Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Jak żyć ze stresem pourazowym

(12)
Nie trzeba być ofiarą wypadku. Czasem wystarczy go tylko zobaczyć, by prześladował on człowieka przez całe życie. Jak się uwolnić z tego koszmaru?
  • 2012-04-14 18:29 | gosia_k

stres pourazowy - możliwość bezpłatnej pomocy terapeutycznej dla uczestników/świadków wypadków komunikacyjnych

Szanowni Państwo,

Wszystkie osoby, które w ciągu ostatnich dwóch lat uczestniczyły, były świadkami wypadku lub doświadczyły utraty bliskiej osoby w wypadku, szczególnie jeśli dokuczają: poczucie winy, kłopoty ze snem, nawracające wspomnienia, nadmierne podenerwowanie lub kłopoty z koncentracją uwagi zachęcamy do kontaktu (tel. 509-127-858; e-mail: terapia@psych.uw.edu.pl).

Zapewniamy możliwość specjalistycznej diagnozy psychologicznych problemów potraumatycznych. W razie stwierdzenia zespołu stresu pourazowego oferujemy możliwość terapii prowadzonej przez najlepszych specjalistów w tej dziedzinie. Program „Trakt II” jest finansowany ze środków na badania naukowe, jest więc bezpłatny dla pacjentów (do momentu wyczerpania środków). Prowadzi go Uniwersytet Warszawski. Obecnie terapia odbywa się wyłącznie na terenie Warszawy.

Ostatnie lata specjalistycznej pomocy psychologicznej dla uczestników wypadków komunikacyjnych pozwoliły nam na skuteczną pomoc kilkuset osobom cierpiącym na zespół tzw. stresu pourazowego.
    Szczegóły programu na www.wypadki-drogowe.pl.

Z wyrazami szacunku,
    Zespół programu „Trakt II”

www.wypadki-drogowe.pl, tel. 509-127-858
  • 2012-05-02 12:42 | joanna kopytowska

Re:Jak żyć ze stresem pourazowym

Na pewno warto korzystać z każdej dostępnej pomocy ,rozmawiać z życzliwymi empatycznymi osobami z otoczenia bo w sumie najważniejsze jest te kilka miesięcy po urazie ,na każdą traumatyczną sytuację każdy reaguje różnie i niestety różnie jest postrzegany przez otoczenie, dobrze jeżeli jest jakaś dobra dusza obok i wrażliwa otwarta na innych rodzina , często myślę jednak i coraz częściej jesteśmy na innych ślepi i głusi jak pień i tu zaczyna się dramat bo te pierwsze miesiące po urazie to człowiek w ogóle nie ma ochoty na szukanie pomocy jakiejkolwiek tylko świruje ,każdy po swojemu, ja po traumatycznej ,nieudanej operacji słabłam , czułam się jak zraniony lew w klatce ,miałam senne koszmary i absolutnie nikogo ani lekarzy ani rodzinę to nie interesowało w najmniejszym stopniu ,nie mogłam uwierzyć że coś takiego właśnie mnie się przydarzyło ,osobie która wierzyła że w każdej sytuacji jest dobre wyjście ,sporo na rozrabiałam , sporo narozwalałam ale w największe osłupienie wprawiła mnie obojętność a z czasem wrogość rodziny , właściwie na dłuższa metę w ogóle nie chcę mieć do czynienia ani Rodzicami ani z siostrą bo uważam że trudna sytuacja obnażyła tylko sposób oczywisty mizerię tych relacji,którą widziałam ale w którą nigdy nie chciałam uwierzyć , w detalach to masakra o szukaniu pomocy tak zwanej specjalistycznej nawet nie pomyślałam a innych w ogóle moje poważne problemy nie interesowały wcale a wcale i myślę że tak bywa często choć na pewno nie zawsze mam nadzieję , u mnie czas uleczył poobijaną dusze i lew we mnie chce o siebie walczyć sam , ten lew to myślę jest po prostu instynkt samozachowawczy obecny u każdego zdrowego człowieka ,więc chyba jednak wyzdrowiałam ,mimo wszystko
  • 2013-09-02 15:06 | gento77

