste fantastyczną zabawę prawną.
    Teraz już każdy polityk nie zrobi nic, ponieważ za każde nowe prawo, od persona będzie odpowiadać przed sceptykiem.

• 2012-03-30 16:51 | Sceptyk

Kawa na ławę:
    1. Artykuł dotyczy wypuszczenia patologicznego zbrodniarza o bezsprzecznie udowodnionej winie, z orzeczonymi 4 karami śmierci (kiedy można było orzec też niższe kary za morderstwo, nie było w prawie żadnego przepisu rodem z kodeksu Hammurabiego! => sędzia musiał być przekonany o słuszności takiego wyroku!), po 25 latach więzienia.
    2. Artykuł czarno na białym relacjonuje, że:
    "7 grudnia 1989 r. weszła w życie amnestia obejmująca skazanych na śmierć. Najwyższe wyroki automatycznie zamieniano na 25 lat pozbawienia wolności"
    Krasnoludki tej amnestii nie uchwaliły, prawda? Uchwalili to ludzie i to chyba nie najgłupsi, którzy mogli np. zamienić karę śmierci na dożywocie, chociażby w przypadku najbardziej drastycznych zbrodni, prawda? Nie zrobili tego z rozmysłem, prawda? Nie zrobili tego, mimo, że byli świadomi, że ich decyzja oznacza wolność dla tego zbrodniarza po 25 latach, prawda?
    Czy - jeśli ten zbrodniarz wróci do swojego "hobby" - żaden z tych polityków nie będzie ponosić żadnej odpowiedzialności za kolejne ofiary tego zbrodniarza? Prawnej - oczywiście, wszak to politycy stanowią prawo. A moralnej?
    A jeśli taki zbrodniarz jednak znowu zabije - dalej będzie Pan twierdził, że za taki kiks prawny jak amnestia po 25 latach dla wszystkich jak leci, bez wyjątku / poprawki na takich ciężkich zbrodniarzy - politykom nie należy się żadna odpowiedzialność?

Co do rozwiązań systemowych: o ile mi wiadomo, w USA procedury odwoławcze dla skazanych na kare śmierci potrafią się ciągnąć nawet dziesiątkami lat - jest mnóstwo czasu na szukanie dowodów niewinności, obalanie dowodów winy itd itp. Wnioskuję z tego, że w USA przykłada się bardzo wielką wagę do tego, by takich tragicznych pomyłek nie było. W drugą stronę - czy na przykładzie opisywanej w artykule amnestii jesteście Państwo przekonani, że politycy, którzy ją uchwalali, dołożyli maksimum starań i wysiłków, by żadne dziecko więcej nie padło ofiarą tego patologicznego zbrodniarza?

Ja wątpię. I ogłaszam wszem i wobec: jeśli ten zbrodniarz zamorduje kolejne dziecko, będę uważać, że po części odpowiedzialność za to ponoszą politycy, którzy lekkomyślnie odgórnie zastosowali ryczałt 25 lat odsiadki nawet dla tak odrażających zbrodniarzy, lekce sobie ważąc ostrzeżenia, że oznacza to wypuszczenie również tego typa w sile wieku.
  • 2012-03-30 14:07 | kika

Zwyrodnialcowi dają wolność, a on się śmieje wszystkim w twarz i wprost mówi, że nadal będzie czynił zło... Nóż się w kieszeni otwiera na tę sytuację. W tym miejscu, jak wiele innych osób, mam ochotę wpisać coś takiego, że wątek na pewno zostałby usunięty.
  • 2012-03-30 18:01 | 1

Gdybym był ojcem któregoś z chłopców - poczekałbym, aż ten pan wyjdzie zza murów więzienia. Nawet nie zdążyłby zaczerpnąć świeżego powietrza.
  • 2012-04-02 12:45 | aklekot

I wtedy ojciec dostanie dożywocie za zabójstwo z premedytacją, a ty kilka lat za podżeganie do zabójstwa.
  • 2012-04-03 00:34 | Negortin

