Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

dr Bilewicz - NIEDOUK z historii i polityki

(6)
2012-05-31 08:11 | beata
Wielką szkodę uczyniono naukom psychologicznym i dr Bilewiczowi przyznając mu tytuł naukowy doktora. Ten gość ma tak duże braki w wiedzy z zakresu stosunków społecznych II Rzeczypospolitej, z czasów II wojny światowej oraz powojennych relacji między dwoma narodami - czyli z historii z zakresu szkoły średniej, że jego tytuł doktora jest kompromitacją dla nauki polskiej. Dużą szkodę także uczyniła sobie "Polityka" traktując dr Bilewicza jako autorytet, bowiem jako taki powinien posiadać szeroki zakres wiedzy - a tej brak. "Polityka" zaś przyjęła jego tytuł naukowy za pewniak wiedzy i kompetencji.
Panie Bilewicz, poza brakiem elementarnej wiedzy z historii w zakresie co Żydzi Polakom, a co Polacy Żydom, jest jeszcze sporo artykułów prasowych dostępnych w internecie dlaczego Polacy, szczególnie ci żyjący w USA, tak żywo reagują na takie rzekome faux pas prezydenta Obamy.Proponuję doczytać, zanim znowu zacznie się Pan wymądrzać.Ten artykuł przypomina mi wiersz Juliana Tuwima, m. in. o polsko - żydowskich relacjach okresu II RP:

"Izraelitcy doktorkowie,

Widnia, żydowskiej Mekki, flance,

Co w Bochni, Stryju i Krakowie

Szerzycie kulturalną francę !

Którzy chlipiecie z “Naje Fraje”

Swą intelektualną zupę,

Mądrale, oczytane faje,

Całujcie mnie wszyscy w dupę."

Pana artykuł jest absolutnie uosobieniem intelektualnej zupy. Ma charakter silnie odtwórczy - twórczej analizy intelektualnej całkowicie brak! Szkoda! • 2012-05-31 15:37 | Michał Bilewicz

  Re:dr Bilewicz - NIEDOUK z historii i polityki

  Bardzo jestem ciekaw, do jakiego fragmentu Pani się odnosi. Czy podaje Pani w wątpliwość metody tortur w Berezie Kartuskiej - nie różniące się brutalnością od tych stosowanych w tym czasie w Dachau? Czy raczej kwestionuje Pani fakt, że więźniami Berezy byli (bez wyroku sądu) przeciwnicy polityczni, Ukraińcy, Białorusini? A może wątpi Pani w fakt mordów Polaków na Żydach w Jedwabnem, Radziłowie, Wiźnie, Stawiskach, Wąsoczu, Kolnie i dziesiątkach innych miejsc?

  Nawet w zacytowanym przez Panią wierszu (skądinąd mało krytycznego wobec Sanacji autora) może Pani przeczytać o cenzurze, która panowała w pani ukochanej II RP. Istotnie, bardzo demokratyczny to był kraj...

  Pani furiacka reakcja na mój tekst jest najlepszym dowodem na prawdziwość jego tez.
 • 2012-06-01 21:23 | niebieskozloty

  Niedouk , kretyn czy wynajęty dobrze opłacany ...........?

