Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Alexis Tsipras - nowy premier Grecji?

(10)
W młodości okupował szkoły, dziś szantażuje Europę. Od niego zależy, czy Grecy pozostaną w strefie euro. Wkrótce Alexis Tsipras może zostać nowym premierem Grecji.
 • 2012-06-04 00:08 | Gawka

  Terror nierobów?

  Lewacki trybun bankrutów jest z lubością wysłuchiwany przez rzesze odwykłych od ciężkiej pracy Greków. Ci, to oczywiście nie wszyscy, bo faktycznie pracujący Grecy od lat ze zgrozą patrzeli na cyniczne wykorzystywanie naiwnych donatorów europejskich. Stopniowo wyrosło całe pokolenie dzieci kombinatorów i złodziei, których wyrazistym przedstawicielem jest Dionisios Sturis.
  Naród, który nie przeżył ohydy i zbrodniczości socjalizmu realnego, widzi miraż sprawiedliwej krainy, zbudowanej przez "czterech wodzów". Może nawet wkrótce wybierze Sturisa na swego przywódcę. Wtedy "ratuj się, kto może"! Ucieczka z Grecji z resztką ocalałego majątku, będzie ostatnią tratwą ratunkową.
  Wypowiedzenie podpisanych traktatów, to blokada środków pomocowych, areszt ruchomości greckich poza jej terytorium, blokada kont bankowych itp. Restrykcje muszą spowodować wprowadzenie do obiegu drugiej waluty, dawno już wydrukowanej nowej drachmy. Jej galopada inflacyjna będzie porównywalna tylko do katastrofy w Niemczech po pierwszej wojnie. Europa musi przygotować się na rozległą pomoc humanitarną dla narodu, który jest właścicielem europejskiego raju przyrodniczego i naszą kolebką kulturalną.
  Sensowny program gospodarczy dla Grecji wymaga "zaorania" tego, co przez lata przeżerało wszystkie instytucje państwowe. Konieczna jest nowoczesna konstytucja i zbudowanie ładu prawnego od nowa. Najlepiej przy pomocy specjalistów z zewnątrz, bo krajowi nie będą mogli oderwać się od "darmowej zupki", która wszak jest przynależna i powstaje z niczego.
  Potencjał grecki w dziedzinie turystyki jest oczywisty, lecz pod warunkiem spokoju społecznego. To dziedzina, która może i powinna rozwijać się, konkurując z nowymi członkami UE znad Adriatyku. To musi ustalić konkurencyjny poziom cen.
  Potencjał handlowej floty morskiej jest wielki, lecz wpływy z niej winny wspierać grecki budżet, nie zaś budżety rajów podatkowych. Ogromne obszary nasłonecznionych nieużytków są wymarzonym miejscem do budowy wielkich elektrowni fotowoltaicznych. Produkcja komponentów fotowoltaiki i innych źródeł OZE, infrastruktury energetycznej i handlu energią elektryczną, są niewykorzystanym dotąd potencjałem gospodarczym Grecji. Konieczność radykalnej obniżki wydatków na sferę wojskową, może doprowadzić do wojskowego zamachu stanu, lecz to ryzyko trzeba podjąć w imię przyszłości Grecji. Umiejętne negocjacje z tradycyjnym wrogiem, jakim jest Turcja, powinna doprowadzić do uspokojenia napięć i wszczęcia korzystnej dla obu stron współpracy gospodarczej.
 • 2012-06-04 06:25 | Gawka

  fatalny mój lapsus

  Przepraszam autora Dionisios'a Sturis'a. Oczywiście miałem na myśli potencjalnego lewackiego prezydenta Alexis'a Tsipras'a. Właściwie nic mnie nie tłumaczy, poza nocną porą, kiedy powinno się spać a nie głupoty wypisywać.
 • 2012-06-11 00:59 | Danka

  Re:Bankrut pod "czułym" okiem globalistów i spekulantów finansowych ?