Nie wiem, czy będąc ojcem zamordowanego dziecka byłbym w stanie wybaczyć.
    Część ludzi na to stać, część nie. 25 lat to kawał czasu, więc ci rodzice musieli się jakoś z tym pogodzić, ale pewnie nie ma dnia, by nie mysleli, co by było, gdyby ich syn nie został zamordowany...
    Myślę, że z punktu widzenia osoby żądnej odwetu kara dożywocia nie ma najmniejszego znaczenia. Dla mnie by nie miała...
    Nie miała również dla ojca pewnej dziewczynki, która zginęła w katastrofie lotniczej pod Uberlingen. Ten wytropił winnego katastrofy i zadźgał go nożem.
  • 2014-01-16 18:42 | janus

Bzdury opowiadasz , najbardziej honorowa rzecz to udusic tego szczura po wyjsciu , umieli to zrobic troglodyci w amerykanskim wiezieniu z Jeffrey Dammer ,mimo ze Jeffrey nie mordowal dzieci ale doroslych mezczyzn , a nasi wiezniowie przez 25 lat nie umieli zrobic tej prostej rzeczy . Teraz temu glupiemu panstwu pozostaja male prowokacje typu dragi pod materacem i powroty Trynkiewicza do wiezienia na kilka miesiecy i tak w kolko do 80 tki . Wstyd.
  • 2014-01-06 02:13 | tazo

wpis został usunięty

.........
  • 2012-03-30 18:35 | Cisza

Po pierwsze, ujawnili jego zboczeństwo podczas badania, które na określonym poziomie odbyło się 25 lat temu.
    Po drugie, 25 lat temu przyznał, że na pewno szukałby kontaktu z dzieciakami jak wyjdzie. Nie było wówczas internetu, satelity, mediów elektronicznych i powszechnej dostępnosci wizerunku.
    Po trzecie, poziom jego testosteronu wówczas a poziom testosteronu 50-letniego "dziadka" to przepaść.
    Po czwarte, dostanie w prezencie telefon naszprycowany czipami i "plecy", o ktorych istnieniu my i on wiedzieć nie będziemy.
    Po piąte, odbył karę i choć nieufnie trzeba dać mu szansę. Bo jesteśmy ludźmi i w jakimś celu 25 lat spędził w klatce.
    Ja mam wielką nadzieję, że uratuje komuś życie: jako dawca szpiku, dawca narządów, a może po prostu przypadkowy przechodzień. I to wszystko nabierze jakiegoś sensu.
  • 2012-03-30 21:22 | Ve

Do Ciszy

tak mi skoczyło ciśnienie po przeczytaniu Twojego arcynaiwnego postu, że aż się zalogowałam. Jestem matką dwójki malutkich dzieci. I nie chciałabym, żeby kiedykolwiek ktoś taki nawet usiadł na ławce obok moich dzieci. Może to prymitywne z mojej strony. Nie sądzę jednak, żebyś Ty pozwolił/a swojemu dziecku pójść do kogoś takiego postrzelać z wiatrówki. Albo chociaż pobawić się w parku. 50-letni mężczyzna to nie dziadek. A 25 lat w klatce dało mu możliwość fantazjowania do bólu na temat jego zboczonych skłonności. Z tego nie da się wyleczyć. Zresztą nikt nawet nie próbował. A dowodem jego słodkie malunki. Ten kto pozwolił na wyjście takiego bydlęcia na wolność będzie miał krew na rękach, jeśli (a z dużym prawdopodobieństwem tak się stanie) znów "to coś co jest silniejsze od niego" nad nim zapanuje. Szansę można dawać komuś, kto rokuje. A nie komuś, kto dopuścił się najohydniejszej zbrodni. I to czterokrotnie doznając przy tym rozkoszy. Do rozkoszy chce się wracać.
  • 2012-09-18 22:25 | AA

No ja bym tak nie wierzyl w te czipy i plecy,to Polska kolego...Dac szanse...a jaka ten zbok dal szanse dzieciakom ktore okrutnie zamordowal?Nigdy nie powinien ujzec swiata bez krat,tak samo jak Pekalski,jeszcze gorszy psychol.
  • 2012-03-30 21:15 | niewykształcony ze wsi

To naprawę urocze, jak "młodzi, wykształceni z wielkich miast" rozczulają się nad losem zbrodniarza. Cały problem jednak jest wynikiem zniesienia kary głównej, w pierwszym okresie zresztą nieformalnie, pod wpływem lewackiej międzynarodówki przesiąkniętej ideologią praw człowieka i swoiście pojmowanego humanizmu. Suum cuique, jak napisał wielki Ulpian - każdemu to, co mu się należy. Jedyną sprawiedliwą karą, wynikającą z naturalnego, ludzkiego poczucia sprawiedliwości za 4 morderstwa jest kara śmierci i ta, orzeczona zresztą w tej sprawie, powinna była być wykonana. Swoją drogą, ciekaw jestem, jak swoją skompromitowaną doktrynę resocjalizacji będą bronili zideologizowani freudyzmem psychiatrzy i psychologowie, gdy Trynkiewicz zabije kolejny raz?
  • 2012-03-30 21:31 | maja89

Nie bardzo rozumiem jaki jest cel tego artykułu ?

