Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Sikorski trup polityczny

(9)
2012-04-12 15:36 | kret
Witam serdecznie! Znalazłem ciekawy artykuł na stronie http://www.belvpo.com/9590.html
 • 2012-04-12 17:10 | Sławomir Osiński

  Re:Sikorski trup polityczny

  I co?. Tylko na tyle Cię stać?.Podałeś link,tytuł "od siebie" i żadnego komentarza własnego?.Kto to napisał,gdzie,w jakiej formie?.
  Na jakim świecie Ty żyjesz?.
 • 2012-04-12 19:32 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Sikorski trup polityczny

  Trupem politycznym to powinien dawno już być.Ale przy życiu trzyma go jeszcze wierność EKONOMII POLITYCZNEJ bazującej na utopii GATT i globalnego wolnego handlu.WOJNA O PIENIĄDZ,którą z chińskiego punktu widzenia opisał Song Hongbing jest tego efektem.
  Jak na ironię polska wersja językowa książki PUŁAPKA Jams'a Goldsmith'a ukazała się w roku 1995,w której autor ukazuje nędzę kolejnej utopii i zakłamanie z tytułu obliczania wzrostu gospodarczego w oparciu o PKB (okazuje się,że jest wzrost bo rosną ceny!!!).W książce zamieszczony jest wywiad jaki Radek Sikorski przeprowadził z autorem.Widać nie wiele z tego zrozumiał zostając ministrem od wojny,a następnie wojennych spraw zagranicznych.Tak kontynuuje dzieło spadkobierców wojennego komunizmu pod wodzą Aleksandra Kwąśniewskiego,którzy zawarli braterstwo broni z demokratami wojennymi dla realizacji ukrytych celów za sprawą nadużywania bezwzględnego prawa silniejszego.
 • 2012-04-12 21:12 | zet

  Re:Sikorski trup polityczny

  No,nie do końca tak jest,że wzrost PKB można zapewnić jedynie przez podniesienie/lub rynkowy wzrost/cen.Liczy się także przyrost produkcji sprzedanej.Manipulowanie cyferkami zyskało miano kreatywnej księgowości.Obecny kryzys w dużej mierze jej to "zawdzięcza".
  Natomiast ocenę pana Sikorskiego mam odmienną od niektórych ludzi. Uważam,że jest wschodzącą gwiazdą rodzimej polityki.Kiedy nabierze praktyki,czyli osiągnie "dobry" wiek dla tego rodzaju działalności,kraj zyska wytrawnego dyplomatę.Na razie jest młody i niecierpliwy, czasami błądzi.Ale poważna kariera ciągle przed nim.Drobne potknięcia przypominają tylko,iż jest także człowiekiem.Kto z nas jest bez wad?
 • 2012-04-13 05:36 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Sikorski trup polityczny

  Dobry dyplomata,co to znaczy?Dla kogo dobry,dla polskiej racji stanu?
  W kwestii racji stanu,w tym wypadku polskiej to papierkiem lakmusowym jest jego sposób działania dla dochodzenia do PRAWY O SMOLEŃSKU.
  Oceniam Radka Sikorskiego jako typowego "wojownika" najemnika,bo taką rozpoczął karierę dziennikarską z rewolwerem w ręku w Afganistanie.
  Z tego czasu wręcz niesmaczny był jego występ na Politechnice Wrocławskiej,co należy wiązać z jego drogą edukacyjną.
  A może tajemnica talentu dyplomatycznego tkwi w sposobie finansowania kariery?
 • 2012-04-13 08:26 | liczar