  Grecja zadłużała się pod "czułym" okiem UE ,własnych przywódców i zagranicznych audytorów. To jest żywy przykład klęski tego "systemu" nadzoru , który określa kształt ogórka , ale daje wolną rękę spekulantom.
  Ktoś na tym bankructwie zarobi miliardy , tak jak zarabia na manipulowaniem wartością złotówki. To jest temat do zastanowienia, po tych polskich igrzyskach Euro 2012 , które odsuwają problemy na później , a celebryci medialni mielą ozorami na tematy plotkarskie.
 • 2012-06-11 09:48 | Wojciech

  Re:Alexis Tsipras - nowy premier Grecji?

  Chory człowieku, pora na leczenie. Alexis jest nadzieją milionów. Także Polaków.
 • 2012-06-11 22:00 | MMK

  Re:Alexis Tsipras - nowy premier Grecji?

  "Alexis jest nadzieją milionów. Także Polaków."
  Jak najbardziej - zgoda. Dla mnie jest nadzieją, że w praktyce i błyskawicznie, pokaże milionom Polaków czym się kończy socjalizm, gdy nie ma komu na niego robić, ani nikogo od kogo można na niego pożyczać.
  I będzie to, jak zwykle, bolesna lekcja wolnego rynku.
 • 2012-06-11 22:13 | MMK

  Re:Alexis Tsipras - nowy premier Grecji?

  "Chętnie widziałby umorzenie części długu i sporządzenie dla Grecji i innych południowych krajów nowego planu Marshalla, który zapewniłby wzrost gospodarczy. Fundusze miałyby pochodzić z emisji euroobligacji."

  No po prostu - bomba !
  Nie spłacać starych dlugów, więcej socjału i interwencjonizmu, a wszystko na koszt niemieckiego podatnika :)
  Aż dziw bierze że kolelny zwolennik socjalizmu za niemiecką kasę - nowy prezydent Francji - nie znalazł czasu dla podbnego sobie geniusza trwania socjalizmu :)
  Czyżby konkurencja do niemieckiech euroobligacji była mu nie po drodze ;) ?
 • 2012-06-12 03:46 | Czaro

  Re:Alexis Tsipras - nowy premier Grecji?

  To moze niemcy zamkna kilka fabryk samochodow u siebie i otworza w Grecji ?
  Nie samochodow, no to moze Airbus swoje zaklady przeniesie do Grecji. Pomoga w ten sposob znacznie, zwiekszy sie ilosc etatow, beda plynac podatki od wynagrodzen, kraj zacznie miec przychody. Co to za zjednoczona europa, skoro sa takie zroznicowania w placach. Czy ktos sobie zdaje sprawe z wielkosci odsetek, ktore musi placic Grecja bankom ? Wiekosc ta jes wieksza niz dochody budzetowe.
  Pieniadze byly swiadomie pozyczane, teraz jest placz ? Zgadzam sie z twierdzeniem, ze biurokraci w Brukseli poptrwfili scisle unormowac skret ogorka, natomiast w sprawie finansow udawali niewiedze. Albo pelna integracja, albo niech sie to rozpirzy w koncu.
 • 2012-06-12 10:37 | MMK

  Re:Alexis Tsipras - nowy premier Grecji?

  "o moze niemcy zamkna kilka fabryk samochodow u siebie i otworza w Grecji ? "
  Jak tylko się będzie _to_ _opłacać_ - na pewno to zrobią.

  "Co to za zjednoczona europa, skoro sa takie zroznicowania w placach"
  A kto i kiedy powiedział że będzie równo z płacami w UE ?!?
  Niestety na dobrobyt trzeba zapracować. Czasy "darmo na kredyt" właśnie boleśnie się kończą.
  Niemcy pracują od II WŚ.