Bicie na alarm, łącznie z podawaniem danych osobowych i cytowaniem więżnia ("Żal, że nie zdążyli go wyhuśtać na tygrysie") brzmi jak zachęta do 'brania sprawy w swoje ręce'.
    Facet odsiedział 25 lat, więc trzeba mu z automatu dać następny wyrok ? Albo - jak w tymże duchu sugerował ktoś na forum, dać mu okazję do zadośćuczynienia jako 'donorowi organów' ?
    Nie jest dziś trudno - w epoce wszechobecnych kamer i monitoringu - mieć nad nim nadzór, mniej czy bardziej dyskretny. Ten artykuł jednak wręcz nawołuje do samosądu.
  • 2012-03-30 21:59 | Ve

Cóż, dobrze, że ktoś ostrzega - miejcie się na baczności, pilnujcie swoich dzieci. Może to wzywanie to samosądu. Ale jakoś nie wzrusza mnie los kogoś, kto zaszlachtował 4 dzieci. Naprawdę uważasz Maju, że odpokutował swoje czyny i zasługuje na carte blanche oraz szansę na nowe, spokojne, nie mącone przez nikogo i nic życie?
  • 2012-03-31 00:25 | maja89

Nie uważam że odpokutował, bo czegoś takiego nie da się odpokutować

Tym niemniej, w jaki sposób mamy "pilnować naszych dzieci" ? Skąd wiesz kto jest kim na ulicy czy na placu zabaw ?
    W Średniowieczu piętnowano zbrodniarzy obcinając uszy i nosy, żeby z daleko było widać kto zacz. Czy o to chodzi ?
    Czy jeśli ktoś weźmie sobie to zanadto do serca i zabije tego kolesia, ten artykuł zostanie uznany za podżeganie do morderstwa ?
    Dużo prościej byłoby monitorować go - ale to wymaga pracy i umiejętności, a nasza policja zbyt jest zajęta ściganiem zbrodni o obrazę majestatu politykierów, wlepianiem mandatów za prędkość, łowieniem hackerów i tropieniem "nielegalnego" oprogramowania - vide artykuł obok tego.
  • 2012-03-30 23:32 | SmoczycaMislusia

Dane osobowe podano za zgoda sadu, ktore najwidoczniej uznal, ze ich publikowanie jest jak najbardziej uzasadnione.

Co do faktu, iz ow osobnik spedzil 25 lat w wiezieniu i z tego powodu jakoby przyslugiwalo mu prawo do ponownego startu, odniose sie w taki sposob: kara wiezienia ma resocjalizowac(w zalozeniu), a nie byc zadoscuczynieniem za popelnione zbrodnie (bo nie ma zadoscuczynienia za odebranie komus zycia, chyba ze zastosujemy prawo oko za oko), a ze Trynkiewicz najwyrazniej nie zostal zresocjalizowany i nadal stanowi realne zagrozenia dla najbardziej wrazliwej grupy spolecznej, jaka sa dzieci, zadne prawo ponownego startu mu nie przysluguje i powinien byc izolowany od spoleczenstwa az do konca zycia.

Dodam, ze nie wierze w zadne inwigilacje, ktore jakoby mialy powstrzymac Trynkiewicza przed dokonaniem kolejnych zbrodni. Komorka z chipem? Trynkiewicz nie bedzie oczywiscie podejrzewal, ze ma chip, i nie kupi sobie nowej komorki, prawda? "Plecy"? Ile bedzie nas, podatnikow, kosztowac dwudziestoczterogodzinna inwigilacja takiego potwora i jaka bedzie jej skutecznosc? W ktorym momencie Trynkiewicz "zgubi" swoje plecy? Kamery tez nie sa wszedzie. Gdyby tak bylo, lapanie wszelakich przestepcow byloby pestka, a tak niestety nie jest.