  Re:Sikorski trup polityczny

 • 2012-04-13 10:33 | zet

  Re:Sikorski trup polityczny

  Zdaje się,że należysz do ludzi,którym trudno cokolwiek racjonalnie i życiowo wytłumaczyć.Otóż polski prezydent zginął tragicznie w wypadku /nie zamachu/ na rosyjskim terytorium.Dlatego prowadzenie śledztwa przejęła prokuratura z Rosji.Podobnie bywa z wszelkimi innymi wypadkami komunikacyjnymi.Władze właściwe terytorialnie /kraj, w którym doszło do zdarzenia/ prowadzą wszelkie czynności śledcze.Mogą,powtarzam mogą /czyli nie muszą/ powierzyć prowadzenie dochodzenia innym prokuraturom /organom śledczym innych krajów/,jeśli uznają,że są do tego poważne powody.Na przykład dojdą do wniosku,że zadaniu nie podołają.
  Rosja przejęła śledztwo w zgodzie z prawem i obyczajem międzynarodowym.Ujadanie polityków nie tworzy rzeczywistości ani nie ma wpływu na stosowanie prawa.Nawet nie jest ważne,że się ten stan rzeczy nie podoba różnej maści pieniaczom.
  Polskie organy śledcze też prowadzą swoje czynności i trzeba cierpliwie czekać na ich zakończenie.A także zaprzestać ciągłego podważania kompetencji ludzi zaangażowanych w wyjaśnienie przyczyn tej narodowej tragedii.Bicie politycznej piany na grobach zmarłych nie uchodzi w cywilizowanych społeczeństwach.
  W sprawie katastrofy smoleńskiej,polskie MSZ miało bardzo ograniczone możliwości.Wydaje się,że zrobiło wszystko, co do niego należało.
 • 2012-04-13 11:43 | wnukmarek

  Re:Sikorski trup polityczny

  Sikorski jest genialnym dyplomatą tylko na tle Fotygi, wszystkim innym poprzednikom nie dorósł do pięt, a młodzieniaszkiem nie jest. Tusk zresztą nie dobiera ludzi wybitnych, bo mogliby mu zaszkodzić, w swojej megalomanii nie znosi ludzi wybitniejszych od siebie, a w dodatku ta stalinowska podejrzliwość. Poza tym ten twórca, a następnie dorzynacz watah, jest dla mnie niewiarygodny, bo zmiany barw partyjnych, to świadectwo koniunkturalizmu i oportunizmu. W dodatku jest spowinowacony z amerykańskim, wybitnie antypolonistycznym żydostwem. Również jego obywatelstwo brytyjskie (którego nie można się zrzec) nie czyni go 100% lojalnym. Ja nie widzę żadnych jego sukcesów, a przemowa w Berlinie to granie na samego siebie. To zwykły karierowicz i platformiany partyjniak, stawiający rzeczywiste interesy Polski na dalszym planie.
 • 2012-04-13 14:33 | zet

  Re:Sikorski trup polityczny

  Nie wiem,czy pan Sikorski swoim poprzednikom dorasta do pięt tylko,czy też może do kolan.Jest ministrem polskiego rządu i nie prowadzi solowej gry,lecz zespołową.Nie przedstawia własnego /prywatnego/ stanowiska w żadnej sprawie,kiedy występuje oficjalnie.Zmiana politycznych kanapówek to u nas jeszcze normalka.Ciągle nie ma wyraźnego podziału na scenie politycznej.Prawicowe partie przedstawiają lewicowe programy a niemrawa lewica,jak chętna i mało wstydliwa panna,raz daje /głosy/ temu raz innemu ugrupowaniu.Tylko PSL wykazuje stałość w postępowaniu,daje każdemu,kto dobrze płaci /stanowiskami/.
  Kariera polityczna dopiero min.Sikorskiego czeka.Doświadczenie i wiedzę w dyplomacji uzyskuje się po ciężkiej pracy na różnych stanowiskach,po 60-tym roku życia, lub jeszcze później.Ma atuty i jeśli je mądrze wykorzysta odpowiedzialne stanowiska przed nim zostaną otworzone.Ku wściekłości jednych a radości drugich,jak to u nas w kraju od wieków bywa.