  "Pieniadze byly swiadomie pozyczane, teraz jest placz ? "
  Najbardziej to płaczą Grecy, że im dalej się nie chce pożyczać.
 • 2012-06-20 01:49 | eu_ropejczyk

  Do Stouris-a

  Tsipras to kawal barana, i oczywiscie sie nie nadaje na premiera. Ale to cie jeszcze nie upowaznia do pisania klamstw. Strajki w szkolach, byly w tamtym okresie wywolane calkiem slusznie poprzez uczniow, ktorzy nie zgadzali sie z debilna ustawa "reformy" szkolnej z tego okresu. Nie chodzilo oczywiscie o fartuszki. To jest absolutne klamstwo. Dla informacji twojej i czytelnikow, w Grecji egzaminy wstepne na studia, sa polaczone z egzaminem dojrzalosci w liceum. W efekcie tego wszyscy uczniowie zdaja te same egzaminy i w zaleznosci od stopni maja szanse do wejscia na rozne uczelnie. Jest to bardzo sprawiedliwy i niezawodny system, ktory daje rowne szanse wszystkim uczniom. Sa cztery grupy tematyczne egzaminow w zaleznosci na jakie rodzaje uczniowie chca sie udac. Daje to szanse do wybierania uczelni na podsatwie sredniej z tych egzaminow. Jezeli srednia jest mala np. na studia 5 letnie, to uczen moze "spasc" na studia 4 lub 3 letnie. Tak wiec dzieki temu systemowi, wszystkie uczelnie sa praktycznie otwarte (oczywiscie w zaleznosci od sredniej ucznia), nie tak jak w Polsce kiedy sie zdaje do konkretnej uczelni. Pytania egzaminacyjne sa podawane przez panstwo a nie przez uczelnie. Tyle teorii.. Tak wiec w tamtym okresie pan minister Arsenis, wymyslil sobie ze te egzaminy wstepne beda odbywac sie z 12 przedmiotow zamiast 6 jak bylo wtedy., Zdajesz sobie sprawe, Sturisie, ze jest absurdem i wycienczaniem uczni zdawanie egzaminow wstepnych z tylu przedmiotow. Ta "reforma" byle powodem "buntu" uczni liceow. I slusznie zrobili. Po tym buncie uczniowie wygrali i owczesny minister musial sie podac do dymisji. Tak, to prawda ze Tsipras wtedy, byl jednym, z tych mlodych gniewnych, i byl zwiazany z mlodzieza partii skrajnie lewicowych, ale takich mlodych bylo wielu i obejmowaly caly nurt polityczny. Konkretniej ten Tsipras, zdal te piekielnie trudne egzaminy wstepne i dostal sie na najcizszy dzial politechniki w Atenach - na architekture, ktora ukonczyl z wyroznieniem z tego co wiem. On jest inzynierem architektem. Po dymisji wtedy ministra, ilosc przedmiotow zostala zmniejszona najpierw na 10, potem na osiem a teraz jest 6 o ile sie nie myle. Co jest znosna ilosci wiedzy sortujaca uczniow na wyzsze i srednie studia. Tak wiec, Sturisie, niezaleznie od jego pogladow politycznych, Tsipras jest osoba wykrztalcona, i nim zostal szefem partii, to z tego co wiem byl udzialowcem (30%) w firmie architektow - budowlanej. Co do twojej greckosci to chcialbym ci nadmienic ze transkrypcja z Greckiego na laciski alfabet twojego nazwiska, powinna byc STOURIS an nie STURIS. Moglbys sie wiec nauczyc troche jezyka twojego ojca, skoro tak bardzo chcesz udawac ze masz pochodzenie greckie. PRZESTAN NA LAMACH POLSKIEJ PRASY PRZEDSTAWIAC GRECJA W NIEPRAWDZIWYCH BARWACH, ALBO PISZAC POLPRAWDE, ALBO PISZAC KLAMSTWA. TO JEST Z TWOJE STRONY SKANDALICZNE, JAK W ROZNYCH ARTYKOLACH NA LAMACH ROZNYCH GAZET W POLSCE PRZEDSTAWIASZ GRECJE NIEZGADNA Z TYM CO JEST W RZECZYWISTOSCI.
 • 2012-08-09 22:41 | Gawka

  Przepraszam!

  Przepraszam Greków, których mam za swoich serdecznych przyjaciół. Bebka płacze od miesiąca, lub więcej.
  Buziaki (od żony) dla greckich przyjaciół i ode mnie:

  Czuj duch!