  Według doktora Uniwersytetu Warszawskiego oświadczenie prezydenta USA o polskich obozach śmierci to nic nie znaczący lapsus.
  Uniwersalna odpowiedź dlaczego takie oburzenie w kraju, bo usłyszeliśmy to od obcych a gdybyśmy to usłyszeli od swoich to nie byłoby zamieszania.
  Czy doktor UW mógłby wskazać kto w wolnej Polsce po 1989r. posłużył się takim terminem ?
  Czy doktor UW mógłby wymienić jakie oddziały AK dokonywały masowych mordów na Żydach ?
  Jeżeli obóz koncentracyjny Bereza Kartuska był w II RP to co to za różnica gdyby powiedział o tym Polak czy obcokrajowiec.
  Czy doktor UW dostrzega różnicę między niemieckimi obozami zagłady a polskim obozem dla więźniów politycznych w Berezie Kartuskiej?
  Wyjątkowa odpowiedź i specyficzna dla naszego kraju to podobno mentalność oblężonej twierdzy .Pojęcie wymyślone przez żydowskiego profesora ,obywatela Izraela , państwa w stanie pernamentnej wojny otoczonego ze wszystkich stron wrogimi arabskimi państwami ma według doktora oddawać przewrażliwienie na swoim punkcie Polaków.Czy doktor UW uważa Polaków za idiotów imputując im, że nie dostrzegają mrocznej natury polskiego człowieka ?
  Ciekawe czy doktor UW badał również nadwrażliwość wśród izraelskich licealistów odwiedzających nasz kraj bo może też by doszedł do zdumiewających wniosków.
  Prawda jest prawdą a kłamstwo jest kłamstwem niezależnie czy wypowie je Polak czy obcokrajowiec ,prezydent mocarstwa czy doktor Uniwersytetu Warszawskiego.
 • 2012-06-04 14:04 | camel

  Re:dr Bilewicz - NIEDOUK z historii i polityki

  > Czy doktor UW mógłby wymienić jakie oddziały AK dokonywały masowych mordów na Żydach ?

  Zgadza się, masowych nie było. Podczas powstania warszawskiego rozwalono trzydziestu wraz z kobietami i dziećmi na Długiej 25, innych na Prostej i jeszcze na Twardej. Ale sprawcami byli "żołnierze" z NSZ. Z pamiętników powstańców: "oskarżenia Żydów o współpracę z Niemcami były w czasie powstania nierzadkie. "Skoro przeżyli, musieli współpracować"" Dalej czytamy: ""Na początku powstania likwidowano Żydów. Później już stosunek Polaków trochę się polepszył i widywało się znów Żydów na ulicach. "

  > Czy doktor UW dostrzega różnicę między niemieckimi obozami zagłady a polskim obozem dla więźniów politycznych w Berezie Kartuskiej?

  A czy ty dostrzegasz podobieństwa? To zabawa aby wynaleźć trzy różniące się szczegóły i zaprzeczyć faktom. Szeroko stosowana w naszym kraju, zwłaszcza obecnie. Ale czy taka technika da radę zakłamać historię? Wiem, wiem, da...

  > "mentalność oblężonej twierdzy .Pojęcie wymyślone przez żydowskiego profesora ,obywatela Izraela , państwa w stanie pernamentnej"

  Określenie znane jest dużo wcześniej przed powstaniem Izraela. Czyżby antysemityzm krzywił ci perspektywę?

 • 2012-06-05 15:56 | to nie jest zabawa

  Zakłamywanie historii za pieniądze czy z głupoty

  Odziały Armii Krajowej nie brały udziału w masowej eksterminacji Żydów i dr Bilewicz (hańba dla Uniwersytetu Warszawskiego) powinien sprostować publicznie to łgarstwo i przeprosić kombatantów.
  Jeżeli dr Bilewicz w celu usprawiedliwienia prezydenta obcego państwa przywołuje polski obóz dla więźniów politycznych w Berezie Kartuskiej jako tożsamego z niemieckimi obozami śmierci w czasie II wojny światowej to dopuszcza się wyjątkowej łajdackiej manipulacji.
  To przecież dr Bilewicz powołał się na żydowskiego profesora psychologii w kontekście pojęcia oblężona twierdza i nie widzę w tym nic antysemickiego.
  Czyżby antypolonizm Panie camel zaciemnił zupełnie jasność logicznego myslenia ?
 • 2018-02-01 17:22 | antyffaszysta

  Re:dr Bilewicz - NIEDOUK z historii i polityki

  Było sporo oddziałów które dokonywały mordów na Żydach nie wymienie wszystkich bo dużo ich ale: mord po Suchedniowem, w Krościenku,w Kosowicach, Daleszycach i wielu innych. Normą natomiast było mordowanie Żydów przez oddziały NSZ które miały wpisane elimincję Żydów w program walki i ideologię. Proszę niedouków nie rżnąć głupców i udawać że polacy to naród wybrany wszystkich świętych