Liczba wpisow, ktore zostaly usuniete, swiadczy o tym, jak wielkie emocje budzi ta sprawa. Emocje te sa calkowicie uzasadnione.
  • 2012-03-31 00:16 | maja89

@ Ve & Smoczyca

Wszystko to racja, tym niemniej ów człowiek osiedział swoją (bardzo wysoką) karę. Można się zastanawiać czy była ona adekwatna do winy, ale się odbyła.
    Wychodząc z założenia że kara ma zawsze resocjalizować, całe ustawodastwo karne należałoby napisać od nowa : kto i kiedy "wie" czy ktoś jest już "zresocjalizowany" ? I co to właściwie znaczy ? Że drugi raz tego nie zrobi ?
    Nie ma takich gwarancji ani w przypadku drobnej kradzieży w sklepie, ani w przy najgorszych morderstwach. W tym sensie kara JEST rewanżem społeczeństwa za zbrodnie i dlatego są różne jej gradacje.
    Inaczej zawsze i wszędzie każdy mógłby powiedzieć, że winowajca nie jest zresocjalizowany i możnaby mu przedłużać karę w nieskończoność, co zresztą wielokrotnie w historii bywało przerabiane, z wiadomymi skutkami.

Inwigilacje (typu elektroniczna bransoletka) są bardzo skuteczne na Świecie, każdy krok jest monitorowany i - nawet biorąc poprawkę na polski bałagan - dobrze służy prewencji. Zresz†ą, jaka jest alternatywa ? Podawanie danych faceta i nakręcanie strachu, żeby ktoś go "załatwił" ? To najlepiej od razu oddać go kolesiom od "skoku tygrysa".
    Obawiam się że takim tanim kosztem nie rozwiąże się dylematu : skazany prawomocnie, swoje odsiedział ale "wiadomo" że znowu zabije. Nb skąd wiadomo ? Albo jesteśmy państwem praworządnym, albo uprawiamy dintojrę.
  • 2012-03-31 00:44 | SmoczycaMislusia

Elektroniczna brasoletka? Pomysl nawet mi sie podoba, ale skoro czlowiek odbyl swoja kare w calosci(spoleczenstwo zrewanzowalo sie za popelnione czyny), to jaka jest podstawa prawna do zakladania owej elektronicznej smyczy? Czy w obowiazujaym prawie istanieje przepis, ktory zezwalalby na takie ograniczenie wolnosci kogos, kto juz "zaplacil" za swoje sprawki? A czy ogranczenie wolnosci nie powinno sie odbywac w skutek praworzadnego wyroku sadu? A czy ten nie powinien miec miejsca po przewodzie sadowym?

Artykul, ktory komentujemy, jest o tym, ze polski system prawny nie potrafi poradzic sobie z problemami, ktore stawia mu rzeczywistosc, i ta bulwersujaca sprawa jest tego jaskrawym przykladem. Z ktorej strony bysmy sprawy nie ugryzli, moze kodeks nalezaloby "przepisac od nowa", bysmy w tym praworzadnym (sic!) kraju mogli sie poczuc choc troche bezpieczniej.
  • 2012-03-31 15:00 | Ve

Maju, nie zgodzę się, że odsiedział "swoje". "jego" zasądzone to kara śmierci, a wypuszczenie go na wolność po 25 latach to wypadek przy pracy nieudolnych prawodawców, którzy pacnęli przepis, zanim się nad nim zastanowili. Cóż, prawdopodobieństwo, że spotkanie z tym panem czeka ich dziecko było zerowe. Niestety, czas płynie szybko i bydlę wychodzi na wolność. Bydlę w sile wieku, które Twoim zdaniem zasługuje szansę.
  • 2012-04-01 20:39 | kaesjot

