Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Pięć lat od tragicznej śmierci Barbary Blidy

(13)
25 kwietnia 2007 r., w swoim domu, w łazience życie straciła Barbara Blida. Po pięciu latach wiemy na temat tego zdarzenia dokładnie tyle samo, co wtedy. Nie znamy ani prawdziwych okoliczności jej śmierci, ani faktycznego powodu, dla którego agenci ABW po nią przyszli.
 • 2012-04-25 15:01 | zygmuntfr

  To jest najgorsze że w Polsce nikt za nic nie odpowiada. Nikt nikogo nie rozlicza.

  Szczególnie jak jest politykiem. Polityk może wszystko a zwykły obywatel nic nie może. Pani w kiosku została ukarana bo nie wydała paragonu klientowi. Politycy nigdy za nic nie odpowiadają. Nawet jak dokonają morderstwa poprzez zlecenie. Drzewiecki miał rację twierdząc że Polska to dziki kraj. Przykładów jest bardzo bardzo dużo. W krajach cywilizowanych użycie służbowej karty bankowej do celów prywatnych powoduje degradację ministra. W Polsce by był ogromny śmiech w takim przypadku.
 • 2012-04-25 17:49 | Maria Cunitz

  Re:Pięć lat od tragicznej śmierci Barbary Blidy

  Nie wiem co i jak bylo. Ale "Causa Blida" zszokowala wtedy wiekszosc Górnoslazaków, obojetnie jakies opcji, orientacji czy partii, i urosla w miedzyczasie do wielkiego symbolu "kulturkampfu" Polski wobec Slaska. Symbol warszawskiego kolonializmu wobec górnoslaskiej "Katangi" - nic nowego, ale ciag dalszy. Gdy na G.Sl. ktos slyszy nazwisko "Blida", to zaraz mysli o wszystkim niesympatycznym polskim ostatnich lat, glównie o tym azjatyckim niebezpiecznym i szkodliwym kasprowaniu tej nadwislannej PGR-owskiej bandy zwiacej sie "partia pis" z ich psycholskimi "prominentami" na czele, lacznie tymi z Odessy.

  Fenomeny i ewenementy typu "Blida" to wlasnie ta linia graniczna pomiedzy europejska czescia Polski a dzikim "folklorem" reszty ("B", "C", "D", "E", ......).
 • 2012-04-25 19:15 | J.S.

  Re:Pięć lat od tragicznej śmierci Barbary Blidy

  POPiS trwa. Tusk i PO nie chcą zrobić krzywdy swoim "przyjaciołom", z którymi byc może będą jeszcze współrządzić, a na razie mają wiele wspólnych interesów. Posady łączą.
 • 2012-04-25 21:05 | zet

  Re:Pięć lat od tragicznej śmierci Barbary Blidy

  Zamiast się zbliżać do krajów cywilizowanych,ciągle się cofamy. Lewica zwana SLD, na grobie swojej dawnej towarzyszki usiłuje ciągle jeszcze coś politycznie ugrać.Minęło 5 lat od samobójczej śmierci Barbary Blidy ale echo strzału ciągle słychać w wystąpieniach publicznych aparatczyków lewactwa.
  Lewica zwana PiS energicznie i z pianą na ustach, podtrzymuje wspomnienia z tragedii smoleńskiej, bo dzięki temu są jeszcze notowani w sondażach.A przecież to ich idol,prezydent z przypadku,usiłował tym wyjazdem,na grobach pomordowanych w Katyniu,uruchomić propagandową machinę wyborczą na kolejną swoją kadencję.
  Polityczne harce na grobach zmarłych, weszły jak widać do stałych rytuałów partyjnych kacyków.Odrażające to widowiska.
 • 2012-04-25 21:41 | M.K.

  Re:Pięć lat od tragicznej śmierci Barbary Blidy

  Zginęła szlachetna, niewinna kobieta tylko dlatego, że była z SLD a ta partia była zawsze prześladowana chociażby przez GW z uknutą aferą Rywina. W tym wypadku zakończyło się tragicznie śmiercią Pani Blidy, a p.redaktor pisze "prokuratorzy i politycy zręcznie wymiksowali całą sprawę" i co po tym wszystkim jesteśmy praworządnym, demokratycznym krajem, czy raczej zdeprawowaną, mafijną krainą. Winę za to ponosi cały układ posolidarnościowy w postaci PO-PiS-u, broniący swoich kolesi...
 • 2012-04-25 23:52 | psr18gh

  Re:Pięć lat od tragicznej śmierci Barbary Blidy

  Tragiczna śmierć pani Barbary Blidy kojarzy się z takimi nazwiskami jak: Ziobro, Święczkowski z ABW i Czyszkowski z "Misji Specjalnej".
 • 2012-04-26 17:50 | qast

  więc jak to się stało, że Śląsk wybrał Swięczkowskiego ?!

  jak to się zatem stało, że w ostatnich wyborach w okręgu wałbrzysko-świdnickm współodpowiedzialny za sprawę Blidy i w niej współmataczący b. szef ABW Bogdan Święczkowski otrzymał ponad 17 tys.głosów od społeczeństwa, co oznaczało drugie miejsce a co za tym idzie mandat posła .

  Dodam, że w tym okręgu na PiS głosowało ponad 24 proc. wyborców .
  Nie widzę jakoś tego solidaryzmu z Barbarą Blidą - przecież ofiarą m.in Święczkowskiego
 • 2012-04-27 08:42 | psr18gh

  Re:Pięć lat od tragicznej śmierci Barbary Blidy

  Hitlera popierały miliony a Stalin jeszcze dzisiaj ma swoich fanów w Rosji. Piłsudski jest dla mnie pospolitym przestępcą a dla milionów Polaków jest mężem stanu pochowanym na Wawelu. Dziwny ten świat.
 • 2012-04-28 05:50 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Pięć lat od tragicznej śmierci Barbary Blidy

  Możemy się domuślać dlaczego była przygotowana na popełnienie samobójstwa.
 • 2012-04-28 05:58 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Pięć lat od tragicznej śmierci Barbary Blidy

  @ psr18gh

  Gdyby nie przestępcza działalność Józefa Piłsudkiego nie wiadomo jaki byłby w poszczególnych częściach Polski język urzędowy.
  Z pewnością w polityce wynaradawiania nie wszystkim to się podoba,ale jest jest Ojczyzna,która może otworzyć drogę do ojczyźnianych struktur ponadnarodowych.To też było celem działalności Piłsudskiego,ale pod sztandarami zbrodniczego,wojennego komunizmu.
 • 2012-04-29 10:01 | Artur

  Kaczyński i Ziobro muszą ponieść karę.

  W pełni świadomymi działaniami bez żadnych dowodów jakiejkolwiek winy zaszczuli tą kobietę na śmierć. Kara się odwlecze, ale nie uciecze.
 • 2012-05-02 01:19 | camel

  Re:Pięć lat od tragicznej śmierci Barbary Blidy

  Z Blidą było tak , jak z innymi "samobójstwami" trzeciej erpe. Domyślasz się, czego PIS się bał, że ją zamordowali? Coś tam było na rzeczy z WannąWassermannem, prawda?
 • 2012-10-16 22:59 | Tomek1986

  Re:Pięć lat od tragicznej śmierci Barbary Blidy

  Jedynym winnym jest mężuś tej aferzystki. Jutro donoszę do prokuratury! Nie zabezpieczył broni która była jego własnością,a z której zabiła się blida