"Na pewno warto korzystać z każdej dostępnej pomocy"

w rzeczy samej, samemu ciężko sobie poradzić z takimi rzeczami, wiem coś o tym, dlatego też polecam usługi tego gościa http://snm-pp.pl/pl/13-interwencja_kryzysowa, pomógł memu znajomemu w ciężkich czasach.
  • 2013-11-17 19:19 | mała

Re:Jak Jak żyć ze stresem pourazowymżyć ze stresem pourazowym

Ja też jestem po wypadku samochodowym ale doznałam połamania nóg i trepanację czaszki oraz śpiączkę. Moję życie to ciągła trauma, zmarnowałam życie sobie mężowi, rodzicom i córeczce. Jeśli mogłabym cofnąć czas to wolałabym zginąć i ulżyć wszystkim.
  • 2013-12-16 16:25 | edyta

mała ja też jestem po ciężkim urazie mózgu minęło już 3 lata od wypadku a ja dalej mam ciężką depresję i cierpię na całkowitą bezsennośc.chciałam zapytac czy masz może podobne dolegliwości.zaliczłam już szpital psych.ale nic mi nie pomogli.codziennie mam myśli samobójcze:(proszę odpisz mi.
  • 2014-01-29 17:00 | Leonera

PTSD

Dzień dobry,
    Mam na imię Ewa i od 18 lat cierpię na zespół stresu pourazowego. Czuję to samo, co Ty. Próbowałam szukać pomocy u przyjaciół (??)i psychologów, ale nie znalazłam jej. Nie wiem, może trzeba już z tym żyć do końa, oswoić się z tym , jak ze zwierzęciem ? Jak Ty sobie radzisz ? Pozdrawiam Cię
    Ewa
  • 2015-06-29 21:44 | mciostek

Bezpłatna pomoc dla osób uczestniczących w wypadkach drogowych

TRAKT jest bezpłatnym programem skierowanym do wszystkich osób, którzy doświadczyli wypadków drogowych i zmagają się z zespołem stresu pourazowego. Skierowany jest zarówno do uczestników jak i świadków takich zdarzeń, także do tych, którzy stracili bliskich w wyniku zdarzeń komunikacyjnych. Więcej informacji znajduje się na stronie: www.wypadki-drogowe.pl
    Osoby chętne prosimy o kontakt: terapia@psych.uw.edu.pl
    lub telefon: +48 509 127 858
  • 2016-09-08 22:13 | wallping

Przewlekły stres objawia się różnymi sygnałami np. dreszcze, ciągły głów, problemami z zasypianiem. Domowymi metodami można go nieco zredukować, przeczytajcie sobie więcej o tym na: http://arturtopolski.pl/stres-rozpoznanie-zwalczenie-przepis/
  • 2017-01-20 14:07 | szyszkowska

Moim zdaniem dobrym rozwiązaniem będzie psychoterapia. Specjalista pomoże nam radzić sobie z emocjami, problemami, dzięki temu można opanować stres. W Warszawie jest dobra klinika - Psychomedic, można się do nich umówić na wizytę przez stronę www albo telefonicznie. Jakby ktoś był zainteresowany podaję numer 22 253 88 88.
  • 2017-05-12 15:17 | olek44

Na pewno potrzebna jest kompleksowa pomoc psychologiczna. Być może czasem leczenie. Ale na leki psychotropowe bym uważał. To często przynosi więcej szkody niż pożytku. Może zamiast tego jakieś łagodne, naturalne preparaty, jak np ten: http://medtutor.pl/forum/stabliss Ciężko coś doradzić...
  • 2017-05-12 15:18 | olek44

Na pewno potrzebna jest kompleksowa pomoc psychologiczna. Być może czasem leczenie. Ale na leki psychotropowe bym uważał. To często przynosi więcej szkody niż pożytku. Może zamiast tego jakieś łagodne, naturalne preparaty, jak np ten: http://medtutor.pl/forum/stabliss Ciężko coś doradzić...
  • 2017-10-10 12:01 | Sylwian

Bardziej należy udac się do Zen Coacha, mi pomogła Pani Tatiana Andrzejewska z kolektywu Psychologgia. Chodzę tam jeszcze na zajęcia, chwalę sobie, mozna się wiele ciekawych rzeczy dowiedziec, warto skorzystac z jej porad :P