Dlaczego mamy ponosić koszty monitorowania wypuszczonego na wolność zbrodniarza ? Pilnowanie kogoś przez 24 godz/dobę to zaangażowanie 5-ciu osób. Co z tego, że ktoś śledzi stale jego poczynania - jak będzie chciał to znowu zabije a więc potrzebna będzie stała grupa interwencyjna na tyle blisko, by zdążyła zareagować i uchronić potencjalną ofiarę - to dalsze 10 osób. Razem 15 osób do pilnowania - czy maja89 to sfinansuje albo sama osobiście zajmie się pilnowaniem, by nie popełnił kolejnej zbrodni? Bo ja się do tego na pewno nie dołożę !!!
    Poza tym nie mówimy o jakiś oszustach, złodziejach, itp lecz ZBRODNIARZACH mających na sumieniu życie ludzkie. Czy społeczeństwo nie ma prawa przed takimi się bronić, nie ma prawa do spokojnego życia, bez obaw o bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich? Ktoś, kto z niskich pobudek, w okrutny sposób pozbawił życia innych ludzi nie zasługuje na miano człowieka a tym samym traci prawo człowiekowi przynależne. Nie ma co mówić o zemście czy zbrodni w majestacie prawa. To należy traktować w kategoriach usunięcia zagrożenia - są sytuacje, gdy trzeba usunąć zainfekowany narząd by uratować cały organizm.
  • 2012-09-18 22:29 | AA

do Maja.
    Panstwem praworzadnym...moj Boze...a o jakim panstwie rozmawiamy?
  • 2014-01-06 02:39 | tazo

Ja sądze że nieelektroniczna bransoletka lecz obroża z materiałem wybuchowym (C4) i GPS jako zapalnik
  • 2012-03-31 01:56 | zly

Jedyna odpowiednia kara dla tego bydlaka to sznur i galaz..
    A juz analizujac na chlodno,uwzgledniajac dzisiejsze prawo i praktyke:
    autor sie myli.Nie ma jakichkolwiek przeciwskazan,by zwyrodnialca nie przeniesc natychmiast po zakonczeniu wyroku do zamknietego zakladu psychiatrycznego.Juz z opisu moge powiedziec,ze prezentuje cechy trzech zaburzen umylowych:psychopatii,sadyzmu i pedofilii,nie wykazuje poprawy ani zaangazowania w terapie i wciaz jest niebiezpieczny dla otoczenia-wszystkie wystarczajace,by poddac go ubezwlasnowolnieniu i przymusowemu leczeniu.Zawsze mozna cos zrobic.
  • 2012-03-31 22:22 | białas

Niedawno słyszałem wypowiedź jednego z prof. seksuologów, który stwierdził, że pedofilia to choroba. I jak się orientuję ten pogląd przeważa wśród specjalistów. Jeżeli ten sprawca tych zbrodni jest chory, to o ile znam dobrze i stare i nowe prawo karne, to nie powinien byc karany - niepoczytalnośc. To tak w skrócie. Ale jest to również uwaga do obecnie obowiązującego prawa karnego oraz poglądów dot. traktowania pedofilów. Natomiast w omawianym przypadku zastanowic można byłoby się nad wykorzystaniem ustawy o ochronie zdrowia psychicznego. Gdyby uznano, że skazany jest chory psychicznie /lub inne zaburzenia tego rodzaju/ to byc może pozwalałoby to leczyc go zakładzie zamkniętym. A tak, przy okazji, jeżeli pedofilia jest chorobą o charakterze psychologiczno-psychicznym a kk w takim przypadku stwierdza, że taka osoba nie popełnia przestępstwa /niepoczytalnośc/, to ustawodawca /oraz biegli i sądy/ muszą rozstrzygnąc co z tą sprzecznością zrobic.
  • 2012-04-01 04:11 | zly

To,ze ktos jest chory psychicznie,nie oznacza automatycznie,ze jest niepoczytalny.Niepoczytalnosc oznacza tylko,ze nie rozumial swojego czynu badz nie zdawal sobie sprawy z tego co zrobil.Trynkiewicz nie slyszal glosow,nie sadzil ze kieruja nim ufoludki,nie jest uposledzony umyslowo.Nie ma zadnego powodu,by nie poniosl kary za swoje zbrodnie.
  • 2012-04-01 21:43 | białas

Nie ja wymyśliłem, że pedofilia to choroba. Nie jestem medykiem i napewno nie będę. Byc może ma Pan rację. Odsyłam do komentarzy Kodeksu Karnego, podręczników psychologii i psychopatologii kryminalnej oraz psychiatrii sądowej. A tak przy okazji upośledzenie umysłowe do chyba nie choroba psychiczna. Ja tylko nieśmiało wskazywałem ewenetualne możliwości nie wypuszczania tego pana na wolnośc. W polskim prawie karnym /i nie tylko/ mamy wiele "szczególnych" rozwiązań prawnych np. kara tzw. bezwzględnego dożywocia i problem resocjalizacji
  • 2012-04-03 01:07 | zly

