Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

"Kręcą lody malinowe"

(2)
2012-04-08 13:09 | mjot1
Artykuł i owszem interesujący. Ale...
Czyżby rzetelność przez dziennikarzy była postrzegana jako knebel? Wolność słowa ograniczający.
Pani Joanna Solska pisze:
"Kalkulacja w malinach wygląda tak: dopłata do hektara wynosiła w 2011r – 507 zł. Ale od kilku lat chłopskim politykom udało się wywalczyć, że Bruksela dopłaca także 1700 zł do owoców miękkich, czyli – truskawek i malin. Miało to doprowadzić do zwiększenia opłacalności gospodarstw, które rzeczywiście się w tym specjalizują. W przypadku, gdy plantacja byłaby ekologiczna i z powodu niemożliwości stosowania chemii plony byłyby niższe, rekompensatą i zachętą miała być kolejna dopłata – 1800 zł. Razem 3007 zł do każdego hektara."
Ta... 570+1700+1800=3007
Oto kolejny dowód, że ekonomia to nie mająca nic wspólnego z matematyką czarnoksięska sztuka tajemna...
  • 2012-04-13 20:54 | tuchajbej

    Re:

    to chyba będzie jakiś serial, najpierw ekologiczne orzechy, teraz maliny. W kolejce jeszcze przekręt z płatnością JPO_TUZ dla ": rolników" nie posiadających żadnego inwentarza, przekręt z płatnością zwierzęcą , przekręt UPO_TUZ, przekręt z derkaczem. Jak się autorka weźmie do roboty to może odpalić niezłą bombę pod tyłkiem PSLu