Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Klechdy domowe

(14)
Znużenie niezmiennością polskiej polityki zaowocowało ostatnio licznymi baśniami fantasy z pogranicza jawy, snu i chciejstwa.
  • 2012-04-02 11:21 | mickor

Polityczne baśnie pisane przez prawicę

Jak długo jeszcze media w Polsce będą marnować czas na PiS i JarKacza i ich sny o władzy ? To odgrzewanie kotletów przypomina coroczne reemisje "Stawki" i "Pancernych" - nie mamy czym zapełnić strony, programu na środę - to wrzucimy coś o prezesie, na pewno jakiś frustrat przeczyta i się podnieci.
  • 2012-04-02 11:42 | only Palikot

Re:z jakichś niepojętych powodów się nie zmienia

sie nie zmienia bo 60 procent w czasie wyborów lezy przed telewizorem, a reszta głosuje jak popadnie -najprzewazniej na zlosc, zeby drugi nie wygral

dlatego pretensje ze politykierzy made in poland sa tacy jacy sa nalezy kierowac wylacznie do siebie
  • 2012-04-02 11:43 | Vera

Czy na pewno PO potrzebuje takiej obrony?

Proponuję, by Panowie rozejrzeli się również po własnym domu. Cyrk, jaki Pani Paradowska urządziła z powodu rzekomego upadku koalicji, o której to nie wiadomo, czy w ogóle jeszcze istnieje, i to tylko z powodu drobnej różnicy zdań PO i PSL jest nawet większy niż baśnie smoleńskie. I tak coraz dalej i dalej.
  • 2012-04-02 12:09 | mickor

Re:Klechdy domowe

Wydaje Ci się Vera - dowodem jestem ja. Nie słyszałem nic o cyrku, o którym mówisz, a smoleńskie bzdury potrafiłyby mnie dopaść w środku lasu, czy pustyni... Może to dlatego, że nie potrafię już interesować się naszą krajową polityką i się odciąłem na chwilę. No ale od Smoleńska odciąć się nie dałbym rady - tłukli nam to do łbów miesiącami ze wszystkich stron, przez radio, TV, internet, jakby to był pierwszy samolot który kiedykolwiek się rozbił a ludzie na jego pokładzie byli jacyś lepsi od tysięcy innych ofiar katastrof.
  • 2012-04-02 14:43 | rahamatata

Śmiem twierdzić, że ludzie którzy zginęli pod Smoleńskiem byli jednak lepsi od tysięcy innych. Nie codziennie giną w katastrofach prezydenci, ministrowie i NATO-wscy generałowie. Nie rozumiem ludzi, którzy traktują tą katastrofę jak jakiś wypadek busa pod Radomiem. Samolot z taką delegacją nie ma prawa się rozbić. A w dwa lata od tej tragedii wciąż jest więcej pytań niż odpowiedzi. A ja oczekuję, że będą o tej katastrofie "tłukli" dopóki ktoś minie przekona jednoznacznie dlaczego ten samolot spadł i zapewni, że w przyszłości żaden samolot z prezydentem, premierem czy jakimś generałem nie spadnie.
  • 2012-04-02 17:33 | Sławomir Osiński

"dopóki ktoś minie przekona jednoznacznie dlaczego ten samolot spadł i zapewni, że w przyszłości żaden samolot z prezydentem, premierem czy jakimś generałem nie spadnie. "-bo lądawał we mgle,na lotnisku,gdzie nie ma systemu automatycznego sprowadzania, a pierwszy pasażer nie poinformował załogi o locie na inne lotnisko,mimo ich próśb.
    A druga część Twojego pytania?-nikt nie jest w stanie Cię zapewnić.
  • 2012-04-02 17:40 | Danka

Re: tragedia smoleńska - jest kompromitacją pseudoprawicy polskiej

Takie postacie "zwolenników zamachu" i kibicujących im oszołomów jakie wytypował do propagandy prezes Kaczyński są niezapomniane na tle szarości życia kabaretowego w Polsce.
    Ogromnie dużo dla popularyzacji tego zjawiska zrobił premier Tusk, który odnalazł w tym pojedynku armię własnych kibiców.
    Zabawa trwa .