Panie bialas,nie musi sie Pan tak obrazac.Wcale nie kwestionuje tego,ze pedofilia to choroba.Jednakze od sklonnosci pedofilskich do CZYNU pedofilskiego jest jeszcze daleka droga.Pedofilem byl prawdopodobnie Lewis Carroll,jednakze nie ma dowodow,by kiedykolwiek probowal on skrzywdzic jakies dziecko,a swe upodobania realizowal wylacznie poprzez robienie artystycznych zdjec.
    I gdzie napisalem,ze uposledzenie umyslowe to choroba psychiczna?Odpowiedni cytat z Kodeksu Karnego brzmi: 'Nie popełnia przestępstwa, kto z powodu choroby psychicznej, upośledzenia umysłowego lub innego zakłócenia czynności psychicznych, NIE MOGL W CZASIE CZYNU ROZPOZNAC JEGO ZNACZENIA LUB POKIEROWAC SWOIM POSTEPOWANIEM' (podkreslenie moje)' i nie ma tu zadnej legalnej sprzecznosci.Nic takiego nie zaszlo w przypadku Trynkiewicza i jego pierwotny wyrok byl sluszny.Jako ze nie da sie go juz dzisiaj legalnie powiesic (a szkoda),to jakis madry psychiatra moglby go skierowac prosto z celi na przymusowe leczenie psychiatryczne i ocalic spoleczenstwo przed tym potworem.Oby sie jakis trafil..
  • 2012-04-08 22:54 | białas

Szan Panie Zły, należę do osób, które w przypadku wymiany poglądów nigdy się nie obrażają, chociaż mogę sprawiac takie wrażenie. Lubię nawet ostre dyskusje - wymianę poglądów, gdyż są insoirujące. Znam ten przepis KK. Swoją wypowiedź oparłem o przedstawiony tekst /wyliczankę/: "nie słyszał głosów,nie sądził ze kierują nim ufoludki, nie jest upośledzony", a więc objawy i ich przyczyna. W żadnym przypadku nie były to słowa krytyki. Gdzieżbym śmiał, nie znając Pana. Przy ocenie zachowania tego okrutnego pana wchodzi jeszcze "siła" popędu i wola /psychologia/.
  • 2012-04-01 01:07 | ćwok

matematyka sie kłania

zaraz, zaraz...
    "Sąd wojewódzki w 1989 r. skazał Trynkiewicza na cztery kary śmierci. Ten odwołał się od wyroku, chciał żyć, ale wyrok podtrzymano. (...) 7 grudnia 1989 r. weszła w życie amnestia obejmująca skazanych na śmierć. Najwyższe wyroki automatycznie zamieniano na 25 lat pozbawienia wolności"
    4 x 25 = 100
    powinien sto lat garować, czyż nie??
  • 2012-04-01 06:02 | Bozena

Pan Premier obiecywał sterylizację pedofili -czekamy
  • 2012-04-03 00:39 | Negortin

A obcinania rąk złodziejom też obiecał ?
  • 2012-04-01 06:52 | Jan Bohynski

Napewno dowiem sie, ze jestem naiwny, ale ... # 1 Jezeli zabojca T. zostal skazany czterokrotnie na kare smierci, to w wyniku automatycznej zamiany tej kary smierci na 25 lat wiezienia, powinien spedzic w wiezieniu 4 x 25 = 100 lat. Proste ? Widocznie w Polsce nie proste. # 2 Czesto czytam o swoistym kodeksie wiezniow i wszechwladzy tz. - grypsery - w osrodkach odosobnienia. Wydaje sie to wszystko bajka, jezeli ten czlowiek przezyl w wiezieniu 25 lat w dobrej kondycji i nie ma nawet wzmianki o tym, zeby mu sie cos przytrafilo. W innych krajach, znane sa samosady dokonywane przez wspolwiezniow na zwyrodnialcach. Widocznie ten wiezien byl bardzo specjalnie traktowany, jako kuriozalny osadzony. Moze mimo wszysto naleza sie brawa naczelnikowi wieziana ? Bardzo to jest smutne. JB.
  • 2012-04-01 21:31 | białas

Swoiście pojmowana odpowiedzialnośc Państwa za osoby będące faktycznie pod nadzorem i w dyspozycji tegoż Państwa.
  • 2012-04-01 23:29 | SmoczycaMislusia

