Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Poszukiwanie genów długowieczności

(8)
Kiedy staniemy się nieśmiertelni? Na to zuchwałe pytanie nauka potrafi udzielić coraz więcej zaskakujących odpowiedzi.
  • 2012-05-10 01:10 | JeĆw

Zagrożenia z uświadomiania władz.

Zaprezentowane możliwości nauki uważam za realne, chociaż dopracowanie technologii nowych sposobów leczenia i przedłużenia życia człowieka może wymagać jeszcze kilku dekad, a władze już, w trybie pilnym mogą przegłosować wydłużenie wieku emerytalnego do 120 lat.
  • 2012-05-10 12:03 | jurganovy

Re:Poszukiwanie genów długowieczności

Nie rozumiem sensu poszukiwania,wielkim kosztem,długowieczności.Zwłaszcza przy maltuzjańskim wzroście populacji ludzkiej.Rozwój medycyny winien uczynic życie szczęśliwym,redukując choróbska.Zejście po życiu szczęśliwym to jak finis coronat opus.

• 2012-05-10 20:35 | Kaliban

I tu powstaje pytanie...

Kogo na to będzie stać? Ja, jako średnio zasobny syn gołodupca wcale się nie zachwycam wizją nieśmiertelnych feudałów, do których nigdy nie dołączę ja ani (wątpliwe) przyszłe dzieci moje.

W praktyce doprowadzi to do powstania dwóch linii rasy ludzkiej oraz inwigilacji i działań prewencyjnych na tych gorszych. Któż z nich by nie chciał wykończyć nieśmiertelnego bogacza? Któryż nieśmiertelny by się tego nie bał?
  • 2012-05-10 23:41 | cavok

Teraz to już zaczynam się bać. Skoro ciąża, płeć dziecka, zdrowie i uroda może być towarem, czemu nie szczęście i długowieczność? Może jestem w skrajniej mniejszości, ale uważam że życie ma właśnie dlatego sens, że się kończy. Nie interesuje mnie ciągłe wydłużanie życia. Czy statystykom mówiącym o tym, że rośnie długość życia towarzyszą statystyki jak wygląda ostatnie 5 lat? Mówię jasno, nie chcę być żyjątkiem nieświadomym swojego istnienia i niepotrafiącym się porozumieć z otoczeniem.
    Twierdzę, że szczęścia nie da się podarować, kupić, wyprodukować, to stan równowagi duszy, umysłu i ciała. Ja go nie mam, być może dlatego, że nie postrzegam świata jako przyjaznego. Sami ludzie stworzyliśmy sobie potwora i nie wiemy co z tym zrobić.
  • 2012-05-12 15:39 | bzz

nie podoba mi się to, jeśli mam być szczery..
    Już dziś, leczenie, w skali globalnej .. to na wysokim poziomie, czyt. normalnym .. jest zarezerwowane dla krezusów. Co z tego całego zachłyśnięcia się nauką wydłużającą życie?.. Z czasem może to doprowadzić do jeszcze większej nierównowagi na ziemi.
    Tak naprawdę jakość życia zależy od tego jak się czujemy z bliskimi, jak wiele też czasu możemy poświecić sobie.. ot tak, na zwykłe posiedzenie przy książce. Życie bez pośpiechu daje szczęście, i to w czasie jakim dała nam natura przy narodzinach.
  • 2012-05-15 15:00 | entuzjasta

Żyję już ponad 10lat więcej jak nowy wiek emerytalny. To życie jest całkiem fajne. Nic człowieka nie krępuje, wiele mu już wypada,bo przecież wszyscy postrzegają,że stary to niedosłyszy i niedowidzi i darują wiele. Pożyć jeszcze trochę,poobserwować co śmiesznego dzieje się wokół /a dzieje się dzieje!/.Oby jak najszybciej znaleziono sposób na spowolnienie starzenia się,niczego więcej nie potrzeba,bo utrzymanie sprawności leży w charakterze człowieka. Życzę zadowolenia z długoletniej pracy i długoletniego emerytalnego odpoczynku !
  • 2012-05-15 22:52 | "Genów długowieczności" poszukują wyznawcy dogmatu

w myśl którego takich genów... nie ma, bo ewolucja odebrała je nam kosztem większej złożoności naszych organizmów i elastyczności adaptacyjnej. Darwin by się uśmiał.
  • 2012-05-21 21:27 | Mieczysław S.Kazimierzak

ALEŻ NAIWNY GEN MĄDROŚCI.To tytuł artykułu Mieczysława Chorążego,który nie został dopuszczony do druku w Gazecie Wyborczej.Autor co prawda rozprawia o GMO,ale ten tytuł budzi refleksję natury bardziej ogólnej.Wynika to ze stwierdzenia,że "przyroda ma ograniczone zasoby i ograniczony potencjał".
    Zgodnie z prawem stworzenia i natury,będą się pogarszać warunki dla bytowania organizmów żywych na Ziemi.Aby ocalić życie przyjdzie się ewakuować z naszej planety i to wydaje się,że będzie celem dla mądrości kształtowanej w wyniku procesu ewolucji ludzkiego myślenia.
    Nie ma problemu z długowiecznością wg światopoglądu bazującego na antycznej kulturze greckiej z tezą :
    "Szczytem dążeń religijnych ludzkości jest chrześcijaństwo w swej najbardziej rozwiniętej postaci".