Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Recenzja książki "Luśka na Planecie Dziecko" Pauliny Holtz

(1)
2012-06-06 14:47 | agnieszka3201
O tym, że na rynku wydawniczym jest bardzo dużo poradników odnośnie ciąży i pielęgnowania dziecka – wiadomo. Informacje w nich zawarte narzucają jakiś określony stereotyp jaki warto naśladować czy wiadomości które należy wprowadzić jako te powszechnie stosowane. Można znaleźć w nich jak czytamy – wszystko co w tej nowej sytuacji jest ważne i pomocne. Praktyczne wskazówki i porady kompetentnych fachowców. Ale każdy z tych poradników jakoby narzucał to jak postępować – zasady, których trzeba się trzymać. Wszystko ma posłużyć temu by poruszać się w tym temacie zgodnie z obowiązującymi normami.
Jak jednak wiadomo ciąża to niezapomniane przeżycie cielesne, ale także duchowe. Każda z nas do zaistniałej sytuacji podchodzi indywidualnie – nie można wszystko zebrać w jedno. Inaczej przeżywamy różne sytuacje inne tematy więcej inne mniej nas interesują, a dość i tak już nieznana sytuacja w której się znalazłyśmy wcale nie zawsze jest tak komfortowa i jasna. Podręczniki które są dostępne jakby uogólniają cały przebieg ciąży i podają gotowe rozwiązania na różne problemy w niej zaistniałe.

Ostatnio na rynku wydawniczym natknęłam się na bardzo ciekawy ebook o równie interesującym tytule – „Luśka na Planecie Dziecko. Nieporadnik świadomego rodzica”. Książka została napisana przez znaną aktorkę, szczególnie sympatykom serialu Klan – Pauliny Holtz (Agnieszki Lubicz w filmie). Książka jak pisze sama autorka to „zabawna historia Luśki, dla której ciąża i macierzyństwo początkowo jest „kosmiczną przygodą”. Książka, częściowo beletrystyczna, nie daje gotowych recept na rodzicielstwo, ale pokazuje, że może ono być przyjemnym połączeniem własnych oczekiwań z potrzebami dziecka. Bez wielkiego poświęcenia i frustracji! zawiera wiele ciekawych rozmów z ekspertami oraz z osobami znanymi (m.in. z Beatą Tyszkiewicz, Reni Jusis, Beatą Tadlą, Sylwią Chutnik…)” . Szczególnie jest po pozycja polecana rodzicom, którzy sami chcą uczestniczyć w wychowywaniu swojego dziecka, bez jakiegokolwiek nacisku ze strony rodziców czy dziadków. To książka dla odważnych i elastycznych otwartych na nowe możliwości i mających własne pomysły na rodzicielstwo. Zainteresowanych odsyłam bezpośrednio do księgarni, gdzie będą mogli przeczytać więcej o książce ale także mam nadzieję w rezultacie stać się jej posiadaczem.