@Jan Bohatynski
    Panie Janie, jakolwiek ubolewam nad faktem, iz zbrodniarz i zboczeniec wychodzi na wolnosc, to jednak nie bardzo rozumiem tego obliczenia 4x25=100. Czy gdyby doszlo do wykonania pierwotnie zasadzonych wyrokow, wykonano by je wszystkie? Sprecyzuje: powieszono by faceta cztery razy? :)
  • 2012-04-01 23:31 | SmoczycaMislusia

W moim poprzednim poscie znajduje sie blad. Bardzo przepraszam Jana Bohynskiego za przekrecenie jego nazwiska/pseudonimu.
  • 2012-04-02 05:05 | Jan Bohynski

Droga pani M.S. Prawdopodobnie niechcacy obdarzyla mnie pani bardzo ladym nazwiskiem - Bohatynski - Chyba wzorem innych forumowiczow, przyjme sobie pisudonim. Niech bedzie nim - Bohatynski - T wymyslone przypadkiem nazwisko tchnie jakas romantycznoscia kresowa i pasuje do kogos starszego. Taki wlasnie jestem. Bardzo pani dziekuje za te pomylke. Od dzis Bohatynski, czyli ten sam Jan Bohynski.
  • 2012-04-02 04:54 | Jan Bohynski

Odpowiadam pani S.M. Tak to jest moje nazwisko, a nie pseudonim. Jezeli ma sie odwge pisac listy otwarte dla wszystkich, to trzeba miec rowniez odwage podpisac sie pod nimi - prawda ? Co do sprawy, to tlumacze - oczywiscie wykonanie wyroku smierci zamyka sprawe jednorazowo, niezaleznie ile ich zostalo wydanych za poszczegolne przestepstwa, bo sprawe np. kazdego zabojstwa rospatruje sie osobno. Za zabojstwo osoby - A - kara smierci, za zabojstwo osoby - B - kara smierci itd ... Jezeli jednak kara smierci wydana zostala czterokrotnie i zamieniona na kare wiezienia, to powinna byc zamieniona za kazda ze zbrodni na 25 lat wiezienia, a to daje w sumie 100 lat, czyli w praktyce dozywotni wyrok, ktorego akurat w kodeksie brakowalo. Sumowanie kar za poszczegolne przestepstwa jet stosowane chociazby w USA, gdzie czasem wyroki opiewja na setki lat. To jest sposob na uwolnienie spoleczenstwa od nie rokujacych poprawy przestepcow, a rowniez zadoscuczynienie poszkodownym przez nich ludziom i rodzinom ich ofiar, oraz tz. sprawiedliwosci. Ma nadzieje, ze moja odpowiedz pania satysfakcjonuje i uzupelnia pani wiedze na temat sumowania kar w kodeksach karnych innych, niz Polska, krajow. Pozdrawiam. JB.
  • 2012-04-03 00:48 | Negortin

Polska to nie juesej i tam się kar nie dodaje.
    W juesej co setny obywatel siedzi w więzieniu
    (więcej niż z ZSRR za Stalina)
    Amerykańscy więźniowie stanowią 25% populacji wszystkich więzień
    na świecie, mimo, że w US of A mieszka tylko 5% ludzi.

A morderstw o wiele więcej niż w Polsce.

A tak na marginesie, to w US of A nie ma kodeksu karnego.
    Przynajmniej w takim rozumieniu jak jest w Polsce.
  • 2012-04-03 01:06 | Bohatynski

Negortin. To oczywiste, ze w USA jest wiecej morderstw niz w Polsce. Porownaj populacje obu krajow i bedziesz wiedzial dlaczego. To, ze w USA duzo ludzi siedzi za przestepstwa, to wcale nie znaczy, ze w Polsce, czy innych krajach ludzie popelniaja mniej procentowo przestepstw, tylko znaczy, ze nie wszyscy co powinni siedziec - siedza. No i dlaczego ty tak nie lubisz USA, to jakas moda, czy co ? Bywam tam czesto i uwazam, ze to bardzo bespieczny i ciekawy kraj. Pojedz to sie przekonasz. Pozdrawiam. B. PS. W nawiazaniu do sprawy. Nie sadze, zeby morderca jak T. wyszedl na wolnosc w USA. O zwolnieniu warunkowym, tez decyduje duza grupa ludzi, a stanowisko rodziny ofiary, bardzo wplywa na te decyzje, jak w przypadku Ch. Mansona - inspiratora zabojstwa zony Polanskiego i towarzyszacych jej osob, ktory z wiezienia raczej nigdy nie wyjdzie. B.
  • 2012-04-03 00:40 | Negortin

tak, po czym rozstrzelano by go, obcięto by mu głowę na gilotynie po czym zosatałby spalony na stosie...
  • 2012-04-02 07:51 | kaesjot