• 2012-04-02 20:14 | Jerry11

Re:Klechdy domowe i "smolenskie" bajdurzenie

"Samolot z taką delegacją nie ma prawa się rozbić."

I oto kolejne bzdury jakich na polskich forach wyjatkowo wiele!
    Czy polskich pilotow nie dotyczy mgla, brak ILS-u na lotnisku
    oraz system TAWS uparcie im przypominajacy "pull up", "pull up"?
    Czy polski samolot rzadowy ma takze podlegac jakims
    odmiennym prawom fizyki??
  • 2012-04-02 22:28 | www

Zastanawiające, że wszystkich zwolenników PIS-u wrzuca się do jednego worka. Zazwyczaj twierdzi się, że elektorat tej partii to wiejskie ludzie, bez wykształcenia,frustraci itd. Po drugie Jarosław Kaczyński jest dobrym politykiem ale słabo wychodzi przed kamerami. Tusk przeszedł dobre szkolenie w tym zakresie, więc ludzie się nabierają.
    Po trzecie, dziw nad dziwi, że katastrofa smoleńska jest traktowana mało poważnie. Przypominam wszystkim "mądrym", że w końcu zginęła głowa państwa i inni ważni ludzie, więc z szacunku dla tego kraju należy, katastrofę wyjaśnić do końca.
  • 2012-04-03 19:43 | Madzica11

To zakładaj kieckę z cekinami i na parkiet...
  • 2012-04-03 19:56 | Madzica11

10.04.2010-Pamiętamy...
  • 2012-04-03 22:51 | psr18gh

PiS wali Smoleńskiem w Tuska jak maczugą. Nawet marszałkini sejmu profanowała zwłoki!? Po cholerę była pani minister zdrowia pojechała do Moskwy i 48 godzin stała na nogach, asystując w ekshumacjach? Trzeba było siedzieć w wygodnym fotelu w Warszawie, to dzisiaj nie miałaby ona zarzutów ze strony pałającej zemsty wdowy.
    Kiedy ten cholerny cyrk się skończy? Niech już Kaczyński przejmie władzę, niech już oni utopią swoje długie noże w sercach tych, których nienawidzą. Może wtedy zaznamy w Polsce spokoju.
  • 2012-04-03 23:16 | psr18gh

Miałem na myśli identyfikację zwłok, nie ekshumację.
  • 2012-04-04 01:47 | Negortin

Dla większości logicznie myślących ludzi ta katastrofa została wyjaśniona.
    Dla zwolenników teorii spiskowych nie zostanie wyjaśniona nigdy, podobnie zresztą jak zamach na JFK, śmierć księżnej Diany, atak 9/11 i wiele innych historycznych tragedii. Niektórzy po prostu nie są w stanie zaakceptować,
    że zarówno historią jak i naszym życiem najczęściej po prostu rządzi przypadek a nie jakieś tam wielkie przeznaczenie...

Niestety, wśród zwolenników JarKacza znajduje się także ludzi wykształconych, o ponad przeciętnej inteligencji. Oczywiście każdemu wolno popierać kogo chce, ale dziwię się co ci aktorzy, pisarze czy profesorowie widzą w J Kaczyńskim ??? Ja widzę żądzę władzy, pogardę, kłamstwo, obłudę,
    brak tolerancji, żądzę odwetu. Przecież ten pan już rządził parę lat temu.
    I co ? Co takiego wielkiego zdziałał ? Podzielił Polaków jak nikomu przedtem się nie udało; a wielu próbowało.

J.Kaczyński jest kiepskim politykiem. Po moim zdaniem rewelacyjnym rezultacie w wyborach prezydenckich (jedynych w jakich brałem udział)
    wynik kierowanej przez niego partii w zeszłorocznych wyborach był raczej mizerny. Sposób w jaki traktuje swoich przeciwników wewnątrz PiS też nie przysparza mu miana dobrego polityka. To egoista dla którego własne ambicje są istotniejsze niż zyskanie wyborców. Jestem przekonany, że PiS zyskałby wielu centrowych wyborców, gdyby Kaczyński odszedł z tej partii.