W Polsce nie sumuje się wyroków za kilka przestępstw - sąd orzeka tzw. "karę łączną". A może winien sumować ?
  • 2012-04-05 00:50 | Niedawno ukazała się informacja o podobnej sprawie w Niemczech

Zboka zabójcę, z poprzedniej dekady, skazano "aż" na dożywocie. Idźmy dalej. Niektórzy państwo spod znaku RAF cieszą się już wolnością (może za to że faktycznie bywali marionetkami zachodnioniemieckich - tak! - tajnych służb?) Ciekawy humanitaryzm: kilkadziesiąt lat wcześniej krajanie Goethego i Schillera nie mieli oporu skazywać miliony ludzi na KS za sam fakt, że ci ludzie żyli, ale byli niewłaściwej narodowości itp. Wahadło kiwnęło się w drugą stronę? Ciekawe kiedy się odkiwa ponownie...
  • 2012-04-06 05:08 | zyta2003

Moze w Polsce nalezaloby wzorem USA wprowadzic cos na wzor Prawa Megan, od imienia dziewczynki ktora zginela jakies 10 lat temu z rak pedofila. Nie wiem,czy wzorem stanu New Jersey poszly wszystkie stany, ale na pewno ogromna wiekszosc. Otoz w Ameryce pedofil po wyjsciu z wiezienia jest inwigilowany. Nie zamieszka gdziekolwiek, kazy jegho ruch jest monitorowany. nieludzkie? Niezgodne z prawami obywatelskimi? Ale Zgodne z pragmatyzmem! To wlasnie dzieki temu, ze w Ameryce, podobnie jak w UK nie ma kodeksu, a prawo opiera sie na precedensach mozna bylo cos takiego wprowadzic. Czy polska w ramach UE moze przynajmniej wprowadzic sumowanie wyrokow?
  • 2012-04-06 09:39 | Cenzura tnie równo!

Nic to jednak, jak mawiał Mały Rycerz.
  • 2012-04-07 03:47 | panienkazochrony

ludzka twarz systemu penitencjarnego na świeta.

troche na temat, a troche nie: moj kolega-zbrodniarz siedzi w Tarnowie, zlapali go z trawka, i dostal zawiasy, lecz przydachowal na zawiasach z posiadaniem lsd i trawki nie znam szczegółow- mial tego tyle ze cos tam dla siebie cos tam dla znajomych"po kosztach" na nowy telefon z tego procederu nie odłozyl, ale na doladowanie moze. studiowal animacje, pracowal w drukarni jakos tam wiazal koniec zkoncem. ja -jako kolega zbrodniarza dowiedzialem sie (cudem)po pierwszych 12 m-cach ze wychodzi za rok, ze byl za niego reczyc znajomy doktor krk UJ. teraz- po roku- dowiedzialem sie (cudem), ze po odsiedzianych dwoch latach dostal kolejne dwa lata(nie wiadomo za co- a brak mi odwagi by dręczyć jego matkę takimi pytaniami-jedyna osobe , która moze coś sie dowiedzieć- bo ja tylko moge sie dowiedziec od wiezniowego przez tel. ze nie moge sie dowiedzieć niczego o nim- jedyne co moge to wysłac mu 1 paczkę na kwartał- w oswiecimiu mozna bylo przez pewien okres jego dzialalności dostawac 1 małą codziennie- i nie gubili sie we własnej biurokracji) oraz ze zostal zarażony hivem, ale z hivem mozna zyc- to jeszcze nie wyrok... nawet w Tarnowie
  • 2012-09-19 07:16 | wladimirz

A skąd prblem? Ano kiedyś krąg "Polityki" głosił, że każdej(!) jednostce ludzkiej należy się szansa i takie są jej niezbywalne prawa!!!;-)

Czy teraz ktoś to "odszczeka"???
  • 2014-06-03 15:33 | lencek

www.pedofil.com.pl